SwissBorg: ciekawa platforma krypto z bonusem o wartości – od 1 do 100 euro. Program poleceń dla obu stron!

Po zmianach w zasadach programu poleceń, postanowiłem odświeżyć artykuł na temat ciekawego fintechu kryptowalutowego jakim jest SwissBorg. Dla przypomnienia, to szwajcarska platforma, oferująca portfel i możliwość handlowania kryptowalutami oraz walutami tradycyjnymi. Swego rodzaju ciekawostką jest bonus powitalny. Aby zdobyć nagrodę, załóżcie i zweryfikujcie konto oraz wpłaćcie pierwszy depozyt. Nie musicie wykonywać żadnej transakcji, wystarczy sam depozyt! Wasze konto zasili token CHSB (emitowany przez SwissBorg) o wartości od 1 do 100 euro. Bonus będziecie mogli wymienić i wypłacić bez żadnych konsekwencji. Dreszczyk emocji bez żadnego ryzyka – to lubię 😉 Po założeniu konta, sami będziecie mogli polecać SwissBorg, dzięki czemu za każdego poleconego zarobicie od 1 do 100 euro. Wystarczy kilka poleconych osób, by solidnie polepszyć swój budżet domowy 🙂

SwissBorg – co wiemy o marce? 

SwissBorg to szwajcarska platforma służąca do kupna, wymiany i inwestowania w waluty tradycyjne oraz kryptowaluty. Użytkownicy mogą wybierać spośród 360 unikalnych par walutowych. Z serwisu czynnie korzysta ponad 420 tysięcy ludzi na świecie, a łączna wartość ich aktywów to 1,1 miliarda dolarów. Aplikacja jest małym „kombajnem inwestycyjnym”. Swoim użytkownikom udostępnia zaawansowane narzędzia analityczne, które pomogą zwiększyć skuteczność i świadomość tradera. SwissBorg, bazując na blockchainie Ethereum, emituje własny token o nazwie CHSB. To on jest dziś głównym bohaterem naszej promocji, bowiem 1-100 euro premii, którą otrzymacie, trafi do Was właśnie w tej postaci.

W 2021 SwissBorg uzyskał status jednorożca. Jego wartość rynkowa przekroczyła 1 miliard dolarów.

Bezpieczeństwo SwissBorg

Pod względem bezpieczeństwa użytkowników i ich środków, SwissBorg wzbudza duże zaufanie (wycena sugeruje, że nie jest to firma krzak, a szanowany na rynku finansowym podmiot). Firma jest licencjonowanym operatorem, podlega wszelkim regulacjom prawnym i jest kontrolowana przez odpowiednie organy.

SwissBorg w liczbach, czyli koszty i opłaty

Domyślnie nowy użytkownik zakłada darmowe konto, które potem może rozszerzyć do wersji premium. W opcji bezpłatnej dostępne są:

 • Darmowe depozyty (przelewy SEPA są bezpłatne).
 • Wypłaty środków ze SwissBorg obarczone prowizją na poziomie 0,10% (jak w każdym innym planie – również tych płatnych).
 • Wymiana kryptowalut z prowizją 1% (w planach płatnych: 0,75% i 0%).

Minimalna opłata za wypłatę w walucie euro to 1 EUR (lub odpowiednio więcej dla innych walut i kryptowalut). Możliwa jest również wypłata w polskich złotych. Odradzam jednak tej formy wypłaty, ponieważ minimalny koszt takiej wypłaty to 75 zł.

Szczegółowo o kosztach przeczytacie w tym miejscu.

Jak założyć konto w SwissBorg?

Rejestrację zaczynamy od kliknięcia w link polecający. Na pierwszej stronie wpisujemy swój numer telefonu, a następnie przenosimy się na smartfon. W skrzynce SMS powinna czekać już na Was wiadomość z linkiem do pobrania aplikacji.

Rejestracja w SwissBorg – początek

Po jej otwarciu kliknijcie Get Started. Procedura przebiega standardowo, a wszystkie kroki są intuicyjne. Potrzebne będzie wpisanie numeru oraz kodu SMS, ustalenie hasła do aplikacji i podanie podstawowych danych osobowych: imienia, nazwiska, daty urodzenia, narodowości. Następnie podajcie adres e-mail i przejdźcie do swojej skrzynki, żeby odebrać wiadomość. 

Potwierdź adres e-mail

Czekać będzie na Was przycisk Verify Email Adress – kliknięcie przenosi na stronę z potwierdzeniem weryfikacji. Następnie wystarczy kliknąć Open the SwissBorg App. Dalsze kroki przeprowadzicie w aplikacji. 

Podajcie kolejno:

 • adres,
 • swoje doświadczenie w inwestowaniu,
 • zawód,
 • źródło środków (większość z Was zaznaczy Salary – wynagrodzenie).

Wybieracie sugerowane odpowiedzi z listy; przy haśle occupation należy wyszukać swoją branżę/stanowisko.

Ostatni krok to weryfikacja konta. Do przeprowadzenia standardowej procedury KYC przyda się jeden z wymienionych dokumentów: 

 • paszport
 • prawo jazdy,
 • dowód osobisty,
 • pozwolenie na pobyt stały.

Zróbcie zdjęcie dokumentu, umieszczając go w wyświetlanym na ekranie prostokącie. Potem wystarczy wykonać selfie – to wszystko. Konto powinno zostać zweryfikowane niemal od razu. W moim przypadku trwało to kilka minut.

Weryfikacja w SwissBorg trwa zazwyczaj kilka minut

Premia SwissBorg – jak zdobyć?

Promocja SwissBorg przypomina opisywaną jakiś czas temu promocję Bitpandy, gdzie można było zdobyć darmową akcję o wartości od 5 do 200 euro. Z wiadomości i komentarzy, które pisaliście wiem, że niektórzy z Was zyskali znacznie więcej niż wynosił dolny pułap. 

W opisywanej dziś promocji nie otrzymacie akcji, ale jednostki tokena SwissBorg o nazwie CHSB. Ich wartość będzie wahać się pomiędzy 1 a 100 euro! Będziecie mogli sprzedać je lub wymienić na inną walutę tradycyjną lub kryptowalutę i całość przelać do innego portfela lub na własne konto. W tej roli idealnie sprawdzi się konto na platformie Bitpanda, które rownież nagrodzi Was premią – tym razem w wysokości 10 euro. Ewentualnie kryptowaluty będziecie mogli przelać na inną giełdę (tutaj znajdziecie ranking giełd kryptowalutowych). Jeśli wolicie wypłacić środki w tradycyjnej walucie, możecie to zrobić na konto w banku lub fintechu typu Revolut albo Vivid Money.

Warunkiem otrzymania premii jest złożenie depozytu (w formie krypto lub innej waluty tradycyjnej) o wartości co najmniej 50 euro. Zrobicie to bardzo prosto. Już po otwarciu aplikacji otrzymacie sugestię wykonania jednej z dwóch akcji.

Dwie drogi do depozytu w SwissBorg

Najszybszą drogą będzie przelanie depozytu w formie kryptowaluty. Środki zaksięgują się na koncie niemal od razu, a sam bonus zostanie przyznany automatycznie. Jednak warto pamiętać, iż przesłanie jednostek BTC może być nieopłacalne, gdy przyznana zostanie premia o najniższej wartości. Wówczas koszty transferu krypto okażą się wyższe niż zysk z promocji. Dlatego lepiej użyć innej kryptowaluty. Przykładowo, my w tym celu użyliśmy kryptowaluty XRP. Transfer odbył się niemal natychmiastowo, jego koszt to mniej niż 1 zł, a bonus pojawił się od razu.

Do Waszej dyspozycji jest również darmowy przelew SEPA. W tym przypadku polecam oczywiście skorzystać z któregoś z dostępnych fintechów, oferujących tanie przewalutowania – na przykład Revolut. Wysłanie takiego przelewu z konta w polskim banku będzie zazwyczaj nieopłacalne… chyba, że zgarniecie maksymalny wymiar premii 🙂

W przypadku przelewu powinniście zadbać o to, by środki trafiły na Wasze konto w SwissBorg z konta założonego na te same dane (w przeciwnym wypadku zostanie dodana wysoka opłata administracyjna). W tytule przelewu podajcie numer referencyjny który wygeneruje się przy rejestrowaniu płatności w aplikacji SwissBorg. Inaczej transakcja nie zostanie prawidłowo zaksięgowana na Waszym koncie.

Po wpłacie depozytu powinniście otrzymać w aplikacji powiadomienie. Kliknijcie zakładkę You have new notifications i odszukajcie powiadomienie o przyznaniu nagrody, a następnie kliknijcie Claim Reward. Pod wirtualną zdrapką kryje się wartość Waszej premii. U mnie było to 3 euro. Pochwalcie się, jak poszło Wam! 🙂

Minimalna kwota każdej transakcji wymiany wynosi 5 EUR lub równowartość w preferowanej walucie/kryptowalucie. Aby dokonać wypłaty, dokupiliśmy CHSB o równowartości 5 EUR. Następnie otrzymany bonus wraz z dokupionymi tokenami wymieniliśmy na kryptowalutę XRP i całość wysłaliśmy na portfel kryptowalutowy. Koszt transakcji pobierany przez SwissBorg to 0,25 XRP, czyli ponownie mniej niż 1 zł. Jeśli nie chcecie dokupić CHSB, a otrzymaliście minimalny bonus, możecie też poczekać na wzrost jego wartości i wtedy wypłacić środki. Jeszcze lepszą opcją będzie polecanie SwissBorg swoim bliskim, dzięki czemu Wasz portfel skutecznie napęcznieje i bez problemu przekroczycie wymaganą granicę. Więcej o poleceniach w kolejnym akapicie.

Szczegóły na stronie programu poleceń SwissBorg.

Jaka kwota widnieje na Twojej zdrapce? 🙂

Polecaj i zarabiaj!

Po zdobyciu premii jako osoba polecona możecie oczywiście wcielić się w rolę polecającego. Indywidualny link polecający znajdziecie w zakładce Rewards (prawy dolny róg aplikacji). Będziecie mogli w ten sposób skopiować link do schowka i wkleić go w dowolnym miejscu lub zaprosić bezpośrednio swoich znajomych za pomocą mediów społecznościowych i komunikatorów.

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Zarabiaj ze SwissBorg, polecając usługę znajomym

Za każdym razem, gdy ktoś zarejestruje się z Waszego linka, a następnie zweryfikuje konto i zasili je na równowartość co najmniej 50 euro, zarówno Wy jak i osoba polecona otrzymacie bonus-niespodziankę o wartości 1-100 euro.

Przykładowo, w naszym przypadku wpadło już 9 euro z tytułu polecenia.

SwissBorg – premia za polecenie

Jak zamknąć konto w SwissBorg?

Jeśli nie potrzebujecie już konta SwissBorg, możecie po prostu przestać z niego korzystać. Platforma nie naliczy żadnych opłat za niekorzystanie z jej usług.

Jeśli jednak życzycie sobie usunięcia Waszych danych, wystarczy krótka wiadomość do supportu. Przykładowo:

Hi, please delete my account and my data from the SwissBorg platform.

Obsługę klienta wywołacie z poziomu aplikacji (Mój profil – Support – ikona czatu w prawym dolny rogu).

Informacje o ryzykach

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką nowych technologii oraz finansów (z naciskiem na kryptowaluty). W dodatku artykuły te polecam szczególnie osobom, które mają zamiar inwestować w kryptowaluty w dłuższym horyzoncie, a nie jedynie otworzyć konto – zdobyć bonus – zamknąć konto.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie SwissBorg są w języku angielskim, zatem zawsze można coś zrozumieć na opak. Dla mnie również jest to dość nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów