fbpx

Lokata InBank: nawet 2,4% w skali roku bez zakładania konta, dla kwoty do 400.000 zł – nowe, wyższe stawki!

Dobra wiadomość! InBank ponownie postanowił zmodyfikować in plus swoją tabelę oprocentowania. Dzięki temu na wybranych depozytach można zarobić nieco więcej. Bazowy produkt InBanku, oferuje aktualnie oprocentowanie od 1,6% do 2,4% w skali roku (zależnie od okresu) i to bez zakładania konta osobistego. Co ciekawe, jakiś czas temu do oferty została dołączona nowa lokata – na okres 1 miesiąca, która może śmiało konkurować z ofertami kont oszczędnościowych (jej oprocentowanie to 1,6% w skali roku, co stawia ją na pierwszym miejscu wśród 1-miesięcznych depozytów). A jak to wygląda z pozostałymi ofertami? Przykładowo lokata na 12 miesięcy zapewniająca Wam aż 2,30% odsetek w skali roku! Z promocyjnego oprocentowania mogą skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci InBanku! Lokata InBank również objęta jest gwarancją ochrony depozytu, jak wszystkie znane Wam depozyty w bankach krajowych. Jednak w tym przypadku odpowiada za to estoński odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Marka działa w Polsce od 5 lat i podlega tym samym regulacjom unijnym, co inne podmioty, oraz jest kontrolowana przez odpowiednie organy.

InBank – co wiemy o marce?

InBank to drugi największy podmiot segmentu consumer finance w Estonii. Zajmuje aż 20% tamtejszego rynku kredytów konsumenckich, a oprócz tego świadczy swoje usługi w Polsce i 7 innych europejskich krajach (Estonii, Francji, Łotwie, Litwie, Niemczech, Austrii oraz Holandii).

W naszym kraju InBank dostarcza głównie konsumenckie rozwiązania ratalne dla branży ubezpieczeniowej, finansowej i medycznej oraz handlu w internecie. Na rodzimym rynku mogliście spotkać tę markę już w 2017 roku. 

Charakterystyczną cechą InBanku jest działalność wyłącznie online. Dzięki temu bank może oferować niskie ceny kredytów, wysokie oprocentowanie depozytów i krótki czas reakcji.

Czy InBank jest bezpieczny?

Środki własne oraz odsetki na lokatach InBanku są chronione estońskim odpowiednikiem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (Tagatisfond Guarantee Fund) do 100.000 euro – identycznie jak w przypadku kont i lokat w polskich bankach. InBank spełnia w ten sposób wymagania dyrektywy UE 94/19/EC – wspólne dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. Wasze środki w InBank będą więc chronione nawet wtedy, gdy wykorzystacie przysługujący każdemu klientowi limit 400.000 zł depozytu. Zatem możecie przykładowo założyć 8 lokat po 50.000 zł.

Więcej o działaniu estońskiego systemu gwarancyjnego przeczytacie tutaj.

Dodatkowe informacje znajdziecie też w Arkuszu Informacyjnym Deponenta.

Lokata InBank – o produkcie

Oferowana przez estoński bank lokata to bardzo prosty produkt z oprocentowaniem od 1,6% do 2,4% w skali roku. Wartość uzależniona jest od długości okresu prowadzenia lokaty. Swoje oszczędności możecie złożyć nawet na 60 miesięcy, czyli równe 5 lat. Minimalny czas trwania dla tej lokaty to z kolei 1 miesiąc. 

Jak pewnie zauważyliście, lokata roczna jest tylko nieznacznie gorzej oprocentowana od depozytu na 5 lat. Nie musicie więc zamrażać swojego kapitału na tak długi okres, by cieszyć się (prawie) maksymalną wartością zwrotu.

Oprocentowanie zmienia się w następujący sposób:

Czas (w miesiącach)Oprocentowanie
11,60% (było 1,50%)
31,80% (było 1,65%)
62,00% (było 1,80%)
122,30% (było 2,10%)
242,30% (było 2,10%)
362,30% (było 2,10%)
482,30% (było 2,10%)
602,40% (było 2,20%)

Wpłacana kwota nie ma znaczenia dla poziomu oprocentowania. Zdeponować możecie środki w granicach od 5000 zł do 50.000 zł. Każda osoba może jednak założyć wiele lokat o łącznej wartości depozytu do 400.000 zł!

Odsetki naliczane są na koniec okresu trwania lokaty, a zerwanie umowy przed końcem sprawia, że nie zostają one wypłacone – co wydaje się oczywiste.

Lokata InBank jest lokatą odnawialną – po zakończonym okresie bank automatycznie odnowi depozyt. Możecie zmienić ten parametr w czasie jej trwania (wtedy dostaniecie informację o końcu lokaty) lub zwyczajnie zamknąć ją już po odnowieniu – nie utracicie wtedy odsetek z poprzedniego okresu, bo zostanie on już zamknięty. 

Dla odnowionych lokat, InBank proponuje 0,1 punktu procentowego więcej od standardowego oprocentowania zgodnie z aktualną tabelą. Po założeniu pierwszej lokaty zyskacie dostęp do bankowości elektronicznej, za pomocą której możecie otwierać kolejne – aż do wspomnianego limitu.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania terminowych lokat oszczędnościowych.

Lokata InBank – jak założyć?

InBank nie wymaga od Was założenia konta osobistego. Ba! On ich nawet nie prowadzi. Do założenia lokaty konieczna będzie rejestracja w systemie elektronicznym i zweryfikowanie swojej tożsamości. 

Przejdźcie na dedykowaną stronę lokaty, wybierzcie jej parametry i kliknijcie Załóż lokatę. Co prawda, obowiązywanie promocyjnego oprocentowania nie jest określone czasowo, to lepiej nie zwlekać ze złożeniem wniosku. Gdy bank odpowiednio nasyci się kapitałem, może zmienić warunki gry i niektórym może być smutno. Jednak, póki piłka w grze – trzeba działać.

Lokata InBank

Zapoznajcie się z warunkami, wypełnijcie formularz i podpiszcie online umowę lokaty. Potwierdzenie tożsamości odbywa się na podstawie przelewu weryfikacyjnego, zasilającego lokatę. Pamiętajcie o zaznaczeniu koniecznych zgód i o tym, by przelew był wykonany z Waszego konta – dane lokaty i dane rachunku, z którego nadejdzie płatność muszą być identyczne.

Na zasilenie lokaty macie 5 dni. Lokata zostanie otwarta najpóźniej w następnym dniu roboczym.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów