Tanie ubezpieczenie NNW dla studenta od Generali – 10% zniżki dla czytelników bloga

Ubezpieczenie dla studenta? Bądźmy szczerzy, czas studiów, w przypadku większości osób, nie należy do najspokojniejszych etapów w życiu. Zdaję sobie sprawę, że mało kto też myśli wtedy o samodzielnym ubezpieczaniu się. Każda złotówka jest skrzętnie przeliczana na zgrzewki… beztłuszczowego jogurtu. Mimo to, jako człowiek, który na nauce spędził znaczną część swojego życia, uważam, że niewielka składka na prywatne ubezpieczenie nie musi wcale mocno kłuć w portfel. W razie niekorzystnego obrotu spraw, potrafi jednak naprawdę uratować skórę. Dziś przeanalizuję dla Was specjalną polisę, czyli ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) dla studentów. Dodatkowo mam dla Was 10% zniżki z kodem, który znajdziecie w dalszej części artykułu. Mowa o ofercie towarzystwa Generali i platformie Bezpieczny.pl, zapewniającej zakup ubezpieczenia w pełni online. Dzisiejszy artykuł jest niejako kontynuacją pierwszego wpisu z cyklu, który został opublikowany w sierpniu 2021 roku. Omawiałem w nim NNW dla dzieci w wieku szkolnym – alternatywę dla dostępnych w szkole, „domyślnych” polis. Scharakteryzowałem też ubezpieczenie dla waszego czworonoga, również z 10% zniżki.

Ubezpieczenie NNW – co to takiego?

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków to rodzaj ubezpieczenia osobowego, które zapewnia ochronę finansową ubezpieczonemu lub osobie uposażonej (czyli osobie wskazanej przez Was, której mają zostać wypłacone środki). Środki wypłacane są w przypadku wystąpienia uszczerbku na zdrowiu (stałego lub chwilowego), czy też śmierci. Zależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego i podpisanej polisy, zabezpieczone mogą zostać koszty leczenia i hospitalizacji, koszty rehabilitacji, leków i wielu innych drogich i wątpliwych „przyjemności”, powstałych w momencie wypadku. 

Kombinacji warunków jest na rynku tyle samo, co samych ofert, dlatego porównywanie ich ze sobą może być dość karkołomne. Nie da się jednoznacznie określić, które ubezpieczenie będzie najlepsze – wiele zależy od waszych prywatnych preferencji. Inną polisę wybierze sportowiec, inną domator, a jeszcze inną podróżnik. Jedno jest jednak pewne – sam fakt posiadania takiego ubezpieczenia znacznie zwiększa komfort psychiczny. Roczna składka nie jest zbyt kosztowna, dlatego nawet studencka kieszeń nie powinna zostać zbytnio nadszarpnięta. 

Studenckie NNW od Generali – ciekawa opcja

W ofercie Generali dla studentów dostępnych jest pięć progów ochrony, różniących się wartością składki rocznej i oczywiście wartością ubezpieczenia. Najtańsza opcja to 55 zł rocznie (49,5 zł po zniżce). Najdroższa polisa będzie kosztować Was 169,2 zł z kodem. Ochroną zostaniecie objęci niezależnie od miejsca na świecie, w którym akurat będziecie się znajdować. OWU może jednak ustalać inne kryteria dla poszczególnych polis.

Jeśli zastanawiacie się, ile pieniędzy można otrzymać za poszczególne urazy, powinniście posłużyć się stworzoną do tego celu Tabelą urazów. Jak wyczytacie w ofercie, za 1% uszczerbku na zdrowiu (taryfikator znajdziecie w tabeli) otrzymacie od 240 do 600 zł odszkodowania. Wszystko zależy oczywiście od wartości polisy. 

Dodatkowe świadczenie, o wartości od 200 zł do 500 zł (w zależności od wysokości składki), należy się również w przypadku pobytu w szpitalu z powodu pandemii COVID-19. Odszkodowanie w tym przypadku płatne jest od drugiego dnia pobytu w szpitalu (na standardowym oddziale lub na OIOM-ie) i tylko wtedy, gdy hospitalizacja trwała minimum 5 dni. Świadczenie może być wypłacone dwukrotnie w ciągu roku.

Ubezpieczenie NNW od Generali ma naprawdę wiele zalet!

Polisa obejmuje również wypłatę świadczenia na wypadek śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku (również komunikacyjnego), zawału serca czy udaru mózgu. W sytuacji śmierci ubezpieczonego wskutek wypadku komunikacyjnego wysokość odszkodowania wyniesie od 32.000 zł (przy najniższej składce) do 81.000 zł. Mniejsze świadczenie wypłacane jest po śmierci wskutek innego nieszczęśliwego wypadku lub udaru czy zawału serca – od 25.000 zł do 60.000 zł.

Wypłata następuje również w mniej drastycznych okolicznościach: po pobycie w szpitalu, zakupie niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego, wykryciu poważnej choroby czy w przypadku wykonania badań na obecność HIV oraz WZW (a także leczenie i wizyty konsultacyjne z lekarzem).

Wszystkie te sytuacje zostały opisane w dwóch głównych dokumentach: Karcie produktu i Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, z którymi polecam zapoznać się przed zawarciem umowy.

Ubezpieczenie OC dla studenta

Jako dodatek do ubezpieczenia NNW możecie wybrać także pakiet OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Polisa zabezpieczy Was na wypadek wyrządzonych przez Was szkód, których naprawę pokryje ubezpieczyciel. Ochrona będzie obowiązywać podczas wykonywania praktyk, nauki na uczelni, a także podczas czynności życia prywatnego. Delikatne spotkanie towarzyskie też się raczej łapie w ten zakres 😉

Dostępna są trzy pakiety, powiększające składkę o 10 zł, 15 zł lub 25 zł (a po zniżce z naszym kodem: 9 zł, 13,50 zł lub 22,50 zł). Sumy ubezpieczeń to odpowiednio: 30.000 zł, 40.000 zł lub 50.000 zł.

Ubezpieczenie OC przydaje się na wypadek wybicia szyby, uszkodzenia cudzego mienia czy wyrządzenie komuś nieumyślnej szkody fizycznej, co może wiązać się z roszczeniami finansowymi i obciążeniem kosztami naprawy, leczenia czy rehabilitacji. Mówiąc prościej – przydaje się w najmniej oczekiwanym momencie.

Ubezpieczenie OC dla studenta – Bezpieczny.pl

Jak kupić ubezpieczenie dla studenta taniej – kod na -10%!

Ofertę Generali można uznać za bardzo korzystną. Obejmuje wiele różnych urazów i zdarzeń. Ciężko też doszukać się w niej irytujących wykluczeń, które często chronią ubezpieczyciela przed wypłaceniem odszkodowania. 

Jak już wspominałem, atrakcyjną wartość składki możecie jeszcze obniżyć o 10% ekstra z kodem 02346. Wystarczy, że przejdziecie na dedykowaną stronę oferty, a następnie wybierzecie interesujący Was próg kwotowy. Kod powinien wpisać się automatycznie po przejściu w link.

Wybierzcie jeden z wariantów kwotowych.

W tym miejscu możecie wybrać jedną z dwóch opcji: podpisanie nowej polisy NNW lub przedłużenia aktualnej, zakupionej wcześniej w serwisie Bezpieczny.pl

polisa nnw jakdorobic generali
Kod zadziała w obu sytuacjach

Kod zniżkowy zadziała także w przypadku przedłużania polisy. Odpowiednie miejsce do wpisania kodu znajdziecie na samym dole formularza osobowego. 

nnw generali jakdorobic
10% zniżki to nie w kij dmuchał 🙂

Po pojawieniu się w oknie z kodem czerwonego „ptaszka”, w podsumowaniu po prawej stronie ekranu powinien zostać uwzględniony kod zniżkowy.

System naliczył 10% rabatu

Ubezpieczenie dla studenta – obsługa w całości online

Dużą zaletą ubezpieczenia NNW dla studenta od Generali, zawieranego za pomocą platformy bezpieczny.pl, jest pełna obsługa online. Finalizowanie umów w ten sposób jest szybkie i nie wymaga organizowania sobie wycieczek do agentów ubezpieczeniowych. Pozwala też uniknąć ich dużych prowizji. Ochrona obowiązuje przez 12 miesięcy, od godziny 00:00 w dniu następującym po dniu opłacenia składki.

Szczegółów szukajcie w :

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów