fbpx

Lokata InBank: nawet 6,5% w skali roku bez zakładania konta dla kwoty do 1 miliona złotych!

Nie opadł jeszcze kurz po ostatniej aktualizacji oferty lokaty InBank, a już pojawiły się kolejne zmiany – na szczęście na lepsze. Po pierwsze – przywrócony został krótszy (3-miesięczny) depozyt w ramach Lokaty Lojalnej. Po drugie – wariant 6-miesięczny tej samej lokaty oferuje teraz wyższe oprocentowanie – 6,5% w skali roku. Do wyboru macie więc dwa depozyty: Lokatę Lojalną na 3 lub 6 miesięcy z oprocentowaniem na poziomie 6% lub 6,5% w skali roku (zależnie od wariantu) oraz Lokatę Standardową na 1-60 miesięcy i z maksymalnym oprocentowaniem do 4% w skali roku. Obecny limit kwotowy na użytkownika to okrągły milion złotych. Sprawdź analizę depozytów i nowe stawki oprocentowania.

Lokata InBank – o produkcie

Oferowane przez estoński InBank produkty depozytowe to dwie lokaty: Lokata Lojalna oraz Lokata Standardowa. Różnią się okresem obowiązywania, oprocentowaniem i jednym istotnym szczegółem, który omówię w poniżej. Mają też jednak kilka punktów wspólnych:

  • minimalna kwota lokaty to 5.000 zł, a maksymalna 50.000 zł (każdy klient może jednak założyć wiele lokat na łączną kwotę 1 miliona złotych);
  • wpłacona kwota nie ma znaczenia dla oprocentowania lokaty (liczy się jej rodzaj oraz okres);
  • odsetki naliczane są na koniec umownego okresu lokaty, a w przypadku jej zerwania bank wypłaci sam kapitał początkowy;
  • w obu przypadkach za odnowienie lokaty klient otrzyma podwyższone o 0,1 punktu procentowego oprocentowanie swojego depozytu niezależnie od okresu. Podwyższenie naliczane jest w stosunku do aktualnej oferty lokat, nie zaś wobec oprocentowania lokaty, która się zakończyła.

Lokata Lojalna na 6% lub 6,5% w skali roku

Lokata Lojalna to nowość InBanku. Oferuje ona najwyższe oprocentowanie i dwa dosyć krótkie okresy obowiązywania. Istotną różnicą w stosunku do standardowej i znanej dotychczas lokaty jest polityka dotycząca oprocentowania. Mamy tu bowiem do czynienia ze szczególnym warunkiem. Bank może zmienić oprocentowanie Lokaty Lojalnej do tego, które obowiązuje za dany okres w Lokacie Standardowej (czyli obecnie 4% w skali roku), jeśli klient rozwiąże w okresie od daty wskazanej w umowie do daty wygaśnięcia umowy którąkolwiek z założonych lokat.

O co chodzi? Ma to znaczenie dla obecnych klientów InBanku, którzy posiadając już lokatę na dotychczasowych warunkach, postanowią zerwać ją i wpłacić środki na Lokatę Lojalną. W praktyce nic to nie da, ponieważ jej oprocentowanie zostanie obniżone do standardowego. To zabezpieczenie banku przed osobami „polującymi” na najwyższe oprocentowanie.

Jeśli zaś nie posiadacie aktualnie żadnej lokaty w InBanku, po prostu możecie założyć Lokatę Lojalną na 6% lub 6,5% w skali roku, jak każdą normalną lokatę.

Oprocentowanie Lokaty Lojalnej przedstawia się następująco:

Czas (w miesiącach)Oprocentowanie (w skali roku)
36%
66,5%

Lokata Standardowa

W przypadku Lokaty Standardowej zarówno oprocentowanie, jak i inne zasady pozostają niezmienione. Oprocentowanie jest w tym przypadku zagwarantowane i dopóki nie zerwiecie konkretnej lokaty, otrzymacie odsetki za dotrwanie do końca (przy okazji zerwanie innego depozytu nie będzie miało wpływu na jej oprocentowanie).

Czas (w miesiącach)Oprocentowanie (w skali roku)
11,60%
34%
64%
124%
244%
363,5%
483,5%
603,5%

Lokata InBank jest lokatą odnawialną – po zakończonym okresie bank automatycznie odnowi depozyt. Możecie też zmienić w bankowości internetowej ten parametr na lokatę nieodnawialną w czasie jej trwania (wtedy dostaniecie informację o końcu lokaty) lub zwyczajnie zamknąć ją już po odnowieniu – nie utracicie wtedy odsetek z poprzedniego okresu, bo zostanie on już zamknięty. 

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania terminowych lokat oszczędnościowych.

Lokata InBank – jak założyć?

InBank nie wymaga od Was założenia konta osobistego. Ba! On ich nawet nie prowadzi. Do założenia lokaty konieczna będzie rejestracja w systemie elektronicznym i zweryfikowanie swojej tożsamości. 

Przejdźcie na dedykowaną stronę lokaty, wybierzcie jej parametry i kliknijcie Załóż lokatę. Co prawda, obowiązywanie promocyjnego oprocentowania nie jest określone czasowo, to lepiej nie zwlekać ze złożeniem wniosku. Gdy bank odpowiednio nasyci się kapitałem, może zmienić warunki gry i niektórym może być smutno. Jednak, póki piłka w grze – trzeba działać.

Lokata InBank

Zapoznajcie się z warunkami, wypełnijcie formularz i podpiszcie online umowę lokaty. Potwierdzenie tożsamości odbywa się na podstawie przelewu weryfikacyjnego, zasilającego lokatę. Pamiętajcie o zaznaczeniu koniecznych zgód i o tym, by przelew był wykonany z Waszego konta – dane lokaty i dane rachunku, z którego nadejdzie płatność, muszą być identyczne.

Na zasilenie lokaty macie 5 dni. Lokata zostanie otwarta najpóźniej w następnym dniu roboczym.

InBank – co wiemy o marce?

InBank to drugi największy podmiot segmentu consumer finance w Estonii. Zajmuje aż 20% tamtejszego rynku kredytów konsumenckich, a oprócz tego świadczy swoje usługi w Polsce i 7 innych europejskich krajach (Estonii, Francji, Łotwie, Litwie, Niemczech, Austrii oraz Holandii).

W naszym kraju InBank dostarcza głównie konsumenckie rozwiązania ratalne dla branży ubezpieczeniowej, finansowej i medycznej oraz handlu w internecie. Na rodzimym rynku mogliście spotkać tę markę już w 2017 roku. 

Charakterystyczną cechą InBanku jest działalność wyłącznie online. Dzięki temu bank może oferować niskie ceny kredytów, wysokie oprocentowanie depozytów i krótki czas reakcji.

Czy InBank jest bezpieczny?

Środki własne oraz odsetki na lokatach InBanku są chronione estońskim odpowiednikiem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (Tagatisfond Guarantee Fund) do 100.000 euro – identycznie jak w przypadku kont i lokat w polskich bankach. InBank spełnia w ten sposób wymagania dyrektywy UE 94/19/EC – wspólne dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. Jeśli więc zdecydujecie się wykorzystać przysługujący Wam limit, wynoszący równy milion złotych, Wasze środki w dużej części nie będą chronione przez fundusz.

Więcej o działaniu estońskiego systemu gwarancyjnego przeczytacie tutaj.

Dodatkowe informacje znajdziecie też w Arkuszu Informacyjnym Deponenta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów