Lokata InBank: rekordowe oprocentowanie 8,5% w skali roku bez zakładania konta! 9 wariantów czasowych – nawet 1 milion złotych łącznego depozytu!

Lokata inBank po raz kolejny przeszła znaczącą modernizację. W jej wyniku zamiast jednej lokaty, mamy teraz do dyspozycji dwa różne produkty: Lokatę Standardową z dużym wyborem okresów zapadalności (1-60 miesięcy) i oprocentowaniem od 3,5% do 8% w skali roku, a także Lokatę na Start z tylko jednym, trzymiesięcznym wariantem czasowym i oprocentowaniem na rekordowym poziomie: aż 8,5% w skali roku! Maksymalna łączna kwota depozytu to aż 1 milion złotych (w tym maksymalnie 50.000 zł w przypadku Lokaty na Start). Założenie odbywa się w pełni online i nie wymaga otwierania konta osobistego.

Lokata InBank – o produktach

Oferowane przez estoński InBank lokaty można w skrócie przedstawić w następujący sposób:

  • minimalna kwota lokaty to 5.000 zł w przypadku Lokaty Standardowej (i 1000 zł w przypadku Lokaty na Start), a maksymalna 50.000 zł – dla obu lokat. Każdy klient może jednak założyć wiele Lokat Standardowych na łączną kwotę 1 miliona złotych i tylko jedną Lokatę na Start. Maksymalne oprocentowanie 8,5% w skali roku możecie więc uzyskać wyłącznie na okres 3 miesięcy i to do kwoty 50.000 zł.
  • wpłacona kwota nie ma znaczenia dla oprocentowania lokaty (liczy się jej okres),
  • odsetki naliczane są na koniec umownego okresu lokaty, a w przypadku jej zerwania bank wypłaci sam kapitał początkowy,
  • za odnowienie lokaty klient otrzyma podwyższone o 0,1 punktu procentowego oprocentowanie swojego depozytu niezależnie od okresu. Podwyższenie naliczane jest w stosunku do aktualnej oferty lokat, nie zaś wobec oprocentowania lokaty, która się zakończyła.

Lokata na Start InBank – analiza

Lokata na Start InBank to bardzo prosty produkt skierowany wyłącznie do nowych klientów indywidualnych InBanku, czyli osób, które wcześniej nie miały żadnej lokaty pochodzącej z oferty tej firmy. Każdy nowy klient może otworzyć jedną Lokatę na Start w kwocie od 1.000 zł do 50.000 zł. Każda kolejna lokata będzie już prowadzona na standardowych zasadach. Lokata na Start jest odnawialna (a właściwie może nią być, jeśli zaznaczycie taką opcję przy jej zakładaniu) – po upływie 3 miesięcy lokata odnowi się na taki sam okres w ramach oferty standardowej z bonusem w postaci +0,1% do oprocentowania w skali roku.

Lokata Standardowa InBank – oprocentowanie

Lokata Standardowa InBank oferuje zróżnicowane oprocentowanie i aż 8 okresów zapadalności. Najwyższe oprocentowanie dotyczy 3 i 6-miesięcznego wariantu. Niezłym zaskoczeniem jest także bardzo wysokie oprocentowanie na lokacie miesięcznej – aż 7,25% w skali roku!

Czas (w miesiącach)Oprocentowanie (w skali roku)
17,25%
37,75%
68%
124%
244%
363,5%
483,5%
603,5%

Lokata InBank może być lokatą odnawialną, jeśli taką opcje wybierzecie podczas zakładania – po zakończonym okresie bank automatycznie odnowi depozyt. Możecie też zmienić w bankowości internetowej ten parametr na lokatę nieodnawialną w czasie jej trwania (wtedy dostaniecie informację o końcu lokaty) lub zwyczajnie zamknąć ją już po odnowieniu – nie utracicie wtedy odsetek z poprzedniego okresu, bo zostanie on już zamknięty. 

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania terminowych lokat oszczędnościowych.

Lokata InBank – jak założyć?

InBank nie wymaga od Was założenia konta osobistego. Ba! On ich nawet nie prowadzi. Do otwarcia lokaty konieczna będzie rejestracja w systemie elektronicznym i zweryfikowanie swojej tożsamości. 

Jeśli interesuje Was Lokata na Start z 8,5% w skali roku, przejdźcie na dedykowaną stronę produktu, wybierzcie parametry i kliknijcie Załóż lokatę.

Jeśli wolicie zdeponować większą kwotę, skorzystać z innego wariantu czasowego lub zwyczajnie macie lub mieliście już lokatę InBank, skorzystajcie z lokaty standardowej, przechodząc na dedykowaną stronę.

Co prawda, obowiązywanie promocyjnego oprocentowania nie jest określone czasowo, ale lepiej nie zwlekać ze złożeniem wniosku. Gdy bank odpowiednio nasyci się kapitałem, może zmienić warunki i niektórym może być smutno. Jednak, póki piłka w grze – trzeba działać.

Lokata InBank

Zapoznajcie się z warunkami, wypełnijcie formularz i podpiszcie online umowę lokaty. Potwierdzenie tożsamości odbywa się na podstawie przelewu weryfikacyjnego, zasilającego lokatę. Pamiętajcie o zaznaczeniu koniecznych zgód i o tym, by przelew był wykonany z Waszego konta – dane lokaty i dane rachunku, z którego nadejdzie płatność, muszą być identyczne.

Na zasilenie lokaty macie 5 dni. Lokata zostanie otwarta najpóźniej w następnym dniu roboczym.

InBank – co wiemy o marce?

InBank to drugi największy podmiot segmentu consumer finance w Estonii. Zajmuje aż 20% tamtejszego rynku kredytów konsumenckich, a oprócz tego świadczy swoje usługi w Polsce i 7 innych europejskich krajach (Estonii, Francji, Łotwie, Litwie, Niemczech, Austrii oraz Holandii).

W naszym kraju InBank dostarcza głównie konsumenckie rozwiązania ratalne dla branży ubezpieczeniowej, finansowej i medycznej oraz handlu w internecie. Na rodzimym rynku mogliście spotkać tę markę już w 2017 roku.

Charakterystyczną cechą InBanku jest działalność wyłącznie online. Dzięki temu bank może oferować niskie ceny kredytów, wysokie oprocentowanie depozytów i krótki czas reakcji.

Czy InBank jest bezpieczny?

Środki własne oraz odsetki na lokatach InBanku są chronione estońskim odpowiednikiem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (Tagatisfond Guarantee Fund) do 100.000 euro – identycznie jak w przypadku kont i lokat w polskich bankach. InBank spełnia w ten sposób wymagania dyrektywy UE 94/19/EC – wspólne dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. Jeśli więc zdecydujecie się wykorzystać przysługujący Wam limit, wynoszący równy milion złotych, Wasze środki w dużej części nie będą chronione przez fundusz.

Więcej o działaniu estońskiego systemu gwarancyjnego przeczytacie tutaj.

Dodatkowe informacje znajdziecie też w Arkuszu Informacyjnym Deponenta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów