Ubezpieczenie podróżne: jedź na urlop i niczym się nie martw! A my dorzucimy Ci zniżkę 10%

Wakacje: słońce, plażing, leżing, smażing. Błoga beztroska, totalny relaks, odcięcie od dnia codziennego. Wiecie, jak to jest: cały rok oszczędzamy, planujemy, cieszymy się wyjazdem. Kupujemy miliony potrzebnych i niepotrzebnych rzeczy, które mają nam umilić wypoczynek. Na przykład 3 pary klapek na basen, 5 nowych ręczników, 10 strojów kąpielowych. Jesteśmy doskonale przygotowani na każdą ewentualność, od temperatury +40 po nagłe załamanie pogody. Wydaje się, że nic nie może stanąć nam na przeszkodzie, by w końcu wyjechać i cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem.

Stop, stop, prrrrr. Czy aby na pewno o niczym nie zapomnieliśmy? Co z ubezpieczeniem na wypadek wypadku? Albo, co gorsza, jeśli coś się stanie przed wyjazdem i nie będziemy mogli pojechać?

Oto odpowiedzi typowego Kowalskiego na pytanie, jakie ubezpieczenie podróżne wykupił:

– Ale po co mi ubezpieczenie? Jadę do hotelu all inclusive, co może się stać?

Przecież mam EKUZ.

– Kupiłem wycieczkę w biurze podróży, tam jest dodane jakieś obowiązkowe ubezpieczenie.

Nawet nie macie pojęcia, co może stać się na miejscu i dlaczego każda podróż powinna być dobrze ubezpieczona. Znamy dziesiątki z życia wziętych opowieści o nagłych zachorowaniach, wypadkach czy niestety nawet śmierci na wakacjach (tak, w hotelach all inclusive też).

Znany portal Bezpieczny.pl ma w swojej ofercie ubezpieczenia podróżne, i to dla różnych osób: leniwie odpoczywających na leżakach, aktywnie uprawiających sporty (w tym zimowe) czy też podróżujących służbowo. Możecie ubezpieczyć tylko siebie lub całą grupę. Na wypadek konieczności odwołania podróży jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Znajdzie się także coś dla osób podróżujących po Polsce. A my dorzucamy dla Was zniżkę 10% na polisę, żeby więcej pieniędzy zostało Wam w kieszeni do wydania na miejscu.

  1. Po co wykupywać ubezpieczenie podróżne? EKUZ nie wystarczy?
  2. Ubezpieczenie podróżne od Bezpieczny.pl — co ma do zaoferowania?
    1. Wariant I — podróże zagraniczne
    2. Wariant II — podróże zagraniczne dla uprawiających niebezpieczne sporty
    3. Wariant III — podróże służbowe
    4. Wariant IV — rezygnacja z podróży
    5. Wariant V — NNW w Polsce
  3. Jak wykupić ubezpieczenie podróżne od Bezpieczny.pl ze zniżką 10%?
  4. Czy warto dokupić ubezpieczenie podróżne? Nasza opinia

Po co wykupywać ubezpieczenie podróżne? EKUZ nie wystarczy?

Przecież większość z nas może wyrobić sobie darmową kartę EKUZ, więc po co jeszcze dodatkowe ubezpieczenie?

Owszem, EKUZ warto ze sobą zabrać. Ale zwróćcie uwagę na jej ograniczenia.

  1. EKUZ działa tylko w 27 krajach Unii Europejskiej. Lecicie do Egiptu czy Turcji? Nawet nie musicie się fatygować wyrabianiem karty, bo w tych państwach i tak nic Wam ona nie da.
  2. Karta umożliwia korzystanie z publicznej opieki medycznej za granicą na takich samych zasadach jak obywatele danego kraju. Oznacza to, że jeśli coś nie jest w danym kraju finansowane, to EKUZ tego nie pokryje. Tak samo, jak w przypadku korzystania z prywatnej opieki medycznej, jej koszt pokrywacie sami.
  3. W wielu krajach na przykład akcja ratownicza w górach nie jest objęta ubezpieczeniem — mając wypadek na nartach, za akcję musicie zapłacić w takim przypadku z własnej kieszeni.
  4. EKUZ nie pokryje transportu medycznego z powrotem do kraju, a często są to ogromne kwoty.
  5. Każdy kraj ma inny zakres świadczeń refundowanych. Planując trip po wielu państwach, ciężko będzie to wszystko uporządkować. Poza tym: nigdy nie wiecie, co się przytrafi i w jakim kraju.

Ubezpieczenie podróżne od Bezpieczny.pl — co ma do zaoferowania?

Ubezpieczenie Podróżne od Generali to aż 5 różnych wariantów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

ubezpieczenie na podróż generali bezpieczny pl
Ubezpieczenie podróżne Generali – warianty

Wariant I — podróże zagraniczne

Dla kogo to ubezpieczenie: dla każdego, kto podróżuje za granicą, indywidualnie, w parze, grupowo, czy z rodziną.

Sumy ubezpieczeń: do wyboru są trzy warianty z różnymi sumami ubezpieczenia dla różnych zdarzeń: Srebrny, Złoty i Platynowy. W planie Platynowym można dostosować do własnych preferencji sumy ubezpieczeń niektórych składowych, na przykład kosztów leczenia za granicą. W dwóch pozostałych wariantach polisy sumy są z góry ustalone.

Od czego zależy wysokość składki: przede wszystkim od długości podróży i wieku ubezpieczającego się. W mniejszym stopniu zależy ona od kraju, do jakiego się udajemy. A przynajmniej jest tak w większości przypadków, ponieważ na przykład zmiana kraju docelowego z Albanii na USA powoduje ponad dwukrotny wzrost składki. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, USA znane jest z nieziemskich cen za opiekę zdrowotną (na przykład wezwanie karetki to koszt ponad 20 tys. zł).

Zakres ochrony podczas uprawiania sportów: podstawowy. Obejmuje zdarzenia spowodowane uprawianiem stosunkowo bezpiecznych sportów, czyli np. bieganie, jazda na rowerze, nurkowanie ze sprzętem specjalistycznym do 15 metrów. Ubezpieczyciel nie wypłaci ubezpieczenia przy wypadkach, będących następstwem uprawiania sportów zimowych czy wysokiego ryzyka (do tego służy dodatkowe ubezpieczenie, o którym opowiemy później).

Kraje wykluczone: niestety, ubezpieczenie to nie będzie dostępne przy podróżach do niektórych krajów. Wyłączonych jest kilka państw, np. Afganistan, Białoruś, Birma, Iran, Korea Północna, Kuba, Rosja.

Co zawiera polisa w wariancie podróże zagraniczne:

  • Leczenie za granicą. Mamy tutaj pokrycie kosztów leczenia związanego z chorobą, wypadkiem czy zaostrzeniem choroby przewlekłej, leczenia stomatologicznego czy naprawy protezy, leczenia związanego z ciążą czy porodem przed 32 tygodniem ciąży, a także, co ucieszy miłośników napojów wyskokowych, jest także ochrona dla zdarzeń pod wpływem alkoholu. Polisa zawiera także ubezpieczenie na wypadek zachorowania na Covid-19

leczenie za granicą ubezpieczenie podróżne
Ubezpieczenie podróżne: leczenie za granicą
  • Assistance za granicą. Jest to np. pokrycie kosztów transportu do kraju ubezpieczonego i osoby towarzyszącej, transport i pobyt osoby wezwanej do ubezpieczonego, transport zwłok, pomoc w przypadku utraty dokumentów lub bagażu, pomoc w przypadku opóźnienia lotu (co najmniej 6 godzin), pokrycie kosztów poszukiwań czy akcji ratowniczej, a nawet odzyskanie danych z aparatu fotograficznego.

assistance za granicą
Ubezpieczenie podróżne: assistance za granicą
  • OC w życiu prywatnym. Ubezpieczyciel pokryje koszty wyrządzonych przez Was, wasze dzieci lub zwierzęta szkód. Jest tu także ochrona zdarzeń dokonanych pod wpływem alkoholu.

oc ubezpieczenie w życiu prywatnym
Ubezpieczenie podróżne: OC
  • Bagaż podróżny. Ochroną objęte jest nie tylko zaginięcie czy zniszczenie, ale także opóźnienie bagażu o co najmniej 8 godzin.

bagaż podróżny ubezpieczenie
Ubezpieczenie podróżne: bagaż
  • Następstwa nieszczęśliwych wypadków. Mamy ochronę na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków, śmierci, trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ochronie podlegają także zdarzenia zaistniałe pod wpływem alkoholu. Ubezpieczyciel pokrywa również koszt wypożyczenia lub zakupu wózka inwalidzkiego.

na czym polega nnw
Ubezpieczenie podróżne: NNW
  • Kontynuacja leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków w Polsce. Dotyczy podróży, które nie przekraczają 30 dni.

kontynuacja leczenia nnw ubezpieczenie podróżne
Ubezpieczenie podróżne: kontynuacja leczenia
  • Ochrona mienia. Czyli tego, co zostaje w Waszych domach na czas wyjazdu (o ile nie przekracza on 30 dni).

ubezpieczenie mienia na czas wyjazdu
Ubezpieczenie podróżne: ochrona mienia

Wariant II — podróże zagraniczne dla aktywnych

Czyli coś dla osób, które na wyjeździe lubią aktywnie poszaleć. Zwykła polisa nie pokrywa zdarzeń spowodowanych uprawianiem sportów niebezpiecznych. Podobnie jest ze sportami zimowymi: jest to jedno z najczęściej stosowanych przez ubezpieczycieli wykluczeń odpowiedzialności. Z jednej strony nas to nie dziwi, gdyż wyjazd na narty czy snowboard bardzo często kończy się co najmniej złamaniem. Sami znamy osobę, która jeździ od małego, a mimo to miała groźny wypadek na stoku, który zakończył się całkowitą utratą słuchu w jednym uchu.

Dla kogo to ubezpieczenie: dla osób indywidualnych lub grup liczących do 10 osób.

Sumy ubezpieczenia: jak przy pierwszym wariancie, pakiet Srebrny, Złoty i Platynowy + dodatkowa ochrona związana ze sportami.

Zakres ubezpieczenia: taki sam jak w pierwszym Ubezpieczeniu Podróżnym + sporty zimowe/wysokiego ryzyka/sprzęt sportowy.

Kraje wykluczone: takie same jak omówione wcześniej.

sporty zimowe ubezpieczenie
Ubezpieczenie Podróże zagraniczne dla aktywnych
  • Sporty zimowe: oznacza narciarstwo lub snowboard, ALE TYLKO na oznakowanych trasach lub uprawianie sportów, przy których wykorzystuje się pojazdy przeznaczone do poruszania się na śniegu lub lodzie.
  • Sporty wysokiego ryzyka: sporty zimowe + sporty górskie (w tym narciarstwo i snowboarding poza wyznaczonymi trasami), powietrzne, motorowe i motorowodne (w tym quady, skutery wodne i motorówki), wodne (np. kitesurfing, nurkowanie poniżej 15 m, rafting), street luge, bungee, parkour i sporty walki (wyłączając MMA). Do sportów wysokiego ryzyka zalicza się także uczestnictwo w wyprawach w miejsca ekstremalne, np. na pustynię, do dżungli, na Antarktydę.
  • Sprzęt sportowy: możecie ubezpieczyć na przykład swoje narty, deski snowboardowe, surfingowe, windsurfingowe, kitesurfingowe czy sprzęt do nurkowania. Niestety tutaj szału nie ma. We wszystkich wariantach, Srebrnym, Złotym i Platynowym suma ubezpieczenia to 1000 zł. Lepsze to niż nic, ale pytanie, czy 1000 zł coś zmieni w waszej sytuacji, jeśli wasz sprzęt ulegnie zniszczeniu?

sporty zimowe i inne w ubezpieczeniu podróżnym
Ubezpieczenie Podróże zagraniczne dla aktywnych: opcje dodatkowe

Wariant III — podróże służbowe

Ubezpieczenie podróży służbowych różni się od zwykłego ubezpieczenia podróżnego kilkoma szczegółami:

  • Jest to ubezpieczenie indywidualne lub dla grup do 10 osób.
  • Można rozszerzyć ubezpieczenie o pracę fizyczną.
  • Sumy ubezpieczenia na poszczególne wypadki są inne.

ubezpieczenie podróżne jak wykupić
Ubezpieczenie podróży służbowych z dodatkową opcją praca fizyczna

Wariant IV — rezygnacja z podróży

ubezpieczenie podróży generali
Ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży

Plany mają to do siebie, że czasami nie wypalają. Nawet te wakacyjne. Złamana noga, dziecko się rozchorowało, szef nabrał fantazji i wręczył wypowiedzenie. Pół biedy, jeśli jeszcze nic nie rezerwowaliście. Gorzej, jeśli już zapłaciliście za wycieczkę, a nie przyszło Wam do głowy, by dokupić ubezpieczenie od rezygnacji z podróży. Sami wiecie, jak to jest: super oferta, świetna cena, często last minute, szybko kupujemy na wariata, bo zaraz zrobi to ktoś inny. I o ubezpieczeniu od rezygnacji mało kto myśli. Na szczęście z Generali da się ten błąd naprawić: możecie dokupić polisę od rezygnacji z podróży już po zakupie wyjazdu.

Jakie podróże są objęte ubezpieczeniem od rezygnacji:

Na wypadek konieczności zrezygnowania z podróży można się ubezpieczyć pod warunkiem, że zawarło się umowę podróży z organizatorem/przewoźnikiem i otrzymało się stosowne dokumenty (np. bilet), które opisują warunki umowy. Podróże są definiowane jako:

  • imprezy turystyczne;
  • rejsy;
  • rezerwacje noclegów;
  • czartery jachtów;
  • wynajem auta osobowego lub kampera;
  • uczestnictwo w konferencjach, szkoleniach, kursach czy warsztatach;
  • bilety na wydarzenia kulturalne;
  • bilety lotnicze, autokarowe, kolejowe, promowe.

Ile jest czasu na wykupienie ubezpieczenia rezygnacji z podróży?

  1. Kupujecie podróż z dużym wyprzedzeniem, więcej niż 30 dni. W takim wypadku macie 10 dni kalendarzowych od momentu zawarcia umowy o podróż na dokupienie ubezpieczenia.
  2. Od chwili zawarcia umowy o podróż do jej rozpoczęcia jest 30 dni lub mniej. Trzeba się szybko decydować, ponieważ możecie wykupić polisę tylko w tym samym dniu, w którym kupiliście podróż lub maksymalnie w następnym.
  3. Łapiecie lasta i do wyjazdu zostało 7 dni lub mniej. Jeśli chcecie ubezpieczenie, musicie je zakupić w ten sam dzień. Zaznaczamy, że nie dokupicie polisy, jeśli podróż ma się zacząć w ten sam dzień, w którym zawarliście umowę o podróż.

O czym trzeba pamiętać: ubezpieczenie pokryje koszty poniesione w związku z podróżą, ale obowiązuje kwota maksymalna 30 tys. zł na jednego podróżującego.

Jak ubezpieczyć podróż, którą wykupuje się samodzielnie, a nie za pośrednictwem biura podróży?

W przypadku gotowej wycieczki jest stosunkowo łatwo, ponieważ przeważnie mamy tylko jedną umowę podróży. Nieco trudniej będzie ubezpieczyć wyjazd, który organizujecie samodzielnie od początku do końca. Na przykład kupujecie bilety lotnicze, noclegi, rezerwujecie wypożyczenie auta, kupujecie bilety na targi na miejscu.

W takim przypadku najlepiej jest załatwić wszystko jednego dnia. Wtedy po prostu sumujecie wszystkie koszty i na uzyskaną sumę wykupujecie ubezpieczenie od rezygnacji.

A co, jeśli już za późno, i wszystkie elementy podróży były kupowane w różnych dniach? Wtedy niestety na każdy etap musicie wykupić osobną polisę. Na przykład oddzielnie na loty, oddzielnie na noclegi i tak dalej.

Kiedy można zrezygnować z podróży i otrzymać zwrot kosztów z ubezpieczenia?

1. Kiedy nagle zachorujecie.…

  • Wy, czyli osoby wykupujące podróż bądź też zachoruje współuczestnik podróży. Wszyscy rodzice na pewno to znają, do wyjazdu zostały dwa dni, a tu dziecko dostaje gorączki.
  • Nagłe zachorowanie obejmuje także osoby bliskie Wam lub współuczestnikowi, które w wyniku nagłego zachorowania muszą trafić do szpitala.

Ubezpieczenie działa także w trakcie podróży (jak się rozchorujecie na miejscu i musicie zrezygnować z dalszych atrakcji lub rozchoruje się bliska Wam osoba i trafi do szpitala).

Warunek: żadne z zachorowań nie rokuje wyzdrowienia do momentu rozpoczęcia podróży.

2. Kiedy przydarzy się nieszczęśliwy wypadek…

  • Wam lub współpodróżnikowi. Wypadek musi mieć na tyle opłakane skutki, że znacznie ogranicza samodzielne poruszanie się i musi być potwierdzony dokumentem medycznym.
  • Osobie bliskiej Wam lub współuczestnikowi podróży, o ile w wyniku nieszczęśliwego wypadku trafi do szpitala.

Warunek: brak rokowań wyzdrowienia do momentu rozpoczęcia podróży.

3. Covid-19…

Ten to w swoim czasie nieraz poważnie namieszał w życiu każdego podróżnika. Tak więc, jeśli ktoś z uczestników wyjazdu zachoruje i najpewniej nie wyzdrowieje, możecie skorzystać z polisy. Skorzystacie z niej także, jeśli rozchorujecie się już w trakcie wycieczki.

Jeśli osoba bliska trafi do szpitala w wyniku zachorowania na Covid-19 i nie wyzdrowieje do czasu podróży lub nastąpi to w jej trakcie, także macie prawo do zwrotu kosztów.

4. Ciąża…

Wszelkie powikłania, w tym przedwczesny poród ubezpieczonej przed 32 tygodniem ciąży. Dotyczy współuczestniczki podróży, żony lub partnerki ubezpieczonego, żony lub partnerki współuczestnika podróży.

5. Śmierć…

Ubezpieczonego, współuczestnika lub osoby im bliskiej. W ostatnim przypadku polisa działa, jeśli śmierć osoby bliskiej nastąpiła nie wcześniej niż w okresie 45 dni przed datą rozpoczęcia podróży bądź w jej trakcie.

6. Zdarzenia losowe…

Czyli szkoda w mieniu podróżników, która przytrafiła się losowo bądź w wyniku przestępstwa. Aby skorzystać z polisy, zdarzenie musi mieć miejsce w ciągu 30 dni poprzedzających wyjazd lub w jego trakcie.

Warunek: są to zdarzenia, które wymagają obecności poszkodowanego w kraju i wiążą się z czynnościami prawnymi lub administracyjnymi.

Jest jeszcze jedno zdarzenie losowe, które pozwala na zwrot kosztów podróży, a ma związek z tym, że coś się stało w miejscu docelowym, nie możecie tam pozostać i musicie szybciej zakończyć podróż. Dobrym przykładem są, chociażby coroczne wielkie pożary w Grecji czy Hiszpanii i konieczność ewakuacji turystów.

7. Praca…

Scenariusz I: szefowi odbiło i wręcza Wam/współuczestnikowi wypowiedzenie przed podróżą. Warunek jest taki, że musi to być umowa o pracę na czas nieokreślony i jej rozwiązanie nie wynika z winy pracownika.

Scenariusz II: jesteście bezrobotnymi, którzy są zarejestrowani w urzędzie pracy. Udało się w końcu znaleźć pracę, ale macie ją rozpocząć akurat w czasie wyjazdu. W takim przypadku należy się Wam zwrot kosztów podróży.

8. Kradzież dokumentów (dowód, paszport, wiza) lub pojazdu…

O ile nastąpiła w ciągu 30 dni poprzedzających wyjazd (lub w jego trakcie, jeśli mówimy o aucie) i kradzież została zgłoszona władzom.

9. Wezwanie do sądu…

Jeśli ktoś z uczestników podróży otrzymał wezwanie na sprawę sądową, gdzie obecność jest obowiązkowa lub na sprawę rozwodową (jeśli jej data była wcześniej nieznana), a której data pokrywa się z wyjazdem, wtedy można otrzymać zwrot kosztów podróży.

10. Zaostrzenie choroby przewlekłej…

Jest to dodatkowe ubezpieczenie, które można wykupić bądź nie.

Ile kosztuje ubezpieczenie od rezygnacji z podróży?

Składka naliczana jest proporcjonalnie od ceny podróży.

Popatrzmy na przykład. Jeden podróżnik, cena podróży 4 tys. zł, wyjazd na tydzień. Składka to 172 zł. Gdybyśmy dorzucili dodatkowe ubezpieczenie od zaostrzenia choroby przewlekłej, składka wyniesie 300 zł.

rezygnacja z podróży ubezpieczenie podróżne
Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – wysokość składki przy cenie podróży 4 000 zł

Przy 3 podróżujących na dłuższy termin, ale niezmiennej cenie 4 tys. zł za wszystkie osoby koszt polisy nie ulegnie zmianie.

Przykład drugi: podróż wyceniona na 10 tys. zł wiąże się ze składką w wysokości 429 zł.

rezygnacja z podróży ubezpieczenie
Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – wysokość składki przy cenie podróży 10 000 zł

Wariant V — NNW w Polsce

Podróże wcale nie muszą oznaczać wyjazdu za granicę. Przecież jadąc na wakacje do Sopotu, także może spotkać nas niemal wszystko. Dlaczego więc ubezpieczać się tylko na wyjazdy zagraniczne? Przecież to szaleństwo, prawda? 🙂 Szczególnie jeśli nie masz żadnego ubezpieczenia na życie i zdrowie.

Dla kogo ubezpieczenie: dla osób indywidualnych, rodzin i grup, które podróżują po Polsce oraz po strefie przygranicznej (max. 50 km od wspólnej granicy).

Co jest objęte ochroną:

W ubezpieczeniu podróżnym na Polskę także mamy do wyboru trzy pakiety, od najtańszego Srebrnego, poprzez średni Złoty na najdroższym Platynowym kończąc.

  • Następstwa nieszczęśliwych wypadków, śmierć, trwały uszczerbek na zdrowiu, działa także wtedy, gdy wypadek przytrafi się pod wpływem alkoholu.

ubezpieczenie nnw co to
Ubezpieczenie podróżne NNW w Polsce
  • Koszty leczenia i assistance, w tym transport zwłok, zakwaterowanie osoby towarzyszącej w razie hospitalizacji czy opieka nad dziećmi.

koszty leczenia ubezpieczenie podróżne
Ubezpieczenie podróżne w Polsce: koszty leczenia i assistance
  • OC w życiu prywatnym. Chroni także na wypadek zdarzeń pod wpływem alkoholu.

OC w życiu prywatnym ubezpieczenie podróżne
Ubezpieczenie podróżne w Polsce: OC w życiu prywatnym

Dodatkowo ubezpieczenie podróżne na Polskę możecie rozszerzyć o kolejne elementy, czyli sporty zimowe, sporty wysokiego ryzyka oraz sprzęt sportowy.

Jeśli wybieracie się na wakacje własnym autem (czy to w Polsce, czy za granicę), a macie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, koniecznie dokupcie krótkoterminowy Assistance ze zniżką 10%. Zapłacicie za niego kilkadziesiąt złotych, a zyskacie ochronę w razie awarii auta, wypadku czy kradzieży.

Jak wykupić ubezpieczenie podróżne od Bezpieczny.pl ze zniżką 10%?

Cała procedura jest wybitnie prosta i zajmuje dosłownie kilka minut. Ubezpieczenie kupujecie w 100% online.

  1. Wchodzisz na dedykowaną stronę bezpieczny.pl, na której masz już wliczoną naszą zniżkę 10% na dowolną polisę.
  2. Wybierasz interesujący Cię wariant ubezpieczenia i klikasz Kup online.
  3. Na kolejnej stronie uzupełniasz podstawowe dane, wymagane przy wybranym ubezpieczeniu, np. liczbę osób, kraj docelowy, datę podróży.
  4. Wybierasz pakiet ubezpieczenia, Srebrny, Złoty lub Platynowy i przechodzisz dalej.
  5. Wpisujesz adres e-mail, na który otrzymasz polisę. Uzupełniasz swoje dane osobowe, czyli imię, nazwisko, adres, PESEL, nr telefonu oraz ewentualnie dane współpodróżników. Tutaj wypełniasz tylko imiona, nazwiska i daty urodzenia.
  6. Następnie zaznaczasz wymagane zgody i oświadczenia i przechodzisz do płatności online.
  7. To wszystko. Po opłaceniu składki polisę otrzymasz na podany adres e-mail.



Jak zgłosić zdarzenie w ramach ubezpieczenia podróżnego Generali?

Zgłoszenie zdarzenia jest tak samo proste, jak zakup polisy. Dokonujecie tego on-line, przez formularz na stronie bezpieczny.pl.

Czy warto dokupić ubezpieczenie podróżne? Nasza opinia

Pewnie, że się opłaca! Chcecie poznać kilka przykładów z życia wziętych, dlaczego nie warto wyjeżdżać bez żadnego ubezpieczenia? Oto one. Akurat te miały miejsce na wyjazdach z biurami podróży, a sprawozdanie mamy z pierwszej ręki od rezydenta tychże biur.

  • Egipt, Tunezja, czasami Turcja: przynajmniej 1-2 osoby z każdej tygodniowej grupy zostaje dotknięta zemstą Montezumy, w wyniku czego przynajmniej dzień-dwa z wyjazdu mijają w otoczeniu muszli, ale nie tych z rafy koralowej, ale z toalety. W najgorszych przypadkach kończy się odwodnieniem i pobytem w szpitalu.
  • Złamania, skręcenia, rozbite głowy. I wcale nie trzeba uprawiać niebezpiecznych sportów. Wystarczy połączenie dużo słońca+alkohol+potknięcie.
  • Zatrucia pokarmowe. Im lepszy hotel, tym zdarzają się rzadziej, ale niektóre z nich kończyły się w szpitalu.
  • Utonięcia. Niestety zdarzają się każdego roku.
  • Ataki rekinów. Wcale nie żartujemy. Co jakiś czas słychać na przykład o rekinach w Egipcie, które kogoś czasami zaatakują. Prawda jest taka, że to wina lokalnych mieszkańców, którzy je dokarmiają, a potem za pieniądze turystów organizują nurkowania z rekinami (oczywiście nielegalne).
  • Ewakuacje turystów z powodu różnych zagrożeń, np. pożarów, ulew, lawin błota.
  • Ciężki wypadek wypożyczonym samochodem na Cyprze (turysta zapomniał o ruchu lewostronnym).

To naprawdę nawet nie wierzchołek góry lodowej. I teraz sobie pomyślcie, że jedziecie na takie wakacje i nie macie zupełnie żadnego ubezpieczenia. Ile będzie Was kosztować taki wyjazd, jeśli coś się stanie? Naprawdę, nie warto. Są rzeczy, na których można oszczędzać. Jednak bezpieczeństwo i spokój ducha do nich nie należy.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów