Curve: 10 funtów premii na start (około 55 zł) dla czytelników bloga JakDorobic.pl

Od sierpnia zeszłego roku czytelnicy bloga JakDorobic.pl mogą skorzystać z dedykowanej promocji, w której na start otrzymacie aż 10 funtów premii (około 55 zł). Postanowiłem jednak zaktualizować artykuł z dwóch powodów. Po pierwsze – potwierdzam, promocja jest nadal aktywna. Po drugie – zaszły lekkie zmiany w kwestii warunków promocji, o czym dowiecie się z aktualizacji artykułu. O jednej z nich warto wspomnieć już teraz. O ile dotychczasowo, z promocji mogli skorzystać wyłącznie „absolutnie nowi klienci”, tak obecnie, wystarczy nie posiadać konta w Curve w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem wniosku, by ponownie móc skorzystać z promocji. Oprócz tego, Curve zapewnia bardzo korzystne rozwiązania w zakresie płatności zagranicznych, stosując przewalutowania po kursach Mastercarda. Dzięki temu zakupy w zagranicznych sklepach wykonacie bez obaw o wysokie prowizje lub spready walutowe. Curve to również bardzo wygodne narzędzie do zarządzania promocjami bankowymi, w przypadku gdy posiadacie wiele kart płatniczych. Aplikacja mobilna Curve to swoisty wirtualny portfel, w którym możecie zdigitalizować posiadane karty płatnicze (debetowe, kredytowe, walutowe, czy też prepaid), a następnie korzystać tylko z jednej – karty Curve, która zasysa środki z jednej, wybranej karty płatniczej. W odróżnienia od innych aplikacji typu Revolut, Curve nie wymaga zasilania konta. Niewiarygodne? Zatem więcej o tej świetnej technologii dowiecie się z niniejszego artykułu, przy okazji zgarniając około 55 zł premii na start.

W drugim artykule na temat Curve znajdziecie instrukcję „jak krok po kroku wyrobić kartę i odebrać premię” oraz analizę płatnych planów dostępnych w Curve.

A czymże jest to Curve?

Mówiąc o Curve, należy zwrócić uwagę na trzy aspekty. Po pierwsze jest to mobilny portfel, w którym możemy zapisać dane wszystkich posiadanych kart płatniczych (debetowych, kredytowych, walutowych, czy też prepaid). Pewnie myślicie, iż jest to kolejne narzędzie oparte na technologii NFC jak Apple Pay lub Google Pay? Nic z tych rzeczy. W przypadku Curve wydana zostanie Wam za darmo karta Mastercard w postaci fizycznej, dzięki czemu nie musicie posiadać smartfona wyposażonego w NFC. Aplikacja służy do zarządzania płatnościami, w tym przede wszystkim wyborem, która karta bankowa ma być obciążona. Potem pozostaje Wam już tylko wykonywanie transakcji w terminalu lub przez Internet za pośrednictwem karty Curve. To bardzo wygodne rozwiązanie dla posiadaczy wielu kart płatniczych, którzy zamiast wypychać portfel wszystkimi „plastikami”, mogą posiadać jedną kartę Curve. Oczywiście Curve zapewnia również wirtualną kartę, którą możecie płacić bezpośrednio danymi z aplikacji, jak i dodać ją do Google Pay lub Apple Pay.

Po drugie, Curve to świetne rozwiązanie podczas zagranicznych zakupów. W tym przypadku karta zapewnia przewalutowania po kursach międzybankowych do kwoty 500 euro oraz darmowe wypłaty bankomatów do równowartości 200 euro. Kursy przeliczeniowe zapewnia rzecz jasna organizacja płatnicza Mastercard.

Po trzecie, Curve to…maszynka do zarabiania pieniędzy. Na start, za wyrobienie karty i spełnienie warunków promocji otrzymacie około 55 zł.

Transakcje wykonane za pośrednictwem karty Curve oznaczone są w bankowości elektronicznej dodatkowym kodem CRV – nazwa sprzedawcy (na przykład CRV – Starbucks).

Po każdej wykonanej transakcji Curve wysyła powiadomienie push na wasz telefon oraz wiadomość na adres mailowy. Dzięki temu od razu wiecie, ile środków zostało pobrane z konta oraz zabezpieczacie się przed użyciem karty przez osoby niepowołane. W takim przypadku w łatwy sposób możecie zablokować kartę w aplikacji.

Jakie koszty związane są z użytkowaniem Curve?

Najważniejsze kwestie w zakresie kosztów związanych z użytkowaniem Curve to:

  • darmowa dostawa karty fizycznej,
  • brak prowizji za użytkowanie karty i aplikacji Curve,
  • brak prowizji za transakcje bezgotówkowe w walucie karty,
  • do równowartości 500 euro płatności zagraniczne odbywają się po kursach międzybankowych, czyli bez prowizji za przewalutowanie; powyżej wymienionej kwoty doliczane jest 2% marży oraz dodatkowa marża w weekendy (od 0,5% do 1,5%),
  • 0 zł za 10 pierwszych wypłat w miesiącu z bankomatów w walucie obciążanej karty (wykonanych kartą debetową), w przypadku kolejnych wypłat Curve pobiera 0,5 euro prowizji (około 2 zł),
  • darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów w ciężar karty debetowej do równowartości 200 euro po kursach międzybankowych, dla nadwyżki ponad 200 euro Curve pobiera prowizję za przewalutowanie w wysokości 2 euro lub 2% marży nad ostatnim kursem walutowym, w zależności, która kwota jest wyższa,
  • możliwość darmowego dodania karty do Samsung Pay, Apple Pay oraz Google Pay,
  • szczegóły dotyczące opłat związanych z użytkowaniem Curve znajdziecie w tabeli opłat.

Szczegóły dotyczące opłat związanych z użytkowaniem Curve znajdziecie w tabeli opłat. Jeśli wydają się Wam one dość skomplikowane, to mam dobrą wiadomość. W aplikacji Curve na bieżąco aktualizowane są statusy wykorzystywanych limitów. Oprócz podanych kwot, ma to przejrzystą formę „zużycia na paskach”.

Curve – wykorzystanie limitów

Jak krok po kroku zamówić kartę Curve?

Już na wstępie mam dla Was bardzo dobrą wiadomość, dzięki której dla wielu osób Curve będzie miało sporą przewagę nad innymi fintechami. Otóż Curve domyślnie nie zbiera waszych danych oraz nie wymaga przesyłania skanów dokumentów, czy też robienia sobie selfie. Weryfikacja tożsamości może co prawda mieć miejsce, ale odbywa się to wyrywkowo i zdarza się naprawdę rzadko. Ewentualnie, KYC będzie obowiązkowe, gdy będziecie chcieli zwiększyć limity płatnicze.

Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów fintechu, czyli osób, które nie posiadały konta Curve w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o nową kartę. W poprzednich edycjach promocji, wyłączeniem objęci byli wszyscy dotychczasowi klienci fintechu. Na szczęście pozytywną zmianę przyniósł nam najnowszy regulamin, który wszedł w życie 7 lutego 2022 roku.

Aby wziąć udział w promocji pobierzcie aplikację Curve wpisując swój numer telefonu na dedykowanej strony promocji. Stosowny link do pobrania aplikacji otrzymacie SMS-em. Jeśli zaś składacie wniosek bezpośrednio na urządzeniu mobilnym, wówczas bezpośrednio zostaniecie przeniesieni do sklepu z aplikacjami (bez wpisywania numeru). Natomiast w przypadku bezpośredniego pobrania aplikacji z Google Play lub App Store – niestety nie otrzymacie premii (należy użyć dedykowanego linku). Podczas składania wniosku nie trzeba wpisywać jakiegokolwiek kodu polecenia.

Curve – strona potwierdzająca otrzymanie bonusu.

Jako, że na rynku funkcjonowała wcześniej gra mobilna o nazwie Curve, aplikacja w store'ach nazywa się „Curve | All Your Cards in One”. Pomimo, że aplikacja jest po angielsku, cała procedura jest bardzo prosta.

Po instalacji aplikacji, założenie profilu jest wyjątkowo szybkie. Główne zadania to podanie adresu e-mail i potwierdzenie go linkiem aktywacyjnym, potwierdzenie numeru telefonu oraz podanie w formularzu realnych danych osobowych. Na podany w formularzu adres dostarczona zostanie za darmo karta Curve, ewentualnie będziecie mogli podać adres korespondencyjny pod koniec wniosku. Pomimo, że uzupełnienie danych jest bardzo proste, w osobnym artykule prezentuję screeny ukazujące jak prawidłowo wypełnić dane osobowe (w systemie brytyjskim kolejność jest nieco inna).

Po uzupełnieniu danych dokonacie wyboru karty Curve. Do wyboru macie darmową kartę Curve Standard lub płatne karty w wersji Black albo Metal. Na początek polecam oczywiście przetestować darmową opcję, która i tak gwarantuje premię na start. Więcej na temat płatnych planów znajdziecie tutaj.

Po ustawieniu kodu PIN do aplikacji, na końcu zatwierdzacie adres korespondencyjny do wysyłki karty. W kolejnym kroku dodajecie co najmniej jedną kartę płatniczą VISA lub Mastercard. Możecie to zrobić skanując kartę lub wprowadzając dane za pośrednictwem klawiatury. Dla ułatwienia, aplikacja zezwala na ustalenie własnych nazw dla każdej z kart. 

Następnie dodaną kartę należy zweryfikować, klikając Verify Now. W tym celu z waszego konta zostanie zablokowana jakaś niewielka kwota, która po kilku dniach zostanie bezkosztowo odblokowana (w moim przypadku było to 95 groszy). W szczegółach transakcji w bankowości online podany będzie kod weryfikacyjny według schematu C-XXXXX. Kod ten należy wpisać w aplikacji mobilnej.

Curve – weryfikacja płatności

Ostatnie zadanie to aktywacja waszej karty Curve poprzez wpisanie 4 ostatnich cyfr jej numeru. Z karty możecie skorzystać jeszcze zanim fizycznie znajdzie się ona w waszych rękach. Mianowicie, w zakładce Account znajdziecie szczegóły swojej wirtualnej karty Curve. Klikając View card details ujrzycie wszelkie dane niezbędne do płatności online lub w ramach aplikacji mobilnych. Ewentualnie kartę wirtualną możecie dodać do Google Pay, Apple Pay lub Samsung Pay i płacić nią wówczas stacjonarnie.

Warunki zdobycia 10 funtów premii na start

Aby odebrać 10 funtów premii (55 zł premii), należy wykonać transakcje płatnicze za pośrednictwem karty Curve na łączną kwotę o równowartości co najmniej 10 funtów (w chwili pisania tego artykułu jest to około 55 zł). Może to być pojedyncza płatność lub suma więcej niż jednej płatności. Na wykonanie transakcji macie 14 dni od momentu rejestracji w aplikacji. Jako, że karta w postaci fizycznej będzie dostarczona po kilku dniach, możecie w tym celu również skorzystać z karty wirtualnej, która będzie dostępna zaraz po rejestracji. Kartą wirtualną możecie płacić bezpośrednio przez Internet lub stacjonarnie podpinając ją do Google/Apple Pay. Wiadomo, im szybciej wykonacie transakcje – tym szybciej otrzymacie swoją premię.

Curve nie pobiera żadnych opłat z tytułu wykonania transakcji bezgotówkowych. Ważne, aby waluta karty była ustawiona na PLN (tak będzie domyślnie) oraz aby transakcje były również w polskim złotym.

Premia zostanie wypłacona w formie punktów, a mianowicie każde 10 funtów zostanie wydane w postaci 1000 punktów doładowujących konto punktowe Curve Cash. Karta Curve oprócz funkcji pośredniczącej w obciążaniu kart bankowych posiada również swoje subkonto prepaid, na które wpływają środki z tytułu premii na start oraz moneyback. Środki te będziecie mogli wydatkować podczas tradycyjnych zakupów lub zakupów online.

Premię otrzymacie w ciągu maksymalnie 10 dni roboczych od momentu spełnienia warunków promocji. Okres ważności przyznanych punktów to 6 miesięcy.

Innym sposobem wypłaty środków może być na przykład zasilenie kartą konta w innym fintechu. Pamiętajcie, aby przed dokonaniem transakcji ustawić Curve Cash jako domyślną opcję płatniczą. W chwili wykonania transakcji środki znajdujące się na Curve Cash nie mogą być niższe od wartości zakupów. W przeciwnym razie płatność zostanie odrzucona.

Szczegóły promocji najdziecie w najnowszym regulaminie.

Bezpieczeństwo, czyli chargeback, blokada karty oraz „back in time”

Nie da się ukryć, iż wszelkiej maści aplikacje fintechowe coraz mocniej goszczą w naszych smartfonach. Począwszy od aplikacji do zakupu biletów po wirtualne portfele – wszędzie dodajemy dane swoich kart płatniczych. W przypadku aplikacji Curve możemy liczyć na trzy rodzaje zabezpieczeń.

Po pierwsze, jest to znana w bankach procedura chargeback, która pozwoli nam odzyskać środki w przypadku, gdy karta zostanie użyta podczas oszustwa. Jako że karta Curve wydawana jest przez organizację płatniczą Mastercard, niejako odgórnie została objęta tym programem. Jak wygląda taka procedura, opisywałem tutaj. Jednak o ile procedura chargeback jest dość czasochłonna, tak Curve wprowadziło dodatkową ochronę swoich klientów dla transakcji do równowartości 100.000 GBP. W tym przypadku zwrot może nastąpić w ciągu 1 dnia roboczego. Więcej na ten temat na stronie Curve.


Kolejna ważna opcja to funkcja Go Back in Time. Możemy z niej skorzystać w przypadku, gdy wybierzemy w aplikacji niewłaściwą kartę (na przykład będąc za granicą, użyjemy karty w PLN, zamiast karty walutowej). Na zmianę decyzji, która karta ma zostać obciążona mamy 30 dni po transakcji. Po wyborze w aplikacji usługi Go Back in Time nowo wybrana karta zostanie obciążona stosowną kwotą, zaś na wcześniej wybraną kartę zostanie wysłany zwrot środków. Maksymalna kwota, dla której działa ta usługa to równowartość 5000 funtów. Cóż, żaden bank w Polsce nie zapewni nam…cofania się w czasie 😉

Inną metodą zabezpieczenia jest czasowe zablokowanie karty w aplikacji (możemy ją przykładowo odblokowywać tylko w przypadku chęci wykonania płatności). W przypadku zgubienia karty, wystarczy zablokować ją w aplikacji, a potencjalny złodziej nie wykona żadnej transakcji.

Warto jeszcze dodać, iż w przypadku chęci zmiany numeru PIN do karty, możecie to zrobić za darmo w dowolnym bankomacie. Co ciekawe, jest to jedyna możliwość zmiany numeru PIN, który jest nam odgórnie narzucany (nie możemy go sami ustalić podczas wnioskowania o kartę). Ot taki mały minusik 🙂

Jak polecać Curve swoim bliskim?

Aktualnie Curve nie prowadzi klasycznego programu poleceń z premią dla obu stron. Zamiast tego, polecając Curve swoim bliskim, zarówno wy, jak i wasi bliscy otrzymacie 30-dniowy dostęp do programu moneyback. Dzięki niemu obie strony programu mogą otrzymywać 1% moneyback od płatności wykonywanych w dowolnych punktach handlowo-usługowych. Wyłączone są jedynie nietypowe transakcje typu zakłady hazardowe, loterie, opłacanie podatków i inne wymienione w krótkim regulaminie. To taki sam moneyback, jak w przypadku okresu próbnego dla nowych klientów. 30-dniowy okres premiowania dla polecającego rozpocznie się, dopiero gdy polecona osoba dokona co najmniej 1 zakupu za pośrednictwem karty Curve. Maksymalnie możecie w ten sposób otrzymać 2000 Curve Points, co odpowiada równowartości 20 funtów (ponad 100 zł). Ważność otrzymanego bonusu wygasa po 6 miesiącach od jego otrzymania.

Więcej na ten temat w warunkach programu poleceń.

Polecanie aplikacji możliwe jest jeszcze zanim dotrze do Was karta w postaci fizycznej. Kod polecenia wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu ikonki Account w prawym dolnym rogu. Swój kod polecenia znajdziecie w zakładce Share Curve and get Cashback. Kod polecenia możecie podawać bezpośrednio znajomym lub poprzez wykorzystanie social mediów. W tym celu posłuży Wam przycisk Invite Friends. Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania kodów polecenia w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Aplikację możecie polecać swoim znajomym, rodzinie, czy współpracownikom z wykorzystaniem własnych profili lub mailowo. A tak dla pewności, gdyby zdarzyło się Wam polecać aplikację na żywo, wówczas prawidłowa wypowiedź nazwy aplikacji to kerw 🙂

Nie da się jednak ukryć, iż dla waszych znajomych korzystniejsze będzie skorzystanie z mojego linku i odbiór około 55 zł premii na start 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów