fbpx

VeloBank: Pakiet Niezawodny (za darmo przez pierwsze 6 miesięcy) i Pakiet Ochrona Karty, czyli skuteczne ubezpieczenie karty płatniczej, OC w życiu prywatnym i przydatne assistance oraz do 650 zł premii na start

VeloBank zyskał szczególną popularność dzięki promocji, w której możecie zdobyć aż 650 zł premii, wykonując codzienne płatności. W ofercie banku nie brakuje jednak innych przydatnych produktów, a na szczególną uwagę zasługuje duży wybór ubezpieczeń. W tym artykule przeanalizowałem dwie propozycje: Pakiet Niezawodny zapewniający pomoc w niespodziewanych wypadkach domowych i assistance medyczny oraz Pakiet Ochrona Karty oferujący także OC w życiu prywatnym. Warto zauważyć, że Pakiet Niezawodny będzie dla Was bezpłatny przez pierwsze 6 miesięcy obowiązywania ubezpieczenia, a więc bank daje w tym przypadku mały bonus o wartości 36 zł. Koszt obu pakietów to zaledwie kilka złotych miesięcznie – Pakiet Niezawodny kosztuje 6 zł, zaś Pakiet Ochrona Karty jedyne 3 zł. Moim zdaniem, w zestawieniu z zakresem ochrony oraz dostępnymi sumami ubezpieczeń jest to niewygórowana stawka. Oceńcie to jednak sami na podstawie niniejszej analizy.

Pakiet Niezawodny w VeloBanku

Pakiet Niezawodny w ofercie VeloBanku to świadczone przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. (bank współpracuje także z UNIQA, Open Life i LINK4) ubezpieczenia w zakresie assistance medycznego i domowego. Usługa dostępna jest dla posiadaczy VeloKonta i VeloKonta Premium. Przez pierwsze pół roku możecie korzystać z niej za darmo, oszczędzając przy tym 36 zł. To nic innego jak pokrycie kosztów lub zorganizowanie przez ubezpieczyciela doraźnej pomocy na wypadek wystąpienia takich zdarzeń, jak: kradzieże z włamaniem, zalania, pożary, nagłe rozchorowanie, wypadki, konieczność hospitalizacji, zgubienie kluczy/uszkodzenie zamka, a nawet awarie sprzętu domowego – RTV/AGD – oraz mobilnego.

Pakiet Niezawodny w VeloBanku będzie kosztował Was 6 zł miesięcznie. Opłata zostanie po prostu pobrana z salda karty każdego 5. dnia miesiąca. Będzie to opłata za kolejny miesiąc ochrony. Przykładowo: 5 lipca zostanie pobrana opłata za ubezpieczenie w czerwcu, a 5 sierpnia zostanie pobrana opłata za ubezpieczenie w lipcu.

W przypadku braku środków na koncie bank podejmie kolejne próby pobrania opłaty od 10. do 28. dnia miesiąc (a gdy i to się nie uda, bank będzie próbował pobrać w ten sposób opłatę przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych).

Co ważne – przez 6 pierwszych miesięcy ochrony koszt Pakietu Niezawodnego ponosi bank (dla umowy ubezpieczenia zawartej po raz pierwszy). Ubezpieczenie obowiązuje na terenie Polski.

Assistance Medyczny

W ramach assistance medycznego możecie otrzymać pomoc lekarską lub opiekę pielęgniarską, a także zwrot kosztów, gdy takie usługi będziecie musieli zorganizować na własną rękę. Ochroną objętych jest wiele kosztów zdarzeń, w tym transport medyczny, dostawa produktów spożywczych w przypadku choroby, opieka nad zwierzętami domowymi, a nawet korepetycje dla dzieci w przypadku zaległości w nauce w konsekwencji choroby czy hospitalizacji. Sumy ubezpieczeń wahają się od kilkuset do nawet 1000 zł, a niektóre z usług (jak infolinia medyczna czy dostęp do platformy medycznej) są nielimitowane. Dokładny zakres ubezpieczenia widzicie poniżej.

Ubezpieczenie VeloBank – Pakiet Ochrona Karty – Assistance Domowy

Assistance Domowy

Assistance domowy to pomoc w mniej drastycznych okolicznościach. Pomoże Wam w przypadku zgubienia kluczy i konieczności skorzystania z usług ślusarza, w przypadku wystąpienia potrzeby awaryjnego transportu dla członków rodziny ubezpieczonego, czy też podczas rezerwacji hotelu. Przyda się także w przypadku awarii sprzętu domowego lub jego utraty podczas kradzieży z włamaniem. Sumy ubezpieczeń ponownie wynoszą od kilkuset do nawet 1000 zł, a część z nich jest nielimitowana (na przykład pomoc infolinii informatycznej).

Na poniższym zrzucie ekranu możecie zapoznać się dokładnie z dostępnym zakresem ochrony.

Ubezpieczenie VeloBank – Pakiet Ochrona Karty – Assistance Domowy

Zdarzenie zgłosicie telefonicznie na numer alarmowy: (22) 203 79 76. Podczas rozmowy konieczne będzie podanie podstawowych danych: imienia i nazwiska oraz numeru PESEL.

Szczegółów oferty szukajcie w Karcie produktu Pakietu Niezawodnego i w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Pakiet Ochrona Karty w VeloBanku

W maju 2023 roku doszło do jednego z największych wycieków danych w historii polskiej przestrzeni cyfrowej. Wyciek dotknął karty płatnicze ING Banku Śląskiego, a także inne dane (w tym dane logowania) między innymi do mBanku, Facebooka czy Allegro. Biorąc pod uwagę, że duża część osób zapamiętuje dane karty płatniczej w przeglądarce (lub chociażby na koncie we wspomnianym Allegro), wyciek danych może prowadzić do nieuprawnionego wykorzystania karty. To jednak nie jedyne zagrożenia czyhające na użytkowników.

W zamian za 3 zł miesięcznie klienci VeloBanku mogą zyskać skuteczną ochronę przed wieloma zdarzeniami tego rodzaju. Pakiet Ochrona Karty jest przeznaczony dla kart wydanych do rachunków VeloKonto oraz VeloKonto Premium (konto można założyć, zgarniając przy tym aż 650 zł premii bez wysiłku). VeloBank działa oczywiście w roli agenta reprezentującego wiele różnych towarzystw ubezpieczeniowych (w przypadku tego produktu ubezpieczenia udziela TU Europa S.A., jednak bank współpracuje także z UNIQA, Open Life i LINK4) i nie świadczy usług ubezpieczenia bezpośrednio we własnym zakresie.

Aktywacja ubezpieczenia jest błyskawiczna i nie wymaga zbyt wielu dodatkowych formalności (ogarniecie to przez infolinię lub w oddziale banku). Płatność zostanie zwyczajnie pobrana z konta automatycznie – tak samo jak w przypadku Pakietu Niezawodnego. W kolejnych akapitach omówię poszczególne składowe pakietu.

Pakiet Ochrona Karty – ubezpieczenie dla klientów VeloBanku

Ubezpieczenie karty płatniczej Velo

W ramach pakietu ubezpieczeń dla karty znajdują się następujące składowe:

  • Ubezpieczenie na wypadek nieuprawnionego użycia karty – to zabezpieczenie na wypadek oszustw przy użyciu karty płatniczej i z wykorzystaniem jej danych. Ubezpieczyciel może w takiej sytuacji wypłacić do 50 euro rekompensaty (w ramach jednego lub wielu zdarzeń w roku ubezpieczeniowym).
  • Ubezpieczenie na wypadek utraty gotówki pobranej z bankomatu lub innej placówki w wyniku kradzieży – do 6000 zł łącznie na wszystkie zdarzenia w roku ubezpieczeniowym.
  • Ubezpieczenie na wypadek utraty lub uszkodzenia zakupów – do 5000 zł na wszystkie zdarzenia w roku ubezpieczeniowym. Ochrona obejmuje zakupy przez 30 dni od chwili płatności. W przypadku zniszczenia przez ogień lub kradzieży ubezpieczyciel refunduje koszt zakupu urządzenia. W przypadku innego rodzaju uszkodzeń refundacja dotyczy kosztów naprawy lub wartości zakupu, w przypadku gdy naprawa jest niemożliwa.
  • Ubezpieczenie na wypadek utraty rzeczy osobistych (tak zwany pakiet teczka) – jedno z najbardziej przydatnych w całym pakiecie. Obejmuje takie zdarzenia, jak zwrot za zakup i wymianę zamka na wypadek zgubienia kluczy do pojazdu (również 1000 zł), zwrot kosztów wydania nowych dokumentów (na przykład dowodu osobistego, prawa jazdy i tym podobnych) na wypadek ich zgubienia, do 200 zł zwrotu za zakup zgubionego portfela (1 raz w roku), do 300 zł zwrotu za zakup torebki, torby lub teczki (1 raz w roku) + do 500 zł na wypadek, gdyby w portfelu, teczce czy torbie/torebce znajdowała się gotówka (1 raz w roku). W przypadku utraty telefonu uzyskacie z kolei do 1000 zł (jak zawsze – 1 raz w roku) zwrotu za zakup nowego sprzętu i do 500 zł za wydanie nowej karty SIM przez operatora (również na maksymalnie 1 zdarzenie w roku).

OC w życiu prywatnym do 10.000 zł

Ta część pakietu wyjątkowo mi się podoba. OC w życiu prywatnym to bardzo przydatne ubezpieczenie, które może pomóc w uniknięciu małych i dużych kosztów w przypadku wyrządzenia szkody osobom trzecim. Suma ubezpieczenia OC to 10.000 zł (na jedno i wszystkie zdarzenia zaistniałe w ciągu roku ubezpieczeniowego). Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pokryje szkody wyrządzone nieumyślnie innym osobom – zarówno przez ubezpieczonego, jak i mieszkające z nim na stałe osoby bliskie – partnera/partnerkę, dzieci, rodzeństwo, teściów i tak dalej, pod warunkiem, ze prowadzą razem gospodarstwo domowe. Pakiet OC w życiu prywatnym może być szczególnie przydatny w przypadku rodziców małych dzieci, które zazwyczaj roznosi energia 😉

W tym przypadku nie mamy do czynienia z wyszczególnionymi zdarzeniami, a jedynie ogólną definicję, którą przytoczyłem powyżej. W praktyce tego rodzaju ubezpieczenie może przydać się przykładowo:

  • gdy idąc chodnikiem zarysujecie cudzy samochód,
  • gdy Wasze dzieci zniszczą sprzęt należący to innej osoby,
  • gdy w nieszczęśliwym wypadku oblejecie kawą drogi garnitur przechodnia.

Szczegółów szukajcie w Karcie produktu Pakietu Ochrona Karty oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów