fbpx

Alior Bank: iKonto Biznes z 400 zł ultra łatwego bonusu na start + do 1500 zł premii za rutynową aktywność na koncie + do 1000 zł zwrotu za paliwo

Trwa do:
31 stycznia 2024
Dostępność wniosków
3000

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Konto firmowe Alior Banku po raz kolejny dostarcza nam świetną okazję do zgarnięcia wysokiej premii na start! Creme de la creme całego zestawu promocji jest bonus powitalny o wartości 400 zł na ultra łatwych zasadach – wystarczy, że podczas wnioskowania o rachunek wykorzystacie specjalny kod, który znajdziecie oczywiście w treści tego artykułu 😉 Do tego czeka na Was ponownie 10% zwrotu za transakcje na stacjach paliw (do 1000 zł miesięcznie) oraz tradycyjny już bonus od banku w niezmiennej wysokości 1500 zł! Łącznie do zdobycia jest zatem nawet 2900 zł premii! Maksymalna wartość premii jak zawsze pozostaje w Waszych rękach. Co prawda zdobycie pełnej puli może okazać się dość trudne, jednak nawet mniej aktywni użytkownicy, korzystający ze swojego konta w bardzo podstawowy sposób, mogą całkiem sporo zarobić. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, zaś w ramach promocji dodatkowo zostaniecie zwolnieni z opłaty za kartę debetową do końca 2024 roku. Przy okazji przypominam o trwającej promocji konta osobistego, w której do zdobycia jest nawet 500 zł premii na start + 240 zł zwrotu za płatności telefonem oraz promocji karty kredytowej z nawet 900 zł zwrotu za transakcje!

Uczestnicy promocji Alior Bank

Zestaw promocji, który dla Was opisuję, to trzy oddzielne akcje, różniące się od siebie warunkami.

 • Promocja z 400 zł premii na start skierowana jest do użytkowników prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy nie posiadają i nie posiadali w Alior Banku żadnego produktu firmowego w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed przystąpieniem do promocji.
 • Trzecia promocja to 10% zwrotu za paliwo do 200 zł miesięcznie (razem nawet 1000 zł). Dostępna jest dla nowych i obecnych klientów firmowych Alior Banku, pod warunkiem, że nigdy wcześniej, przed dniem rozpoczęcia promocji (czyli przed 1 października 2023 roku), nie posiadali karty debetowej wydanej do konta firmowego w Alior Banku.
 • Promocja z 1500 zł maksymalnej premii za aktywność dotyczy wyłącznie nowych klientów firmowych banku. Jeśli kiedykolwiek posiadaliście w Alior Banku któryś z produktów dla firm – nie weźmiecie udziału w tej części promocji.

Jeśli więc Alior Bank jest dla Waszej firmy całkowitą nowością, możecie odebrać do 2900 zł premii i to nawet wtedy, gdy macie już w Alior Banku swoje konto osobiste lub inny produkt indywidualny! A jeśli nie posiadacie jeszcze konta osobistego w Alior Banku, przypominam o trwającej promocji, w której do zdobycia jest nawet 500 zł premii na start + 240 zł zwrotu za płatności telefonem.

Zasady promocji Alior Banku

W tej sekcji rozpiszę po kolei zasady dostępnych w Alior Banku akcji dla firm. Premie możecie ze sobą łączyć, o ile spełniacie opisane wyżej wymagania.

 • 400 zł premii na start – zdobycie bonusu wymaga jedynie wpisania kodu PROMO400 i wykonania przelewu do ZUS lub organów podatkowych (domyślnie dla większości – Urzędu Skarbowego). Bank przygotował 3000 nagród (po wykorzystaniu 2400 nagród oraz po wykorzystaniu całej puli na stronie promocji pojawi się stosowna informacja).
 • 10% zwrotu za paliwo to w obecnych czasach bardzo ciekawa promocja – szczególnie dla osób, które aktywnie korzystają ze swojego samochodu. 10% to nie w kij dmuchał – rzadko spotyka się bank z tak dużą wartością zwrotu za jakiekolwiek zakupy.
 • Premia 1500 to nagroda za aktywność. Zdobycie pełnej puli może być trudne, postarajcie się jednak wykroić z tego tortu jak najwięcej 🙂

Premia za konto firmowe Alior Bank

Zakładanie rachunku iKonto Biznes + 400 zł premii na start

 • Pierwszym krokiem będzie przejście na dedykowaną stronę promocji i złożenie wniosku o otwarcie iKonta Biznes wraz z kartą debetową Mastercard z Plusem. Macie na to czas do 31 stycznia 2024 rokuPamiętajcie, by we wniosku wpisać kod PROMO400 uprawniający Was do odbioru aż 400 zł premii na start.
 • Podpisanie umowy o rachunek powinno odbyć się w ciągu maksymalnie 15 dni od momentu złożenia wniosku. Finalizacja umowy może się odbyć w pełni online (z weryfikacją tożsamości za pomocą VideoSelfie lub wykonując przelew weryfikacyjny z konta w innym banku) lub za pośrednictwem kuriera.
 • Żeby odebrać 400 zł łatwej premii na start, w ciągu 45 dni kalendarzowych od otwarcia konta firmowego wykonajcie przelew do ZUS lub organów podatkowych o dowolnej wartości (możecie to zrobić przy okazji spełniania warunków promocji z bonusami za aktywność, którą opisujemy w dalszej części artykułu).

400 zł premii na start otrzymacie do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełnicie warunek, czyli wykonacie przelew do ZUS/US.

Przykładowo: zakładając konto z kodem PROMO400 w listopadzie 2023 roku i wykonując przelew do ZUS/US w tym samym miesiącu, bonus otrzymacie w terminie do końca grudnia 2023 roku.

Do 1500 zł bonusu za aktywność

Jeśli chodzi o tę część premii, jest to w pewnym sensie „stała” promocja Alior Banku. W niniejszej promocji udział mogą wziąć wyłącznie całkiem nowi klienci firmowi, którzy nigdy wcześniej nie posiadali konta dla przedsiębiorców w Alior Banku.

W teorii do zgarnięcia jest aż 1500 zł w postaci bonusów. Trzeba jednak zaznaczyć, że prawdopodobnie niewielu przedsiębiorców wypracuje maksymalny poziom premii. Nie traćcie jednak rezonu, nawet mało aktywni “gracze” mogą ze spokojem upolować dodatkowe kilkaset złotych dodatkowego dochodu dla swojej firmy!  

Przejdźmy do konkretów. Bonus naliczany będzie co miesiąc, przez 12 kolejnych miesięcy, od momentu założenia konta (miesiąc otwarcia rachunku jest już pierwszym liczącym się miesiącem). Każdego miesiąca będziecie mogli zgarnąć maksymalnie 125 zł premii, co w skali roku da omawiane 1500 zł. Niezależnie od tego, które czynności wykonacie każdego miesiąca, nadrzędnym warunkiem będzie zrobienie co najmniej 4 płatności bezgotówkowych firmową kartą debetową – w każdym miesiącu. Bez tego bonus za dany miesiąc nie zostanie wypłacony (nie dotyczy pierwszego miesiąca udziału w promocji). 

Za co bank będzie naliczał premię? Oto odpowiedź:

 • Przelew do ZUS lub US – 20 zł

Premia 20 zł za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS lub do Urzędu Skarbowego (na kwotę minimum 500 zł) – to bardzo prosty warunek. Wystarczy z zapłacić tradycyjnym przelewem składki do ZUS-u lub zaliczkę na podatek, by cieszyć się zwrotem wynoszącym 20 zł. Z tej premii może skorzystać praktycznie każdy, nawet osoby opłacające składki w ramach rządowej Ulgi na start. Po 12 miesiącach zarobicie 240 zł premii na jednej z najbardziej znienawidzonych czynności wśród przedsiębiorców. Pamiętajcie jednak, by nie korzystać z przelewów natychmiastowych ani usługi zlecenia stałego, które nie zostaną zaliczone w promocji. Jeśli korzystacie z programów do księgowości, które pośredniczą (za pomocą bramki płatniczej) w przelewach do urzędu, taka płatność również nie powinna zostać zaliczona. Skupcie się na bezpośrednim przelewie z konta.

 • Przelew SEPA – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 100 EUR. Ta część premii niestety nie jest zbyt opłacalna, gdyż koszty przewalutowania “przejedzą” uzyskany bonus. Chyba że i tak mieliście wykonać takowy przelew. Wówczas 10 zł nieco złagodzi ból portfela.

 • Transakcje bezgotówkowe wykonane kartą – 25 zł

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych kartą w kwocie minimum 2000 zł. Jest to niejako moneyback naliczany w zamian za użytkowanie karty. Jeśli i tak wykonujecie zakupy firmowe, 25 zł wpadnie bez oglądania się za siebie. Mimo wszystko, nie wszystkie płatności zostaną zaliczone przez bank. Mowa tu o podmiotach bukmacherskich i hazardowych, transportowych czy ubezpieczeniowych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie. Wystarczy użyć skrótu ctrl+f, a następnie wpisać frazę MCC.

 • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł

Premię za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymacie, jeśli na wasz rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF (Polskie Centrum Kas Fiskalnych) w kwocie 100 zł. O jaki bonus chodzi? Otóż każdy klient, który po raz pierwszy dokonuje zakupu kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, otrzymuje 100 zł bonusu z tytułu dedykowanej promocji. Oprócz tego możecie otrzymać upust cenowy w wysokości 15% od rekomendowanej ceny producenta oraz zwrot lub ulgę z Urzędu Skarbowego w wysokości maksymalnie 90% wartości urządzenia fiskalnego (nie więcej niż 700 zł). Regulamin promocji znajdziecie tutaj.

 • Premia za średniomiesięczne saldo

Ten bonus jest niejako substytutem oprocentowania rachunku. Nie jest może ono zbyt wysokie, aczkolwiek mało który rachunek firmowy posiada jakiekolwiek oprocentowanie. Ta transza bonusu jest w pewnym sensie nagrodą dla osób, które mają wysoką płynność na koncie firmowym. Bonus wynosi odpowiednio, dla kwoty:

– od 250,01 do 10.000 zł – 0 zł,

– od 10.000,01 zł do 50.000 zł –5 zł,

– od 50.000,01 zł do 100.000 zł – 10 zł,

– powyżej 100.000 zł – 20 zł.

 • Możecie także zgarniać 25 zł miesięcznie za wykonanie transakcji walutowych o wartości od 5000 jednostek waluty obcej w usłudze Autodealing i 15 zł za wykonanie co najmniej 3 przelewów zagranicznych.

Miesięczne bonusy będą wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wypełnicie poszczególne warunki. 

Krótka ściąga dla uczestników promocji Alior Bank 🙂

Przykład: Maciej zrobił w listopadzie 2023 roku premiowany przelew składek ZUS i wydał za pomocą karty wymaganą kwotę. Jego średniomiesięczne saldo wyniosło 11.990 zł. Jako że podczas wnioskowania o konto wykorzystał kod PROMO400, powyższy przelew do ZUS wykonany w terminie do 45 dni kalendarzowych od otwarcia konta zaowocował także przyznaniem premii w wysokości 400 zł. Otrzyma więc łącznie 450 zł premii za spełnienie wszystkich warunków – do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków, czyli do końca grudnia 2023 roku. W kolejnych miesiącach wypłata premii będzie przebiegać w podobny sposób (czyli do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego), jednak już bez 400 zł specjalnego bonusu na start.

Szczegółów szukajcie w:

10% zwrotu za paliwo od Alior Banku – do 1000 zł premii

Nagrodą w tej części promocji jest comiesięczny zwrot za transakcje wykonane na stacjach paliw kartą Mastercard z Plusem, o którą zawnioskujecie podczas zakładania rachunku lub później – w bankowości elektronicznej. Zwrot będzie naliczany przez pierwsze 5 miesięcy, licząc już od miesiąca, w którym założycie konto. Przykładowo, jeśli założycie konto w październiku 2023 roku, będziecie otrzymywać zwroty za transakcje na stacjach paliw wykonane od października 2023 roku do lutego 2024 roku.

Zwrot ma wartość 10% w skali roku i nie więcej niż 200 zł miesięcznie (maksymalnie więc 1000 zł łącznej premii z tytułu zwrotów). Premia zostanie naliczona od konkretnych transakcji oznaczonych kodami MCC: 5172, 5541, 5542, 5983 (punkty usługowo – handlowe, które zajmują się detaliczną sprzedażą paliw i olejów napędowych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej).

Do zwrotu nie kwalifikują się transakcje typu cashback, czyli wypłaty gotówki podczas płatności kartą (na przykład na stacjach paliw).

Rachunek jest prosty. Aby miesięcznie otrzymać zwrot na poziomie 200 zł, na stacjach należałoby wydać kwotę co najmniej 2000 zł.

Zwrot za paliwo od Alior Bank!


Aby jednak bank wypłacił Wam zwrot za paliwo w danym miesiącu, należy spełnić w każdym z nich dwa warunki:

 • Warunek pierwszy to wykonanie kartą lub kartami (chodzi konkretnie o karty Mastercard z Plusem, jeśli posiadacie ich więcej) wydanymi do konta firmowego w Alior Banku transakcji na kwotę co najmniej 500 zł w miesiącu, za który chcecie otrzymać zwrot za paliwo. Zapis o 500 zł nie odnosi się wyłącznie do płatności na stacjach paliw. Wasze wydatki kartą powinny po prostu opiewać na łączną kwotę co najmniej 500 zł. Mogą to być zarówno płatności bezgotówkowe (kartą stacjonarnie lub online), jak i gotówkowe, czyli zwykłe wypłaty kartą z bankomatów. Nie zostaną jednak zaliczone płatności polegające na wypłatach z terminali i podobne transakcje.
 • Warunek drugi to wykonanie co najmniej 1 przelewu do ZUS lub Urzędu Skarbowego w tym samym miesiącu. Kwota przelewu nie ma znaczenia.


Zwroty będą wypłacane przez bank do 15. dnia kolejnego miesiąca. Przykładowo, zwrot za transakcje wykonane w październiku 2023 roku otrzymacie do 15 listopada 2023 roku. Nie otrzymacie nagrody, jeśli w dniu wypłaty danej premii Wasze konto zostanie zamknięte lub będzie w okresie wypowiedzenia.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji – 10% zwrotu za paliwo.

iKonto Biznes Alior Bank – szczegóły rachunku

W ramach promocji „Plusy Karty z Plusem” klienci, którzy nie posiadali w Alior Banku żadnej debetowej karty firmowej i którzy w okresie do 31 marca 2024 roku złożą wniosek o wydanie karty debetowej Mastercard z Plusem do iKonta Biznes zyskają zwolnienie z miesięcznych opłat za korzystanie z karty debetowej Mastercard z Plusem. Zwolnienie będzie obowiązywało do końca 2024 roku.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji „Plusy karty z Plusem”.


Koszty prowadzenia rachunku wyglądają więc następująco:

 • 0 zł  za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł  za kartę do konta w ramach wspomnianej promocji,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,
 • 0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatu sieci Euronet oraz pierwszą wypłatę z bankomatu sieci Planet Cash, każda kolejna 5 zł,
 • 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet (również do US i ZUS),
 • 0 zł za pierwsze 10 SMS autoryzacyjnych, za każdy kolejny opłata wyniesie 20 groszy,
 • 0 zł za przelewy SEPA wykonywane przez bankowość online.

Bezwarunkowo darmowe konto firmowe Alior Bank

Szczegółowo o opłatach poczytacie w Tabeli Opłat i Prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów