Nexo: po 25 USD (około 115 zł) premii dla obu stron programu poleceń + korzystny staking kryptowalut

Promocja zakończona

Pora na małe odświeżenie analizy programu poleceń Nexo! Nowi użytkownicy wciąż mogą otrzymać aż 25 USD premii na start, czyli równowartość około 115 zł! Ta sama stawka dotyczy także polecających. Możecie odbierać po 25 USD za każdego nowego użytkownika, który spełni warunki – bez limitu liczby poleconych osób (premia wypłacana jest w formie jednostek BTC). Dla przypomnienia, Nexo to popularna platforma kryptowalutowa, która swoim działaniem odbiega jednocześnie od konkurencyjnych rozwiązań. Oprócz wymiany kryptowalut i inwestycji w cyfrowe pieniądze, Nexo umożliwia zaciąganie pożyczek pod zastaw posiadanych jednostek lub udostępnianie własnych środków, które zaczną pracować na zysk deponenta. Aby zdobyć bonus na start, oczywiście musicie zdeponować pewną kwotę w ramach platformy. Jednak w ten sposób zarobicie dodatkowo odsetki poprzez stakowanie swoich kryptowalut.

Sprawdź również: FAQ, czyli pytania i odpowiedzi związane z platformą NEXO.

Nexo – co to takiego?

Nexo to innowacyjna platforma, która oprócz możliwości inwestowania w kryptowaluty, daje także opcję zaciągania pożyczek oraz udostępniania własnych środków i zarabiania na odsetkach (więcej o stakingu napisałem tutaj). Brzmi jak lokata? Nic z tego. W tym przypadku roczny zwrot z inwestycji sięga kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu procent. Odsetki kapitalizują się codziennie, a w razie konieczności środki można z powodzeniem wycofać. Zdeponować w ten sposób można od 50 USD do nawet… 2 milionów USD. Ja wolę jednak skupić się na programie poleceń, bo tego typu inwestycje obarczone są dość dużym ryzykiem i później może być „wielkie halo” 😉

Zarabianie na kryptowalutach w Nexo

Nexo – koszty

Prowadzenie konta w Nexo jest całkowicie darmowe. Nie zapłacicie też nic za doładowania konta kryptowalutami i walutami tradycyjnymi (Wasz bank/fintech może oczywiście naliczyć własne opłaty). Ilość darmowych wypłat kryptowalutowych jest z kolei uzależniona od „poziomu lojalnościowego” (Loyalty Levels). Ten z kolei zależy od tego, jak wiele Waszych środków jest przechowywanych pod postacią Tokenów Nexo. Na pierwszym – podstawowym progu do Waszej dyspozycji jest 1 darmowa wypłata miesięcznie.

Gdy Tokeny Nexo stanowią 1-5% Waszych aktywów, możecie wypłacić kryptowaluty 2 razy w ciągu miesiąca za darmo. Dalsze progi opisane zostały na grafice.

Nexo Loyalty Levels

Przesyłane środków pomiędzy portfelami Nexo jest z kolei całkowicie darmowe i natychmiastowe.

Nexo – bezpieczeństwo

Jak możemy przeczytać na stronie brandu, Nexo to zapewniająca bezpieczeństwo platforma finansowa, wykorzystująca zabezpieczenia klasy wojskowej, współpracująca z najbardziej rozpoznawalnymi markami branży bezpieczeństwa (między innymi BitGo, Ledger Vault i wielu innych).

Bezpieczeństwo w Nexo

Co do kwestii pożyczek dla innych użytkowników, Nexo nie udziela pożyczek bez zabezpieczenia w postaci bezpośrednich aktywów. Dlatego co do zasady, wszystkie środki są zabezpieczone „zastawem”. Należy jednak uczciwie przyznać, że Nexo nie jest bankiem z uregulowanym systemem gwarancji depozytów. W razie upadku czy bankructwa firma może stać się po prostu niewypłacalna. W związku z tym, tego typu inwestycje trzeba traktować jako ryzykowną alternatywę i przeznaczyć na nią niewielką część kapitału.

Jak założyć konto w Nexo?

Promocja przeznaczona jest wyłącznie dla nowych użytkowników Nexo.

Proces rejestracji w Nexo przebiega błyskawicznie. Brak tutaj zbędnej biurokracji, a procedury i ilość pytań to absolutne minimum. Rozpocznijcie od przejścia na dedykowaną stronę promocji i kliknięcia przycisku Get $25 in Bitcoin.

Następnie podajcie swój adres e-mail w wyświetlonym oknie i przejdźcie do skrzynki pocztowej, by w przesłanej wiadomości kliknąć Verify Email. Na ten moment to wszystko. Na ekranie pojawi się komunikat o poprawnym zweryfikowaniu adresu e-mail, a po chwili będziecie mogli zalogować się swojego konta. Kolejnym krokiem będzie weryfikacja profilu.

Adres e-mail potwierdzony
Pulpit Nexo

Weryfikacja konta w Nexo

Jak sami widzieliście, założenie konta w Nexo trwa kilka chwil. Podobnie jest z weryfikacją. Konieczne będzie tutaj przejście przez dwa kolejne kroki: Basic Verification oraz Advanced Verification (weryfikacja podstawowa i zaawansowana). Żeby rozpocząć, kliknijcie ikonę profilu w prawym górnym rogu i przejdźcie do zakładki My profile. Zauważycie, że startowa weryfikacja została już zaliczona. Pozostały jeszcze dwie.

 

Podstawowa weryfikacja w Nexo za Wami

Przejdźcie do weryfikacji podstawowej. Potrzebne będzie tu jedynie wpisanie Waszych danych teleadresowych i przepisanie kodu SMS, który otrzymacie po chwili. To wystarczy. 

Następnie przejdźcie do zakładki weryfikacji zaawansowanej i kliknijcie Start… Krok ten również nie należy do szczególnie skomplikowanych. Przygotujcie swój dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.

Weryfikacja Nexo

W tym momencie na ekranie pojawi się opcja dokończenia weryfikacji na telefonie, co szczerze polecam. Jakość laptopowej kamery może być niewystarczająca do zrobienia czytelnych zdjęć dokumentu. Możecie zeskanować smartfonem kod wyświetlany na ekranie lub podać adres e-mail, na który wysłany zostanie specjalny link. Kliknijcie go i wykonujcie polecenia wyświetlane na ekranie.

To standardowa procedura KYC. Należy wykonać zdjęcia obu stron dokumentu oraz selfie. Weryfikacja powinna potrwać kilka minut. W niektórych przypadkach przeciągnie się do 24 godzin (moja weryfikacja, z jakichś przyczyn, należała właśnie do tych dłuższych 🙂

 

Odbiór 25 USD premii na start – Nexo

Zanim odbierzecie swoje 25 USD premii (w formie jednostek BTC), powinny zostać spełnione następujące warunki:

  • rejestracja z linku polecającego – takiego jak ten,
  • przeprowadzona zaawansowana weryfikacja profilu – opisana wcześniej,
  • doładowanie jednostkami kryptowalut o wartości co najmniej 100 USD, a następnie utrzymanie ich przez 30 dni. Transakcja musi być wykonana z zewnętrznego portfela (transakcje wewnętrzne w ramach Nexo nie zapewnią wypłaty premii).

Pamiętajcie, iż notowania kursów kryptowalut są dynamiczne w czasie. W związku z tym, lokowanie najpopularniejszych kryptowalut jak Bitcoin, czy Ethereum naraża Was na spadki w okresie „zamrożenia środków”. Co ciekawe, w Nexo możecie zdeponować również tak zwane Stablecoiny, czyli kryptowaluty, których wartość nie waha się tak bardzo, jak w przypadku BTC, ETH i wielu innych (są pod tym względem podobne do walut tradycyjnych i najczęściej “zabezpieczane ich kursem”). Jednymi z najpopularniejszych Stablecoinów są kryptowaluty DAI, USDT – Tether oraz USDC, których kurs oparty jest na kursie dolara amerykańskiego. Możecie zatem zakupić przykładowo 105 jednostek danego dolarowego stablecoina, a następnie przesłać całość do Nexo. Ja tak zrobiłem z kryptowalutą DAI.

Wasza ulubiona giełda nie obsługuje stablecoinów? Wybierzcie nową (z premią!) z naszego rankingu giełd kryptowalut.

Żeby zasilić konto, odszukajcie interesującą Was kryptowalutę, a następnie kliknijcie Top Up. Wyświetli się adres portfela, na który powinniście wysłać jednostki (wcześniej konieczne będzie prawdopodobnie skorzystanie z Google Authenticator dla uwierzytelnienia transakcji).

Jeśli zaś nie zależy Wam na stabilności kursów walut, a jedynie na niskich kosztach przelewów, możemy polecić Litecoin albo XRP. W tym przypadku koszt przesłania kryptowaluty to mniej niż 1 zł, a ich obsługą zajmuje się większość dostępnych giełd.

Bonus zostanie dodany do Waszego salda w ciągu 24 godzin po upływie 30-dniowego okresu, pod warunkiem spełnienia warunków promocji. Wpłacone środki do Nexo będą automatycznie objęte oprocentowaniem w ramach stakingu. Przykładowo dla BTC będzie to 4%, a dla stablecoinów nawet 8%. Dzięki temu zarabiacie więcej niż tylko sam bonus na start.

WAŻNE! Aby uzyskać prawo do odebrania premii, Wasz wartość waszego portfela musi przekraczać równowartość kwoty 100 USD przez cały 30-dniowy okres. Oznacza to, iż w przypadku wybrania niestabilnej waluty oraz zbyt małej kwoty, możecie narazić się na spadek wartości portfela przez co nie otrzymacie premii. Zatem dobrym sposobem będzie zdeponowanie stablecoina. W ten sposób macie niemal stuprocentową pewność uzyskania bonusu, z drugiej zaś otrzymacie solidne odsetki. Ewentualnie dobrze jest przesłać mniej stabilną kryptowalutę z większą górką, na przykład o równowartości 200 USD. Wybór oczywiście należy do Was.

Wypłata środków z Nexo

Wypłacanie środków jest tak samo proste, jak ich wpłata. Wystarczy, że na liście aktywów odszukacie kryptowalutę, której jednostki przesłaliście do Nexo (w moim przypadku DAI), a następnie klikniecie przycisk Withdraw. Potem wystarczy już tylko wpisać adres portfela, na który chcecie przesłać jednostki oraz ich liczbę (żeby przesłać całość, kliknijcie w sumę jednostek tuż pod napisem You can withdraw up to).

Wypłata środków z Nexo

W podstawowym planie przysługuje Wam 1 darmowa wypłata miesięcznie. Pamiętajcie, że nagroda zostanie przyznana w jednostkach BTC. Warto zamienić je na wpłaconą wcześniej kryptowalutę (wymiana w obrębie Nexo Exchange jest darmowa) i dopiero wtedy całość przesłać na swój portfel.

Jak widzicie, w naszym przypadku Nexo pokryło również opłatę sieciową, dzięki czemu bonus zdobyliśmy bezkosztowo!

Polecaj Nexo i zarabiaj po 25 USD

Standardowa stawka w programie poleceń Nexo to 25 USD dla obu stron polecenia. Polecanie Nexo jest dziecinnie proste. Wystarczy, że po kliknięciu ikony prezentu (prawy górny róg ekranu) odnajdziecie swój indywidualny link polecający.

W tym miejscu możecie wpisać adres e-mail znajomego lub kliknąć Copy URL i przesłać link osobiście. Liczba poleconych jest obecnie nieograniczona.

Premię o wartości 25 USD otrzymacie w ciągu 30 dni od zweryfikowania konta i doładowania aktywów przez Waszego poleconego. Musi on przez ten okres utrzymać aktywa na swoim koncie. Aby premia została przyznana, portfel poleconej osoby musi przekraczać wartość 100 USD przez cały 30-dniowy okres.

Standardowo stawka w programie poleceń wynosi 10 USD, zaś limit poleconych 100 osób. Natomiast aktualnie limit osób poleconych został zdjęty, zaś stawka podwyższona o czym była już wielokrotnie mowa w artykule.

Tutaj znajdziecie własny link Nexo

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Aktualną stawkę w programie poleceń znajdziecie zawsze we wskazanej zakładce. 

Żeby polecenie zostało uznane za skuteczne, poleceni powinno wykonać te same kroki, które wypełnialiście Wy, czytając ten artykuł. 

Więcej informacji znajdziecie w regulaminie ogólnym Nexo.

Informacje o ryzykach

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką nowych technologii oraz finansów (z naciskiem na kryptowaluty). W dodatku artykuły te polecam szczególnie osobom, które mają zamiar inwestować w kryptowaluty w dłuższym horyzoncie, a nie jedynie otworzyć konto – zdobyć bonus – zamknąć konto.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie Nexo „w oryginale” dostępne są w języku angielskim, zatem zawsze można coś zrozumieć na opak. Dla mnie również jest to dość nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów