fbpx

FAQ/Q&A: jak kupić tanie OC w promocji Mubi z 100 zł bonusu! Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Trwa do:
30 września 2024

Na temat porównywarki ubezpieczeń Mubi poświęciliśmy już dwa artykuły. Pierwszy – w formie analizy usługi oraz drugi – w artykule dotyczącym specjalnej promocji ze 100 zł premii za wykupienie ubezpieczenia OC! Co tu kryć, porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych to dobry sposób na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych. Pozwalają one znaleźć tanie OC i przestać przepłacać u dotychczasowego ubezpieczyciela. Jedną z najpopularniejszych platform w tej kategorii jest właśnie Mubi, które oferuje szybkie porównania oferty kilkunastu różnych firm ubezpieczeniowych – nawet w 3 minuty. Jako, że dotychczasowe artykuły spotkały się ze sporym zainteresowaniem, postanowiliśmy przygotować zaktualizowany zestaw pytań i odpowiedzi na temat promocji i oferty Mubi – w formie wygodnego FAQ, zwanego również Q&A.

FAQ – jak kupić tanie OC i uzyskać zwrot od Mubi? Spis treści

 1. Jakie ubezpieczenie jest obowiązkowe dla kierowców?
 2. Co grozi za jazdę bez ważnego OC?
 3. Ile kosztuje ubezpieczenie OC?
 4. Czy tylko właściciel auta może kupić ubezpieczenie OC?
 5. Czy jeśli pożyczę samochód osobie trzeciej, będzie ona objęta ochroną OC?
 6. Czy każde ubezpieczenie OC ma taki sam zakres?
 7. Ile czasu można się spóźnić z przedłużeniem OC? Czy mandat za brak OC może być naliczony automatycznie?
 8. Czy OC przechodzi na nowego właściciela auta?
 9. Czy sprzedaż samochodu trzeba zgłaszać ubezpieczycielowi?
 10. Czy konieczne jest przepisanie polisy OC na nowego właściciela?
 11. Kto może otrzymać 100 zł bonusu od Mubi?
 12. Jak odebrać bonus?
 13. Kiedy i w jaki sposób Mubi przekaże premie dla uczestników?
 14. Czy można otrzymać dwa bonusy za każdy z posiadanych samochodów?
 15. Czy po rozwiązaniu polisy bonus należy zwrócić?
 16. Czy płatność za polisę można rozłożyć na raty? Czy w takiej sytuacji przysługuje bonus?
 17. Przedłużam umowę na ten sam samochód w Mubi – czy otrzymam bonus?
 18. Jaka jest różnica między OC i AC?
 19. Kto może liczyć na najniższe składki OC?
 20. Jak długo utrzymają się moje zniżki za bezszkodową jazdę, jeśli aktualnie nie ubezpieczam żadnego pojazdu?
 21. Ile dni wcześniej można wykupić nowe OC?Jakie ubezpieczenie jest obowiązkowe dla kierowców?

Każdy zarejestrowany samochód i motocykl musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Dobierane do niego AC, NNW czy assistance to nieobowiązkowe dodatki zwiększające komfort i zakres ochrony.

Co grozi za jazdę bez ważnego OC?

Po ostatnich podwyżkach mandatów brak ważnego OC przez zaledwie 1-3 dni może skończyć się dla Was karą na poziomie 1700 zł Jeśli spóźnicie się co najmniej 14 dni, w przypadku samochodu osobowego kara może wynieść nawet 8480 zł (dane na 2024 rok).Ile kosztuje ubezpieczenie OC?

Wysokość składki uzależniona jest od stażu za kółkiem, wysokości zniżek, parametrów pojazdu, wieku kierowcy i ilości osób (szczególnie poniżej 26. roku życia) uprawnionych do poruszania się danym pojazdem.

Przykładowe ceny OC w Mubi

Czy tylko właściciel auta może kupić ubezpieczenie OC?

OC może wykupić także inny użytkownik auta, który nie jest właścicielem/współwłaścicielem.

Czy jeśli pożyczę samochód osobie trzeciej, będzie ona objęta ochroną OC?

Tak, OC co do zasady przypisywane jest do pojazdu, a nie konkretnej osoby.

Czy każde ubezpieczenie OC ma taki sam zakres?

Każde ubezpieczenie OC podlega regulacjom tej samej ustawy, w związku z czym oferuje taki sam zakres i sumy ubezpieczeń. Poszczególne polisy mogą jednak różnić się produktami dodatkowymi, jak przykładowo ochrona zniżek w przypadku zdarzenia z naszej winy.

Do czego służy OC?

Ile czasu można się spóźnić z przedłużeniem OC? Czy mandat za brak OC może być naliczony automatycznie?

Nawet jeden dzień bez ważnego ubezpieczenia może wiązać się z mandatem. Jeśli system Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wykryje brak ważnej polisy OC dla pojazdu, który jest zarejestrowany, kara może zostać skierowana do właściciela pojazdu bez faktycznego poruszania się po drogach. Wcale nie trzeba trafić na patrol policji, żeby otrzymać mandat za brak ważnego OC.

Czy OC przechodzi na nowego właściciela auta?

Jako że OC przypisane jest do pojazdu, a nie właściciela, nowy nabywca może korzystać z ważnej polisy poprzednika. Nie ma konieczności umieszczania dodatkowych zapisów na umowie kupna-sprzedaży.

Czy sprzedaż samochodu trzeba zgłaszać ubezpieczycielowi?

Tak, ubezpieczyciela należy powiadomić o fakcie sprzedaży pojazdu najczęściej w ciągu 14 dni. Zrobicie to za pośrednictwem strony internetowej firmy ubezpieczeniowej.

Czy konieczne jest przepisanie polisy OC na nowego właściciela?

Nabywca pojazdu nie musi nic robić w kwestii „przepisania” OC na swoje dane. Wystarczy, że osoba sprzedająca poinformuje towarzystwo ubezpieczeniowe o sprzedaży.

Kto może otrzymać 100 zł bonusu od Mubi?

Premia za wykupienie polisy ubezpieczenia samochodu jest dostępna dla każdej osoby, która przejdzie na stronę porównywarki za pomocą linka partnerskiego (takiego jak ten :)), dokona kalkulacji i opłaci składkę polisy OC lub jej ratę. Zwrot można otrzymać za ubezpieczenie samochodu, który nie brał wcześniej udziału w podobnej promocji Mubi (chyba, że zmienił się właściciel pojazdu). Ten sam ubezpieczający może skorzystać ze zwrotu 2 razy w ciągu 24 miesięcy. Zaliczają się wyłącznie samochody.

Jeśli nie spełniacie wymienionych warunków, możecie skorzystać z podobnej promocji porównywarki Punkta. Tam do zdobycia jest 100 zł zwrotu. Natomiast Rankomat.pl gwarantuje 50 zł cashbacku.

100 zł bonusu od Mubi z kodem jakdorobic

Jak odebrać bonus?

W czasie trwania akcji powinniście po prostu przejść na dedykowaną stronę promocji, a następnie dokonać kalkulacji kosztów ubezpieczenia. Zakup ubezpieczenia powinien odbyć się w ciągu 12 miesięcy od chwili sporządzenia kalkulacji. Możecie to zrobić online lub podczas rozmowy z konsultantem. Jeśli wybierzecie rozmowę z konsultantem, pamiętajcie, aby przekazać mu kod rabatowy: jakdorobic.

Dokładna instrukcja znajduje się w tym artykule.

Kiedy i w jaki sposób Mubi przekaże premie dla uczestników?

Nagrodę otrzymacie pod warunkiem nierozwiązania umowy ubezpieczenia i niesprzedania samochodu w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy ubezpieczenia. Przelew trafi na numer konta bankowego podany w Mubi.

Czy można otrzymać dwa bonusy za każdy z posiadanych samochodów?

Tak, możecie otrzymać jeden bonus za jeden samochód, jednak nie więcej niż dwa bonusy na osobę.

Czy po rozwiązaniu polisy bonus należy zwrócić?

Tak, informuje o tym zapis regulaminu: Jeśli odstąpisz od umowy ubezpieczenia w ciągu 30 dni od jej zawarcia, a wygraną już otrzymałeś wyślij do nas przelew zwrotny na nasze konto (to samo, z którego otrzymałeś nagrodę).

Jeśli zaś minie regulaminowe 30 dni – bonus nie podlega już zwrotowi 🙂

Czy płatność za polisę można rozłożyć na raty? Czy w takiej sytuacji przysługuje bonus?

Płatność składki można rozłożyć na raty. Bonus zostanie przyznany w całości na standardowych warunkach po opłaceniu pierwszej raty.

Przedłużam umowę na ten sam samochód w Mubi – czy otrzymam bonus?

Nie – można otrzymać tylko jeden bonus za ten sam samochód w Mubi.

Jaka jest różnica między OC i AC?

Mówiąc w dużym skrócie: OC chroni nas przed kosztami za szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu – na przykład uszkodzenia innych samochodów z naszej winy czy koszty leczenia uczestników wypadku. AC to z kolei ubezpieczenie na wypadek uszkodzeń naszego własnego pojazdu – stłuczonych szyb, porysowanych felg czy innych defektów. Niezależnie od tego, kto i dlaczego wyrządził szkodę, ubezpieczyciel w ramach AC pokryje naprawę do wysokości ustalonej kwoty.

Przykładowe ceny polis OC, AC i NNW

Kto może liczyć na najniższe składki OC?

Czynników jest bardzo wiele, jednak mówiąc bardzo ogólnie, najniższymi składkami OC cieszą się doświadczeni kierowcy z dużym stażem za kierownicą, brakiem wypadków i stłuczek z własnej winy, poruszający się samochodami uchodzącymi za „spokojne i odpowiedzialne” 😉

PS. Wiesz jak zachować się w razie stłuczki samochodowej? Sprawdź nasz poradnik i wydrukuj ściągę do samochodowego schowka!

Najtańsze OC opłacone za pośrednictwem Mubi w kwietniu 2024 roku

Jak długo utrzymają się moje zniżki za bezszkodową jazdę, jeśli aktualnie nie ubezpieczam żadnego pojazdu?

To, ile lat wstecz ubezpieczyciel weźmie pod uwagę, obliczając zniżki, zależy wyłącznie od wewnętrznej polityki firmy. Zniżki mogą być jednak aktualne przez kilka lat po zakończeniu ostatniej polisy (na przykład gdy kierowca nie posiadał żadnego samochodu lub nie opłacał OC na swoje nazwisko).

Ile dni wcześniej można wykupić nowe OC?
Nie ma na to reguły. Wszystko zależy od polityki towarzystwa ubezpieczeniowego. O ile większość firm pozwala na wykupienie polisy do 30 dni przed startem ochrony ubezpieczeniowej, to niektóre firmy (na przykład UNIQA czy LINK4) umożliwiają opłacenie składki nawet 180 dni przed faktycznym startem polisy. Część ubezpieczalni plasuje się pośrodku – Interrisk i Trasti proponują swoim klientom odpowiednio: 60 i 59 dni wyprzedzenia przed startem okresu ochrony, a popularny Wiener 40 dni. To dobre rozwiązanie z uwagi na to, iż ze sporym wyprzedzeniem możecie „złapać” korzystną ofertę (nie ma gwarancji, że za pół roku cena będzie tak samo korzystna ze względu na inflację) lub jak w przypadku Mubi – skorzystać z promocji z 100 zł bonusu.

Pamiętajcie jednak, że gdy przydarzy się Wam stłuczka w okresie pomiędzy podpisaniem umowy, a rozpoczęciem okresu ubezpieczenia, będziecie musieli poinformować o tym fakcie nowego ubezpieczyciela. Konieczne będzie ponowne przeliczenie składki i prawdopodobnie dopłata (jeśli zdarzenie było z Waszej winy). Zwróćcie też uwagę, że raz podpisana polisa OC będzie się przedłużać automatycznie na kolejny okres. Polecam Wam zawsze, na kilka tygodni przed końcem umowy sprawdzić, czy konkurencyjny ubezpieczyciel nie ma dla Was lepszej oferty – czasami da się sporo zaoszczędzić. Przesiadywanie w jednym banku, sieci komórkowej czy u jednego ubezpieczyciela rzadko kiedy realnie się opłaca 😉

Szczegółów promocji szukajcie w dedykowanym artykule oraz w regulaminie promocji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów