Podsumowanie 2022 roku: ile można zarobić na promocjach bankowych w ciągu roku? Co nowego czeka nas na blogu w 2023 roku?

Kilka dni temu pożegnaliśmy rok 2022, który, biorąc pod uwagę tematykę naszego bloga – niósł za sobą całkiem sporo finansowych wyzwań i nie poprzestawał tylko na nich. Nie ma jednak sensu zastanawiać się, co poszło nie tak, skoro całkiem sporo rzeczy możemy oceniać pozytywnie. Dziś, już po opadnięciu sylwestrowego kurzu, zapraszam Was na telegraficzny skrót 2022 roku: co działo się przez ten czas w polskich i zagranicznych finansach? Które banki najmocniej konkurowały na polu reklamowym i ile można zarobić na promocjach bankowych? Żeby jednak nie mówić cały czas o przeszłości, chciałbym zapowiedzieć pewne nowości. Na blogu już niedługo pojawi się całkowicie nowa kategoria, nowe podmioty, zupełnie nowe rodzaje promocji i ciekawe wyzwania – zarówno dla nas, jak i dla Was. Będzie sporo okazji do poszerzenia promocyjnego portfolio i związanych z tym zysków, a jak wiadomo – dywersyfikacja jest najważniejsza. Pozostańcie z nami… będzie się działo! 😉

Rok 2022 – miesiąc po miesiącu

W ciągu 365 dni ubiegłego roku zdążyło skumulować się wiele wydarzeń, okazji i sposobów na zdobycie premii i bonusów. W poniższym skrócie wspominam o tych, które moim zdaniem były najbardziej opłacalne. Promocji było jednak znacznie więcej, dlatego przegląd musicie traktować wyjątkowo subiektywnie. Podobnie, jak finansowe podsumowanie, które znajdziecie na samym końcu 😉

Styczeń

Styczeń rozpoczęliśmy mocnym akcentem serwowanym przez BNP Paribas. Bank oferował wówczas aż 500 zł premii do wykorzystania w serwisie Allegro. PKO BP miało z kolei ciekawą opcję dla młodych: w zamian za założenie darmowego konta osobistego można było otrzymać słuchawki gamingowe Logitech o wartości 349 zł oraz kody Xbox Game o wartości aż 165 zł.

Luty

W lutym JakDorobic grało z WOŚP! Dołożyliśmy swoją cegiełkę w postaci blogowej skarbonki, a ja sam wystawiłem się na licytację. No dobrze, wystawiłem kolację ze mną. Każda okazja do pogadania o pieniądzach w zdrowej atmosferze jest w końcu dobra, prawda? 😉 W ten sposób dołożyliśmy do wspólnej puli kilkaset złotych na szczytny cel.

W lutym wystartowała także chyba najbardziej nieoczywista promocja na tym blogu. Nieoczywista z kilku powodów. Mowa o fintechu Tap Global, który rozdawał i nadal rozdaje równe 2,5 funta premii za samo założenie konta i nic więcej. Ze statystyk wynika, że pomimo niewielkiej wartości premii, po prostu pokochaliście tę akcję, a artykuł żyje po dziś dzień. Mowa o tym właśnie wpisie.

Reszta miesiąca mijała również pod znakiem fintechów. Do najpopularniejszych należało Vivid Money z 40 EUR premii (wtedy było to około 190 zł) czy AQRU z 85 USD (około 340 zł).

Marzec

W marcu mBank przywitał nas premią na start w postaci nawet 500 zł oraz dodatkowym bonusem 100 zł za regularne inwestowanie z bankiem. Oprócz tego Bank Millennium zaoferował aż 300 zł premii, a kolejne fintechy: InLock oraz Abra Wallet rozdawały łącznie nawet więcej niż 300 USD (do 1200 zł!). Realnie pozwalały jednak na zysk rzędu 25-30 USD, co i tak było całkiem niezłym wynikiem. Credit Agricole, w ramach zwrotu za zakupy nową kartą kredytową oferowało nawet 720 zł premii!

Kwiecień

W kwietniu, w ramach współpracy z najstarszym polskim programem lojalnościowym PAYBACK, zdradzaliśmy sposoby na oszczędności. W tym czasie ING Bank Śląski oferował 150 zł premii za regularne odkładanie na IKE/IKZE, a do tego nawet 350 zł premii za konto osobiste i kartę kredytową. Inne banki deptały mu po piętach, a niejednokrotnie nawet przewyższały ofertę pod kątem wartości nagrody.

Maj

W maju jedliśmy na wynos ze sporymi zniżkami, bo w ramach promocji z kodem do Uber Eats mogliście zgarnąć 30 zł rabatu na zamówienie. Promocja jest cały czas aktywna. Polecam więc ją uwadze wszystkim głodnym i spragnionym 😉 Oprócz tego korzystaliście chętnie z bonusu od platformy Pokket – aż 20 USD, czyli około 88 zł premii trafiło do wielu szczęśliwców. Bank Millennium zaoferował z kolei 300 zł premii w promocji darmowej karty kredytowej i aż 600 zł zwrotu za zakupy.

Czerwiec

Na rynku depozytów w czerwcu warunki dyktowała Lokata InBank, oferująca aż 6,5% w skali roku (dziś już 8,5%), jednak inne banki nie pozostawały w tyle. Bank Pekao skutecznie promował edukację finansową, łącząc promocje dla dorosłych i dzieci, które łącznie dawały zysk na poziomie aż 450 zł!

Lipiec

W lipcu cały czas rosło oprocentowanie na lokatach i kontach oszczędnościowych, a najlepsi oferowali nawet 7% w skali roku! W kwestii akcji bankowych, jedną z najpopularniejszych była promocja darmowej karty kredytowej BP MotoKarta. Bank Citi Handlowy postawił na stole nawet 720 zł premii za spełnienie warunków. mBank, jak co roku, grał z Pol'and'Rock Festival, oferując kartę zaprojektowaną przez Jurka Owsiaka. Premia w promocji wynosiła przyjemne 350 zł 😉

Sierpień

W sierpniu zapoznaliśmy Was z polską platformą inwestycyjną o nazwie WealthSeed, o której później zrobiło się całkiem głośno, a echa świetnej promocji na start nie milkną do dziś. Mowa oczywiście o akcji, w której za samą rejestrację otrzymacie darmowy ETF o wartości do 500 zł. Serio – bez żartów. Byli wśród Was tacy, którzy zgarnęli prawie pełną pulę, jak i tacy, którzy otrzymali papier wartościowy warty 100 zł czy 200 zł. Niektórzy z kolei zasili swój portfel inwestycyjny mniejszą wygraną, jednak to wciąż darmowe jednostki funduszu, które w przyszłości mogą całkiem sporo zyskać w wycenie.

Oprócz tego dostępna była też promocja z gwarantowaną nagrodą o wartości 600 zł – w zamian za wyrobienie darmowej karty kredytowej BNP Paribas i spełnienie prostych warunków.

Darmowy ETF od WealthSeed

Wrzesień

Wrzesień należał do dwóch promocji oferowanych przez Santander Bank Polska oraz mBank. Ten pierwszy proponował aż 680 zł premii na start, drugi zaś nieco mniej – 650 zł! Tylko w tym jednym miesiącu mogliście dać sobie szansę na zgarnięcie niemal 1400 zł premii. Nieźle, prawda?

Wrzesień zaowocował także dedykowaną promocją Revolut dla czytelników bloga JakDorobic! W ramach naszej współpracy mogliście założyć konto z 75 zł premii, a kolejne środki zyskać za rozwiązanie prostych quizów, które wciąż są dostępne w aplikacji!

Z końcem września 2022 roku ogłoszono natomiast, że Getin Bank będzie od teraz nazywał się VeloBank, a to doprowadziło do…

Październik

…powstania świetnego darmowego konta osobistego, za które bank jeszcze do końca marca 2023 roku będzie oferował aż 600 zł premii na start. Co istotne, premia jest w całości osiągalna dla każdego, kto wykaże aktywność na koncie. Bonus ma bowiem formę aż 10-procentowego zwrotu za wszystkie transakcje wykonane kartą lub BLIKiem bez żadnych wykluczeń! Oznacza to, że wystarczy wykonywać transakcje na zaledwie 1000 zł miesięcznie przez pół roku, by cieszyć się pełnym zwrotem. Używając tego konta jako własnego rachunku do codziennych płatności, taki wymóg nie jest niczym trudnym. Dlatego właśnie uważam, że promocja VeloBanku była prawdopodobnie najlepszą promocją dla klientów indywidualnych w 2022 roku, a co najważniejsze – nadal trwa w najlepsze!

Listopad

W listopadzie powróciła świetna promocja Curve, oferująca aż 10 funtów bonusu bez weryfikacji i depozytu. Z okazji możecie skorzystać cały czas. Wtedy była ona świetną przystawką przed głównym daniem, którym okazała się akcja BNP Paribas, przeprowadzana z okazji Black Week. Do zdobycia za założenie konta osobistego było wówczas aż 560 zł premii na bardzo prostych warunkach. Nic dziwnego, że promocyjna pula rozeszła się jak świeże bułeczki. Tę akcję umieściłbym na pierwszym miejscu listopadowego zestawienia wraz z konkurencyjną ofertą Alior Banku. Tam mogliście (i wciąż możecie – do końca lutego 2023 roku) zdobyć aż 650 zł + kilka innych korzyści. Warunki są jednak nieco trudniejsze, choć wciąż możliwe do spełnienia 😉

10 funtów od Curve dla czytelników bloga JakDorobic!

Grudzień

Ostatni miesiąc zaskoczył nas przede wszystkim pod kątem oprocentowania depozytów. O ile większość z nas przyzwyczaiła się do 8% czy nawet 8,5% w skali roku na lokacie, to ostatecznego gola do bramki wbił bank Credit Agricole, oferując aż 10% w skali roku do kwoty 50.000 zł i to na okres aż 180 dni. To jednak nie koniec, ponieważ ten sam bank, za założenie konta osobistego wciąż oferuje 555 zł premii na start dla nowych klientów!

Ile można zarobić na promocjach w rok?

10.012 zł – tyle wyszło z moich obliczeń po zsumowaniu zaledwie garstki promocji z całego 2022 roku. Celowo nie wliczałem tutaj choćby maksymalnego wymiaru premii za darmowy ETF od WealthSeed (bo nieliczni zyskali 100%) i innych okazji, gdzie przydało się trochę szczęścia. Wyłącznie osiągalne dla wszystkich premie, które wymagały „tylko” spełniania warunków. Oczywiście obliczenia powinniście traktować bardzo swobodnie – ja sam zsumowałem premie o tak, dla zabawy i żeby dać Wam znać, że w tym szaleństwie jest całkiem sporo pieniędzy do zgarnięcia 🙂

Jakie plany na 2023 rok?

Z całą pewnością będziemy cały czas dostarczać Wam rzetelne informacje z rynku finansowego i merytoryczne analizy bankowych ofert. Będziemy też rozwijać nasze blogowe rankingi, bo sami dajecie nam znać, że ma to sens i takie zestawienia są dla Was pomocne. Nie zapominamy jednak o rozwoju, ale to, jak zostało powiedziane we wstępie, omówimy dokładnie nieco później 😉 Trzymajcie się dobrze w nowym roku i dajcie znać, ile zarobiliście na promocjach!

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów