VeloBank i PGNiG: darmowy kredyt na „podwyżki za gaz” dzięki usłudze VeloKomfort (RRSO 0%) + 650 zł łatwej premii w promocji konta

Kilka miesięcy po uruchomieniu pionierskiej na polskim rynku usługi VeloKomfort, organizowanej przy współpracy VeloBanku z dostawcą gazu PGNiG Obrót Detaliczny, sprawdzamy, czy w ofercie zaszły jakieś zmiany. Usługa pozwala ustabilizować sytuację finansową w wielu gospodarstwach domowych, w których wysokie, a przede wszystkim nierówne rachunki za gaz wprowadzają wiele stresu. VeloKomfort pozwoli rozłożyć płatności na równe miesięczne raty i to bez dodatkowej opłaty. RRSO 0% zapewnia nas o całkowitej bezpłatności usługi, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić pomimo ciągłej inflacji. Cóż, trzeba przyznać, że VeloBank stara się za wszelką cenę przyciągnąć do siebie nowych klientów i robi to w bardzo dobry sposób – zamiast marketingowego pustosłowia oferuje wysoką premię na start w promocji trwającej od wielu miesięcy (650 zł bonusu za założenie darmowego konta osobistego), korzystne oprocentowanie na depozytach (na przykład 5,6% w skali roku na lokacie oraz 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym) i funkcjonalne usługi, jak chociażby opisywany dziś VeloKomfort.

Przy okazji: poznajcie VeloMarket, czyli ekologiczną platformę sprzedażową VeloBanku ze stałym rabatem dla posiadaczy konta i opcją rozłożenia każdego zakupu na raty RRSO 0% (do kwoty 6500 zł). Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule z analizą.

Współpraca VeloBanku i PGNiG

VeloKomfort to pierwsza usługa z zapowiadanego przez bank katalogu usług, w ramach których VeloBank chce prowadzić partnerskie projekty z innymi firmami, dając tym samym realną wartość swoim klientom. Ta konkretna funkcjonalność zostanie doceniona przede wszystkim przez gospodarstwa domowe używającego gazu ziemnego nie tylko do gotowania, ale przede wszystkim do ogrzewania domów i mieszkań. Jest odpowiedzią na popularny problem bardzo wysokich opłat w sezonie grzewczym. Pozwala na uśrednienie opłat na przestrzeni całego roku, by łatwiej było zapanować nad domowym budżetem. Korzystając z usługi, będziecie więc mogli nieco „odetchnąć” zimą, jednak opłaty za gaz w sezonie letnim będą odpowiednio większe. Tak czy inaczej, zryczałtowana opłata będzie zdecydowanie łatwiejsza do przełknięcia i nie spowoduje zatorów na rodzinnym koncie.

VeloKomfort – główne korzyści

Kto może skorzystać z usługi?

Z usługi VeloKomfort możecie skorzystać, jeśli posiadacie konto osobiste VeloBanku oraz od co najmniej 12 miesięcy jesteście klientami indywidualnymi PGNiG Obrót Detaliczny bez zaległości w spłacie dłuższych niż 30 dni (Wasza umowa musi dotyczyć celów prywatnych, a nie firmowych, czy zawodowych). Powinniście posiadać też tylko jedną umowę w ramach jednego numeru klienta PGNiG. VeloKomfort to swego rodzaju kredyt, dlatego konieczne jest też przejście weryfikacji zdolności kredytowej.

Jeśli chodzi o VeloKonto – oferowane jest ono obecnie w promocji z 650 zł premii na start. 600 zł wydawane jest w formie 10-procentowego zwrotu za transakcje bezgotówkowe Blikiem oraz kartą płatniczą. 50 zł to zaś premia za założenie konta z kodem polecającym – możecie wykorzystać mój kod: 7A3YJA (kod ważny od 1 marca 2024 roku).

Jak otrzymać nawet 600 zł zwrotu za płatności?

Na czym polega VeloKomfort? Jak to działa?

Usługa ma charakter kredytu odnawialnego na okres 12 miesięcy, który wyrówna opłatę za gaz w skali całego roku. Bank obliczy prognozowaną miesięczną płatność na podstawie rachunków za gaz konkretnego gospodarstwa domowego w ciągu ostatnich 12 miesięcy i będzie co miesiąc pobierał ustaloną kwotę z Waszego rachunku. Okres grzewczy trwa w Polsce głównie podczas jesieni oraz zimy. W związku z tym rachunki w miesiącach zimowych mogą wynosić przykładowo 1000 zł, czy 2000 zł, zaś w miesiącach letnich kilkadziesiąt czy maksymalnie kilkaset złotych. VeloKomfort niejako wypłaszcza rachunki, dzięki czemu są one równe przez cały rok.

Jak w praktyce działa VeloKomfort

Jednocześnie to bank zajmie się opłacaniem Waszych zobowiązań w PGNiG każdego miesiąca. Jeśli na końcu roku okaże się, że powstała nadpłata (bo prognozowana miesięczna opłata była w rzeczywistości niższa) – wówczas otrzymacie zwrot środków. Jeśli jednak powstanie niedopłata, konieczne będzie uregulowanie należności. Dlatego właśnie ostatnia – dwunasta płatność – może różnić się od pozostałych rat w roku. Jednocześnie bank poinformuje Was o możliwości odnowienia kredytu na następny okres 12 miesięcy. Powstała niedopłata będzie zatem swoistym kredytem udzielonym przez bank, który na szczęście nie będzie okraszony odsetkami, czy też prowizją (RRSO to okrągłe 0%).

Płatność rachunku za gaz będzie wykonywana automatycznie w dniu jego płatności, więc unikniecie także opóźnień. Maksymalna całkowita kwota kredytu to 6500 zł.

VeloKomfort to usługa prawdziwie unikatowa – na polskim rynku nikt nie oferuje obecnie niczego podobnego. Może się jednak okazać, że VeloBank zapoczątkuje nowy trend (szczególnie że ceny energii i gazu nie zamierzają spadać), a w kolejnych latach będziemy mieli jeszcze większy wybór.

Jak działa VeloKomfort – inflacja nie będzie już straszna

Czy VeloKomfort jest na pewno za darmo?

Mówiąc krótko: tak, kredyt odnawialny w ramach tej nowatorskiej usługi jest całkowicie darmowy. Nie występują prowizje za jego przyznanie, nie ma też kosztów związanych z nadpłatą lub wystąpieniem niedopłaty. RRSO wynosi równe 0%. Czy to dziwne? Czy bank nie powinien chcieć przede wszystkim zarabiać? VeloBank stara się przyciągnąć nowych klientów. Świadczy o tym, chociażby stworzenie darmowego VeloKonta z bardzo dużą i osiągalną dla wszystkich premią w wysokości 650 zł czy też oferowanie świetnej oferty depozytowej. VeloKomfort – usługa prowadzona we współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny z pewnością zapewni napływ wielu nowych użytkowników, którzy obowiązkowo założą rachunek osobisty, a wielu z nich z pewnością skorzysta też z innych, tym razem już płatnych, usług – pożyczek czy kart kredytowych. Zwróćcie uwagę, jak precyzyjnie zaadresowana jest oferta VeloBanku. Teoretycznie skorzystać może z niej każdy, kto spełni warunki, jednak zdecydowaną większość będą stanowiły osoby z własnym domem (ogrzewanym na gaz), a więc klienci z założenia majętni. To z pewnością dobry grunt do sprzedaży kolejnych usług 😉

Opinie o VeloKomfort

Jak zawnioskować o VeloKomfort?

Żeby skorzystać z opcji kredytu, powinniście zawnioskować o niego w swojej bankowości elektronicznej, a jeśli nie macie darmowego VeloKonta, należy je najpierw założyć (zgarniając przy tym 650 zł premii). Oferta jest dostępna do odwołania – regulamin nie przewiduje końcowej daty.

Szczegółów szukajcie na stronie PGNiG, w witrynie VeloBanku oraz w regulaminie oferty.

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%, całkowita kwota kredytu odnawialnego 2781 zł, całkowita kwota do zapłaty 2781 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 0 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 0 zł, opłata za prowadzenie konta w okresie kredytowania 0 zł), okres kredytowania 12 miesięcy. Kalkulacja została dokonana na dzień 19.09.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów