fbpx

Karta Curve: 5 funtów w programie poleceń, przewalutowania po kursie rzeczywistym oraz 1% moneyback

Jako, że większość fintechów wycofała swoje programy poleceń ze względu na epidemię koronawirusa i związane z nią spadki dochodów, postanowiłem przypomnieć Wam artykuł dotyczący karty Curve. Jak się okazuje, jest to solidna marka, która nawet w czasie pandemii świetnie daje sobie radę. Dla przypomnienia, w ramach promocji, za wyrobienie karty Curve oraz wykonanie za jej pośrednictwem 1 płatności otrzymacie około 25 zł premii na start (5 funtów). Ponadto karta Curve zapewnia moneyback wynoszący 1% od wartości transakcji wykonanych w trzech wybranych sklepach, na przykład Tesco, Lidl, IKEA, czy też Carrefour. Oprócz moneyback, Curve zapewnia bardzo korzystne rozwiązania w zakresie płatności zagranicznych, stosując przewalutowania po kursach Mastercarda. Dzięki temu zakupy w zagranicznych sklepach wykonacie bez obaw o wysokie prowizje lub spready walutowe. Curve to również bardzo wygodne narzędzie do zarządzania promocjami bankowymi, w przypadku gdy posiadacie wiele kart płatniczych. Aplikacja mobilna Curve to swoisty wirtualny portfel, w którym możecie zdigitalizować posiadane karty płatnicze (debetowe, kredytowe, walutowe, czy też prepaid), a następnie korzystać tylko z jednej – karty Curve, która zasysa środki z jednej, wybranej karty płatniczej. Niewiarygodne? Zatem więcej o tej świetnej technologii dowiecie się z niniejszego artykułu, przy okazji zgarniając 25 zł premii na start.

A czymże jest to Curve?

Mówiąc o Curve, należy zwrócić uwagę na trzy aspekty. Po pierwsze jest to mobilny portfel, w którym możemy zapisać dane wszystkich posiadanych kart płatniczych (debetowych, kredytowych, walutowych, czy też prepaid). Pewnie myślicie, iż jest to kolejne narzędzie oparte na technologii NFC jak Apple Pay lub Google Pay? Nic z tych rzeczy. W tym przypadku Curve wyda Wam za darmo kartę Mastercard w postaci fizycznej, dzięki czemu nie musicie posiadać smartfona wyposażonego w NFC. Aplikacja służy do zarządzania płatnościami, w tym przede wszystkim wyborem, która karta bankowa ma być obciążona. Potem pozostaje Wam już tylko wykonywanie transakcji w terminalu lub przez Internet za pośrednictwem karty Curve. To bardzo wygodne rozwiązanie dla posiadaczy wielu kart płatniczych, którzy zamiast wypychać portfel wszystkimi „plastikami”, mogą posiadać jedną kartę Curve. 

Po drugie, Curve to świetne rozwiązanie podczas zagranicznych zakupów. W tym przypadku karta zapewnia przewalutowania po kursach międzybankowych do kwoty 500 funtów oraz darmowe wypłaty bankomatów do równowartości 200 funtów. Kursy przeliczeniowe zapewnia rzecz jasna organizacja płatnicza Mastercard.

Po trzecie, Curve to…maszynka do zarabiania pieniędzy. Na start, za wyrobienie karty i wykonanie 1 płatności na dowolną kwotę otrzymacie 25 zł premii na start. Później natomiast będziecie zgarniali kolejne bonusy za polecanie aplikacji swoim bliskim. Promocja trwa bezterminowo!

Jakie koszty związane są z użytkowaniem Curve?

Najważniejsze kwestie w zakresie kosztów związanych z użytkowaniem Curve to:

 • brak prowizji za użytkowanie karty i aplikacji Curve,
 • darmowa dostawa karty Curve,
 • brak prowizji za transakcje bezgotówkowe w walucie karty,
 • do równowartości 500 funtów płatności zagraniczne odbywają się po kursach międzybankowych, czyli bez prowizji za przewalutowanie; powyżej wymienionej kwoty doliczane jest 2% marży oraz dodatkowa marża w weekendy (od 0,5% do 1,5%),
 • 0 zł za 10 pierwszych wypłat w miesiącu z bankomatów w walucie karty (wykonanych kartą debetową), w przypadku kolejnych wypłat Curve pobiera 0,5 funta prowizji (około 2,50 zł),
 • darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów w ciężar karty debetowej do równowartości 200 funtów po kursach międzybankowych, dla nadwyżki ponad 200 funtów Curve pobiera prowizję w wysokości 2 funtów lub 2% wartości transakcji, w zależności, która kwota jest wyższa,
 • możliwość dodania karty do Apple Pay, a niebawem również do Google Pay.

Jak krok po kroku zamówić kartę Curve?

Już na wstępie mam dla Was bardzo dobrą wiadomość, dzięki której dla wielu osób Curve będzie miało sporą przewagę nad innymi fintechami. Otóż Curve domyślnie nie zbiera waszych danych oraz nie wymaga przesyłania skanów dokumentów, czy też robienia sobie selfie. Weryfikacja tożsamości może co prawda mieć miejsce, ale odbywa się to wyrywkowo i zdarza się naprawdę rzadko.

Aplikację Curve możecie pobrać zarówno z Google Play, jak i App Store lub też korzystając z dedykowanej strony promocji. Podczas wnioskowania o kartę wpiszcie kod polecenia 46G7R, który uprawni Was do otrzymania 25 zł premii (5 funtów).

Jako, że na rynku funkcjonowała wcześniej gra mobilna o nazwie Curve, aplikacja w store'ach nazywa się „Curve – Beyond Banking”. Pomimo, że aplikacja jest po angielsku, cała procedura jest bardzo prosta. Dodatkowo przedstawiam isntrukcję w postaci screenów.

Po instalacji aplikacji, kliknijcie CREATE WITH EMAIL oraz wpiszcie swój adres e-mail, po czym otrzymacie link aktywacyjny. Po kliknięciu w link wracacie do aplikacji i tworzycie swój profil, podając w nim realne dane. Na podany adres dostarczona zostanie karta Curve, ewentualnie będziecie mogli podać adres korespondencyjny pod koniec wniosku. W poniższych screenach prezentuję jak prawidłowo wypełnić dane osobowe (w systemie brytyjskim kolejność jest nieco inna).

zakładanie konta w curve
adres potrzebny do curve
zamawianie karty curve

Teraz kluczowa kwestia, czyli wpisanie kodu promocyjnego w polu PROMO CODE. Aby zdobyć 5 funtów na start musicie w tym miejscu wpisać dedykowany kod 46G7R. Kod promocyjny powinno się wpisać wyłącznie podczas tej czynności. Z informacji uzyskanych od czytelników wiem, iż jeśli jednak zapomnicie o wpisaniu kodu, po rejestracji karty można napisać do supportu z prośbą o ręczne dodanie kodu polecenia. Po co jednak utrudniać sobie życie?

W kolejnym kroku dokonacie wyboru karty Curve, klikając CHOOSE YOUR CURVE. Do wyboru macie darmową kartę Curve Blue lub płatną w wersji Black, zapewniającą moneyback przez 6 miesięcy  oraz ubezpieczenie działające na terenie Wielkiej Brytanii. Oczywiście wybierzcie darmową opcję, w której i tak otrzymacie 1% moneyback, aczkolwiek przez okres pierwszych 3 miesięcy.

Na następnej stronie zostaniecie zapytani o źródło dochodów (to wymóg brytyjskiego regulatora), choć jest to tylko luźna deklaracja.

curve gdzie pracujesz

Kolejna strona to ustawienie kodu PIN do aplikacji, zaś na końcu zatwierdzacie adres korespondencyjny do wysyłki karty. W kolejnym kroku dodajecie co najmniej jedną kartę płatniczą VISA lub Mastercard. Możecie to zrobić skanując kartę lub wprowadzając dane za pośrednictwem klawiatury. Dla ułatwienia, aplikacja zezwala na ustalenie własnych nazw dla każdej z kart. 

Następnie dodaną kartę należy zweryfikować, klikając Verify Now. W tym celu z waszego konta zostanie zablokowana jakaś niewielka kwota, która po kilku dniach zostanie bezkosztowo odblokowana (w moim przypadku było to 95 groszy). W szczegółach transakcji w bankowości online podany będzie kod weryfikacyjny według schematu C-XXXXX. Kod ten należy wpisać w aplikacji mobilnej.

Po pozytywnej weryfikacji możecie wybrać 3 akceptantów, za których będziecie otrzymywali 1% moneyback. Wybór możecie ewentualnie odłożyć na później. Na koniec należy jeszcze wejść w niebieskie kółko z trzema białymi kropkami. Tam też zweryfikujecie swój numer telefonu oraz ustawicie kod do logowania w aplikacji.

Ostatnie zadanie to aktywacja waszej karty Curve poprzez wpisanie 4 ostatnich cyfr jej numeru. Z karty możecie skorzystać jeszcze za nim fizycznie znajdzie się ona w waszych rękach. Mianowicie, w zakładce Account znajdziecie szczegóły swojej wirtualnej karty Curve. Klikając View card details ujrzycie wszelkie dane niezbędne do płatności online lub w ramach aplikacji mobilnych. To ważne zagadnienie, ponieważ na wykonanie płatności uprawniającej do odbioru premii, macie jedynie 7 dni od momentu wpisania kodu. Do tego czasu, karta w postaci fizycznej może nawet nie dotrzeć. Ewentualnie kartę wirtualną możecie dodać do Google Pay, Apple Pay lub Samsung Pay i płacić nią wówczas stacjonarnie.

Koszty związane z dostawą karty rzecz jasna pokrywa Curve. Czas dotarcia karty zajmuje zazwyczaj 7-8 dni. Dajcie znać, ile to trwało w waszym przypadku 🙂

Dedykowany kod dla czytelników bloga to: 46G7R

Warunki zdobycia 5 funtów premii na start

Aby odebrać 5 funtów premii w ramach programu poleceń należy wykonać jedną dowolną transakcję płatniczą za pośrednictwem karty Curve w ciągu maksymalnie 7 dni od momentu wpisania kodu polecenia. Wystarczy zatem, że podepniecie do aplikacji jakąkolwiek kartę debetową i wykonacie co najmniej jeden zakup w dowolnym punkcie handlowo-usługowym. Jako, że na wykonanie płatnosci jest bardzo mało czasu, polecam skorzystać z karty wirtualnej do płatności online.

Curve nie pobiera żadnych opłat z tytułu wykonania transakcji bezgotówkowych. Ważne, aby waluta karty była ustawiona na PLN (tak będzie domyślnie) oraz aby transakcje była również w polskim złotym.

Premia zostanie wypłacona w formie punktów, a mianowicie każde 5 funtów zostanie wydane w formie 500 punktów doładowujących konto Curve Cash. Karta Curve oprócz funkcji pośredniczącej w obciążaniu kart bankowych posiada również swoje subkonto prepaid, na które wpływają środki z tytułu premii oraz moneyback. Środki te będziecie mogli wydatkować podczas tradycyjnych zakupów lub zakupów online. Innym sposobem wypłaty środków może być na przykład zasilenie kartą jakiejś e-portmonetki. Pamiętajcie, aby przed dokonaniem transakcji ustawić Curve Cash jako domyślną opcję płatniczą. W chwili wykonania transakcji środki znajdujące się na Curve Cash nie mogą być niższe od wartości zakupów. W przeciwnym razie płatność zostanie odrzucona.

Więcej na temat premii w programie poleceń na dedykowanej podstronie programu.

Rozpoznawalność transakcji po kodach MCC, a promocje bankowe

Problemem wieku dziecięcego fintechu Curve był brak rozpoznawania przez aplikację rodzajów transakcji, wykonanych za pośrednictwem karty. Wszystkie płatności banki księgowały pod zbiorczym kodem MCC 8999. Na szczęście aplikacja została udoskonalona i aktualnie prawidłowo rozpoznaje kody MCC. Dzięki temu, podpinając karty debetowe i kredytowe pod aplikację Curve, możecie korzystać z programów typu moneyback, jak i programów lojalnościowych.

Transakcje wykonane za pośrednictwem karty Curve oznaczone są w bankowości elektronicznej dodatkowym kodem CRV – nazwa sprzedawcy (na przykład CRV – Starbucks).

Po każdej wykonanej transakcji, Curve wysyła powiadomienie push na wasz telefon oraz wiadomość na adres mailowy. Dzięki temu od razu wiecie ile środków zostało pobrane z konta oraz zabezpieczacie się przed użyciem karty przez osoby niepowołane. W takim przypadku w łatwy sposób możecie zablokować kartę w aplikacji.

Oszczędzaj na zakupach, czyli 1% moneyback przez 3 miesiące!

Co ciekawe, zarabiać możecie podwójnie. Polega to na tym, iż z jednej strony uczestniczycie w programie moneyback lub punktowym swojego banku, a z drugiej w programie Curve Cash, zapewniającym 1% zwrotu u wybranych partnerów. Dla nowych klientów, punkty będą naliczane przez okres 3 miesięcy w przypadku darmowej karty Blue lub przez 6 miesięcy dla płatnej karty Black. Mało tego, Curve co jakiś czas organizuje akcje specjalne, w których odnawia moneyback.

Obecnie do wyboru macie ponad 100 akceptantów, gwarantujących 1% zwrotu. Niektórzy działają jedynie na terenie Wielkiej Brytanii, ale wielu z nich oferuje swoje usługi w Polsce lub globalnie za pośrednictwem Internetu. Do wyboru macie między innymi takie marki jak: Amazon, Apple, Starbucks, Tesco, Lidl, Zara, Media Markt, Booking.com, Netflix, Spotify, BP, UBER, Carrefour czy IKEA. 

Korzystne przewalutowania płatności zagranicznych

Curve walczy również o miano domyślnego narzędzia płatniczego podczas zagranicznych wojaży. Płacąc kartą w obcej walucie do kwoty o równowartości 500 funtów miesięcznie, Curve przewalutuje transakcje po kursach międzybankowych, nie doliczając jakichkolwiek spreadów lub prowizji. Natomiast dla nadwyżki ponad tę kwotę, Curve dolicza jedynie 2% własnej prowizji za przewalutowanie. Limit może nie powala na kolana, jednak równowartość około 2500 zł spokojnie wystarczy na krótkoterminowe wypady zagraniczne lub płatności w zagranicznych sklepach internetowych. 

Przewagą Curve jest również fakt, iż środki są bezpośrednio ściągane z waszego konta osobistego w polskim banku. Karta spełnia jedynie rolę pośrednika, zaś cały proces odbywa się automatycznie. Nie musicie pamiętać o doładowaniu portmonetki, czy też spłacania salda jak w przypadku Revoluta lub Twisto. 

Dedykowany kod dla czytelników bloga to: 46G7R

Wypłaty kartą Curve z bankomatów w kraju i za granicą

W każdym miesiącu za pośrednictwem karty Curve możecie wykonać do 10 wypłat z dowolnego bankomatu. Każda kolejna wypłata będzie się wiązała z prowizją na poziomie 0,5 GBP (około 2,5 zł). W przypadku wypłat za granicą, dodatkowo obowiązuje zasada darmowego przewalutowania do równowartości 200 funtów. Powyżej tej kwoty Curve nalicza 2% lub 2 funty prowizji (w zależności, która kwota jest wyższa) oraz dodatkową prowizję w weekendy.

Oprócz udogodnień, Curve stosuje również pewne obostrzenia. Chodzi o wypłaty gotówki z bankomatów w ciężar karty kredytowej podpiętej do aplikacji. Curve wprowadziło limit darmowych wypłat gotówki z kart kredytowych, sięgający równowartości 200 funtów. Jest to łączny limit dla wypłat wszystkimi kartami kredytowymi. Powyżej tej kwoty naliczane będzie 2% prowizji, nawet jeśli transakcja została wykonana w walucie karty. Prowizje za przewalutowanie mogą być już naliczane swoją drogą (w przypadku bankomatów stosuje się limit równowartości 200 funtów).

Ma to na celu ukrócenie procederu, polegającego na wykorzystywaniu Curve jako źródła darmowego kredytu gotówkowego poprzez bezprowizyjne wypłacanie gotówki z karty kredytowej. Oprócz tego, jeśli bank rozpozna waszą transakcję jako gotówkową, może narzucić własne prowizje, opłaty i odsetki za czas korzystania z gotówki. Wszelkie tego typu transakcje z użyciem kart kredytowych Curve określa “recyklingiem gotówki” i w przypadku nadużyć grozi zablokowaniem konta. Ogólnie…nie polecam 🙂

Warto jeszcze dodać, iż w przypadku chęci zmiany numeru PIN do karty, możecie to zrobić za darmo w dowolnym bankomacie. Co ciekawe, jest to jedyna możliwość zmiany numeru PIN, który jest nam odgórnie narzucany (nie możemy go sami ustalić podczas wnioskowania o kartę). Ot taki mały minusik 🙂

Bezpieczeństwo, czyli chargeback, blokada karty oraz „back in time”

Nie da się ukryć, iż wszelkiej maści aplikacje fintechowe coraz mocniej goszczą w naszych smartfonach. Począwszy od aplikacji do zakupu biletów po wirtualne portfele – wszędzie dodajemy dane swoich kart płatniczych. W przypadku aplikacji Curve możemy liczyć na trzy rodzaje zabezpieczeń.

Po pierwsze, jest to znana w bankach procedura chargeback, która pozwoli nam odzyskać środki w przypadku, gdy karta zostanie użyta podczas oszustwa. Jako, że karta Curve wydawana jest przez organizację płatniczą Mastercard, niejako odgórnie została objęta tym programem. Jak wygląda taka procedura opisywałem tutaj.

Inną metodą zabezpieczenia jest czasowe zablokowanie karty w aplikacji (możemy ją przykładowo odblokowywać tylko w przypadku chęci wykonania płatności). W przypadku zgubienia karty, wystarczy zablokować ją w aplikacji, a potencjalny złodziej nie wykona żadnej transakcji.

Kolejna ważna opcja to funkcja Go Back in Time. Możemy z niej skorzystać w przypadku, gdy wybierzemy w aplikacji niewłaściwą kartę (na przykład będąc za granicą użyjemy karty w PLN, zamiast karty walutowej). Na zmianę decyzji, która karta ma zostać obciążona mamy aż 90 dni po transakcji. Po wyborze w aplikacji usługi Go Back in Time, nowo wybrana karta zostanie obciążona stosowną kwotą, zaś na wcześniej wybraną kartę zostanie wysłany zwrot środków. Maksymalna kwota dla której działa ta usługa to równowartość 5000 funtów. Cóż, żaden bank w Polsce nie zapewni nam…cofania się w czasie 😉

Sprawdź też inne nasze promocje bankowe.

Jak polecać Curve swoim bliskim?

Po rejestracji w Curve możecie uzyskiwać dodatkowe dochody poprzez polecanie usługi swoim bliskim. W ramach standardowego programu poleceń obie strony otrzymują po 5 funtów.

Polecanie aplikacji możliwe jest jeszcze zanim dotrze do Was karta w postaci fizycznej. Kod polecenia wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu w ikonkę profilu w prawym górnym rogu. Swój kod polecenia znajdziecie w zakładce Share Curve & get £5. Kod polecenia możecie podawać bezpośrednio znajomym lub poprzez wykorzystanie social mediów. W tym celu posłuży Wam przycisk Share Curve. Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania kodów polecenia w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak na profilach bloga w social mediach. Aplikację możecie polecać swoim znajomym, rodzinie, czy współpracownikom z wykorzystaniem własnych profili lub mailowo. A tak dla pewności, gdyby zdarzyło się Wam polecać aplikację na żywo, wówczas prawidłowa wypowiedź nazwy aplikacji to kerw 🙂

Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Limity transakcji w Curve

Warto również wspomnieć o kwestii limitów płatniczych w aplikacji Curve. Dla osób, które mają już pewną historię płatniczą, Curve udostępniło możliwość zwiększania poszczególnych limitów. Na start, limity dla transakcji bezgotówkowych mają następujące wartości (oczywiście w przeliczeniu na rodzimą walutę):

 • 2000 GBP dziennie,
 • 5000 GBP miesięcznie (kroczące 30 dni),
 • 10.000 GBP rocznie (kroczące 365 dni),
 • 200 GB dziennie – wypłata gotówki z bankomatów.

Rozszerzenie limitu nie następuje automatycznie. Musicie o to poprosić poprzez support. W tym celu w menu aplikacji wybierzcie Curve Card Limits, następnie po rozwinięciu listy UPGRADE YOUR LIMITS. 

Limity możecie śledzić na bieżąco w aplikacji mobilnej. Znajdziecie je w zakładce Account, a następnie Curve Card Limits. Prezentowane są one jako “procent zużycia” 🙂

maksymalny limit dla curve
limity na karcie cuve


Dedykowany kod dla czytelników bloga to: 46G7R

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów