Zonda: analiza giełdy kryptowalutowej z polskim rodowodem – polski interfejs, support, obsługa w PLN i wpłaty BLIKIEM

Obecny rok jest okresem dużych wzrostów na rynku kryptowalut. Bitcoin przekroczył swoje ATH (All Time High – najwyższa cena w historii) przebijając kwotę 73.000 USD. Zainteresowanie cyfrowymi aktywami wciąż rośnie i ich zakup dla wielu z Was może być problematyczny. Na rynku istnieje wiele zagranicznych giełd kryptowalut (na przykład Binance, Luno), natomiast istnieje też polski odpowiednik – Zondacrypto, platforma pozwalająca z łatwością wpłacać/wypłacać środki w PLN i posiadająca polski support. Konto otworzycie w parę minut, a weryfikacja przebiega w czasie od kilku do kilkunastu minut. 

Dodatkowo, otrzymacie darmowe kryptowaluty za polecenie giełdy znajomym i zostaniecie wynagrodzeni za każdą transakcję znajomego (giełda dzieli się prowizjami transakcyjnymi z użytkownikami).

Zonda, czym jest i co wiemy o platformie?

Za pomocą giełdy kryptowalut macie możliwość zakupić Bitcoina, Ethereum i wiele innych kryptowalut. Mechanika niczym nie różni się od tradycyjnej giełdy – z tą różnicą, że tutaj handel odbywa się 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Zakupione kryptowaluty możecie trzymać na giełdzie, przenieść na inną platformę/portfel.

zonda darmowe kryptowaluty
Platforma Zondacrypto po zalogowaniu się na konto

Giełda kryptowalut Zonda (Zondacrypto) powstała dość dawno, bo jeszcze w 2014 roku w Katowicach pod nazwą BitBay. Obecnie siedziba firmy znajduje się w Estonii. a sama platforma posiada ponad 1.000.000 użytkowników, zaś w ofercie posiada ponad 50 kryptowalut.

Co oferuje Zonda?

Zonda przeznaczona jest zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów. Giełda daje możliwość zakupu kryptowalut za PLN, USD, EUR, GBP. Platforma oferuje wiele metod wpłaty środków na konto: karta płatnicza, przelew bankowy, BLIK, czy nawet Paysafecard (za pomocą aplikacji ZEN). 

Konto na giełdzie Zonda jest całkowicie darmowe, a prowizje za dokonane transakcje niskie i zależne od waszego wolumenu na koncie. Niżej podałem prowizje do równowartości 500.000 EUR, natomiast progi ciągną się dalej, aż do 1 miliarda EUR.

zonda prowizje kryptowaluty
Tabela prowizji transakcyjnych Zondacrypto

Zonda – zakładanie konta i weryfikacja

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Zakładanie konta na giełdzie kryptowalut Zonda jest bardzo proste, a weryfikacja bardzo szybka. Na początku wchodzicie na dedykowaną stronę giełdy i klikacie ,,Zarejestruj”,. Następnie wpisujecie swój adres mailowy, przepisujecie wysłany tam kod i przechodzicie dalej. Platforma poprosi Was o podanie numeru telefonu, następnie przepiszcie otrzymany kod SMS (numer telefonu jest niezbędny do dwuetapowego logowania na konto).

zonda jak założyć konto
Pierwszy etap rejestracji w Zonda

Następnie macie możliwość zwiększenia bezpieczeństwa swojego konta poprzez użycie systemu Google Authenticator (nie jest obowiązkowy, ale polecany). Podczas logowania na Wasze konto na giełdzie kryptowalut będziecie musieli wpisywać sześciocyfrowy kod generowany przez aplikację Google (kody generują się automatycznie).

zonda bonus
Szybka aktywacja konta

Wybór metody weryfikacji konta

Teraz zostaje już tylko weryfikacja tożsamości. W tym celu przygotujcie dowód osobisty lub paszport, a także dokument z Waszym adresem zamieszkania (najlepiej rachunek za media). Tego typu weryfikacje są standardem na rynkach finansowych, muszą je przeprowadzać wszystkie giełdy kryptowalut, a także dostawcy usług maklerskich, fintechy, czy też bukmacherzy, zatem nie ma się czego obawiać.

zonda giełda premia
Weryfikacja tożsamości na giełdzie Zonda

Wasze konto powinno zostać zweryfikowane tego samego dnia, od teraz możecie wpłacać środki i kupować kryptowaluty.

Wpłaty i wypłaty na Zonda

Posiadając aktywne i zweryfikowane konto na giełdzie kryptowalut Zonda, możecie już wpłacać środki na swoje konto (do wyboru macie PLN, USD, EUR i GBP). Posłużę się przykładem zakupu Bitcoina za naszą rodzimą walutę.

Do wyboru macie trzy metody wpłaty środków na konto: aplikacja ZEN, przelew bankowy, karta płatnicza. Po zalogowaniu się do konta klikacie „Portfele” po lewej stronie interfejsu, następnie wybieracie „PLN”.

konto zonda kryptowaluty
Metody wpłaty PLN na giełdzie Zonda

Każda z metod posiada swoje unikalne cechy, jeśli zależy Wam na szybkim zasileniu konta (bo akurat jest okazja na rynku i chcecie dokonać natychmiastowego zakupu), to zalecam wpłatę za pomocą aplikacji ZEN (ma niższą prowizje niż wpłata kartą, a ZEN też można nią zasilić). Jeśli możecie poczekać dłużej, to przelew bankowy jest bez prowizji. Zonda księguje przelewy o godzinie 11:00, 14:00 i 16:00.

jak wpłacić środki na Zonda?
Wpłaty i wypłaty giełda Zonda, opracowanie własne

Zdobywaj darmowe kryptowaluty w programie poleceń z Zonda

Zonda oferuje Wam również program poleceń, który opiera się na stałym wynagradzaniu użytkownika za aktywność osób przez niego poleconych. W standardowych programach tego typu nagroda jest jednorazowa, a tutaj możecie otrzymywać profity nawet przez miesiące czy lata za poleconego znajomego. Giełda dzieli się z użytkownikiem częścią prowizji od każdej transakcji i wypłaca nagrodę w formie kryptowalut i gotówki (w zależności, na której parze walut/kryptowalut została dokonana operacja). Nagroda to nawet 20% z prowizji pobranej przy transakcji.

zonda krypto program poleceń
Program poleceń giełdy Zonda

Do dyspozycji macie link polecający, jak i różne grafiki do wstawienia na stronę internetową/bloga. Nagrody gromadzą się w sekcji programu polecającego, wystarczy kliknąć „Wypłać” i coiny/gotówka wpływa do przypisanych do was portfeli na giełdzie.

Czy Zonda jest bezpieczna?

Zonda obecna jest na rynku od 2014 roku (wcześniej jako BitBay) i spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa. Dzienny obrót giełdy to kilkadziesiąt milionów złotych i korzystają z niej początkujący, jak i doświadczeni inwestorzy, a także firmy (jest możliwość założenia konta biznesowego). 

Giełda posiada niezbędne licencje w różnych krajach świata (na przykład Kanada, Litwa, Estonia, Włochy), dzięki czemu jest podmiotem świadczącym usługi na rynku międzynarodowym. Użytkownicy giełdy są zobowiązani do przejścia procedur weryfikacyjnych KYC/AML, ponieważ podmiot jest kontrolowany przez odpowiednie organy regulacyjne, a działania te mają przeciwdziałać oszustwom, praniu brudnych pieniędzy i zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa inwestorów korzystających z giełdy kryptowalut.

Podsumowanie

W ostatnich tygodniach cena Bitcoina przekroczyła 73 000 USD, a duże instytucje finansowe masowo go skupują. Obecnie cena nieco odreagowała i jest to okazja, aby zakupić Bitcoina nieco taniej, a najprościej zrobić to poprzez polską giełdę kryptowalut – za złotówki.

Giełda kryptowalut Zonda to platforma z ponad 50 cyfrowymi aktywami z możliwością ich zakupu za pomocą kilku różnych walut. Założenie konta i weryfikacja są szybkie, proste, a program poleceń daje możliwość zyskania dużej ilości dodatkowych kryptowalut. Zonda to giełda o polskich korzeniach z ugruntowaną pozycją na naszym rynku. Dzięki licznym licencjom zagranicznym i procedurom weryfikacyjnym nasze środki są bezpieczne. Zonda posiada możliwość handlu w złotówkach, polski support (sprawy załatwicie szybko z polskojęzycznym konsultantem) i wygodną aplikację mobilną. Na szczególną uwagę zasługuje system poleceń giełdy, którego forma jest rzadko spotykana w branży, a może Wam wielokrotnie zrekompensować brak bonusu na start. 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów