fbpx

Curve: 10 funtów premii (ponad 50 zł) dla czytelników bloga JakDorobic.pl oraz do 20 funtów moneyback (ponad 100 zł)

Po ponad 3 latach fintech Curve postanowił zamknąć swój program poleceń, w którym obie strony zyskiwały po 5 funtów premii. Aby jednak poprawić Wam humor, mam dla Was coś ekstra! Mianowicie, czytelnicy bloga JakDorobic.pl mogą skorzystać z dedykowanej promocji, w której na start otrzymacie aż 10 funtów premii (ponad 50 zł). Wystarczy wykonać 1 płatność na dowolną kwotę. Ponadto karta Curve zapewnia moneyback wynoszący 1% od wartości transakcji wykonanych w trzech wybranych sklepach we wszystkich sklepach – maksymalny moneyback to 20 funtów (ponad 100 zł). Oprócz premii, Curve zapewnia bardzo korzystne rozwiązania w zakresie płatności zagranicznych, stosując przewalutowania po kursach Mastercarda. Dzięki temu zakupy w zagranicznych sklepach wykonacie bez obaw o wysokie prowizje lub spready walutowe. Curve to również bardzo wygodne narzędzie do zarządzania promocjami bankowymi, w przypadku gdy posiadacie wiele kart płatniczych. Aplikacja mobilna Curve to swoisty wirtualny portfel, w którym możecie zdigitalizować posiadane karty płatnicze (debetowe, kredytowe, walutowe, czy też prepaid), a następnie korzystać tylko z jednej – karty Curve, która zasysa środki z jednej, wybranej karty płatniczej. W odróżnienia od innych aplikacji typu Revolut Curve nie wymaga zasilania konta. Niewiarygodne? Zatem więcej o tej świetnej technologii dowiecie się z niniejszego artykułu, przy okazji zgarniając ponad 50 zł premii na start.

W drugim artykule na temat Curve znajdziecie instrukcję „jak krok po kroku wyrobić kartę i odebrać premię” oraz analizę płatnych planów dostępnych w Curve.

A czymże jest to Curve?

Mówiąc o Curve, należy zwrócić uwagę na trzy aspekty. Po pierwsze jest to mobilny portfel, w którym możemy zapisać dane wszystkich posiadanych kart płatniczych (debetowych, kredytowych, walutowych, czy też prepaid). Pewnie myślicie, iż jest to kolejne narzędzie oparte na technologii NFC jak Apple Pay lub Google Pay? Nic z tych rzeczy. W przypadku Curve wydana zostanie Wam za darmo karta Mastercard w postaci fizycznej, dzięki czemu nie musicie posiadać smartfona wyposażonego w NFC. Aplikacja służy do zarządzania płatnościami, w tym przede wszystkim wyborem, która karta bankowa ma być obciążona. Potem pozostaje Wam już tylko wykonywanie transakcji w terminalu lub przez Internet za pośrednictwem karty Curve. To bardzo wygodne rozwiązanie dla posiadaczy wielu kart płatniczych, którzy zamiast wypychać portfel wszystkimi „plastikami”, mogą posiadać jedną kartę Curve. Oczywiście Curve zapewnia również wirtualną kartę, którą możecie płacić bezpośrednio danymi z aplikacji, jak i dodać ją do Google Pay lub Apple Pay.

Po drugie, Curve to świetne rozwiązanie podczas zagranicznych zakupów. W tym przypadku karta zapewnia przewalutowania po kursach międzybankowych do kwoty 500 euro oraz darmowe wypłaty bankomatów do równowartości 200 euro. Kursy przeliczeniowe zapewnia rzecz jasna organizacja płatnicza Mastercard.

Po trzecie, Curve to…maszynka do zarabiania pieniędzy. Na start, za wyrobienie karty i wykonanie 1 płatności na dowolną kwotę otrzymacie 50 zł premii. Później natomiast będziecie zgarniali kolejne bonusy korzystając z 1% moneyback, który możecie odnawiać poprzez polecanie aplikacji swoim bliskim.

Jakie koszty związane są z użytkowaniem Curve?

Najważniejsze kwestie w zakresie kosztów związanych z użytkowaniem Curve to:

  • brak prowizji za użytkowanie karty i aplikacji Curve,
  • darmowa dostawa karty Curve,
  • brak prowizji za transakcje bezgotówkowe w walucie karty,
  • do równowartości 500 euro płatności zagraniczne odbywają się po kursach międzybankowych, czyli bez prowizji za przewalutowanie; powyżej wymienionej kwoty doliczane jest 2% marży oraz dodatkowa marża w weekendy (od 0,5% do 1,5%),
  • 0 zł za 10 pierwszych wypłat w miesiącu z bankomatów w walucie obciążanej karty (wykonanych kartą debetową), w przypadku kolejnych wypłat Curve pobiera 0,5 euro prowizji (około 2 zł),
  • darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów w ciężar karty debetowej do równowartości 200 euro po kursach międzybankowych, dla nadwyżki ponad 200 euro Curve pobiera prowizję w wysokości 2 euro lub 2% wartości transakcji, w zależności, która kwota jest wyższa,
  • możliwość darmowego dodania karty do Samsung Pay, Apple Pay oraz Google Pay,
  • szczegóły dotyczące opłat związanych z użytkowaniem Curve znajdziecie w dziale pomocy.

Jak krok po kroku zamówić kartę Curve?

Już na wstępie mam dla Was bardzo dobrą wiadomość, dzięki której dla wielu osób Curve będzie miało sporą przewagę nad innymi fintechami. Otóż Curve domyślnie nie zbiera waszych danych oraz nie wymaga przesyłania skanów dokumentów, czy też robienia sobie selfie. Weryfikacja tożsamości może co prawda mieć miejsce, ale odbywa się to wyrywkowo i zdarza się naprawdę rzadko.

Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów fintechu. Jeśli już wcześniej posiadaliście kartę Curve dla danego adresu e-mail oraz numeru telefonu, niestety nie otrzymacie premii na start.

Aby wziąć udział w promocji pobierzcie aplikację Curve wpisując swój numer telefonu na dedykowanej strony promocji. Stosowny link do pobrania aplikacji otrzymacie SMS-em. Jeśli zaś składacie wniosek bezpośrednio na urządzeniu mobilnym, wówczas bezpośrednio zostaniecie przeniesieni do sklepu z aplikacjami (bez wpisywania numeru). Natomiast w przypadku bezpośredniego pobrania aplikacji z Google Play lub App Store – niestety nie otrzymacie premii (należy użyć dedykowanego linku). Podczas składania wniosku nie trzeba wpisywać jakiegokolwiek kodu polecenia.

Curve – strona potwierdzająca otrzymanie bonusu

Jako, że na rynku funkcjonowała wcześniej gra mobilna o nazwie Curve, aplikacja w store'ach nazywa się „Curve | Rewarding way to pay”. Pomimo, że aplikacja jest po angielsku, cała procedura jest bardzo prosta.

Po instalacji aplikacji, założenie profilu jest wyjątkowo szybkie. Główne zadania to podanie adresu e-mail i potwierdzenie go linkiem aktywacyjnym, potwierdzenie numeru telefonu oraz podanie w formularzu realnych danych osobowych. Na podany w formularzu adres dostarczona zostanie karta Curve, ewentualnie będziecie mogli podać adres korespondencyjny pod koniec wniosku. W poniższych screenach prezentuję jak prawidłowo wypełnić dane osobowe (w systemie brytyjskim kolejność jest nieco inna).

zakładanie konta w curve
adres potrzebny do curve
zamawianie karty curve
Curve – uzupełnienie danych adresowych.

Po uzupełnieniu danych dokonacie wyboru karty Curve. Do wyboru macie darmową kartę Curve Blue lub płatne karty w wersji Black albo Metal. Na początek polecam oczywiście przetestować darmową opcję, w której i tak otrzymacie 1% moneyback, jak i premię na start.

Po ustawieniu kodu PIN do aplikacji, na końcu zatwierdzacie adres korespondencyjny do wysyłki karty. W kolejnym kroku dodajecie co najmniej jedną kartę płatniczą VISA lub Mastercard. Możecie to zrobić skanując kartę lub wprowadzając dane za pośrednictwem klawiatury. Dla ułatwienia, aplikacja zezwala na ustalenie własnych nazw dla każdej z kart. 

Następnie dodaną kartę należy zweryfikować, klikając Verify Now. W tym celu z waszego konta zostanie zablokowana jakaś niewielka kwota, która po kilku dniach zostanie bezkosztowo odblokowana (w moim przypadku było to 95 groszy). W szczegółach transakcji w bankowości online podany będzie kod weryfikacyjny według schematu C-XXXXX. Kod ten należy wpisać w aplikacji mobilnej.

Curve – weryfikacja płatności

Po pozytywnej weryfikacji możecie wybrać 3 akceptantów, za których będziecie otrzymywali 1% moneyback. Wybór możecie ewentualnie odłożyć na później.

Aktualizacja: 1% moneyback wypłacany jest od wszystkich zakupów!

Ostatnie zadanie to aktywacja waszej karty Curve poprzez wpisanie 4 ostatnich cyfr jej numeru. Z karty możecie skorzystać jeszcze zanim fizycznie znajdzie się ona w waszych rękach. Mianowicie, w zakładce Account znajdziecie szczegóły swojej wirtualnej karty Curve. Klikając View card details ujrzycie wszelkie dane niezbędne do płatności online lub w ramach aplikacji mobilnych. Ewentualnie kartę wirtualną możecie dodać do Google Pay, Apple Pay lub Samsung Pay i płacić nią wówczas stacjonarnie.

Koszty związane z dostawą karty rzecz jasna pokrywa Curve. Czas dotarcia karty zajmuje zazwyczaj od 3 do 5 dni roboczych. Dajcie znać, ile to trwało w waszym przypadku 🙂

Warunki zdobycia 10 funtów premii na start

Aby odebrać 10 funtów premii w ramach programu poleceń, należy wykonać jedną dowolną transakcję płatniczą za pośrednictwem karty Curve w dowolnym momencie po rejestracji w aplikacji. Wiadomo, im szybciej wykonacie transakcję – tym szybciej otrzymacie swoją premię. Wystarczy zatem, że podepniecie do aplikacji jakąkolwiek kartę debetową i wykonacie co najmniej jeden zakup w dowolnym punkcie handlowo-usługowym stacjonarnym lub przez Internet. W tym celu możecie również skorzystać z karty wirtualnej.

Curve nie pobiera żadnych opłat z tytułu wykonania transakcji bezgotówkowych. Ważne, aby waluta karty była ustawiona na PLN (tak będzie domyślnie) oraz aby transakcje była również w polskim złotym.

Premia zostanie wypłacona w formie punktów, a mianowicie każde 10 funtów zostanie wydane w postaci 1000 punktów doładowujących konto Curve Cash. Mianowicie, karta Curve oprócz funkcji pośredniczącej w obciążaniu kart bankowych posiada również swoje subkonto prepaid, na które wpływają środki z tytułu premii na start oraz moneyback. Środki te będziecie mogli wydatkować podczas tradycyjnych zakupów lub zakupów online. Innym sposobem wypłaty środków może być na przykład zasilenie kartą konta w innym fintechu. Pamiętajcie, aby przed dokonaniem transakcji ustawić Curve Cash jako domyślną opcję płatniczą. W chwili wykonania transakcji środki znajdujące się na Curve Cash nie mogą być niższe od wartości zakupów. W przeciwnym razie płatność zostanie odrzucona.

Rozpoznawalność transakcji po kodach MCC, a promocje bankowe

Problemem wieku dziecięcego fintechu Curve był brak rozpoznawania przez aplikację rodzajów transakcji, wykonanych za pośrednictwem karty. Wszystkie płatności banki księgowały pod zbiorczym kodem MCC 8999. Na szczęście aplikacja została udoskonalona i aktualnie prawidłowo rozpoznaje kody MCC. Dzięki temu, podpinając karty debetowe i kredytowe pod aplikację Curve, możecie korzystać z programów typu moneyback, jak i programów lojalnościowych.

Transakcje wykonane za pośrednictwem karty Curve oznaczone są w bankowości elektronicznej dodatkowym kodem CRV – nazwa sprzedawcy (na przykład CRV – Starbucks).

Po każdej wykonanej transakcji Curve wysyła powiadomienie push na wasz telefon oraz wiadomość na adres mailowy. Dzięki temu od razu wiecie, ile środków zostało pobrane z konta oraz zabezpieczacie się przed użyciem karty przez osoby niepowołane. W takim przypadku w łatwy sposób możecie zablokować kartę w aplikacji.

Oszczędzaj na zakupach, czyli 1% moneyback przez 3 miesiące!

Co ciekawe, zarabiać możecie podwójnie. Polega to na tym, iż z jednej strony uczestniczycie w programie moneyback lub punktowym swojego banku, a z drugiej w programie Curve Cash, zapewniającym 1% zwrotu we wszystkich sklepach. Dla nowych klientów punkty będą naliczane przez okres 30 dni od momentu wydania karty w aplikacji w przypadku darmowej karty Blue. Maksymalna kwota moneyback to 2000 punktów (równowartość 20 funtów). Przyznane punkty będą ważne przez okres maksymalnie 6 miesięcy. Mało tego, Curve co jakiś czas organizuje akcje specjalne, w których odnawia moneyback.

Obecnie do wyboru macie ponad 100 akceptantów, gwarantujących 1% zwrotu. Niektórzy działają jedynie na terenie Wielkiej Brytanii, ale wielu z nich oferuje swoje usługi w Polsce lub globalnie za pośrednictwem Internetu. Do wyboru macie między innymi takie marki jak: Biedronka, Auchan, Dino, Lidl, Kaufland, Żabka, Amazon, Starbucks, Zara, Media Markt, Booking.com, Netflix, Spotify, BP, UBER, czy IKEA. 

Więcej na temat programu cashback + lista partnerów promocji na dedykowanej stronie Curve.

Korzystne przewalutowania płatności zagranicznych

Curve walczy również o miano domyślnego narzędzia płatniczego podczas zagranicznych wojaży. Płacąc kartą w obcej walucie do kwoty o równowartości 500 euro miesięcznie, Curve przewalutuje transakcje po kursach międzybankowych, nie doliczając żadnych spreadów lub prowizji. Natomiast dla nadwyżki ponad tę kwotę, Curve dolicza jedynie 2% własnej prowizji za przewalutowanie. Limit może nie powala na kolana, jednak równowartość około 2300 zł spokojnie wystarczy na krótkoterminowe wypady zagraniczne lub płatności w zagranicznych sklepach internetowych. Ponadto Curve stosuje dodatkową marżę w weekendy. Wówczas kurs jest wyższy o marżę dodatkową wynoszącą od 0,5% do 1,5%.

Przewagą Curve jest również fakt, iż środki są bezpośrednio ściągane z waszego konta osobistego w polskim banku. Karta spełnia jedynie rolę pośrednika, zaś cały proces odbywa się automatycznie. Nie musicie pamiętać o doładowaniu portmonetki, czy też spłacania salda jak w przypadku Revoluta lub Twisto. 

Wypłaty kartą Curve z bankomatów w kraju i za granicą

W każdym miesiącu za pośrednictwem karty Curve możecie wykonać do 10 wypłat z dowolnego bankomatu. Każda kolejna wypłata będzie się wiązała z prowizją na poziomie 0,5 euro (około 2 zł). W przypadku wypłat za granicą dodatkowo obowiązuje zasada darmowego przewalutowania do równowartości 200 euro. Powyżej tej kwoty Curve nalicza 2% lub 2 euro prowizji (w zależności, która kwota jest wyższa) oraz dodatkową prowizję w weekendy.

Oprócz udogodnień Curve stosuje również pewne obostrzenia. Chodzi o wypłaty gotówki z bankomatów w ciężar karty kredytowej podpiętej do aplikacji. Curve wprowadziło limit darmowych wypłat gotówki z kart kredytowych, sięgający równowartości 200 euro. Jest to łączny limit dla wypłat wszystkimi kartami kredytowymi. Powyżej tej kwoty naliczane będzie 2% prowizji, nawet jeśli transakcja została wykonana w walucie karty. Prowizje za przewalutowanie mogą być już naliczane swoją drogą (w przypadku bankomatów stosuje się limit równowartości 200 euro).

Ma to na celu ukrócenie procederu, polegającego na wykorzystywaniu Curve jako źródła darmowego kredytu gotówkowego poprzez bezprowizyjne wypłacanie gotówki z karty kredytowej. Oprócz tego, jeśli bank rozpozna waszą transakcję jako gotówkową, może narzucić własne prowizje, opłaty i odsetki za czas korzystania z gotówki. Wszelkie tego typu transakcje z użyciem kart kredytowych Curve określa “recyklingiem gotówki” i w przypadku nadużyć grozi zablokowaniem konta. Ogólnie…nie polecam 🙂

Więcej na temat dobrych praktyk oraz recyklingu gotówki przeczytacie na podstronie Curve.

Bezpieczeństwo, czyli chargeback, blokada karty oraz „back in time”

Nie da się ukryć, iż wszelkiej maści aplikacje fintechowe coraz mocniej goszczą w naszych smartfonach. Począwszy od aplikacji do zakupu biletów po wirtualne portfele – wszędzie dodajemy dane swoich kart płatniczych. W przypadku aplikacji Curve możemy liczyć na trzy rodzaje zabezpieczeń.

Po pierwsze, jest to znana w bankach procedura chargeback, która pozwoli nam odzyskać środki w przypadku, gdy karta zostanie użyta podczas oszustwa. Jako że karta Curve wydawana jest przez organizację płatniczą Mastercard, niejako odgórnie została objęta tym programem. Jak wygląda taka procedura, opisywałem tutaj. Jednak o ile procedura chargeback jest dość czasochłonna, tak Curve wprowadziło dodatkową ochronę swoich klientów dla transakcji do równowartości 100.000 GBP. W tym przypadku zwrot może nastąpić w ciągu 1 dnia roboczego. Więcej na ten temat na stronie Curve.


Kolejna ważna opcja to funkcja Go Back in Time. Możemy z niej skorzystać w przypadku, gdy wybierzemy w aplikacji niewłaściwą kartę (na przykład będąc za granicą, użyjemy karty w PLN, zamiast karty walutowej). Na zmianę decyzji, która karta ma zostać obciążona mamy 30 dni po transakcji (do końca sierpnia jest to nawet 90 dni, nowe warunki wchodzą natomiast od września 2021 roku). Po wyborze w aplikacji usługi Go Back in Time nowo wybrana karta zostanie obciążona stosowną kwotą, zaś na wcześniej wybraną kartę zostanie wysłany zwrot środków. Maksymalna kwota, dla której działa ta usługa to równowartość 5000 funtów. Cóż, żaden bank w Polsce nie zapewni nam…cofania się w czasie 😉

Inną metodą zabezpieczenia jest czasowe zablokowanie karty w aplikacji (możemy ją przykładowo odblokowywać tylko w przypadku chęci wykonania płatności). W przypadku zgubienia karty, wystarczy zablokować ją w aplikacji, a potencjalny złodziej nie wykona żadnej transakcji.

Warto jeszcze dodać, iż w przypadku chęci zmiany numeru PIN do karty, możecie to zrobić za darmo w dowolnym bankomacie. Co ciekawe, jest to jedyna możliwość zmiany numeru PIN, który jest nam odgórnie narzucany (nie możemy go sami ustalić podczas wnioskowania o kartę). Ot taki mały minusik 🙂

Jak polecać Curve swoim bliskim?

Aktualnie Curve nie prowadzi klasycznego programu poleceń z premią dla obu stron. Zamiast tego, polecając Curve swoim bliskim, zarówno wy, jak i wasi bliscy otrzymacie 30-dniowy dostęp do programu moneyback. Dzięki niemu obie strony programu mogą otrzymywać 1% moneyback od płatności wykonywanych w dowolnych punktach handlowo-usługowych. Wyłączone są jedynie nietypowe transakcje typu zakłady hazardowe, loterie, opłacanie podatków i inne wymienione w krótkim regulaminie. To taki sam moneyback, jak w przypadku okresu próbnego dla nowych klientów. 30-dniowy okres premiowania dla polecającego rozpocznie się, dopiero gdy polecona osoba dokona co najmniej 1 zakupu za pośrednictwem karty Curve. Maksymalnie możecie w ten sposób otrzymać 2000 Curve Points, co odpowiada równowartości 20 funtów (ponad 100 zł). Ważność otrzymanego bonusu wygasa po 6 miesiącach od jego otrzymania.

Więcej na ten temat w warunkach programu poleceń.

Polecanie aplikacji możliwe jest jeszcze zanim dotrze do Was karta w postaci fizycznej. Kod polecenia wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu ikonki Account w prawym dolnym rogu. Swój kod polecenia znajdziecie w zakładce Share Curve and get Cashback. Kod polecenia możecie podawać bezpośrednio znajomym lub poprzez wykorzystanie social mediów. W tym celu posłuży Wam przycisk Invite Friends. Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania kodów polecenia w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Aplikację możecie polecać swoim znajomym, rodzinie, czy współpracownikom z wykorzystaniem własnych profili lub mailowo. A tak dla pewności, gdyby zdarzyło się Wam polecać aplikację na żywo, wówczas prawidłowa wypowiedź nazwy aplikacji to kerw 🙂

Nie da się jednak ukryć, iż dla waszych znajomych korzystniejsze będzie skorzystanie z mojego linku i odbiór ponad 50 zł premii na start 🙂

Limity transakcji w Curve

Warto również wspomnieć o kwestii limitów płatniczych w aplikacji Curve. Dla osób, które mają już pewną historię płatniczą, Curve udostępniło możliwość zwiększania poszczególnych limitów. Na start, limity dla transakcji bezgotówkowych mają następujące wartości (wartości podane dla mieszkańców Polski):

  • 10.000 zł dziennie – płatności kartą,
  • 1000 zł dziennie – wypłata gotówki z bankomatów.

Rozszerzenie limitu nie następuje automatycznie. Musicie o to poprosić poprzez support. Ponadto Curve zastrzega, iż w przypadku nowych klientów monitoruje płatności, zatem w przypadku podejrzanie wysokich transakcji, może ją oflagować i nie zrealizować takowej transakcji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów