Proste i tanie ubezpieczenie szkolne (NNW) dla dziecka z 10% rabatu, czyli rozsądna alternatywa dla szkolnych ubezpieczeń

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań, dotyczących polis ubezpieczeniowych, jest pytanie o ubezpieczenie szkolne, czyli tak zwane NNW dla dziecka. Wiadomo, nikt nie może przewidzieć choroby, upadku ze schodów lub poważnego wypadku. Nie da się jednak ukryć, iż większość moich odpowiedzi była podobna. Ubezpieczenia NNW są na tyle skomplikowanym produktem, iż nie da się ich obiektywnie porównać. Na stronach towarzystw nie znajdziemy klarownych informacji, jak to ma miejsce w przypadku produktów bankowych. Kalkulacje mają zazwyczaj indywidualny charakter, którym zajmują się agenci lub doradcy w oddziale ubezpieczyciela. Z tym problemem świetnie poradził sobie serwis bezpieczny.pl, oferujący proste ubezpieczenia ze stajni Generali, czyli światowego giganta rynku ubezpieczeń. Jako, że cały proces odbywa się w pełni online, ubezpieczenie możecie nabyć w ciągu kilku minut. Ma to również spory wpływ na cenę ubezpieczenia. Nisko-kosztowy model sprzedaży sprawia, iż ceny ubezpieczeń są bardzo konkurencyjne. Z racji zbliżającego się roku szkolnego, na szczególną uwagę zasługują ubezpieczenia szkolne. Co tu kryć, propozycje oferowane przez sekretariaty szkół na początku roku szkolnego zapewniają iluzoryczną ochronę, o czym mówi się już od wielu lat. Recepta na to jest jedna – trzeba samemu zadbać o ubezpieczenie dziecka, korzystając z rynkowych rozwiązań. Jeśli zdecydujecie się na ubezpieczenie Generali, kupując ubezpieczenie za pośrednictwem linków zamieszczonych na blogu oraz mojego kodu polecenia – otrzymacie dodatkowo 10% zniżki od cen podanych w tabelach. Co ważne, ubezpieczyć możecie zarówno ucznia (w wieku do 25 lat), przedszkolaka, jak i dziecko w wieku żłobkowym. Ubezpieczenie obowiązuje również w przypadku zachorowania na COVID-19.

Ubezpieczenie szkolne

Prawdą jest, że dzieci potrzebują dużo ruchu. I dobrze! Nie jest jednak tajemnicą, iż niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem. Od wielu lat w polskich szkołach praktykuje się schemat, w którym na pierwszym zebraniu, rodzice otrzymują ofertę ubezpieczenia NNW od ubezpieczyciela, którego wybrał dyrektor danej szkoły. Jakimi kryteriami się on kierował w wyborze danego zakładu ubezpieczeń? Wolę nie wiedzieć… dla własnego spokoju.

Tego typu ubezpieczenia są dość tanie, kosztują zazwyczaj od 30 zł do 50 zł. Niestety oferują one pozorną ochronę, gdy dojdzie do wypadku. Sumy ubezpieczeń wynoszą od 5000 zł do 10.000 zł. Zatem za złamanie ręki można otrzymać…100 zł – 200 zł odszkodowania, nie mówiąc już o wielu wyłączeniach z ubezpieczenia. Ponadto pomimo dobrowolności ubezpieczenia, nauczyciele wielokrotnie wywierają presję na zakup polisy, uświadamiając wręcz, że jest ono obowiązkowe. Mało tego, dość często uniemożliwia się rodzicom zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia. Nonsens.

Jeśli zdecydowaliście się na niezawieranie umowy ubezpieczenia NNW oferowanego przez szkołę lub chcecie zapewnić dziecku dodatkową ochronę, warto wykupić NNW Szkolne we własnym zakresie. W dzisiejszym artykule przeanalizuję bardzo prostą ofertę agenta ubezpieczeniowego Bezpieczny.pl Sp. z o.o., będącego właścicielem serwisu bezpieczny.pl, na którym znajdziecie propozycje ubezpieczyciela Generali. Cecha szczególna serwisu to prostota oraz szybkość zawarcia umowy, która dostarczana jest mailowo. W tym przypadku polisa zawierana jest na okres 12 miesięcy.

Ubezpieczenie szkolne Generali – analiza

W przypadku ubezpieczenia szkolnego Generali, składka roczna po uwzględnieniu rabatu waha się od 35,10 zł do 157,5 zł. Oczywiście, im wyższa składka, tym większa suma ubezpieczenia. Ubezpieczenie dla przedszkolaka lub dla dziecka w żłobku jest nawet nieco tańsze (od 34,20 zł do 144 zł). Zakres ubezpieczenia jest niemal identyczny jak w przypadku ubezpieczenia szkolnego (drobne różnice w kwotach świadczeń). W związku z tym oba rodzaje ubezpieczeń przeanalizujemy wspólnie.

To co najbardziej Was interesuje to zapewne wartość wypłacana za 1% uszczerbka na zdrowiu. Otóż wynosi ona od 120 zł do nawet 500 zł! Ponadto Generali wypłaci odszkodowanie za każdy dzień pobytu waszego dziecka w szpitalu (od 20 zł do 100 zł za jeden dzień). Ubezpieczenie gwarantuje również wypłatę świadczenia za takie zdarzenia jak śmierć rodzica, odbudowa zęba stałego, rehabilitacja, poważne zachorowanie, czy ugryzienie kleszcza.

Co ciekawe, ubezpieczenie działa również w przypadku wyczynowego uprawiania sportów. W zakres ochrony wchodzą sportowe zajęcia szkolne, pozaszkolne oraz sporty uprawiane w życiu prywatnym, w tym między innymi sporty walki, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, jazda konna, pływanie. 

Odszkodowanie w przypadku śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, zawału serca lub udaru mózgu wyniesie od 12.000 zł do 50.000 zł, zaś gdy do zgonu dojdzie w wyniku wypadku komunikacyjnego, kwota ta wzrasta do widełek od 21.000 zł do 80.000 zł.

Nowością w tegorocznej ofercie jest świadczenie wypłacane w związku z pobytem w szpitalu spowodowanym chorobą COVID-19. Inne nowości to pomoc psychologiczna do kwoty 600 zł oraz zwrot kosztów wycieczki szkolnej, która nie odbyła się z powodu wypadku lub choroby – do kwoty 500 zł.

OC dla dziecka!

Równie ciekawą opcją jest dodatkowe ubezpieczenie OC dla dziecka. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest znane przede wszystkim właścicielom pojazdów, dla których jest obowiązkowe. Coraz częściej jednak decydujemy się na wykupienie tego rodzaju polisy na wypadek drobnych błędów w życiu codziennym.

W bezpieczny.pl wykupicie polisę OC dla dziecka w wieku od 13 lat. Jest to dodatkowa oferta, którą możecie dodać do ubezpieczenia szkolnego NNW. Dostępne są w tym przypadku trzy warianty, które powiększą koszt składki NNW o odpowiednio: 9 zł, 13,5 zł, lub 22,5 zł. Natomiast sumy ubezpieczeń to odpowiednio: 30.000 zł, 40.000 zł i 50.000 zł.

Ubezpieczenie szkolne
Ubezpieczenie szkolne warto wzbogacić o dodatkowe OC

Ubezpieczenie OC dla dziecka oczywiście nie powstrzyma destrukcyjnych wyczynów rozbieganych dzieci, ale sprawi, że ich skutki nie będą aż tak bolesne dla portfela rodziców.

W jakich przypadkach zadziała ubezpieczenie OC dziecka? Gdy pociecha wyrządzi osobom trzecim nieumyślną szkodę w życiu prywatnym – wybije szybę piłką, porysuje samochód podczas jazdy na rowerze czy zniszczy drogi garnitur, oblewając go wodą z kałuży. Ubezpieczenie OC dotyczy również młodzieży, odbywającej praktyki w ramach przygotowania do zawodu.

Obsługa w pełni online

Oprócz kwestii finansowych, wszystkie warianty zapewniają ogromną wygodę w zakresie obsługi produktowej, dzięki zawarciu umowy w pełni online. Mało tego, na jednej polisie możecie zawrzeć od razu ubezpieczenie dla kilkorga dzieci. Wasze dzieci objęte będą ochroną 24 godziny na dobę na całym świecie. Ochrona trwa przez 12 miesięcy, licząc od godziny 0:00 następnego dnia po opłaceniu składki. Serwis bezpieczny.pl zapewnia również uproszczony sposób zgłaszania roszczeń na podstawie skanów/kopii/zdjęć bezpośrednio na stronie portalu. Nabywając polisę online zapewniacie sobie całodobowy dostęp do warunków ubezpieczenia oraz likwidacji szkody przez Internet.

Jak nabyć ubezpieczenie szkolne z rabatem?

Pomimo bardzo konkurencyjnych cen, użytkownicy bloga mogą uzyskać 10% zniżki od stawek bazowych. Aby otrzymać rabat należy na stronie promocji bezpieczny.pl wybrać odpowiedni typ ubezpieczenia (zakup nowego lub kontynuacja dotychczasowego) oraz przejść do dalszej ścieżki zakupowej. Kod rabatowy powinien aktywować się automatycznie. Jeśli tak się nie stanie, w polu na kod pośrednika wpiszcie: 02346. W ramach jednej polisy możecie zakupić ubezpieczenie dla więcej niż jednego dziecka. To spora oszczędność czasu, zważywszy, iż dla każdego dziecka zakres ubezpieczenia może być odmienny.

Po wyborze odpowiedniego wariantu, wypełnijcie dość intuicyjny wniosek, po czym umowa trafi na waszego maila. Którą stawkę wybrać? Ta kwestia należy już do Was. Warto zauważyć, iż nawet najdroższe opcje, w ujęciu miesięcznym kosztują tylko nieco ponad 10 zł. Natomiast przykładowa wypłata odszkodowania za 4% uszczerbku na zdrowiu wyniesie aż 2000 zł, czyli wielokrotnie przewyższy kwotę opłaconej składki.

Szczegóły w znajdziecie w następujących dokumentach:

A może konto dla dziecka?

Jeśli oprócz ubezpieczenia, chcielibyście założyć konto dla swojego dziecka, dwie ciekawe propozycje znajdziecie w bankach ING oraz mBank. W obu przypadkach zgarniecie po 50 zł premii za założenie konta dziecku. Sami też możecie otrzymać premię na start, a do tego solidne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów