fbpx

Zakład bez ryzyka, czyli jak grać u legalnych bukmacherów bez obawy o wpłacony depozyt? 100 zł, 200 zł, a nawet 400 zł bonusu

Jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z internetowymi zakładami sportowymi, to obiecujemy Wam, że zakochacie się w powitalnym zakładzie bez ryzyka. Co to takiego? W jaki sposób skorzystać z tej promocji w najbardziej optymalny sposób, którzy legalni bukmacherzy posiadają taką ofertę na start oraz o jakich kwotach mowa? Wystarczy, że poświęcicie około 5 minut Waszego cennego czasu na przeczytanie poniższego poradnika typera, a dowiecie się, w jaki sposób typować zakłady bukmacherskie bez obawy o bezpieczeństwo budżetu. Zakład bez ryzyka krok po kroku.

Zakład bez ryzyka – na czym polega taka promocja?

Nasz poradnik typera nie może rozpocząć się inaczej, niż od wyjaśnienia kluczowej kwestii z perspektywy każdego gracza, a mianowicie – czym w ogóle jest zakład bez ryzyka? Już spieszymy z odpowiedzią. 

To rodzaj promocji bukmacherskiej (zazwyczaj powitalnej, chociaż niekoniecznie – więcej szczegółów za moment), w ramach której gracz obstawia dowolny kupon z oferty zakładów legalnego operatora, a jeśli jego typy okażą się nieskuteczne, to cała przegrana stawka (lub jej część) pojawi się z powrotem na koncie jako cashback bonus. Brzmi jak nierealny sen? Nic z tych rzeczy!

Powitalny zakład bez ryzyka dostępny jest w ofercie na start w większości topowych firm z naszego rankingu legalnych bukmacherów, dlatego jeśli już wybierzecie najlepszy według Was serwis to koniecznie sprawdźcie, czy musicie drżeć o powodzenie pierwszego kuponu po rejestracji konta.

W jaki sposób obstawiać zakłady bukmacherskie bez ryzyka utraty środków? Instrukcja krok po kroku

Starzy bukmacherscy wyjadacze z pewnością doskonale znają mechanizmy dotyczące powitalnego zakładu bez ryzyka, natomiast nie możemy wykluczyć (wręcz przeciwnie, mocno w to wierzymy), że czytają nas również mniej doświadczeni typerzy stawiający swoje pierwsze kroki w świecie internetowych zakładów sportowych. 

Jak działa zakład bez ryzyka? Jest to szalenie proste, a cały schemat sprowadza się do kilku błyskawicznych kroków. 

 1. Załóż konto gracza u wybranego bukmachera. 
 2. Wpisz kod promocyjny podczas rejestracji. 
 3. Wpłać wymagany depozyt. 
 4. Obstaw dowolny kupon z oferty zakładów bukmacherskich. 
 5. Jeśli przegrasz, wówczas stawka wróci do budżetu jako cashback bonus.

Na co zwrócić uwagę w regulaminie zakładu bez ryzyka?

Promocyjny zakład bez ryzyka, podobnie zresztą jak każdy inny bonus dostępny w ofercie legalnych bukmacherów posiada swój własny, zazwyczaj bardzo precyzyjnie skonstruowany regulamin. Jakie są jego kluczowe zapisy i na które warunki promocji należy zwrócić szczególną uwagę? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

 • Kwota bonusu – chyba nie musimy nikogo z Was przekonywać, że warto dowiedzieć się, ile wyniesie maksymalny zwrot stawki w przypadku niepowodzenia.
 • Zakłady kwalifikujące się do promocji – bukmacherzy zazwyczaj dość precyzyjnie określają rodzaj zakładów, które zostaną objęte promocyjnym zakładem bez ryzyka (na przykład wielokrotny kupon AKO z co najmniej 3 typami).
 • Zakłady wykluczone z promocji – równie często topowe serwisy informują, które zakłady nie zakwalifikują się do bonusu (na przykład typy na sporty wirtualne lub gry karciane).
 • Stawka minimalna – w większości przypadków operator określa dolny próg stawki, poniżej którego zakład nie będzie objęty promocją (na przykład 50 złotych)
 • Kurs minimalny – identycznie rzecz ma się w kontekście minimalnego kursu zdarzeń na kuponie bez ryzyka (na przykład 1.30).
 • Sposób naliczania kwoty bonusu – niekiedy bukmacher zwraca całą stawkę, a niekiedy tylko jej połowę. Innym razem zwraca 100% przegranej kwoty, a jeszcze kiedy indziej potrąca 12% podatek obrotowy.
 • Możliwość wypłacenia bonusu cashback – kwestia obrotu bonusem jest kluczowa z perspektywy typerów, gdyż określa moment, w którym darmowe środki będą mogły zostać przelane na konto w banku.
 • Czas na skorzystanie z promocji – bardzo często z promocyjnego zakładu bez ryzyka można skorzystać w ciągu kilku dni po rejestracji konta. Warto sprawdzić to zawczasu. 

Dlaczego warto (lub nie warto) wykorzystać zakład bez ryzyka? Plusy i minusy promocji

Jak się zapewne domyślacie premierowy zakład bez ryzyka posiada sporo atrybutów z perspektywy graczy. Czy jednak na pewno dzieje się tak, że jest to promocja idealna i pozbawiona jakichkolwiek mankamentów? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Zalety zakładu bez ryzyka


✅ Brak obaw o utratę środków – gracz nie musi bać się, że straci wpłacony przed momentem depozyt, gdyż w przypadku porażki środki wrócą na konto.

✅ Możliwość bezpiecznego przetestowania oferty bukmachera – jest to idealny scenariusz z perspektywy nowych graczy, którzy mogą bez obaw sprawdzić jakość produktów danego bukmachera.

✅ Szansa na rekordową wygraną – brak ryzyka utraty środków sprawia, że typer może pokusić się o nieco odważniejszy zakład, który przy odrobinie szczęścia będzie gwarancją sporej wygranej. 

Wady zakładu bez ryzyka


Konieczność wpłacenia depozytu – nie jest to darmowy zakład, a zatem gracz musi dokonać wpłaty na konto.

Niekiedy skomplikowane warunki obrotu bonusem – czasami zdarza się, że bukmacher wymaga dość trudnego obrotu darmowych środków, przez który nie każdy typer zdoła przelać cashback na konto w banku.


Dość teorii! Mocno wierzymy, że teraz wiecie już wystarczająco dużo na temat zakładów bez ryzyka, aby poznać i porównać konkretne propozycje od poszczególnych bukmacherów z polską licencją i samemu potrafić ocenić, który bonus będzie opłacalny z perspektywy gracza, a w przypadku którego warunki promocji mogłyby być nieco mniej skomplikowane. Z myślą o Waszej wygodzie podzieliliśmy zakłady bez ryzyka dostępne w ofercie legalnych operatorów na kilka rodzajów, a jako kryterium przyjęliśmy między innymi sposób naliczania bonusu oraz moment, w którym możliwe będzie przelanie darmowych środków na konto w banku.

Rodzaje bonusów cashback – zwrot całości środków i brak konieczności obrotu bonusem

W idealnym świecie bukmacher zwróciłby graczowi 100% środków przegranych na kuponie, a otrzymany w ten sposób bonus nie wymagałby obrotu, lecz typer miałby możliwość natychmiastowego przelania cashbacku na rachunek bankowy. Co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle, że jeśli przykładowo typer przegra 100 złotych, to dokładnie taka sama kwota pojawi się z powrotem w budżecie, a bukmacher nie będzie wymagał dalszego inwestowania darmowych środków, czyli dokonywania obrotu bonusem, lecz pozwoli graczowi natychmiast wypłacić otrzymane w ten sposób fundusze. Jako przykład idealnie w tym miejscu nadają się powitalne zakłady bez ryzyka od bukmachera Fortuna.

Bukmacher Fortuna – trzy zakłady bez ryzyka aż do 600 złotych z kodem promocyjnym JAKDOROBIC

Nie jeden, nie dwa, ale aż trzy powitalne zakłady bez ryzyka czekają na nowych graczy w Fortunie. Przy okazji bukmacher nie wymaga obrotu bonusem cashback, co sprawia, że jest to promocja stworzona dla początkujących typerów.  

 1. Załóż konto w Fortunie i wpisz kod JAKDOROBIC w odpowiednie pole formularza. 
 2. Trzy pierwsze zakłady zagrasz bez ryzyka, a odzyskać można kolejno 100 złotych, 200 złotych i 300 złotych. 
 3. Fortuna zwraca całą stawkę, bez potrącania 12% podatku od obrotu.
 4. Żaden z bonusów nie wymaga obrotu, lecz chwilę później można przelać je do banku. 
 5. Szczegółowa instrukcja znajduje się dedykowanym artykule na temat promocji.

Bonus powitalny bukmachera Fortuna – kod promocyjny JAKDOROBIC

Zakłady bez ryzyka od polskich bukmacherów – zwrot części przegranej stawki oraz brak konieczności obrotu bonusem

Inny rodzaj powitalnego zakładu bez ryzyka to cashback bonus bez obrotu, w którego przypadku bukmacher nie zwraca całej przegranej kwoty, lecz potrąca różne opłaty w zależności od regulaminu promocji. Jeden z możliwych wariantów to chociażby zwrot połowy stawki straconej na kuponie, natomiast nawet jeśli bukmacher chwali się, że zwraca “całą” stawkę, to warto się upewnić, czy ma na myśli 100% przegranej kwoty, czy stawkę pomniejszoną o 12% podatek obrotowy.

Bukmacher Fuksiarz – cashback bonus bez obrotu 500 złotych

Trudno w tym przypadku o przykład lepszy od powitalnego bonusu cashback od firmy Fuksiarz. Przede wszystkim bukmacher nie zwraca całej przegranej stawki, lecz tylko jej połowę, a jakby tego było mało, to potrąca jeszcze 12% podatek obrotowy. Warto pamiętać, że bonus można od razu przelać na rachunek w banku. 

 1. Zarejestruj nowe konto gracza w Fuksiarz.pl.
 2. Wpłać depozyt i obstaw dowolny kupon AKO (co najmniej 2 typy, kurs minimalny każdej selekcji 1.60).  
 3. W przypadku niepowodzenia 50% przegranej stawki aż do 500 złotych wróci na konto, a bonus nie wymaga obrotu. 
 4. Z racji tego, że bukmacher pomniejsza zwrot o 12% podatek od obrotu stawka kuponu musi wynieść 1137 złotych lub więcej (oczywiście w kontekście maksymalnego cashbacku). 
 5. Szukasz więcej informacji? Odnajdziesz je w artykule dedykowanym tej promocji.

Bonus powitalny Fuksiarz – zakład bez ryzyka

Rodzaje zakładów bez ryzyka – zwrot na konto bonusowe i wymagany obrót

Kolejny możliwy wariant zakładu bez ryzyka, to zwrot całości przegranych środków z zastrzeżeniem, że cashback ląduje na saldzie bonusowym i wymaga obrotu. Właściwie powinniśmy napisać “całości” środków, gdyż tak jak wspomnieliśmy powyżej bukmacherzy często potrącają 12% podatek od obrotu.

Bukmacher Betclic – zakład bez ryzyka 200 złotych za kod promocyjny JAKDOROBIC

200 złotych w przypadku porażki na pierwszym kuponie po rejestracji konta w Betclic mogą odzyskać nowi klienci tego legalnego bukmachera. Warunki promocji nie należą do tych z gatunku najbardziej skomplikowanych pod słońcem. 

 1. Załóż konto w Betclic i wpisz kod bonusowy JAKDOROBIC. 
 2. Wpłać depozyt i zagraj dowolny kupon po kursie minimalnym 1.14. 
 3. Jeśli przegrasz, wówczas stawka (pomniejszona o 12% podatek od obrotu) wróci na konto jako freebet aż do 200 złotych, 
 4. Darmowe środki możesz wykorzystać na jednym lub wielu kuponach z kursem minimalnym 2.14, a ewentualna wygrana trafia od razu na saldo depozytowe i można ją wypłacić. 
 5. Chcesz dowiedzieć się więcej o bonusie Betclic? Przeczytaj artykuł dedykowany tej promocji.

Bukmacher Betclic – zakład bez ryzyka za kod promocyjny JAKDOROBIC

Rodzaje zakładów bez ryzyka – cashback bonus bez obrotu, ale… 

Kolejny możliwy wariant, z którym spotkacie się w ofercie od legalnych polskich bukmacherów to zwrot przegranej stawki w formie bonusu bez obrotu, ale… z innym obostrzeniami uniemożliwiającymi natychmiastową wypłatę otrzymanych środków. Co mamy na myśli? Chociażby brak konieczności obrotu bonusem, a w zamian obowiązek obstawienia zakładów za równowartość wpłaconego depozytu.

 

Bukmacher STS – zakład bez ryzyka 100 złotych za kod bonusowy JAKDOROBIC

Powitalny zakład bez ryzyka czeka na nowych klientów bukmachera STS, natomiast musicie mieć z tyłu głowy, że tego bonusu nie odnajdziecie w standardowej ofercie na start, lecz jest ona dostępna wyłącznie z naszym kodem promocyjnym. 

 1. Załóż konto gracza w STS. 
 2. Wpisz kod promocyjny JAKDOROBIC w odpowiednie pole formularza i obstaw pierwszy zakład. 
 3. Jeśli przegrasz, wówczas stawka wróci na konto jako cashback bonus aż do 100 złotych. 
 4. Bonus można wypłacić dopiero po obstawieniu zakładów za równowartość wpłaconego depozytu (kurs minimalny każdego kuponu 1.85). 
 5. Więcej szczegółowych informacji na temat tej promocji odnajdziesz w dedykowanym artykule na naszej stronie.

Promocja na start dla nowych klientów STS – kod bonusowy

Rodzaje zakładów bez ryzyka – bezpieczne granie przez 7 dni po rejestracji konta

Ostatni możliwy wariant typowania zakładów bez ryzyka w początkowym okresie to możliwość obstawiania bezpiecznych zakładów przez z góry wyznaczony okres czasu. Co prawda opcja ta dostępna jest póki co tylko u jednego z legalnych operatorów, natomiast w największym skrócie przewiduje bezpieczne typowanie przez 7 dni po rejestracji oraz ewentualny zwrot stawki, jeśli po upływie tego okresu saldo gracza będzie na minusie.

Bukmacher Superbet – tydzień bez ryzyka aż do 3500 złotych z kodem JAKDOROBIC

Kompletnie innowacyjne rozwiązanie proponują nowym graczom właściciele Superbet. Załóżcie konto z kodem promocyjnym JAKDOROBIC, a przez pierwszy tydzień będziecie grali bez ryzyka utraty wpłaconego depozytu!

 1. Załóż konto w Superbet z kodem JAKDOROBIC i wpłać depozyt. 
 2. Obstawiaj dowolne zakłady z oferty bukmachera, a jeśli po 7 dniach Twoje saldo będzie na minusie, wówczas bukmacher zwróci Ci środki. 
 3. Maksymalny cashback Superbet wynosi aż 3500 złotych, a bonus wymaga obrotu 2x po kursie minimalnym 1.80. 
 4. W poszukiwaniu większej liczby szczegółów dotyczących tej promocji przeczytaj specjalny artykuł dedykowany bonusowi Superbet.

Czy zakład bez ryzyka dostępny jest wyłącznie jako promocja powitalna?

Generalnie zakład bez ryzyka jest z reguły jedną z części składowych powitalnego pakietu dla nowych graczy, natomiast nie dzieje się tak za każdym razem. Idealnym przykładem jest tutaj firma bukmacherska Fuksiarz, która każdego dnia zwraca stałym klientom część środków przegranych na kuponie spełniającym warunki promocji cashback bez limitu.

Cashback bez limitu w Fuksiarz

Do bonusu kwalifikują się kupony AKO (co najmniej 3 typy, kurs minimalny każdej selekcji 1.60), a im więcej zdarzeń na przegranym kuponie, tym wyższa kwota bonusu. Maksymalny zwrot 50% przegranej stawki aż do 200 złotych można otrzymać za kupon AKO z 30 lub więcej selekcjami. 

Powitalny zakład bez ryzyka – warto, czy nie warto? Podsumowanie

Jaka jest nasza opinia na temat bonusowego zakładu bez ryzyka? Dlaczego warto (lub nie warto) skorzystać z tej promocji? Według nas odpowiedź nasuwa się sama i rzecz jasna oceniamy tę premię bardzo wysoko. Dlaczego? Z co najmniej kilku powodów!

Przede wszystkim jest to wymarzony wręcz scenariusz z perspektywy początkujących typerów, którzy nie mieli dotąd większej styczności z internetowymi zakładami sportowymi i chcą bezpiecznie rozpocząć obstawianie meczów. Atrakcyjnym bonusem cashback nie pogardzą również doświadczeni gracze, gdyż brak obaw o utratę środków sprawia, że mogą sobie oni pozwolić na odrobinę szaleństwa i nieco bardziej ryzykowny kupon.

Zakład bez ryzyka od legalnych bukmacherów w Polsce: FAQ

Co to jest zakład bez ryzyka?

To rodzaj promocji powitalnej, w ramach której bukmacher zwraca nowym klientom środki za przegrany zakład.

Czy cashback bonus oraz cashout jest tym samym? 

Nie, to dwie zupełnie różne kwestie. Czym jest bonus cashback już wiesz, natomiast funkcja cashout pozwala rozliczyć kupon przed zakończeniem danej rozgrywki i cieszyć się z minimalnie niższej, ale za to w 100% pewnej wygranej.

Czy zakład bez ryzyka to darmowy zakład?

Nie, pomyliłeś go z freebetem. Zakład bez ryzyka nie jest darmowy, gdyż musisz najpierw dokonać depozytu i zagrać go za własne środki.

Jak wybrać najlepszy zakład bez ryzyka?

Nie zawsze jest tak, że najwyższy cashback jest przy okazji tym najlepszym. Warto również rzucić okiem na warunki promocji, chociażby na regulamin obrotu bonusem.

Który polski bukmacher ma najwyższy zakład bez ryzyka?

Rekordowa pula darmowych środków jest do zgarnięcia w firmie Superbet, która oferuje tydzień gry bez ryzyka, a w przypadku niepowodzenia zwraca aż do 3500 złotych. 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów