fbpx

Lokata Standardowa InBank: 5,25% w skali roku bez zakładania konta – w pełni online! 8 wariantów czasowych – nawet 1 milion złotych łącznego depozytu!

InBank postanowił zaktualizować warunki Lokaty Standardowej. Szukacie dobrego depozytu dla swoich oszczędności? Korzystajcie z okazje i łapcie dobre oprocentowanie w InBanku, póki jeszcze jest dostępne! Jeśli chodzi o lokatę, do czynienia mamy tutaj wciąż z dużym wyborem okresów zapadalności (1-60 miesięcy) i oprocentowaniem od 3,5% do 5,25%. Maksymalna łączna kwota depozytu to aż 1 milion złotych (do 50.000 zł na jednej lokacie). Założenie lokaty odbywa się w pełni online i nie wymaga otwierania konta osobistego. Jako nowi klienci możecie też założyć specjalną Lokatę Na Start InBank, która oferuje 5,05% w skali roku przez 3 miesiące i limit do kwoty 50.000 zł. Co ważne, możecie równocześnie założyć swoją pierwszą Lokatę Na Start oraz nawet kilka Lokat Standardowych InBank.

Lokata Standardowa InBank – o produkcie

Oferowaną przez estoński InBank Lokatę Standardową można w skrócie przedstawić w następujący sposób:

  • minimalna kwota lokaty to 1000 zł, a maksymalna 50.000 zł. Każdy klient może jednak założyć wiele Lokat Standardowych na łączną kwotę 1 miliona złotych (i tylko jedną Lokatę na Start).
  • Wpłacona kwota nie ma znaczenia dla oprocentowania lokaty (liczy się jej okres).
  • Odsetki naliczane są na koniec umownego okresu lokaty – jest to tak zwana kapitalizacja prosta.
  • W przypadku zerwania lokaty bank wypłaci sam kapitał początkowy, bez naliczonych odsetek.
  • Za odnowienie lokaty klient otrzyma podwyższone o 0,1 punktu procentowego oprocentowanie swojego depozytu niezależnie od okresu. Podwyższenie naliczane jest w stosunku do aktualnej oferty lokat, nie zaś wobec oprocentowania lokaty, która się zakończyła.
  • Lokata ma charakter odnawialny lub nieodnawialny (wedle uznania).

Lokata Standardowa InBank – oprocentowanie

Lokata Standardowa InBank oferuje zróżnicowane oprocentowanie i aż 8 okresów zapadalności. Najwyższe oprocentowanie dotyczy wariantu na 12-miesięcznego. Odrobinę mniejsze oprocentowanie złapiecie, deponując oszczędności na 6 miesięcy.

Czas (w miesiącach)Oprocentowanie (w skali roku)
13,5%
34,75%
65,15%
125,25%
245%
364%
484%
604%

Lokata InBank może być lokatą odnawialną, jeśli taką opcje wybierzecie podczas zakładania – po zakończonym okresie bank automatycznie odnowi depozyt. Możecie też zmienić w bankowości internetowej ten parametr na lokatę nieodnawialną w czasie jej trwania (wtedy dostaniecie informację o końcu lokaty) lub zwyczajnie zamknąć ją już po odnowieniu – nie utracicie wtedy odsetek z poprzedniego okresu, bo zostanie on już zamknięty.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania terminowych lokat oszczędnościowych.

Lokata InBank – jak założyć?

InBank nie wymaga od Was zakładania konta osobistego. Ba! On ich nawet nie prowadzi. Do otwarcia lokaty konieczna będzie rejestracja w systemie elektronicznym i zweryfikowanie swojej tożsamości.

Żeby założyć Lokatę Standardową InBank przejdźcie na dedykowaną stronę produktu, wybierzcie parametry i kliknijcie Załóż lokatę.

Co prawda, obowiązywanie promocyjnego oprocentowania nie jest określone czasowo, ale lepiej nie zwlekać ze złożeniem wniosku. Gdy bank odpowiednio nasyci się kapitałem, może zmienić warunki i niektórym może być smutno. Jednak, póki piłka w grze – trzeba działać.

Strona powitalna lokaty InBank!

Zapoznajcie się z warunkami, wypełnijcie formularz i podpiszcie online umowę lokaty. Potwierdzenie tożsamości odbywa się na podstawie przelewu weryfikacyjnego, zasilającego lokatę. Pamiętajcie o zaznaczeniu koniecznych zgód i o tym, by przelew był wykonany z Waszego konta – dane lokaty i dane rachunku, z którego nadejdzie płatność, muszą być identyczne.

Na zasilenie lokaty macie 5 dni od złożenia wniosku. Lokata zostanie otwarta najpóźniej w następnym dniu roboczym.

InBank – co wiemy o marce?

InBank to drugi największy podmiot segmentu consumer finance w Estonii. Zajmuje aż 20% tamtejszego rynku kredytów konsumenckich, a oprócz tego świadczy swoje usługi w Polsce i 7 innych europejskich krajach (Estonii, Francji, Łotwie, Litwie, Niemczech, Austrii oraz Holandii).

W naszym kraju InBank dostarcza głównie konsumenckie rozwiązania ratalne dla branży ubezpieczeniowej, finansowej i medycznej oraz handlu w internecie. Na rodzimym rynku mogliście spotkać tę markę już w 2017 roku.

Charakterystyczną cechą InBanku jest działalność wyłącznie online. Dzięki temu bank może oferować niskie ceny kredytów, wysokie oprocentowanie depozytów i krótki czas reakcji.

Czy InBank jest bezpieczny?

Środki własne oraz odsetki na lokatach InBanku są chronione estońskim odpowiednikiem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (Tagatisfond Guarantee Fund) do 100.000 euro – identycznie jak w przypadku kont i lokat w polskich bankach. InBank spełnia w ten sposób wymagania dyrektywy UE 94/19/EC – wspólne dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. Jeśli więc zdecydujecie się wykorzystać przysługujący Wam limit, wynoszący równy milion złotych, Wasze środki w dużej części nie będą chronione przez fundusz.

Więcej o działaniu estońskiego systemu gwarancyjnego przeczytacie tutaj.

Dodatkowe informacje znajdziecie też w Arkuszu Informacyjnym Deponenta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów