Lokata Standardowa InBank: 5,75% w skali roku bez zakładania konta – w pełni online! 8 wariantów czasowych – nawet 1 milion złotych łącznego depozytu!

InBank postanowił zaktualizować warunki Lokaty Standardowej. Maksymalne oprocentowanie jest teraz nieco niższe, ale wciąż atrakcyjne. Szukacie dobrego depozytu dla swoich oszczędności? Nie zwlekajcie, gdy RPP ponownie obniży stopy procentowe, oprocentowanie lokat z całą pewnością spadnie jeszcze niżej. Jeśli chodzi o lokatę, do czynienia mamy tutaj wciąż z dużym wyborem okresów zapadalności (1-60 miesięcy) i oprocentowaniem od 4% do 5,75%. Maksymalna łączna kwota depozytu to aż 1 milion złotych (do 50.000 zł na jednej lokacie). Założenie lokaty odbywa się w pełni online i nie wymaga otwierania konta osobistego. Nowi klienci InBanku powinni jednak w pierwszej kolejności zapoznać się z Lokatą Na Start InBank, która oferuje aż 6,75% w skali roku przez 3 miesiące i limit do kwoty 50.000 zł. Jednocześnie możecie założyć swoją pierwszą Lokatę Na Start, a równolegle kilka Lokat Standardowych InBank.

Lokata Standardowa InBank – o produkcie

Oferowaną przez estoński InBank Lokatę Standardową można w skrócie przedstawić w następujący sposób:

  • minimalna kwota lokaty to 1000 zł, a maksymalna 50.000 zł. Każdy klient może jednak założyć wiele Lokat Standardowych na łączną kwotę 1 miliona złotych (i tylko jedną Lokatę na Start).
  • Wpłacona kwota nie ma znaczenia dla oprocentowania lokaty (liczy się jej okres).
  • Odsetki naliczane są na koniec umownego okresu lokaty – jest to tak zwana kapitalizacja prosta.
  • W przypadku zerwania lokaty bank wypłaci sam kapitał początkowy, bez naliczonych odsetek.
  • Za odnowienie lokaty klient otrzyma podwyższone o 0,1 punktu procentowego oprocentowanie swojego depozytu niezależnie od okresu. Podwyższenie naliczane jest w stosunku do aktualnej oferty lokat, nie zaś wobec oprocentowania lokaty, która się zakończyła.
  • Lokata ma charakter odnawialny lub nieodnawialny (wedle uznania).

Lokata Standardowa InBank – oprocentowanie

Lokata Standardowa InBank oferuje zróżnicowane oprocentowanie i aż 8 okresów zapadalności. Najwyższe oprocentowanie dotyczy wariantu na 6 miesięcy. Odrobinę mniejsze oprocentowanie złapiecie, deponując oszczędności na trzy miesiące lub pełny rok.

Czas (w miesiącach)Oprocentowanie (w skali roku)
14%
35,60%
65,75%
125,5%
244,5%
364,25%
484,25%
604,25%

Lokata InBank może być lokatą odnawialną, jeśli taką opcje wybierzecie podczas zakładania – po zakończonym okresie bank automatycznie odnowi depozyt. Możecie też zmienić w bankowości internetowej ten parametr na lokatę nieodnawialną w czasie jej trwania (wtedy dostaniecie informację o końcu lokaty) lub zwyczajnie zamknąć ją już po odnowieniu – nie utracicie wtedy odsetek z poprzedniego okresu, bo zostanie on już zamknięty.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania terminowych lokat oszczędnościowych.

Lokata InBank – jak założyć?

InBank nie wymaga od Was zakładania konta osobistego. Ba! On ich nawet nie prowadzi. Do otwarcia lokaty konieczna będzie rejestracja w systemie elektronicznym i zweryfikowanie swojej tożsamości.

Żeby założyć Lokatę Standardową InBank przejdźcie na dedykowaną stronę produktu, wybierzcie parametry i kliknijcie Załóż lokatę.

Co prawda, obowiązywanie promocyjnego oprocentowania nie jest określone czasowo, ale lepiej nie zwlekać ze złożeniem wniosku. Gdy bank odpowiednio nasyci się kapitałem, może zmienić warunki i niektórym może być smutno. Jednak, póki piłka w grze – trzeba działać.

Zapoznajcie się z warunkami, wypełnijcie formularz i podpiszcie online umowę lokaty. Potwierdzenie tożsamości odbywa się na podstawie przelewu weryfikacyjnego, zasilającego lokatę. Pamiętajcie o zaznaczeniu koniecznych zgód i o tym, by przelew był wykonany z Waszego konta – dane lokaty i dane rachunku, z którego nadejdzie płatność, muszą być identyczne.

Na zasilenie lokaty macie 5 dni od złożenia wniosku. Lokata zostanie otwarta najpóźniej w następnym dniu roboczym.

InBank – co wiemy o marce?

InBank to drugi największy podmiot segmentu consumer finance w Estonii. Zajmuje aż 20% tamtejszego rynku kredytów konsumenckich, a oprócz tego świadczy swoje usługi w Polsce i 7 innych europejskich krajach (Estonii, Francji, Łotwie, Litwie, Niemczech, Austrii oraz Holandii).

W naszym kraju InBank dostarcza głównie konsumenckie rozwiązania ratalne dla branży ubezpieczeniowej, finansowej i medycznej oraz handlu w internecie. Na rodzimym rynku mogliście spotkać tę markę już w 2017 roku.

Charakterystyczną cechą InBanku jest działalność wyłącznie online. Dzięki temu bank może oferować niskie ceny kredytów, wysokie oprocentowanie depozytów i krótki czas reakcji.

Czy InBank jest bezpieczny?

Środki własne oraz odsetki na lokatach InBanku są chronione estońskim odpowiednikiem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (Tagatisfond Guarantee Fund) do 100.000 euro – identycznie jak w przypadku kont i lokat w polskich bankach. InBank spełnia w ten sposób wymagania dyrektywy UE 94/19/EC – wspólne dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. Jeśli więc zdecydujecie się wykorzystać przysługujący Wam limit, wynoszący równy milion złotych, Wasze środki w dużej części nie będą chronione przez fundusz.

Więcej o działaniu estońskiego systemu gwarancyjnego przeczytacie tutaj.

Dodatkowe informacje znajdziecie też w Arkuszu Informacyjnym Deponenta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów