Robinhood: bonus o wartości 10-20 EUR na start i możliwość zdobycia nawet 1 BTC! Amerykański gigant inwestycyjny wchodzi do Europy ze świetną ofertą bez prowizji! HIT!

Jeśli choć trochę interesujecie się tematem kryptowalut oraz inwestowania, to z pewnością znacie platformę Robinhood. Giełda kryptowalut z możliwością inwestowania w akcje światowych gigantów i fundusze ETF, która do tej pory biła rekordy popularności w Ameryce Północnej, miesiąc temu weszła na rynek w Wielkiej Brytanii. Dziś Robinhood planuje już zatrząść w posadach całym europejskim rynkiem, a ma zamiar zrobić to za sprawą bezprowizyjnego handlu kryptowalutami oraz dzięki świetnemu programowi poleceń. W ramach tej promocji możecie otrzymać od 10 EUR do 20 EUR gwarantowanego bonusu w postaci jednostek BTC. Wystarczy złożenie depozytu w niewielkiej kwocie (minimum 10 EUR) i zakup jednostek dowolnej kryptowaluty. Z czasem Robinhood ma również udostępnić możliwość inwestowania w zagraniczne akcje i fundusze ETF. To co wyróżnia ofertę Robinhood'a od wszelkich innych giełd to brak prowizji od transakcji zakupu i sprzedaży kryptowalut! To prawdopodobnie idealne rozwiązanie na zbliżającą się hossę związaną z halvingiem Bitcoina oraz stałym napływem środków do Bitcoinowych ETF-ów.

Robinhood – co wiemy o platformie?

Jako że Robinhood dopiero debiutuje na europejskim rynku, wiele funkcji aplikacji musi się jeszcze „dotrzeć” albo w ogóle wystartować. Na ten moment użytkownicy mają do dyspozycji 26 kryptowalut (jednak nie ma jeszcze opcji ich bezpośredniego przesyłania do portfela w Robinhood), wśród których znajdziemy najpopularniejsze coiny, takie jak BTC, ETH, Polygon, Uniswap, Tezos czy też Avalanche. Konto możecie zasilić darmowym przelewem SEPA.

Rachunek prowadzony jest za darmo w walucie EUR. To, co jest najważniejsze dla osób inwestujących w kryptowaluty, to z pewnością rezygnacja Robinhood z pobierania prowizji od kupna i sprzedaży jednostek kryptowalut. Jedyny koszt, jaki poniesiecie, wymieniając kryptowaluty w aplikacji to opłata sieciowa (transakcyjna), która oczywiście nie jest zależna od platformy i jest pobierana w przypadku każdej giełdy.

Robinhood stosuje najlepsze standardy bezpieczeństwa w celu zapewnienia właściwej ochrony użytkowników, ich środków oraz danych osobowych, na czele z weryfikacją dwuetapową (do wyboru: kod SMS i biometria – odcisk palca). Robinhood spełnia jednocześnie wszystkie wymagane przez lokalne europejskie prawo wytyczne dotyczące cyberbezpieczeństwa.

Jak założyć konto w w Robinhood?

Założenie konta na platformie zajmie Wam zaledwie kilka minut. W moim przypadku od rozpoczęcia procesu do otrzymania nagrody minął mniej więcej kwadrans. Zacznijcie od przejścia na dedykowaną stronę promocji – najlepiej zrobić to od razu na smartfonie, bo tak czy siak będzie Wam on potrzebny już za chwilkę.

Robinhood – bonus na start dla nowych użytkowników!

Wpiszcie adres e-mail, który wykorzystacie za chwilę do rejestracji konta. Przejdźcie dalej i pobierzcie aplikację na telefon. Proces rejestracji jest bardzo prosty. Wygląda niemal identycznie jak na wszystkich konkurencyjnych platformach. Podajemy dane osobowe, informujemy skąd bierzemy środki na życie, wpisujemy adres i przechodzimy do weryfikacji tożsamości. Rekomendujemy wpisanie adresu zamieszkania manualnie. Przy automatycznym podstawieniu adresu pokazuje się kod kreskowy z „kreseczką”, którego nie można zmodyfikować i pojawia się błąd. Wówczas warto wybrać opcję manualnego dodania adresu zamieszkania.

W tym miejscu muszę pochwalić Robinhood – chyba nigdy weryfikacja nie była dla mnie tak bezproblemowa. Wystarczyło jedno zdjęcie paszportu i tak zwane video-selfie, czyli nagranie z przedniej kamerki, podczas którego komunikat na ekranie kazał mi najpierw spojrzeć w lewo, a potem w prawo. Weryfikacja trwała więc kilkadziesiąt sekund, a po minucie moje konto było już aktywne. 

W Robinhood nie ma konieczności wgrywania zdjęcia dokumentu poświadczającego adres zamieszkania (np. wyciąg bankowy), co często powoduje trudności u wielu użytkowników. 

Jak zgarnąć bonus na start od Robinhood?

Po założeniu konta i zweryfikowaniu tożsamości zdobycie premii to już formalność. Wystarczy, że jako nowi klienci, którzy wcześniej nie mieli konta w Robinhood, zasilicie rachunek kwotą co najmniej 10 EUR. Trzeba to zrobić za pomocą tradycyjnego przelewu SEPA w walucie EUR (w aplikacji możecie po prostu wyświetlić dane swojego konta i przekopiować je do formularza przelewu w Revolucie czy w banku prowadzącym Wasze konto walutowe). Ewentualnie możecie wykonać przelew SEPA z konta złotówkowego (bank wtedy przeliczy środki na euro, doliczając kilka procent prowizji).

Sam, zachowując niewielki margines, przelałem 11 EUR za pomocą Revoluta. Pieniądze zaksięgowały się na koncie w kilka sekund. Później wystarczyło kupić dowolną dostępną w Robinhood kryptowalutę za co najmniej 10 EUR. Kupiłem BTC za 11 EUR, w związku z czym została pobrana niewielka opłata transakcyjna (sieciowa).

Po kilku minutach na moim koncie wylądował bonus w postaci jednostek BTC o wartości nieco ponad 10 EUR. Wszystkie transakcje i otrzymaną nagrodę widzicie w historii mojego konta:

Krótka historia pewnego bonusu 😉

Zgodnie z tym, co mówi sama platforma, 98% nagród będzie miała wartość w granicach 10-20 EUR, jednak 0,001% szczęśliwców będzie mogło zgarnąć bonus o wartości od 0,5 BTC aż do 1 BTC (przypominam, że obecnie równowartość 1 BTC to około 169.000 zł 🙂 ). Wszystko zależy jednak od szczęścia. Pozostaje więc jedynie liczyć, że komuś z Was – naszych czytelników – przypadnie taka „bomba” 😉 Później, już w ramach polecania nowych osób wielokrotnie zdarzały nam się premie o wartości 20 EUR.

Pamiętajcie, żeby nie obracać, nie sprzedawać i nie wypłacać swojej nagrody przez okres 30 dni. Po tym czasie możecie zrobić z bonusem co tylko chcecie 😉

Polecaj Robinhood znajomym i zgarniaj bonusy!

To jednak nie koniec szans na nagrody. Mając już konto, możecie przejść do zakładki Rewards i za pomocą linka, który tam znajdziecie, zapraszać znajomych do udziału w programie poleceń. Za każdą osobę, która wykona opisane już wcześniej kroki (czyli złoży depozyt i kupi kryptowaluty za minimum 10 EUR), zarówno polecony, jak i Wy, otrzymacie kolejną losową nagrodę o wartości 10-20 EUR. Możecie zaprosić nawet 300 nowych osób 😉

Jak polecać Robinhood znajomym?
Zasady programu poleceń w skrócie

Szczegółów szukajcie w regulaminie programu poleceń.

Informacje o ryzyku

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką nowych technologii oraz finansów (z naciskiem na kryptowaluty). W dodatku artykuły te polecam szczególnie osobom, które mają zamiar inwestować w kryptowaluty w dłuższym horyzoncie, a nie jedynie otworzyć konto – zdobyć bonus – zamknąć konto.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub źle zrozumieć.

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

Kurs Bitcoina, jak i innych kryptowalut jest dość zmienny, szczególnie w obecnych czasach. W chwili wymiany waluty, wartość danej kryptowaluty może być wyższa lub niższa niż w chwili wypłaty bonusu. Różnica między ceną zakupu i sprzedaży waluty to tak zwany spread. Jest to standardowy koszt wymiany walut, który może nieco uszczknąć ostateczną wartość premii.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów