fbpx

Karta Kredytowa z Żubrem Banku Pekao w praktyce: jak rozłożyć zakup na raty, zmienić pakiet i inne cenne wskazówki!

Karta Kredytowa z Żubrem to nowy produkt Banku Pekao, któremu poświęciłem już sporo uwagi w pierwszym artykule. Temat jest jednak wciąż niewyczerpany, dlatego dziś przekażę Wam nieco praktycznych informacji, dotyczących obsługi karty. Będzie między innymi o tym, jak rozłożyć spłatę salda zadłużenia na raty, zmienić pakiet w trakcie korzystania z karty czy też skorzystać ze zwiększonego mnożnika punktów w programie Bezcenne Chwile. Będzie też nieco o zwrocie za zakupy kartą, za opłaty autostradowe. Jeśli zainteresował Was ten produkt i chcecie wiedzieć więcej, w tym artykule opowiem wszystko co wiem! PS w ostatnim czasie bank obniżył RRSO do bardzo korzystnych 9,92% w skali roku.

Karta Kredytowa z Żubrem – słowem wstępu

Już na samym początku chciałbym zaprosić Was do dwóch pozostałych artykułów na temat Karty Kredytowej z Żubrem:

Wszystkie trzy teksty tworzą spójny cykl, z którym warto się zapoznać 🙂

Karta Kredytowa z Żubrem – jak rozłożyć zakup na raty?

Jedną z najciekawszych korzyści, wynikających z użytkowania wspomnianej karty, jest możliwość rozłożenia na raty salda zadłużenia lub konkretnej, wybranej transakcji dokonanej kartą. Dostępne są dwie możliwości – spłata w 10 ratach 0% lub standardowa spłata w ratach. W pierwszym wypadku spłata zadłużenia odbywa się całkowicie za darmo – bez odsetek i prowizji banku. Liczba rat 0% jest stała i wynosi 10. W zależności od wybranego pakietu zmienia się jednak wysokość kwoty, którą można spłacić w ten sposób. Dla pakietu Standard, pakietu Złotego i Platynowego są to odpowiednio kwoty: 1000 zł, 2000 zł i 3000 zł. 

Raty 0% – Karta Kredytowa z Żubrem

Raty 0% nie są jednak jedyną opcją. Jeśli kwota, którą chcielibyście rozłożyć na raty przewyższa tę w ramach spłaty 10×0%, możecie skorzystać ze standardowej spłaty w ratach.

Dobra wiadomość jest taka, że spłata w ratach będzie zawsze tańsza niż standardowe oprocentowanie karty (o 5%, 10% lub 15 % – w zależności od pakietu). Im wyższy pakiet tym tańsza będzie spłata. Liczba rat do wyboru to 3-36, a minimalna kwota spłaty każdej z nich to 300 zł. 

Zakup rozłożycie na raty w bankowości elektronicznej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. Bank za uruchomienie tej funkcji nie pobiera żadnej prowizji. W granicach limitu kredytowego karty użytkownik może posiadać nielimitowaną liczbę spłat ratalnych i korzystać z nich tak często, jak to potrzebne.  

Czy można zmienić pakiet Karty Kredytowej z Żubrem? Jak to zrobić? 

Pakiet dla Karty Kredytowej z Żubrem każdy użytkownik wybiera w momencie wnioskowania o kartę. Nie oznacza to jednak, że będzie on przypisany do karty aż do momentu rozwiązania umowy. W dowolnym momencie pakiet można zmienić na wyższy lub niższy.

Ceny pakietów – Karta Kredytowa z Żubrem

Nowy pakiet będzie aktywny:

 • natychmiast w przypadku zmiany na wyższy pakiet (opłata zostanie naliczona dopiero po upłynięciu pełnego miesiąca kalendarzowego);
 • od 1. dnia kolejnego miesiąca, o ile od aktywacji karty minęły już 3 pełne miesiące kalendarzowe (tak zwany okres startowy) – w przypadku zmiany z pakietu wyższego na niższy;
 • od 1. dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zakończy się okres startowy – w przypadku zmiany z pakietu wyższego na niższy.

  Zmiana pakietu na wyższy może być szczególne przydatna w takich sytuacjach jak np. wyjazd na wakacje (chęć objęcia ubezpieczeniem podróżnym), czy planowane większe zakupy, które chcemy rozłożyć na raty 0% (w wyższych pakietach maksymalna kwota rośnie).

Zmiana pakietu jest prosta. Wystarczy przejść do bankowości elektronicznej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay Banku Pekao i złożyć odpowiednią dyspozycję. Zmiana pakietu jest bezpłatna.   

Co ważne, w przypadku posiadania kilku kart do jednej umowy (karty głównej z kartą lub kartami dodatkowymi), pakiet ustala się osobno dla każdej z kart. To bardzo wygodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że dodatkową kartę można wyrobić już dla dziecka w wieku 13 lat. Opiekun może więc korzystać z wyższego pakietu, a w rękach nastolatka lub nastolatki zostawić kartę z niższym limitem, którego wysokość jest ustalana przez posiadacza karty głównej.


Nawet 600 zł zwrotu na transakcje kartą – dla kogo?

Użytkownicy Karty Kredytowej z Żubrem mogą cieszyć się zwrotem za transakcje wykonane kartą. Ten przywilej dostępny jest jednak wyłącznie w dwóch wyższych pakietach – Złotym i Platynowym. 

W przypadku pakietu Złotego użytkownik może otrzymać do 240 zł rocznie zwrotu za zakupy w internecie  (2% wartości zakupów, do 20 zł miesięcznie).

Korzystając z pakietu Platynowego limit ten podniesie się do 360 zł rocznie (30 zł miesięcznie, 2% wartości transakcji), a ponadto zyskacie do 240 zł rocznego zwrotu za płatności na autostradach (5% zwrotu, do 20 zł miesięcznie). 

Co ważne, maksymalne limity zwrotu za zakupy i przejazdy obowiązują odrębnie dla każdej karty wydanej do umowy.

Jak zarejestrować kartę w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile? 

Użytkownicy Karty Kredytowej z Żubrem mogą szybciej zbierać punkty w programie MBCH i cieszyć się większą liczbą punktów za transakcje dokonane kartą, niż wynika to ze standardowego przelicznika punktów (zależnie od pakietu 3, 4 lub 5 razy więcej).

Wspomniany program lojalnościowy pozwala zbierać na specjalnie utworzonym koncie punkty, które następnie wymieniać możecie na nagrody rzeczowe, vouchery do ulubionych sklepów, bilety do kina, doładowania telefonów i tym podobne nagrody.

Kartę najprościej będzie zarejestrować w bankowości elektronicznej Pekao 24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. Do 31 sierpnia 2022 roku trwa promocja, w ramach której użytkownicy Karty Kredytowej z Żubrem mogą zbierać 5 punktów za każde wydane 50 zł niezależnie od wybranego pakietu. Od 1 września 2022 roku przelicznik dla kart zmieni się w następujący sposób:

 • Pakiet Standard: każde wydane 50 zł = 3 punkty,
 • Pakiet Złoty: każde wydane 50 zł = 4 punkty,
 • Pakiet Platynowy: każde wydane 50 zł = 5 punktów.

Szczegółów promocji szukajcie w jej regulaminie.

Tutaj znajdziecie za to analizę programu Mastercard Bezcenne Chwile.

Oferta specjalna przysługuje nawet osobom, które dokonały już wcześniej rejestracji w programie i zarejestrowały inne karty płatnicze Mastercard.

W jaki sposób zgłosić szkodę i skorzystać z ubezpieczenia?

Jako posiadacze Karty Kredytowej z Żubrem zyskacie dostęp do trzech produktów ubezpieczeniowych:

 • ubezpieczenia transakcji,
 • ubezpieczenia zakupów,
 • ubezpieczenia podróżnego.

Nieco dokładniej opisałem je w pierwszym artykule.

Dokładne informacje znajdziecie w Karcie produktu oraz OWU.

Jak zamówić kartę?

W najlepszej sytuacji są osoby, które nie miały dotąd styczności z Bankiem Pekao. Przed wyrobieniem karty kredytowej mogą one założyć konto osobiste z 200 zł premii na start, a następnie, wykorzystując dostęp do bankowości elektronicznej, zawnioskować o wydanie karty kredytowej w wybranym pakiecie. Proces ten opiszę poniżej.

 • Zalogujcie się do aplikacji PeoPay i wejdźcie do sekcji Oferty.
 • Kliknijcie przycisk Sprawdź warunki, a następnie karta kredytowa.
 • Wybierzcie wnioskowany limit, pakiet karty i wypełnijcie wniosek.
 • Poczekajcie na pozytywną weryfikację zdolności kredytowej.
 • Zapoznajcie się z warunkami oferty i kliknijcie akceptację umowy.
 • To wszystko! Karta zostanie wysłana na podany adres. Teraz pozostaje ją aktywować i korzystać na co dzień! 🙂

Wniosek o kartę możecie także złożyć bezpośrednio na dedykowanej stronie produktu.

Wniosek o kartę z Żubrem Banku Pekao

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Wasza karta zostanie wysłana w ciągu 5 dni roboczych.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów