Nexo: po 25 USD (około 100 zł) premii dla obu stron programu poleceń + 4 USD bonusu z okazji halvingu BTC!

Jako, że powróciła „moda na Bitcoina”, przyszła pora na odświeżenie analizy programu poleceń Nexo! Mianowicie, nowi użytkownicy aplikacji mogą otrzymać aż 25 USD premii na start, czyli równowartość około 100 zł! Premia wypłacana jest w formie jednostek BTC, co pozwoli Wam budować portfel kryptowalut w dobie potencjalnej hossy. Ta sama stawka dotyczy także polecających. Możecie odbierać po 25 USD za każdego nowego użytkownika, który spełni warunki – bez limitu liczby poleconych osób. Dodatkowe 4 USD premii otrzymacie w ramach specjalnego bonusu z okazji halvingu Bitcoina, co dokładniej omówimy w dalszej części artykułu. Nexo to popularna platforma kryptowalutowa, która swoim działaniem odbiega jednocześnie od konkurencyjnych rozwiązań. Oprócz wymiany kryptowalut i inwestycji w cyfrowe pieniądze, Nexo umożliwia zaciąganie pożyczek pod zastaw posiadanych jednostek lub udostępnianie własnych środków, które zaczną pracować na zysk deponenta. Aby zdobyć bonus na start, oczywiście musicie zdeponować pewną kwotę w ramach platformy. Jednak w ten sposób zarobicie dodatkowo odsetki poprzez stakowanie swoich kryptowalut.

Nexo – co to takiego?

Nexo to innowacyjna platforma, która oprócz możliwości inwestowania w kryptowaluty, daje także opcję zaciągania pożyczek oraz udostępniania własnych środków i zarabiania na odsetkach (więcej o stakingu napisałem tutaj). Brzmi jak lokata? Nic z tego. W tym przypadku roczny zwrot z inwestycji sięga kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu procent. Odsetki kapitalizują się codziennie, a w razie konieczności środki można z powodzeniem wycofać. Zdeponować w ten sposób można od 50 USD do nawet… 2 milionów USD. Tego typu inwestycje obarczone są jednak dość dużym ryzykiem wynikającym z dynamiki kursów kryptowalut (choć stakować można także tak zwane stable coiny), dlatego polecam je wyłącznie świadomym inwestorom, którzy dobrze znają rynek 😉

Zarabianie na kryptowalutach w Nexo

Nexo – koszty

Prowadzenie konta w Nexo jest całkowicie darmowe. Nie zapłacicie też nic za doładowania konta kryptowalutami i walutami tradycyjnymi (Wasz bank/fintech może oczywiście naliczyć własne opłaty). Ilość darmowych wypłat kryptowalutowych jest z kolei uzależniona od „poziomu lojalnościowego” (Loyalty Levels) oraz samej kryptowaluty. W przypadku najpopularniejszych coinów, takich jak BTC czy ETH na więcej niż jedną darmową wypłatę w miesiącu mogą liczyć wyłącznie posiadacze kont Platinum. Natomiast Stellar, Litecoin czy Polkadot oraz inne kryptowaluty niebędące w czołówce popularności wypłacicie bez limitu za darmo.

Nexo Loyalty Levels

Przesyłane środków pomiędzy portfelami Nexo jest z kolei całkowicie darmowe i natychmiastowe.

Nexo – bezpieczeństwo

Jak możemy przeczytać na stronie platformy, Nexo to zapewniająca bezpieczeństwo platforma finansowa, wykorzystująca zabezpieczenia klasy wojskowej, współpracująca z najbardziej rozpoznawalnymi markami branży bezpieczeństwa (między innymi BitGo, Ledger Vault i wielu innych).

Bezpieczeństwo w Nexo

Co do kwestii pożyczek dla innych użytkowników, Nexo nie udziela pożyczek bez zabezpieczenia w postaci bezpośrednich aktywów. Dlatego co do zasady, wszystkie środki są zabezpieczone „zastawem”.

Należy jednak uczciwie przyznać, że Nexo nie jest bankiem z uregulowanym systemem gwarancji depozytów. W razie upadku czy bankructwa firma może stać się po prostu niewypłacalna. W związku z tym, tego typu inwestycje trzeba traktować jako ryzykowną alternatywę i przeznaczyć na nią niewielką część kapitału.

Napisz do nas, jeśli chcesz założyć konto w Nexo i aktywnie z niego korzystać, inwestując w krypto i mnożyć swój kapitał. Niestety, tego typu promocje często kończą się przed czasem, gdy większość uczestników zamyka konto od razu po otrzymaniu nagrody. Radzimy więc dobrze przemyśleć swoją decyzję 😉

Karta Nexo – jedyna taka na rynku

Użytkownicy, którzy przeszli przez weryfikację tożsamości oraz posiadają na swoim koncie aktywa o wartości co najmniej 50 USD, mogą wygenerować kartę wirtualną, którą od razu będzie można podpiąć do popularnych aplikacji płatniczych, takich jak Apple Pay oraz Google Pay.

Za pomocą kartą wirtualnej będziecie mogli płacić zarówno posiadaną walutą tradycyjną, jak i obecnymi w portfelu kryptowalutami. 

Karta może działać w trybie debetowym, czyli jak zwykła karta płatnicza, oraz w trybie kredytowym – w oparciu o wyznaczony limit kredytowy. Co ciekawe, limit ten jest tym większy, im więcej krypto posiadacie na koncie. W czasie, gdy płacicie kartę kredytową, Wasze kryptowaluty wciąż mogą generować zyski, leżąc spokojnie w portfelu. Mało tego – w ten sposób możecie wykonywać zakupy za pomocą swoich kryptowalut bez ich sprzedawania (a więc bez płacenia podatku od zysku z inwestycji w krypto). Posiadane kryptowaluty są po prostu rodzajem zabezpieczenia. Oczywiście wykorzystany limit kredytowy trzeba spłacać 😉 

Darmowa karta kredytowa i debetowa w jednym!

Karta może jednak działać jako zwyczajna karta walutowa. Przy jej użyciu będziecie mogli wówczas płacić w dowolnym miejscu na świecie, a aplikacja automatycznie przewalutuje posiadane środki bez dodatkowych opłat (do 1000 EUR miesięcznie dla podstawowego planu Basic). Użytkownik na poziomie Silver może otrzymać także 1 darmową wypłatę z bankomatu w każdym miesiącu (i więcej na wyższych poziomach konta).

Karta Nexo zapewnia też cashback od płatności – nawet 2% wartości transakcji (w formie tokena Nexo lub do 0,5% w BTC) – w najwyższym planie Platinum. Dla użytkowników kont Basic przewidziano 0,5% zwrotu w tokenach NEXO lub 0,1% w BTC.

Prowadzenie karty Nexo jest darmowe (wystarczy posiadać co najmniej 50 USD w chwili aktywacji – później środki można dysponować dowolnie). Darmowa jest także wysyłka karty fizycznej pod warunkiem posiadania w portfelu aktywów o wartości co najmniej 500 USD.

Karta Nexo – dwa różne oblicza jednej karty

Linia kredytowa Nexo

Ciekawą opcją, zupełnie niezależną od karty kredytowej, jest linia kredytowa dostępna dla klientów Nexo. Zasada działania jest prosta. W zamian za utrzymywanie określonego salda kryptowalutowego na swoim koncie, Nexo przydzieli Wam zupełnie darmową (oprocentowanie 0%) linię kredytową o wartości na przykład 50% posiadanego salda (tak jest np. w przypadku deponowania BTC czy ETH). Jeśli więc posiadacie w Nexo BTC o wartości 10.000 USD, będziecie mogli otrzymać w ramach linii kredytowej środki o wartości 5000 USD.

Darmowa linia kredytowa Nexo

Będziecie mogli dowolnie obracać przydzielonymi środkami bez dodatkowych kosztów. Jeśli wartość zabezpieczenia, czyli kryptowalut, spadnie (na przykład w wyniku zmniejszenia kursu), Nexo zmniejszy wartość Waszego limitu lub poprosi o spłatę wykorzystanej części. Jeśli wartość zabezpieczenia wzrośnie, wzrośnie także linia kredytowa.

Dla większej stabilizacji warto zainteresować się zabezpieczeniem w formie stablecoinów, których kurs z zasady jest mniej dynamiczny (uwagi na dążenia do zrównania się z kursem waluty tradycyjnej). W przypadku USDT otrzymacie linię kredytową o wartości aż 90% depozytu zabezpieczającego!

Przykładowe zabezpieczenie linii kredytowej

Jak założyć konto w Nexo?

Promocja przeznaczona jest wyłącznie dla nowych użytkowników Nexo.

Proces rejestracji w Nexo przebiega błyskawicznie. Brak tutaj zbędnej biurokracji, a procedury i ilość pytań to absolutne minimum. Cały proces rozpocznijcie od napisania do mnie w celu uzyskania dedykowanego linku promocyjnego. W tytule wiadomości zawrzyjcie frazę Nexo i od razu będę wiedział o co chodzi. W wiadomości zwrotnej otrzymacie dedykowany link. Gdy w niego klikniecie, pojawi się Wam strona promocja na której wybierzcie przycisk Get $25 in Bitcoin.

Jak założyć konto w Nexo?Następnie podajcie swój adres e-mail w wyświetlonym oknie i przejdźcie do skrzynki pocztowej, by w przesłanej wiadomości kliknąć Verify Email. Na ten moment to wszystko. Na ekranie pojawi się komunikat o poprawnym zweryfikowaniu adresu e-mail, a po chwili będziecie mogli zalogować się swojego konta. Kolejnym krokiem będzie weryfikacja profilu.

Adres e-mail potwierdzony
Pulpit Nexo

Weryfikacja konta w Nexo – KYC

Jak sami widzieliście, założenie konta w Nexo trwa kilka chwil. Podobnie jest z weryfikacją. Konieczne będzie tutaj przejście przez dwa kolejne kroki: Basic Verification oraz Advanced Verification (weryfikacja podstawowa i zaawansowana). Żeby rozpocząć, kliknijcie ikonę profilu w prawym górnym rogu i przejdźcie do zakładki My profile. Zauważycie, że startowa weryfikacja została już zaliczona. Pozostały jeszcze dwie.

 

Podstawowa weryfikacja w Nexo za Wami

Przejdźcie do weryfikacji podstawowej. Potrzebne będzie tu jedynie wpisanie Waszych danych teleadresowych i przepisanie kodu SMS, który otrzymacie po chwili. To wystarczy. 

Następnie przejdźcie do zakładki weryfikacji zaawansowanej i kliknijcie Start… Krok ten również nie należy do szczególnie skomplikowanych. Przygotujcie swój dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.

Weryfikacja Nexo

W tym momencie na ekranie pojawi się opcja dokończenia weryfikacji na telefonie, co szczerze polecam. Jakość laptopowej kamery może być niewystarczająca do zrobienia czytelnych zdjęć dokumentu. Możecie zeskanować smartfonem kod wyświetlany na ekranie lub podać adres e-mail, na który wysłany zostanie specjalny link. Kliknijcie go i wykonujcie polecenia wyświetlane na ekranie.

To standardowa procedura KYC. Należy wykonać zdjęcia obu stron dokumentu oraz selfie. Weryfikacja powinna potrwać kilka minut. W niektórych przypadkach przeciągnie się do 24 godzin.

 

Odbiór 25 USD premii na start – Nexo

Zanim odbierzecie swoje 25 USD premii (w formie jednostek BTC), powinny zostać spełnione następujące warunki:

  • rejestracja z linku polecającego, który otrzymacie po skontaktowaniu się z nami,
  • przeprowadzona zaawansowana weryfikacja profilu – opisana wcześniej,
  • doładowanie portfela Nexo jednostkami kryptowaluty o wartości co najmniej 100 USD i utrzymanie tej wartości przez co najmniej 30 dni. Możliwy jest także bezpośredni zakup kryptowalut od Nexo za pomocą karty płatniczej lub przelewu SEPA. Jeśli przesyłacie do Nexo swoje kryptowaluty, należy zrobić to z zewnętrznego portfela (transakcje wewnętrzne w ramach Nexo nie zapewnią wypłaty premii).

Pamiętajcie, iż notowania kursów kryptowalut są dynamiczne w czasie. W związku z tym, lokowanie najpopularniejszych kryptowalut jak Bitcoin, czy Ethereum naraża Was na spadki w okresie „zamrożenia środków”. Co ciekawe, w Nexo możecie zdeponować również tak zwane Stablecoiny, czyli kryptowaluty, których wartość nie waha się tak bardzo, jak w przypadku BTC, ETH i wielu innych (są pod tym względem podobne do walut tradycyjnych i najczęściej “zabezpieczane ich kursem”). Jednymi z najpopularniejszych Stablecoinów są kryptowaluty DAI, USDT – Tether oraz USDC, których kurs oparty jest na kursie dolara amerykańskiego. Możecie zatem zakupić przykładowo 110 jednostek danego dolarowego stablecoina, a następnie przesłać całość do Nexo. Ja tak zrobiłem z kryptowalutą DAI.

Wasza ulubiona giełda nie obsługuje stablecoinów? Wybierzcie nową (z premią!) z naszego rankingu giełd kryptowalut.

Żeby zasilić konto, odszukajcie interesującą Was kryptowalutę, a następnie kliknijcie Top Up. Wyświetli się adres portfela, na który powinniście wysłać jednostki (wcześniej konieczne będzie prawdopodobnie skorzystanie z Google Authenticator dla uwierzytelnienia transakcji).

Jeśli zaś nie zależy Wam na stabilności kursów walut, a jedynie na niskich kosztach przelewów, możemy polecić Litecoin albo XRP. W tym przypadku koszt przesłania kryptowaluty to mniej niż 1 zł, a ich obsługą zajmuje się większość dostępnych giełd.

Bonus zostanie dodany do Waszego salda w ciągu 24 godzin po upływie 30-dniowego okresu, pod warunkiem spełnienia warunków promocji. Wpłacone środki do Nexo będą automatycznie objęte oprocentowaniem w ramach stakingu. Przykładowo dla BTC będzie to do 7%, a dla stablecoinów nawet 16%. Dzięki temu zarabiacie więcej niż tylko sam bonus na start.

WAŻNE! Aby uzyskać prawo do odebrania premii, wartość waszego portfela musi przekraczać równowartość kwoty 100 USD przez cały 30-dniowy okres. Oznacza to, iż w przypadku wybrania niestabilnej waluty oraz zbyt małej kwoty, możecie narazić się na spadek wartości portfela przez co nie otrzymacie premii. Zatem dobrym sposobem będzie zdeponowanie stablecoina. W ten sposób macie niemal stuprocentową pewność uzyskania bonusu, z drugiej zaś otrzymacie solidne odsetki. Ewentualnie dobrze jest przesłać mniej stabilną kryptowalutę z większą górką, na przykład o równowartości 200 USD. Wybór oczywiście należy do Was.

Napisz do nas, jeśli chcesz założyć konto w Nexo i aktywnie z niego korzystać, inwestując w krypto i mnożyć swój kapitał. Niestety, tego typu promocje często kończą się przed czasem, gdy większość uczestników zamyka konto od razu po otrzymaniu nagrody. Radzimy więc dobrze przemyśleć swoją decyzję 😉

Wypłata środków z Nexo

Wypłacanie środków jest tak samo proste, jak ich wpłata. Wystarczy, że na liście aktywów odszukacie kryptowalutę, której jednostki przesłaliście do Nexo (w moim przypadku DAI), a następnie klikniecie przycisk Withdraw. Potem wystarczy już tylko wpisać adres portfela, na który chcecie przesłać jednostki oraz ich liczbę (żeby przesłać całość, kliknijcie w sumę jednostek tuż pod napisem You can withdraw up to).

Wypłata środków z Nexo

Pamiętajcie, że nagroda zostanie przyznana w jednostkach BTC. Warto zamienić je na wpłaconą wcześniej kryptowalutę (wymiana w obrębie Nexo Exchange jest darmowa) i dopiero wtedy całość przesłać na swój portfel.

Inny sposób to po prostu sprzedaż kryptowaluty i wymiana jej na walutę tradycyjną. Później możecie wypłacić środki tradycyjnym przelewem.

Polecaj Nexo i zarabiaj po 25 USD

Standardowa stawka w programie poleceń Nexo to 25 USD dla obu stron polecenia. Polecanie Nexo jest dziecinnie proste. Wystarczy, że po kliknięciu ikony prezentu (prawy górny róg ekranu) odnajdziecie swój indywidualny link polecający.

W tym miejscu możecie wpisać adres e-mail znajomego lub kliknąć Copy URL i przesłać link osobiście. Liczba poleconych jest obecnie nieograniczona.

Premię o wartości 25 USD otrzymacie w ciągu 30 dni od zweryfikowania konta i doładowania aktywów przez Waszego poleconego. Musi on przez ten okres utrzymać aktywa na swoim koncie. Aby premia została przyznana, portfel poleconej osoby musi przekraczać wartość 100 USD przez cały 30-dniowy okres.

Tutaj znajdziecie własny link Nexo

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Aktualną stawkę w programie poleceń znajdziecie zawsze we wskazanej zakładce. 

Żeby polecenie zostało uznane za skuteczne, poleceni powinno wykonać te same kroki, które wypełnialiście Wy, czytając ten artykuł. 

Więcej informacji znajdziecie w regulaminie ogólnym Nexo.

Napisz do nas, jeśli chcesz założyć konto w Nexo i aktywnie z niego korzystać, inwestując w krypto i mnożyć swój kapitał. Niestety, tego typu promocje często kończą się przed czasem, gdy większość uczestników zamyka konto od razu po otrzymaniu nagrody. Radzimy więc dobrze przemyśleć swoją decyzję 😉

Jak zdobyć dodatkowe 4 USD premii? 

25 USD premii to danie główne, ale Nexo ma dla nas także deser. Mianowicie, w zamian za przetestowanie jednego z produktów oferowanych przez platformę, możecie otrzymać dodatkowe 4 USD bonusu! Jest to specjalny bonus z okazji zbliżającego się halvingu BTC. Wybór jest całkiem spory, spójrzcie tylko na poniższą grafikę:

Zgarnij 4 USD bonusu przy okazji!

Wpłacając kwotę minimum 100 USD w celu zgarnięcia głównego bonusu (o wartości 25 USD), spełnicie w zasadzie pierwszy warunek w sposób automatyczny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przetestować także inne opcje Nexo. Ja sam chętnie sprawdzę, jak działa karta wirtualna, o której mówiłem wcześniej.

W promocji możecie wziąć udziała maksymalnie w terminie do 19 kwietnia 2024 roku (wtedy spodziewamy się kolejnego halvingu Bitcoina). Nagrody w formie BTC (czyli 10.000 satoshi o wartości 4 USD) zameldują się na Waszym koncie do 15 dni po tym wydarzeniu.

Czym jest wspomniany halving BTC? Pozwólcie, że wyręczę się grafiką przygotowaną przez Nexo 😉

Na czym polega halving BTC?

Udział w promocji weźmie pierwsze 80.000 klientów, którzy spełnią warunki.

Informacje o ryzykach

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką nowych technologii oraz finansów (z naciskiem na kryptowaluty). W dodatku artykuły te polecam szczególnie osobom, które mają zamiar inwestować w kryptowaluty w dłuższym horyzoncie, a nie jedynie otworzyć konto – zdobyć bonus – zamknąć konto.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie Nexo „w oryginale” dostępne są w języku angielskim, zatem zawsze można coś zrozumieć na opak. Dla mnie również jest to dość nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów