Ubezpieczenie dziecka w Nationale Nederlanden: w szkole, w domu, na wakacjach, o każdej porze – alternatywa dla tradycyjnego szkolnego ubezpieczenia

Początek nowego roku szkolnego to zawsze dobra okazja do przedłużenia aktualnej polisy lub wykupienia całkowicie nowego ubezpieczenia dziecka. Mam świadomość, że wiele szkół już na pierwszym zebraniu z rodzicami podsuwa opiekunom własne propozycje NNW. Oczywiście nie mnie oceniać ich jakość i rzeczywistą wartość, jednak tradycyjnie już przypomnę, że jest to ubezpieczenie dobrowolne. Jako opiekunowie prawni możecie zdecydować się na własne rozwiązanie. Po przeanalizowaniu polisy NNW z OC od Generali, chciałbym poświęcić też jeden wpis propozycji Nationale Nederlanden, czyli prawdziwego giganta rynku ubezpieczeniowego. Samego towarzystwa raczej nie muszę nikomu przedstawiać, dlatego od razu skupię się na analizie oferty. W mojej opinii jest to absolutny TOP polis dla dzieci i to z kilku powodów: prosta umowa, czytelne wartości i jasne dla wszystkich wysokości świadczeń. Dużym atutem jest także dostępność online i niska cena składki. W pakiecie Optimum ochrona Waszego dziecka będzie kosztowała zaledwie 125 zł rocznie. Nawet najwyższy pakiet to stosunkowo niewielka kwota poniżej 200 zł rocznie! Wszystko jednak rozpiszę dokładnie w dalszej części artykułu.

Ubezpieczenie dziecka Nationale Nederlanden – analiza

Polisa dla dzieci od Nationale Nederlanden to prosta i zarazem korzystna oferta dostępna dla każdego, będąca typowym NNW, czyli ubezpieczeniem Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. W razie wypadku ubezpieczonego wypłacane jest świadczenie, które nie stanowi zwrotu kosztów leczenia czy rehabilitacji, ale jest swego rodzaju rekompensatą za poniesiony uszczerbek na zdrowiu. Sumy ubezpieczeń rosną zależnie od wysokości składki, co możecie zaobserwować na poniższym zrzucie ekranu. Wynika z niego między innymi, że za rozcięcie skóry, które nadaje się do szycia, Wasze dziecko otrzyma rekompensatę w wysokości 700 lub 1000 zł. Zważając na niewielką powagę tego rodzaju uszczerbku na zdrowiu, stawka wydaje się naprawdę wysoka. Podobne świadczenia będą nieco łagodzić skutki innych wypadków. Zwróćcie uwagę na fakt, że oparzenia, choć „chronione” są bardzo wysoką stawką świadczenia, obejmują wyłącznie urazy powyżej 5% powierzchni ciała i nie dotyczą poparzeń słonecznych.

Ubezpieczenie dziecka Nationale Nederlanden – pakiety

Oczywiście świadczenia sumują się ze sobą, gdy podczas wypadku dochodzi do kilku różnych uszkodzeń ciała. Przykładowo – dziecko ubezpieczone w pakiecie Optimum, które nieszczęśliwie przewróci się na rowerze, łamiąc rękę i rozcinając skórę (co będzie wymagało szycia) otrzyma 1400 zł świadczenia z tytułu polisy.

Moim zdaniem na szczególną uwagę zasługują pakiety Optimum i Premium. Oba nie należą do wyjątkowo drogich, za to oferują naprawdę solidne kwoty. Weźcie pod uwagę, że pakiet Standard, choć najtańszy, obejmuje wyłącznie złamania. Z własnego doświadczenia wiem, że przytrafiające się równie często zwichnięcia są nie tylko często bardziej bolesne, ale także trudniejsze w leczeniu i rehabilitacji. Nie wspomnę już o oparzeniach i innych, bardziej skomplikowanych skutkach wypadków.

Ponadto pakiet Premium obejmuje też tak zwane groźne urazy, czyli uszkodzenia ważnych narządów ciała: mózgu, trzustki, nerek, płuc, żołądka i wielu innych. Szczegółowy wykaz znajdziecie w załączniku nr 1 do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (link do dokumentu w dalszej części artykułu).

Ubezpieczeniem można objąć dziecko do momentu ukończenia 18. roku życia (już od dnia narodzin). W ramach jednej polisy możecie zapewnić ochronę maksymalnie 10 dzieci.

Opieka medyczna i opieka po wypadku

Oprócz klasycznego ubezpieczenie NNW dostępny jest też bogaty pakiet usług dodatkowych. Ich zakres wraz z ceną, którą należy dodać do wartości składki, widzicie poniżej. Priorytetowy z mojej perspektywy wydaje się pakiet Opieka medyczna, jednak za jedyne 25 zł więcej (rocznie) otrzymacie oba zestawy usług. Podsumowując: najszersza zakres ochrony (ubezpieczenie + oba pakiety dodatkowe) będzie kosztował Was rocznie 280 zł – dla jednego dziecka. Biorąc pod uwagę, że jedna wizyta u fizjoterapeuty to w dużych miastach koszt około 200 zł, cena nie wydaje się wygórowana (rehabilitacja jako taka na NFZ praktycznie nie istnieje).

Dodatkowe elementy ubezpieczenia dzieci

O limitach kwotowych dla każdego ze zdarzeń przeczytacie w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Opieka przez całą dobę i cały rok

Mocnym punktem ubezpieczenia dzieci w Nationale Nederlanden jest całodobowa i całoroczna ochrona nie tylko w szkole i w drodze do niej. Dzieci są obejmowane ochroną niezależnie od miejsca i czasu pobytu. Jedynie usługi dodatkowe opisane powyżej mogą być świadczone wyłącznie na terytorium Polski.

Wykluczenia obejmują jednak kilka zdarzeń w trakcie uprawiania niektórych sportów ekstremalnych czy sportów walki, a także zdarzeń… pod wpływem alkoholu i wypadków, do których świadomie lub nie przyczynił się opiekun dziecka.

Natychmiastowa wypłata świadczenia

Dużą zaletą i przewagą nad innymi polisami jest deklaracja wypłaty świadczenia po zaistnieniu wypadku, a nie dopiero po zakończeniu leczenia. O ile w przypadku zwykłych stłuczeń czy rozcięć „leczenie” polega na założeniu szwów i kończy się tego samego dnia w szpitalnej izbie przyjęć, to zwichnięcia czy złamania potrafią ciągnąć się za poszkodowanymi miesiącami. W większości przypadków środki z polisy mogą być przyznane dopiero po dostarczeniu dokumentu kończącego leczenie. Korzystając z polisy Nationale Nederlanden, możecie zgłosić zdarzenie od razu i tym samym zyskać środki na rehabilitację i inne wydatki.

Jak wykupić ubezpieczenie dziecka Nationale Nederlanden online?

Ubezpieczenie dziecka możliwe jest w 100% online. Wystarczy, że przejdziecie na dedykowaną stronę produktu i wybierzecie interesujący Was pakiet oraz ewentualnie usługi dodatkowe.

Początek procesu zawierania umowy o ubezpieczenie dzieci – Nationale Nederlanden

Cały proces nie powinien sprawić Wam trudu. Sami dopasujecie poszczególne elementy ubezpieczenia, wybierając najkorzystniejszą opcję. Wystarczy, że będziecie wykonywać polecenia wyświetlane na ekranie. Opłata składki ubezpieczenia w wybranym wariancie odbywa się jednorazowo, za pomocą szybkiej płatności online.

Umowę zawrzecie na 1 rok. Po tym czasie będziecie mogli ją oczywiście przedłużyć lub poszukać lepszej opcji. Decyzja należy do Was. Po zawarciu umowy otrzymacie potwierdzenie SMS o obowiązywaniu ochrony oraz Dokument ubezpieczenia drogą mailową.

Szczegółów szukaj w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) oraz w Karcie produktu.

Sprawdź też nasze inne analizy ubezpieczeń!

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów