Karta Kredytowa z Żubrem Banku Pekao w praktyce: jak rozłożyć zakup na raty, zmienić pakiet i inne cenne wskazówki + rekordowe 800 zł premii na start

Trwa do:
30 kwietnia 2023

Karta Kredytowa z Żubrem to stosunkowo świeży produkt Banku Pekao, któremu poświęciłem już sporo uwagi w pierwotnym artykule. Podpowiadam tam między innymi, jak zdobyć 800 zł łatwej premii na start. Temat tej karty kredytowej jest jednak wciąż niewyczerpany, dlatego dziś przekażę Wam nieco praktycznych informacji, dotyczących obsługi karty. Będzie między innymi o tym, jak rozłożyć spłatę salda zadłużenia na raty, czy też zmienić pakiet w trakcie korzystania z karty. Będzie też nieco o zwrocie za zakupy kartą wykonane w Internecie oraz te podczas płatności za opłaty autostradowe. Jeśli zainteresował Was ten produkt i chcecie wiedzieć więcej, w tym artykule opowiem wszystko co wiem!

Karta Kredytowa z Żubrem – jak rozłożyć zakup na raty?

Jedną z najciekawszych korzyści, wynikających z użytkowania wspomnianej karty, jest możliwość rozłożenia na raty salda zadłużenia lub konkretnej, wybranej transakcji dokonanej kartą. Dostępne są dwie możliwości – spłata w 10 ratach 0% lub standardowa spłata w ratach. W pierwszym wypadku spłata zadłużenia odbywa się całkowicie za darmo – bez odsetek i prowizji banku. Liczba rat 0% jest stała i wynosi 10. W zależności od wybranego pakietu zmienia się jednak wysokość kwoty, którą można spłacić w ten sposób. Dla pakietu Standard, pakietu Złotego i Platynowego są to odpowiednio kwoty: 1000 zł, 2000 zł i 3000 zł. 

Raty 0% – Karta Kredytowa z Żubrem

Raty 0% nie są jednak jedyną opcją. Jeśli kwota, którą chcielibyście rozłożyć na raty przewyższa tę w ramach spłaty 10×0%, możecie skorzystać ze standardowej spłaty w ratach.

Dobra wiadomość jest taka, że spłata w ratach będzie zawsze tańsza niż standardowe oprocentowanie karty (o 5%, 10% lub 15% – w zależności od pakietu). Im wyższy pakiet, tym tańsza będzie spłata. Liczba rat do wyboru to 3-36, a minimalna kwota spłaty każdej z nich to 300 zł. 

Zakup rozłożycie na raty w bankowości elektronicznej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. Bank za uruchomienie tej funkcji nie pobiera żadnej prowizji. W granicach limitu kredytowego karty użytkownik może posiadać nielimitowaną liczbę spłat ratalnych i korzystać z nich tak często, jak to potrzebne.  

Czy można zmienić pakiet Karty Kredytowej z Żubrem? Jak to zrobić? 

Pakiet dla Karty Kredytowej z Żubrem każdy użytkownik wybiera w momencie wnioskowania o kartę. Nie oznacza to jednak, że będzie on przypisany do karty aż do momentu rozwiązania umowy. W dowolnym momencie pakiet można zmienić na wyższy lub niższy.

Ceny pakietów – Karta Kredytowa z Żubrem

Nowy pakiet będzie aktywny:

  • natychmiast w przypadku zmiany na wyższy pakiet (opłata zostanie naliczona dopiero po upłynięciu pełnego miesiąca kalendarzowego);
  • od 1. dnia kolejnego miesiąca, o ile od aktywacji karty minęły już 3 pełne miesiące kalendarzowe (tak zwany okres startowy) – w przypadku zmiany z pakietu wyższego na niższy;
  • od 1. dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zakończy się okres startowy – w przypadku zmiany z pakietu wyższego na niższy.

    Zmiana pakietu na wyższy może być szczególne przydatna w takich sytuacjach jak np. wyjazd na wakacje (chęć objęcia ubezpieczeniem podróżnym), czy planowane większe zakupy, które chcemy rozłożyć na raty 0% (w wyższych pakietach maksymalna kwota rośnie).

Zmiana pakietu jest prosta. Wystarczy przejść do bankowości elektronicznej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay Banku Pekao i złożyć odpowiednią dyspozycję. Zmiana pakietu jest bezpłatna.   

Co ważne, w przypadku posiadania kilku kart do jednej umowy (karty głównej z kartą lub kartami dodatkowymi), pakiet ustala się osobno dla każdej z kart. To bardzo wygodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że dodatkową kartę można wyrobić już dla dziecka w wieku 13 lat. Opiekun może więc korzystać z wyższego pakietu, a w rękach nastolatka lub nastolatki zostawić kartę z niższym limitem, którego wysokość jest ustalana przez posiadacza karty głównej.

Nawet 600 zł zwrotu na transakcje kartą – dla kogo?

Użytkownicy Karty Kredytowej z Żubrem mogą cieszyć się zwrotem za transakcje wykonane kartą. Ten przywilej dostępny jest jednak wyłącznie w dwóch wyższych pakietach – Złotym i Platynowym. 

W przypadku pakietu Złotego użytkownik może otrzymać do 240 zł rocznie zwrotu za zakupy w internecie  (2% wartości zakupów, do 20 zł miesięcznie).

Korzystając z pakietu Platynowego limit ten podniesie się do 360 zł rocznie (30 zł miesięcznie, 2% wartości transakcji), a ponadto zyskacie do 240 zł rocznego zwrotu za płatności na autostradach (5% zwrotu, do 20 zł miesięcznie). 

Co ważne, maksymalne limity zwrotu za zakupy i przejazdy obowiązują odrębnie dla każdej karty wydanej do umowy.

Ubezpieczenie dla posiadaczy Karty Kredytowej z Żubrem

Jako posiadacze Karty Kredytowej z Żubrem zyskacie dostęp do trzech produktów ubezpieczeniowych:

  • ubezpieczenia transakcji,
  • ubezpieczenia zakupów,
  • ubezpieczenia podróżnego.

Sumy ubezpieczeń uzależnione są od planu karty. Nieco dokładniej opisałem je w kolejnym artykule.

Dokładne informacje znajdziecie w Karcie produktu oraz OWU.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów