fbpx

Proste i tanie NNW dla dziecka z 10% rabatu, czyli rozsądna alternatywa dla szkolnych ubezpieczeń

Dość często w wiadomościach prywatnych pytacie mnie o polecenie jakiegoś dobrego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (co prawda nazywacie je dość różnie, ale logika doprowadza mnie do wniosku, że o ten rodzaj ubezpieczeń właśnie chodzi). Wiadomo, nikt nie przewidzi choroby, upadku ze schodów lub nie daj Boże poważnego wypadku. Nie da się jednak ukryć, iż większość moich odpowiedzi była podobna. Ubezpieczenia NNW są na tyle skomplikowanym produktem, iż nie da się ich obiektywnie porównać. Na stronach towarzystw nie znajdziemy klarownych informacji, co i ile kosztuje, jak to ma miejsce w przypadku produktów bankowych. Kalkulacje mają zazwyczaj indywidualny charakter, którym zajmują się agenci lub doradcy w oddziale ubezpieczyciela. Z tym problemem świetnie poradził sobie serwis bezpieczny.pl, oferujący proste ubezpieczenia ze stajni Generali, czyli światowego giganta rynku ubezpieczeń. Jako, że cały proces odbywa się w pełni online, ubezpieczenie możecie nabyć w ciągu kilku minut. Ma to również spory wpływ na cenę ubezpieczenia. Nisko-kosztowy model sprzedaży sprawia, iż ceny ubezpieczeń są bardzo konkurencyjne. Na szczególną uwagę zasługują ubezpieczenia szkolne, dlatego to one trafiają jako pierwsze do dzisiejszej analizy. Co tu kryć, propozycje oferowane przez sekretariaty szkół na początku roku szkolnego zapewniają iluzoryczną ochronę, o czym mówi się już od wielu lat. Korzystając z linków zamieszczonych na blogu oraz mojego kodu polecenia otrzymacie dodatkowo 10% zniżki od cen podanych w tabelach. Co ważne, ubezpieczyć możecie zarówno ucznia (w wieku do 25 lat), przedszkolaka, jak i dziecko w wieku żłobkowym.

Ubezpieczenie szkolne

Prawdą jest, że dzieci potrzebują dużo ruchu. I dobrze! Nie jest jednak tajemnicą, iż niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem. Od wielu lat w polskich szkołach praktykuje się schemat, w którym na pierwszym zebraniu, rodzice otrzymują ofertę ubezpieczenia NNW od ubezpieczyciela, którego wybrał dyrektor danej szkoły. Jakimi kryteriami się on kierował w wyborze danego zakładu ubezpieczeń? Wolę nie wiedzieć… dla własnego spokoju.

Tego typu ubezpieczenia są dość tanie, kosztują zazwyczaj od 30 zł do 50 zł. Niestety oferują one pozorną ochronę, gdy dojdzie do wypadku. Sumy ubezpieczeń wynoszą od 5000 zł do 10.000 zł. Zatem za złamanie ręki można otrzymać…100 zł – 200 zł odszkodowania, nie mówiąc już o wielu wyłączeniach z ubezpieczenia. Ponadto pomimo dobrowolności ubezpieczenia, nauczyciele wielokrotnie wywierają presję na zakup polisy, uświadamiając wręcz, że jest ono obowiązkowe. Mało tego, dość często uniemożliwia się rodzicom zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia. Nonsens.

Jeśli zdecydowaliście się na niezawieranie umowy ubezpieczenia NNW oferowanego przez szkołę lub chcecie zapewnić dziecku dodatkową ochronę, warto wykupić NNW Szkolne we własnym zakresie. W dzisiejszym artykule przeanalizuję bardzo prostą ofertę agenta ubezpieczeniowego Bezpieczny.pl Sp. z o.o., będącego właścicielem serwisu bezpieczny.pl, na którym znajdziecie propozycje ubezpieczyciela Generali. Cecha szczególna serwisu to prostota oraz szybkość zawarcia umowy, która dostarczana jest mailowo. W tym przypadku polisa zawierana jest na okres 12 miesięcy.

Ubezpieczenie szkolne Generali – analiza

W przypadku ubezpieczenia szkolnego Generali, składka roczna po uwzględnieniu rabatu waha się od 35,10 zł do 152,10 zł. Oczywiście, im wyższa składka, tym większa suma ubezpieczenia. Ubezpieczenie dla przedszkolaka lub dla dziecka w żłobku jest nawet nieco tańsze (od 34,20 zł do 140,40 zł). Zakres ubezpieczenia jest niemal identyczny jak w przypadku ubezpieczenia szkolnego (drobne różnice w kwotach świadczeń). W związku z tym oba rodzaje ubezpieczeń przeanalizujemy wspólnie.

To co najbardziej Was interesuje to zapewne wartość wypłacana za 1% uszczerbka na zdrowiu. Otóż wynosi ona od 120 zł do nawet 500 zł! Ponadto Generali wypłaci odszkodowanie za każdy dzień pobytu waszego dziecka w szpitalu (od 20 zł do 100 zł za jeden dzień). Ubezpieczenie gwarantuje również wypłatę świadczenia za takie zdarzenia jak śmierć rodzica, odbudowa zęba stałego, rehabilitacja, poważne zachorowanie, czy ugryzienie kleszcza.

Co ciekawe, ubezpieczenie działa również w przypadku wyczynowego uprawiania sportów. W zakres ochrony wchodzą sportowe zajęcia szkolne, pozaszkolne oraz sporty uprawiane w życiu prywatnym, w tym między innymi sporty walki, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, jazda konna, pływanie. 

Odszkodowanie w przypadku śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, zawału serca lub udaru mózgu wyniesie od 12.000 zł do 50.000 zł, zaś gdy do zgonu dojdzie w wyniku wypadku komunikacyjnego, kwota ta wzrasta do widełek od 21.000 zł do 80.000 zł.

Nowością w tegorocznej ofercie jest świadczenie wypłacane w związku z pobytem w szpitalu spowodowanym chorobą COVID-19. Inne nowości to pomoc psychologiczna do kwoty 600 zł oraz zwrot kosztów wycieczki szkolnej, która nie odbyła się z powodu wypadku lub choroby – do kwoty 500 zł.

Obsługa w pełni online

Oprócz kwestii finansowych, wszystkie warianty zapewniają ogromną wygodę w zakresie obsługi produktowej, dzięki zawarciu umowy w pełni online. Mało tego, na jednej polisie możecie zawrzeć od razu ubezpieczenie dla kilkorga dzieci. Wasze dzieci objęte będą ochroną 24 godziny na dobę na całym świecie. Ochrona trwa przez 12 miesięcy, licząc od godziny 0:00 następnego dnia po opłaceniu składki. Serwis bezpieczny.pl zapewnia również uproszczony sposób zgłaszania roszczeń na podstawie skanów/kopii/zdjęć bezpośrednio na stronie portalu. Nabywając polisę online zapewniacie sobie całodobowy dostęp do warunków ubezpieczenia oraz likwidacji szkody przez Internet.

Jak nabyć ubezpieczenie z rabatem?

Pomimo bardzo konkurencyjnych cen, użytkownicy bloga mogą uzyskać 10% zniżki od stawek bazowych. Aby otrzymać rabat należy na stronie promocji bezpieczny.pl wybrać odpowiedni typ ubezpieczenia (zakup nowego lub kontynuacja dotychczasowego) oraz przejść do dalszej ścieżki zakupowej. Kod rabatowy powinien aktywować się automatycznie. Jeśli tak się nie stanie, w polu na kod pośrednika wpiszcie: 02346. W ramach jednej polisy możecie zakupić ubezpieczenie dla więcej niż jednego dziecka. To spora oszczędność czasu, zważywszy, iż dla każdego dziecka zakres ubezpieczenia może być odmienny.

Po wyborze odpowiedniego wariantu, wypełnijcie dość intuicyjny wniosek, po czym umowa trafi na waszego maila. Którą stawkę wybrać? Ta kwestia należy już do Was. Warto zauważyć, iż nawet najdroższe opcje, w ujęciu miesięcznym kosztują tylko nieco ponad 10 zł. Natomiast przykładowa wypłata odszkodowania za 4% uszczerbku na zdrowiu wyniesie aż 2000 zł, czyli wielokrotnie przewyższy kwotę opłaconej składki.

Szczegóły w znajdziecie w następujących dokumentach:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów