fbpx

Karta kredytowa z Żubrem od Banku Pekao: do 600 zł moneyback rocznie, 3 pakiety do wyboru, raty 0% i wiele innych korzyści

Karta kredytowa z Żubrem to nowy produkt Banku Pekao. Karta zrywa z tradycyjnym modelem i pełnymi garściami czerpie z najnowszych trendów, oferując możliwość wyboru jednego z trzech pakietów usługowych. Do wyboru użytkownika jest więc darmowy Pakiet Standard, Pakiet Złoty i Platynowy. Każdy z nich daje inne korzyści, dzięki czemu wygodnie dobierzecie odpowiedni plan do swoich potrzeb. Do największych zalet karty, oprócz jej elastyczności, zaliczyć możemy opcję rozłożenia spłaty na wygodne raty 0%, nawet 600 zł zwrotu za zakupy w skali roku, wyjątkowo długi okres bezodsetkowy wynoszący do 58 dni (z możliwością wyboru ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego) oraz limit kredytowy, sięgający nawet 100.000 zł. W tym artykule przyjrzymy się ogólnym warunkom używania karty. W następnym zaś omówimy praktyczną stronę produktu i kilka dodatkowych wskazówek.

Karta kredytowa z Żubrem – 3 pakiety do wyboru

Nowa karta kredytowa Banku Pekao daje użytkownikowi możliwość wyboru jednego z trzech pakietów. Pierwszy z nich – Pakiet standard – jest bezwarunkowo darmowy. Pakiet Złoty wiąże się z miesięcznym wydatkiem 19 zł, a najwyższy z pakietów – Platynowy – to koszt 39 zł miesięcznie. Oba płatne plany mogą jednak pozostać darmowe pod warunkiem wykonania transakcji kartą na określoną łączną sumę miesięcznie (odpowiednio 2000 zł i 3000 zł w okresie rozliczeniowym). 

Karta we wszystkich trzech pakietach występuje w różnych kolorach do wyboru, a spośród największej palety mogą wybierać osoby, decydujące się na najwyższy pakiet. 

Karta kredytowa z Żubrem – dostępne pakiety

10 rat 0% jako wygodny sposób spłaty limitu

Choć raty 0% są dziś bardzo wygodną i chętnie wybieraną formą płatności za zakupy, to nie wszystkie sklepy mają je w swojej ofercie. Używając Karty kredytowej z Żubrem, możecie rozłożyć zakupy (pojedyncze transakcje lub całe saldo z bieżącego okresu rozliczeniowego) na wygodne raty 0%. W każdym z trzech pakietów dostępna jest opcja 10×0%, jednak różnią się one maksymalną kwotą. Zależne od pakietu na nieoprocentowane raty rozłożycie kwotę 1000 zł, 2000 zł lub 3000 zł. Minimalna kwota raty to 300 zł. 

Sumę możecie też rozłożyć na większą lub mniejszą liczbę rat (3-36). Co oczywiste, pojawi się wtedy oprocentowanie. Będzie ono jednak niższe od standardowego oprocentowania karty. Im wyższy pakiet, tym tańsze będą oprocentowane raty (zależnie od pakietu o 5%, 10% lub 15% mniej niż standardowe oprocentowanie karty kredytowej).

Jak działają raty w Karcie kredytowej z Żubrem

Ubezpieczenie zakupów i transakcji online

Przydatna w kryzysowych sytuacjach usługa, polegająca na zwrocie pieniędzy za zakupy w przypadku, gdy nie uda się odzyskać kwoty od nieuczciwego sprzedawcy. Dotyczy to sytuacji, gdy zakupy nie zostaną dostarczone lub towar będzie wadliwy. 

Drugie ubezpieczenie to ochrona na wypadek uszkodzenia zakupów opłacony kartą kredytową – w drodze zalania, pożaru czy włamania z kradzieżą.

Sumy ubezpieczeń dla poszczególnych pakietów to odpowiednio: 1000 zł, 3000 zł i 6000 zł. 

Nawet 600 zł zwrotu za zakupy w internecie!

Moneyback dostępny jest dla użytkowników dwóch płatnych planów. Klienci korzystający z karty w Pakiecie Złotym, mogą liczyć na 2% zwrotu za zakupy online. Miesięczna wartość zwrotu nie może jednak przekroczyć 20 zł. Daje to 240 zł rocznie. Nietrudno policzyć, że do uzyskania takiej wartości konieczne będzie wykonywanie zakupów w Internecie za minimum 1000 zł co miesiąc. Maksymalna wartość pokryje z małą nawiązką koszt karty, dzięki czemu będzie ona dla Was darmowa. Jeśli jednak Wasze wydatki przekroczą miesięcznie 2000 zł (w tym co najmniej 1000 zł online), otrzymacie kartę za darmo + 20 zł zwrotu.

W przypadku Pakietu Platynowego możecie zyskać również 2% zwrotu, jednak miesięczna wartość to już 30 zł. Przekłada się to na 360 zł rocznie. Wspomniane 600 zł rocznie trafi do użytkowników, którzy oprócz robienia zakupów w sieci podróżują także autostradami. Płacąc za przejazdy Kartę kredytową z Żubrem, otrzymywać będziecie 5% zwrotu, jednak nie więcej niż 20 zł miesięcznie. Razem da to 240 zł w skali roku. 240 zł zwrotu za płatności na bramkach + 360 za płatności online i 600 zł moneyback gotowe 🙂

Oczywiście kwestię opłacalności pozostawiam Wam. Nie da się ocenić tego obiektywnie. Nie każdy robi duże zakupy i nie każdy korzysta często z autostrad.

Więcej punktów Mastercard Bezcenne Chwile

Biorąc pod uwagę, że Karta kredytowa z Żubrem jest produktem Mastercard, jej użytkownicy mogą zarejestrować „plastik” w programie lojalnościowym Bezcenne Chwile i korzystać z wszystkich jego korzyści, zbierając punkty i biorąc udział w promocjach. Karta Banku Pekao jest jednak traktowana w szczególny sposób. Rejestrując ją w programie będziecie bowiem zbierać wielokrotnie więcej punktów, niż użytkownicy „standardowych” kart Mastercard. Karta w darmowym Pakiecie Standard da Wam trzykrotnie więcej punktów, natomiast dwa wyższe pakiety odpowiednio czterokrotność i pięciokrotność standardowej liczby punktów.

W promocji do 31 sierpnia 2022 roku odbierzecie 5 punktów za każde wydane 50 zł – niezależnie od wybranego pakietu. Tej promocji przyjrzymy się bliżej w kolejnym artykule.

Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie akcji.

Ubezpieczenie podróży

Kolejną korzyścią dla użytkowników karty w Pakiecie Złotym i Platynowym jest ubezpieczenie podróży z sumą ubezpieczeń do 100.000 zł lub 200.000 zł w zależności od wybranego pakietu. W ramach usługi FLIGHT DELAY PASS, realizowanej przez Mastercard we współpracy z Bankiem Pekao, otrzymacie (pod warunkiem, że lot opóźni się o co najmniej 60 minut) wstęp do saloniku lotniskowego z dostępem do Internetu, darmowymi napojami i przekąskami. W ramach usługi każdy właściciel karty w Pakiecie Złotym i Platynowym może zaprosić do saloniku 4 osoby, czekające na ten sam lot.

Korzyści wynikające z FLIGHT DELAY PASS

Jak zawnioskować o Kartę kredytową z Żubrem Banku Pekao

Żeby zdobyć Kartę kredytową z Żubrem, należy przejść na dedykowaną stronę produktu i wypełnić formularz kontaktowy. Otrzymacie telefon od pracownika banku, który pokieruje Was przez cały proces.

O kartę mogą ubiegać się pełnoletnie osoby. Bank zbada zdolność kredytową wnioskującego i na jej podstawie podejmie decyzje odnośnie do wydania karty oraz wartości limitu kredytowego. Bank nie udostępnił jeszcze konkretnych wymagań dochodowych dla Karty kredytowej z Żubrem.

Jak zawnioskować o Kartę kredytową z Żubrem

Ile kosztuje Karta kredytowa z Żubrem?

Omówiliśmy już korzyści wynikające z posiadana karty oraz opłaty za poszczególne pakiety. Pora przyjrzeć się standardowym kosztom prowadzenia karty kredytowej. Dla porządku wartości zapisałem obok siebie. Liczby dotyczą pakietów: Standard/Złoty/Platynowy (w tej właśnie kolejności).

  • Prowadzenie karty – 0 zł/19 zł/39 zł;
  • Maksymalny limit kredytowy – 100.000 zł (dla wszystkich pakietów);
  • Oprocentowanie – 16% w skali roku (dla wszystkich pakietów);
  • RRSO – 18,24%;
  • Okres bezodsetkowy – do 58 dni (dla wszystkich pakietów);
  • Bankomaty w Polsce i za granicą – 7%/5%/3%;
  • Wydanie karty dodatkowej – 0 zł (do 5 kart dodatkowych na każdego użytkownika, osobny wybór pakietu dla każdej z nich, karta dodatkowa nawet dla 13-latka).

Szczegółów szukajcie w dokumencie dotyczącym opłat, a także w regulaminie Karty kredytowej z Żubrem.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów