VeloKonto: promocja na start z 600 zł premii! Proste zasady i krótki okres karencji, a do tego aż 8% w skali roku na koncie oszczędnościowym!

Trwa do:
31 marca 2023

VeloKonto to flagowy rachunek VeloBanku. Nie dość, że jest on darmowy, to na dodatek zapewnia rekordowo wysoki bonus, który z marszu stał się prawdziwym hitem. Nowi użytkownicy mogą zdobyć nawet 600 zł premii w formie moneyback, czyli aż 10-procentowego zwrotu za płatności kartą oraz BLIKiem. Co ważne – regulamin nie wyklucza żadnych transakcji, a okres karencji jest w zasadzie symboliczny (wystarczyło nie posiadać konta po 31 października 2022 roku). Oprócz darmowego konta z premią możecie założyć też Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 8% w skali roku do kwoty 400.000 zł i VeloSkarbonkę z takim samym oprocentowaniem i limitem do kwoty 3000 zł oraz możliwością automatycznego oszczędzania „końcówek” kwot podczas zakupów. Szczegółowa analiza konta oszczędnościowego dostępna jest w osobnym artykule. Zapraszam Was również do wpisu z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi tej promocji!

VeloKonto – promocja i jej uczestnicy

W promocji na start mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały konta osobistego VeloBanku w okresie od 31 października 2022 roku do dnia przystąpienia do promocji. Co tu kryć, okres karencji jest śmiesznie krótki. Wystarczyło zamknąć konto w VeloBanku przed wskazaną datą, by móc je ponownie otworzyć w świetnej promocji. Z zapisów regulaminu wynika jednak jasno, że posiadacze Konta Proste Zasady, które zostało założone w dawnym Getin Banku, chcący przekształcić je w obecne VeloKonto, nie mogą wziąć udziału w promocji.

VeloKonto – promocja – zasady

Mam nadzieję, że wielu z Was spełnia przedstawione wyżej warunki i z powodzeniem może założyć premiowane VeloKonto. Promocja na start ma bardzo proste zasady, a wszystko zaczyna się od dedykowanej strony promocji. Powinniście na nią przejść do 31 marca 2023 roku i złożyć wniosek o otwarcie darmowego VeloKonta wraz z VeloSkarbonką, czyli rachunkiem oszczędnościowym, na który spływać będą Wasze zwroty za zakupy. Prowadzenie i otwarcie VeloSkarbonki jest całkowicie darmowe, a sam produkt opiszę w dalszej części artykułu.

Oprócz tego, w tym samym miejscu możecie założyć także Elastyczne Konto Oszczędnościowe – produkt dla znacznie bardziej konkretnych środków (8% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł).

Pamiętajcie również o wyrażeniu zgód marketingowych – bez tego moneyback za płatności nie będzie się naliczał.

Trzy różne rachunki w jednym miejscu

Zwróćcie szczególną uwagę na tak zwaną relację właścicielską. To bardzo proste – chodzi o to, że gdy założycie wspólne VeloKonto, powinniście też założyć wspólną VeloSkarbonkę i odwrotnie: indywidualna VeloSkarbonka to indywidualne VeloKonto. Jeśli konto osobiste będziecie prowadzić na przykład ze współmałżonkiem, a VeloSkarbonkę otworzycie jako konto indywidualne, nie będziecie brać udziału w promocji.

Relacja właścicielska, czyli na co zwrócić uwagę

Naliczanie moneyback – kiedy otrzymacie zwrot?

Przez kolejnych 6 miesięcy (180 dni od chwili otwarcia i aktywacji konta) powinniście regularnie płacić wydaną do konta kartą debetową i/lub BLIKiem. Bank będzie zwracał Wam 10% moneyback od każdej transakcji bezgotówkowej. Transakcje możecie wykonywać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Co ciekawe, w odróżnieniu od innych tego typu promocji, bank nie wymienia żadnych wykluczeń transakcji pod kątem kodów MCC. Oznacza to, że każda płatność przy użyciu karty lub BLIK będzie podlegała 10-procentowemu zwrotowi.

VeloKonto – promocja – schemat

Wypłata nagród

Każdy ze zwrotów trafi do Waszej VeloSkarbonki w terminie do 2 dni roboczych od chwili zaksięgowania danej płatności. Zwroty są więc wypłacane niemal natychmiast – możecie je śledzić na bieżąco. W wielu tego rodzaju promocjach zwroty są sumowane za cały miesiąc i wypłacane z nawet 30-dniowym opóźnieniem. Kolejny „plusik” dla VeloBanku 😉

Nagroda ma charakter gotówkowy. Pieniądze zgromadzone w VeloSkarbonce możecie od razu wypłacić na konto osobiste, przelać na konto zewnętrzne lub zwyczajnie odkładać na później. Wraz z automatycznym oszczędzaniem, które omawiam na końcu artykułu, będą przyjemnym dodatkiem na ciepłe letnie wakacje, które wypadają właśnie za pół roku (jednak uwaga – wysokie oprocentowanie Waszej skarbonki będzie obowiązywać przez 3 miesiące – później warto poszukać lepszego miejsca dla oszczędności – sprawdźcie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe).

Tak długo, jak długo będziecie otrzymywać zwroty, nie zamykajcie ani konta osobistego, ani też VeloSkarbonki. Nie odwołujcie również wyrażonych zgód marketingowych (dotyczy wszystkich współposiadaczy rachunków). Obowiązuje ponadto zasada: jedno VeloKonto – jedna nagroda (czyli maksymalnie 600 zł zwrotu).

VeloKonto – szczegóły

  • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo dla wszystkich niezależnie od aktywności czy wieku,
  • 0 zł za obsługę karty debetowej – bezwarunkowo dla osób do 26. roku życia, a dla pozostałych pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 7 zł),
  • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne,
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych (kartą i/lub BLIKIEM), w przeciwnym wypadku opłata za wypłatę gotówki kartą z pozostałych bankomatów wynosi 3,5% wartości transakcji (minimum 5 zł) ,
  • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Planet Cash w Polsce,
  • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach w placówce banku.

Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

Czym jest VeloSkarbonka?

VeloSkarbonka to sprytny rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją odsetek, na który trafiać będą Wasze środki promocyjne pochodzące z moneyback za płatności kartą i BLIKiem. Konto oferuje oprocentowanie aż 8% w skali roku dla kwoty do 3000 zł i umożliwia ustawienie funkcji automatycznego oszczędzania. Tę opcję powinniście już kojarzyć z innych rachunków oszczędnościowych (na przykład Smart Saver w ING Banku Śląskim). Wydawane za pomocą konta w VeloBanku pieniądze będą zaokrąglane do pełnych kwot, a różnica odkładana w VeloSkarbonce. Wartość zaokrąglenia dobierzecie do własnych preferencji. Do wyboru jest wyrównanie do pełnych: 1 zł, 5 zł i 10 zł.

Jak to działa? Załóżmy, że wybieracie opcję zaokrąglania do pełnych 10 zł. W drodze do pracy kupujecie kawę i kanapkę za 16 zł. Z VeloKonta znika równe 20 zł, a różnica, czyli w tym przypadku 4 zł, trafia do VeloSkarbonki.

Podobne rachunki testowałem w przeszłości na własnej skórze i uważam, że to świetny sposób na drobne zaskórniaki. Nie zauważycie nawet, jak po kilku miesiącach pieniądze zgromadzone na oszczędnościówce wystarczą na pokrycie weekendowego wyjazdu za miasto – bez wysiłku 😉

VeloSkarbonka pozwala na darmowe przelewy wewnętrzne (do i ze swojego salda – na przykład na konto osobiste) oraz jeden darmowy przelew zewnętrzny. Każdy kolejny przelew w miesiącu będzie kosztował 9 zł.

Środki ponad limit 3000 zł oprocentowane są standardowo – na 0,05% w skali roku 😉

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów