Darmowe VeloKonto z 650 zł rekordowej premii! Nowa edycja promocji – proste zasady! Do tego aż 7,5% na koncie oszczędnościowym (do 300.000 zł) i 7,9% Lokacie Mobilnej (do 50.000 zł)

Trwa do:
31 sierpnia 2023

Ta promocja została już zakończona, ale na szczęście jest już kontynuacja. Do odebrania jest 650 zł premii pieniężnej z krótkim okresem karencji! Do tego konto oszczędnościowe i Lokata Mobilna na 7% w skali roku.


Ruszyła nowa edycja programu poleceń VeloBanku „Doceniam VELO – Polecam VELO”! W ten oto sposób w okresie do 31 sierpnia 2023 roku cały czas możecie skorzystać z historycznej wręcz promocji, w ramach której za założenie darmowego konta osobistego otrzymacie aż 650 zł premii. Co ważne, w akcji mogą wziąć udział zarówno całkiem nowi, jak i byli posiadacze konta. Wystarczyło nie posiadać VeloKonta w okresie od 31 października 2022 roku do dnia przystąpienia do promocji. W skład promocji wchodzi: 600 zł premii gotówkowej w formie moneyback (czyli aż 10-procentowego zwrotu za płatności kartą oraz BLIKiem) oraz dodatkowe 50 zł premii ekstra za skorzystanie z kodu polecającego. Razem daje to łączną premię na astronomicznym wręcz poziomie 650 zł! Co ważne – w przypadku moneyback regulamin nie wyklucza żadnych transakcji (mogą to być nawet doładowania e-portmonetek typu Revolut). Oprócz darmowego konta z premią możecie założyć też Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 7,5% w skali roku do kwoty 300.000 zł i VeloSkarbonkę z takim samym oprocentowaniem i limitem do kwoty 3000 zł oraz możliwością automatycznego oszczędzania „końcówek” kwot podczas zakupów. Szczegółowa analiza konta oszczędnościowego dostępna jest w osobnym artykule. Ponadto po założeniu konta możecie skorzystać z Lokaty Mobilnej na 7,9% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł.

Zapraszam Was również do wpisu z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi tej promocji! oraz analizy darmowego przez okres 6 miesięcy Pakietu Niezawodnego – to dodatkowy bonus o wartości 36 zł.

VeloKonto – promocja i jej uczestnicy

W promocji na start mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały konta osobistego VeloBanku w okresie od 31 października 2022 roku do dnia przystąpienia do promocji. Co tu kryć, okres karencji jest śmiesznie krótki. Wystarczyło zamknąć konto w VeloBanku przed wskazaną datą, by móc je ponownie otworzyć w świetnej promocji.

Jeśli zaś posiadacie jakiś inny produkt VeloBanku, na przykład lokatę, kredyt, kartę kredytową, czy pożyczkę – śmiało możecie wziąć udział w niniejszej promocji. Przy okazji sprawdźcie ofertę Lokaty na Nowe Środki z oprocentowaniem 7% w skali roku dla kwoty do 150.000 zł.

VeloKonto – promocja – zasady

Mam nadzieję, że wielu z Was spełnia przedstawione wyżej warunki i z powodzeniem może założyć premiowane VeloKonto. Promocja na start ma bardzo proste zasady, a wszystko zaczyna się od dedykowanej strony promocji. Powinniście na nią przejść do 31 sierpnia 2023 roku i złożyć wniosek o otwarcie darmowego VeloKonta wraz z VeloSkarbonką, czyli rachunkiem oszczędnościowym, na który spływać będą Wasze zwroty za zakupy. Prowadzenie i otwarcie VeloSkarbonki jest całkowicie darmowe, a sam produkt opiszę w dalszej części artykułu. Oprócz tego zawnioskujcie o kartę Mastercard, dzięki czemu będziecie mogli wziąć udział w promocji z punktami Bezcenne Chwile.

Aby dodatkowo zdobyć 50 zł premii w ramach programu poleceń, podczas składania wniosku użyjcie kodu polecenia. Wpiszecie go na drugiej stronie wniosku. Kod możecie otrzymać od swojego znajomego, który jest już klientem VeloBanku i bierze udział w programie poleceń lub wykorzystać mój kod: D3VPS9.

Gdzie wpisać kod polecający – VeloKontoOprócz tego, w tym samym miejscu możecie założyć także Elastyczne Konto Oszczędnościowe – produkt dla znacznie bardziej konkretnych środków (7,5% w skali roku dla kwoty do 300.000 zł).

Pamiętajcie również o wyrażeniu zgód marketingowych, zgód na informację handlową oraz przetwarzanie danych osobowych – bez tego moneyback za płatności nie będzie się naliczał.

Trzy różne rachunki w jednym miejscu

Zwróćcie szczególną uwagę na tak zwaną relację właścicielską. To bardzo proste – chodzi o to, że gdy założycie wspólne VeloKonto, powinniście też założyć wspólną VeloSkarbonkę i odwrotnie: indywidualna VeloSkarbonka to indywidualne VeloKonto. Jeśli konto osobiste będziecie prowadzić na przykład ze współmałżonkiem, a VeloSkarbonkę otworzycie jako konto indywidualne, nie będziecie brać udziału w promocji.

Relacja właścicielska, czyli na co zwrócić uwagęUmowę podpiszecie na 3 sposoby: 

  • za pośrednictwem kuriera, który dostarczy Wam stosowne dokumenty do rąk własnych – do domu, pracy, szkoły (to już ustalicie podczas rozmowy),
  • za pomocą aplikacji mObywatel,
  • za pośrednictwem selfie.

Na dedykowanej stronie promocji znajdziecie dokładną instrukcję postępowania w każdym z wymienionych przypadków. Metoda na selfie została nawet opisana w formie instruktażu wideo. Nie mam więc chyba nic do dodania 😉

Instrukcja zawierania umów z VeloBankiem – promocja VeloKonta

Naliczanie moneyback – kiedy otrzymacie zwrot?

Przez kolejnych 6 miesięcy (180 dni od chwili otwarcia i aktywacji konta) powinniście regularnie płacić wydaną do konta kartą debetową i/lub BLIKiem. Bank będzie zwracał Wam 10% moneyback od każdej transakcji bezgotówkowej. Transakcje możecie wykonywać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Co ciekawe, w odróżnieniu od innych tego typu promocji, bank nie wymienia żadnych wykluczeń transakcji pod kątem kodów MCC. Oznacza to, że każda płatność przy użyciu karty lub BLIK będzie podlegała 10-procentowemu zwrotowi. Maksymalny zwrot w każdym 30-dniowym cyklu, liczonym od momentu założenia konta wynosi 100 zł. Pierwszy 30-dniowy cykl naliczania moneyback zaczyna się od momentu założenia konta. Przykładowo, gdy założycie konto 3 kwietnia 2023 roku, pierwszy cykl będzie trwał od 3 kwietnia do 2 maja 2023 roku, następny od 3 maja do 1 czerwca 2023 roku i tak dalej. Szczegółowo przedstawiają to poniższe grafiki:

Schemat wypłat premii w promocji VeloKonta

Wypłata nagród

Każdy ze zwrotów trafi do Waszej VeloSkarbonki w terminie do 2 dni roboczych od chwili zaksięgowania danej płatności. Zwroty są więc wypłacane niemal natychmiast – możecie je śledzić na bieżąco. W wielu tego rodzaju promocjach zwroty są sumowane za cały miesiąc i wypłacane z nawet 30-dniowym opóźnieniem. W przypadku VeloKonta korzyści możecie dostrzegać w czasie rzeczywistym – kolejny „plusik” dla VeloBanku.

Nagroda ma charakter gotówkowy. Pieniądze zgromadzone w VeloSkarbonce możecie od razu wypłacić na konto osobiste, przelać na konto zewnętrzne lub zwyczajnie odkładać na później. Wraz z automatycznym oszczędzaniem, które omawiam na końcu artykułu, będą przyjemnym dodatkiem przykładowo na ciepłe letnie wakacje (jednak uwaga – wysokie oprocentowanie Waszej skarbonki będzie obowiązywać przez 3 miesiące – później warto poszukać lepszego miejsca dla oszczędności – sprawdźcie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe).

Tak długo, jak długo będziecie otrzymywać zwroty, nie zamykajcie ani konta osobistego, ani też VeloSkarbonki. Nie odwołujcie również wyrażonych zgód marketingowych (dotyczy wszystkich współposiadaczy rachunków). Obowiązuje ponadto zasada: jedno VeloKonto – jedna nagroda (czyli maksymalnie 600 zł zwrotu).

Szczegóły: regulamin programu „Witaj w VeloBanku” (edycja 1/2023).

Użyj kodu polecającego: D3VPS9

50 zł premii w programie poleceń

Aby zdobyć 50 zł bonusu ekstra, należy w każdym z trzech miesięcy, licząc od miesiąca następującego po założeniu konta, zadbać o to, by na Wasz rachunek wpłynęło co najmniej 2000 zł. Może to być przykładowo przelew zewnętrzny z waszego konta w innym banku (odpadają przelewy wewnętrzne w ramach VeloBanku). Wpływ musi stanowić pojedynczy przelew w wysokości minimum 2000 zł – suma mniejszych przelewów (na przykład 2 x 1000 zł) nie spełni warunków promocji. Po odnotowaniu przelewu środki możecie przelać z powrotem na inne konto lub pozostawić w VeloBanku – wedle waszego uznania.

Odbiór nagrody będzie możliwy w miesiącu następującym po spełnieniu warunków promocji po raz ostatni. Przykładowo, otwierając konto w czerwcu 2023 roku, warunki spełnijcie w lipcu, sierpniu oraz wrześniu 2023 roku, a nagroda zostanie wypłacona w październiku 2023 roku. Mój kod polecający to: D3VPS9 – zaś aktualna edycja programu poleceń potrwa do 31 sierpnia 2023 roku.

O przyznaniu nagrody zostaniecie poinformowani SMS-owo oraz poprzez wiadomość w bankowości online. Pamiętajcie też o tym, aby nie przekształcać konta w rachunek wspólny, nie wycofywać wyrażonych zgód handlowo-marketingowych, ani nie zamykać rachunku do momentu wyboru i otrzymania nagrody.

Szczegóły: regulamin programu „Doceniam VELO – Polecam VELO” (edycja 1/2023 – do 31 maja 2023 roku).

Szczegóły: regulamin programu „Doceniam VELO – Polecam VELO (edycja 2/2023 – ważny od 1 czerwca do 31 sierpnia 2023 roku).

VeloKonto – szczegóły

  • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo dla wszystkich niezależnie od aktywności czy wieku,
  • 0 zł za obsługę karty debetowej – bezwarunkowo dla osób do 26. roku życia, a dla pozostałych pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 7 zł),
  • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne,
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych (kartą i/lub BLIKIEM), w przeciwnym wypadku opłata za wypłatę gotówki kartą z pozostałych bankomatów wynosi 3,5% wartości transakcji (minimum 5 zł) ,
  • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Planet Cash w Polsce,
  • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach w placówce banku.

Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

Czym jest VeloSkarbonka?

VeloSkarbonka to sprytny rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją odsetek, na który trafiać będą Wasze środki promocyjne pochodzące z moneyback za płatności kartą i BLIKiem. Konto oferuje oprocentowanie aż 8% w skali roku dla kwoty do 3000 zł i umożliwia ustawienie funkcji automatycznego oszczędzania. Tę opcję powinniście już kojarzyć z innych rachunków oszczędnościowych (na przykład Smart Saver w ING Banku Śląskim). Wydawane za pomocą konta w VeloBanku pieniądze będą zaokrąglane do pełnych kwot, a różnica odkładana w VeloSkarbonce. Wartość zaokrąglenia dobierzecie do własnych preferencji. Do wyboru jest wyrównanie do pełnych: 1 zł, 5 zł i 10 zł.

Jak to działa? Załóżmy, że wybieracie opcję zaokrąglania do pełnych 10 zł. W drodze do pracy kupujecie kawę i kanapkę za 16 zł. Z VeloKonta znika równe 20 zł, a różnica, czyli w tym przypadku 4 zł, trafia do VeloSkarbonki.

Podobne rachunki testowałem w przeszłości na własnej skórze i uważam, że to świetny sposób na drobne zaskórniaki. Nie zauważycie nawet, jak po kilku miesiącach pieniądze zgromadzone na oszczędnościówce wystarczą na pokrycie weekendowego wyjazdu za miasto – bez wysiłku.

VeloSkarbonka pozwala na darmowe przelewy wewnętrzne (do i ze swojego salda – na przykład na konto osobiste) oraz jeden darmowy przelew zewnętrzny. Każdy kolejny przelew w miesiącu będzie kosztował 9 zł.

Środki ponad limit 3000 zł oprocentowane są standardowo – na 0,05% w skali roku.

Użyj kodu polecającego: D3VPS9

100 zł bonusu za polecanie konta

Skoro otrzymaliście już 50 zł premii jako polecony, możecie teraz stanąć po drugiej stronie barykady i polecać konto swoim bliskim i znajomym. Premia ponownie będzie miała charakter gotówki, jednak tym razem o wartości 100 zł

Program poleceń trwa do końca sierpnia 2023 roku. To ostateczny termin aktywacji rachunku przez poleconego. Warunki uprawniające do odebrania nagrody są tutaj analogiczne jak w przypadku promocji dla poleconego (wpływy na minimum 2000 zł przez 3 kolejne miesiące).

Pierwszym krokiem będzie wygenerowanie Waszego indywidualnego kodu polecającego. Nowa edycja programu wymaga ponownej rejestracji i wygenerowania nowego kodu polecającego – to wiadomość dla weteranów z poprzednich edycji.

Możliwość zdobycia kodu znajdziecie w bankowości internetowej, przechodząc do zakładki Usługi, a następnie odszukując Programy korzyści, a wśród nich Program poleceń. Ewentualnie program poleceń znajdziecie w menu aplikacji mobilnej.

Jak przystąpić do programu Doceniam VELO – Polecam VELODalsze postępowanie z kodem przebiega według znanego Wam schematu: teraz to Wy podajecie kod swoim znajomym, a oni muszą spełnić warunki opisane wyżej. Jeśli tak się stanie, otrzymają 50 zł premii (identycznie jak Wy przed chwilą), a Wam będzie przysługiwać bonus, ale o wartości 100 zł.

Szczegóły: regulamin programu „Doceniam VELO – Polecam VELO” (edycja 1/2023).

Lokata Mobilna na 7,9% w skali roku

Po założeniu konta będziecie mogli skorzystać z lokaty mobilnej na 7,9% w skali roku dla kwoty od 1000 zł do 50.000 zł, na okres 2 miesięcy. Lokata ta dostępna jest wyłącznie dla klienta aktywującego pierwszy profil w Bankowości Mobilnej przy jednoczesnym posiadaniu wymaganych zgód marketingowych. Lokatę można założyć tylko raz w ciągu 30 dni od dnia aktywacji Bankowości Mobilnej. Likwidacja lokaty przed zakończeniem okresu umownego skutkuje utratą należnych odsetek. Z lokaty możecie skorzystać jednorazowo. Oczywiście aplikacja VeloBanku dostępna jest na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów