Ubezpieczenie psa od Generali w Bezpieczny.pl z 10% zniżki. Zadbaj o życie i zdrowie swojego czworonoga oraz OC w sytuacji, gdy coś nabroi

Ubezpieczenie psa to rzadko spotykany produkt, który w kryzysowej sytuacji może jednak pomóc nam wyjść z nie lada opresji. W końcu leczenie zwierząt zawsze odbywa się prywatnie, a ceny niektórych zabiegów bywają zatrważające. W dzisiejszym artykule przeanalizuję polisę ubezpieczeniową dla Waszych czworonogów, realizowaną przez Generali. Wykupicie ją za pośrednictwem znanego portalu Bezpieczny.pl. Z kodem promocyjnym otrzymacie dodatkowo 10% zniżki. Dodatkowe 10% otrzymacie za opłacenie rocznej składki w jednej płatności!

Ubezpieczenie psa od Generali – kiedy może się przydać?

Psy – wszędzie ich pełno. Nie ma takiej nory, do której nie wsadzą nosa. Nie ma śmietnika, którego nie będą chciały dokładnie obwąchać. Zdarza się, że zniecierpliwiony zaczepkami kot potraktuje psi nos ostrymi pazurami. Nie brakuje też przypadków zatrucia padliną czy wodą wprost z kałuży. Ubezpieczenie kosztów nieoczekiwanej choroby psa pozwoli Wam nie martwić się rachunkami z wizyt u weterynarza.

Nie brakuje też nieszczęśliwych wypadków, których ofiarami padają nasi czworonożni przyjaciele. W okresie przedsylwestrowym każdego dnia słyszymy o przypadkach, gdy pies, przestraszony wystrzałem fajerwerków, zrywa się ze smyczy i ucieka w panice w losowym kierunku. To właśnie wtedy dochodzi często do potrąceń i urazów. Powszechne są również skręcenia kończyn, rany cięte, powstałe w wyniku psich awantur i inne mniej lub bardziej poważne urazy. W tym przypadku przydaje się również polisa, która zabezpiecza koszty następstw nieszczęśliwych wypadków

W tym przypadku do wyboru macie jedną z czterech sum gwarancyjnych:

  • 20.000 zł, 
  • 50.000 zł,
  • 100.000 zł,
  • 200.000 zł.Zwrot kosztów obejmuje podanie i zakup leków, koszty badań, operacji oraz hospitalizacji czworonoga. Polisa pokrywa również środki przeznaczone na eutanazję psa czy zbiorową kremację.

Wizyty u weterynarza potrafią być kosztowne

Gdy właściciel psa musi świecić oczami

Kolejnym ryzykiem są szkody powstałe w wyniku działań naszego psa. Tutaj wachlarz możliwości jest również szeroki. Najbardziej drastyczne są pogryzienia kończące się hospitalizacją, jednak takich przypadków jest stosunkowo niewiele. Znacznie częściej mówimy o szkodach materialnych – podrapaniu lakieru samochodu, gdy pies chciał przywitać się z sąsiadem, rozdarciu garnituru losowego przechodnia czy zniszczeniu najdroższego płaszcza, jaki kiedykolwiek widzieliście. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela psa pokryje większość tego rodzaju szkód. 

Co ważne – ubezpieczenie Generali działa również w przypadku, gdy to właściciel wykazał się dużą nieodpowiedzialnością. Na przykład, gdy szkodę wyrządził pies biegający bez smyczy czy kagańca. Ubezpieczenie jest ważne także w przypadkach, gdy nad psem sprawuje opiekę inna osoba – przyjaciel, sąsiadka czy żona. 

W tym przypadku do wyboru macie jedną z czterech sum gwarancyjnych:

  • 20.000 zł, 
  • 50.000 zł,
  • 100.000 zł,
  • 200.000 zł.

Sumy ubezpieczeń dotyczą każdego zdarzenia z osobna – nie są pomniejszane przez wypłacone już świadczenia.

OC dla właścicieli psów może się przydać 🙂

Śmierć psa – ubezpieczenie

Choć trudno dopuścić do siebie tę myśl, z przyjacielem będzie trzeba się kiedyś pożegnać. Koszty tego trudnego doświadczenia nie ułatwiają całej sprawy. Ciało psa można przekazać lekarzowi weterynarii lub pochować przyjaciela na własną rękę – w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Ciało psa może też zostać skremowane. Ubezpieczenie pozwoli pokryć koszt tej czynności, a także zakup nagrobka. Może też służyć adopcji lub kupnie kolejnego przyjaciela. 

Na wypadek śmierci można ubezpieczyć wyłącznie psy w wieku do 3 lat. W przypadku psów rasowych dostępne są trzy sumy ubezpieczeń, jednak ich konfiguracja uzależniona jest od konkretnej rasy. Najniższa wartość to 1500 zł. Najwyższa – 10.000 zł. 

Mieszańce można ubezpieczyć w tym przypadku na 300 lub 600 zł. 

Szczegóły znajdziecie w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia oraz w Karcie produktu.

Ubezpieczenie psa – cena

Polisa dla czworonogów jest produktem konfigurowalnym. Kwotę składki sprawdzicie, wypełniając prosty formularz i odpowiadając na kilka pytań, dotyczących Waszego przyjaciela. 

Dla testu sprawdziłem, z jakim kosztem musi liczyć się właściciel adoptowanego psa, w wieku około 3 lat – zdrowej suczki bez rodowodu, która nie jest w typie żadnej rasy. Waga psa od 11-30 kg.

Przy sumie kosztów leczenia psa wybrałem kwotę pośrednią, czyli 20.000 zł. Poziom wskaźnika własnego na poziomie 30% (gdy roczne koszty leczenia przekroczą 2000 zł, będę zobowiązany do pokrycia 30% całości).

Przy ubezpieczeniu OC zdecydowałem się na sumę 50.000 zł, a śmierć psa ubezpieczyłem na kwotę 500 zł.

Podsumowanie kosztów

Jak widzicie, koszt składki, po zastosowaniu obu zniżek (szczegóły w dalszej części) wyniósł 875 zł rocznie. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę, że wypadki chodzą po ludziach psach i nie uratuje nas NFZ – raczej niewiele. Zdrowie i bezpieczeństwo pupila nie powinno mieć swojej ceny.

Pamiętaj o wpisaniu kodu: 00001

Kup polisę w pełni online z 10% zniżką!

Ubezpieczenie psa znajdziecie na dedykowanej stronie produktu. Link zaprowadzi Was do prostego formularza. 

Ubezpieczenie psa – formularz

Dokładny rok i miesiąc urodzenia znajdziecie w książeczce zdrowia psa. Taka informacja powinna znaleźć się również w chipie, wszczepianym większości psów. Co ważne, ubezpieczyć można tylko psa z chipem (potrzebny będzie jego numer). Jeśli Wasz pies go nie ma – powinniście wcześniej załatwić tę sprawę. Lekarz weterynarii może odczytać informacje zawarte w chipie lub wszczepić go psu w dowolnym momencie. Może to być przydatne w przypadku psów ze schroniska, których przeszłość jest nieznana. Pracownicy schroniska prawdopodobnie musieli podać przynajmniej orientacyjny czas narodzin psa.

Pamiętajcie o podaniu kodu 00001, uprawniającego do 10% zniżki. Dodatkowe 10% otrzymacie za opłacenie rocznej składki w jednej płatności!

Pamiętaj o wpisaniu kodu: 00001

Zgłaszanie szkody w bezpieczny.pl

Oprócz w pełni zdalnego zakupu polisy czeka na Was dodatkowe udogodnienie. Proces zgłaszania szkody także przeprowadzicie przez internet.

Zgłaszanie szkody odbywa się w pełni online!

Właściwy formularz znajdziecie w tym miejscu. Wystarczy, ze wybierzecie rodzaj powstałej szkody, a później wykonacie po kolei polecenia, które pojawią się na ekranie.

Sprawdź też nasze inne analizy ubezpieczeń!JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów