Alior Bank: 450 zł premii na start, do 240 zł zwrotu za płatności telefonem oraz 7% w skali roku na rachunku oszczędnościowym (do 100.000 zł)

Trwa do:
31 maja 2023

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

W ramach trwającej promocji Konta Jakże Osobistego od Alior Banku czeka na Was 450 zł premii gotówkowej na start. Oprócz tego możecie zdobyć 240 zł zwrotu za płatności telefonem (w postaci 1% zwrotu). Konto Jakże Osobiste od Alior Banku możecie założyć bez wychodzenia z domu – poprzez VideoSelfie, przelewem weryfikacyjnym lub za pośrednictwem kuriera. Z resztą, zarówno otwarcie, jak i zamknięcie konta w Alior Banku możliwe jest bez wychodzenia z domu. A jak wygląda oferta depozytowa Alior Banku? Równie dobrze! Oprocentowanie rachunku oszczędnościowego wynosi 7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Na Lokacie Mobilnej zyskacie z kolei 6% w skali roku (okres: 100 dni, kwota: do 50.000 zł) i podobnie na Lokacie Nowe Środki (6% w skali roku, na okres 182 dni lub 365 dni, dla kwoty do 200.000 zł).

Przy okazji sprawdźcie promocję Pożyczki Internetowej od Alior Banku z prowizją 0%.

Uczestnicy promocji „Bankuj mobilnie” – 450 zł premii

Na początek bardzo dobra wiadomość. Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które w ciągu dwóch lat od momentu złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), karty kibica Alior Banku, bądź konta w ramach T-Mobile Usługi Bankowe.

Przykładowo, składając wniosek 15 maja 2023 roku, wystarczy, że swoje poprzednie konto zamknęliście przed 15 maja 2021 roku.

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, czy też konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) pozwala na udział również w niniejszej promocji!

Jak założyć promocyjne konto z premią?

Aby skorzystać z promocji, należy w okresie od 1 marca 2023 roku do 31 maja 2023 roku złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Oprócz Konta Jakże Osobistego zawnioskujcie również o kartę debetową Mastercard, a także wyraźcie zgody marketingowe, w tym między innymi na otrzymywanie informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych oraz połączeń głosowych. Wniosek możecie wypełnić zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Im szybciej złożycie wniosek, tym szybciej premie powędrują na wasze konta!

W tej edycji promocji, premiowane jest założenie konta z wykorzystaniem opcji VideoSelfie. Za założenie konta w ten sposób otrzymacie 50 zł premii na start, które zostanie wypłacone w miesiącu następującym po założeniu konta. Aby skorzystać z tej opcji, na końcu wniosku zostaniecie poproszeni o zainstalowanie aplikacji mobilnej i zweryfikowanie się za jej pośrednictwem. Miejcie wtedy przy sobie dowód osobisty. Jeśli nie chcecie korzystać z otwierania konta „na selfie”, możecie wybrać inne opcje i zadowolić się bonusem na poziomie 400 zł zamiast 450 zł.

Jeżeli podczas składania wniosku pojawi się jakiś błąd uniemożliwiający dokończenie procesu lub aktualnie posiadacie aktywną bankowość elektroniczną Alior Banku, wybierzcie opcję kontaktu telefonicznego ze strony konsultanta banku. W ten sposób podczas rozmowy dokończycie składanie wniosku, a przy okazji pozostaniecie w promocji z premią.

Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie maksymalnie 30 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie zawrzeć na trzy sposoby:

 • VideoSelfie – proces ten dokończycie w aplikacji mobilnej banku. Przypomina on otwieranie konta w fintechach typu Revolut korzystając z tej opcji otrzymacie 50 zł premii na start,
 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  w tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z konta w banku, w którym posiadacie już zweryfikowany rachunek (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu). Przelew zostanie wykonany poprzez bramkę BlueMedia.

Oprócz tego, w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy o konto, wybierzcie w bankowości elektronicznej lub mobilnej przynajmniej dwie „korzyści” w Koncie Jakże Osobistym. Więcej na temat czym są owe „korzyści” w dalszej części artykułu, w akapicie poświęconym analizie konta.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 400 zł premii?

Gdy już zapewniliście sobie pierwsze 50 zł premii, dzięki otwarciu konta poprzez VideoSelfie, przyszedł czas, by odebrać kolejne 400 zł premii. W tym celu należy w każdym z 8 kolejnych miesięcy kalendarzowych po założeniu konta:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • wykonać minimum 1 płatność kartą na dowolną kwotę.

Warunki należy zacząć spełniać od kolejnego miesiąca po zawarciu umowy. Przykładowo, gdy umowę sfinalizujecie w maju 2023 roku, wówczas warunki spełnijcie w czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu 2023 roku oraz w styczniu 2024 roku.

Za każdy miesiąc spełnienia warunków otrzymacie 50 zł cząstkowej premii. Gdy w danym miesiącu nie spełnicie warunków – po prostu nie otrzymacie premii za ten miesiąc, jednak nadal będziecie mogli korzystać z promocji w kolejnych miesiącach. Wypłaty premii będą odbywały się do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Przykładowo, za warunki spełnione w czerwcu 2023 roku, premia zostanie wypłacona w lipcu 2023 roku i tak dalej. W dniu wypłaty premii należy posiadać aktywne konto i kartę debetową.

Co do płatności kartą, pamiętajcie, iż możecie je wykonać zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej (również z wykorzystaniem Apple Pay oraz Google Pay). Z promocji wykluczone są jedynie „mniej typowe transakcje kartą” określone według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne (na przykład doładowanie Revoluta),
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Moje Usługi, czy Blue Media).

Po szczegóły odsyłam Was do regulaminu promocji.

Konto Mega Oszczędnościowe – 7% w skali roku do kwoty 100.000 zł

Konto Mega Oszczędnościowe to mocny punkt na depozytowej mapie Alior Banku. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 5% w skali roku. Jednak wystarczy, że w danym miesiącu zapewnicie 5 płatności kartą na dowolną kwotę, a oprocentowanie zostanie podwyższone do 7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Cóż, Alior Bank wręcz słynie z doceniania lojalnych klientów. Ponadto musicie wyrazić zgody marketingowe i handlowe.

Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 kolejne miesiące od momentu aktywacji konta oszczędnościowego – czyli pierwszego wpływu na to konto (musi to być wpływ zewnętrzny z innego banku, ewentualnie z rachunku firmowego w Alior Banku). Po wpływie środków informacja o przystąpieniu do promocji pojawi się w szczegółach konta oszczędnościowego. Do promocji Konta Mega Oszczędnościowego możecie przystąpić w terminie do dnia 13 czerwca 2023 roku (do tego czasu należy wpłacić środki, by aktywować promocję). KMO otworzycie podczas wnioskowania o Konto Jakże Osobiste. Informacje o aktywowaniu promocji pojawią się następnego dnia po aktywacji rachunku oszczędnościowego. Więcej na temat jego działania w osobnym artykule.

Prowadzenie Konta Mega Oszczędnościowego jest darmowe, tak samo jak przelewy wewnętrzne na konto osobiste w Alior Banku (bez limitu). Dodatkowo możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny. Każdy kolejny wiąże się z opłatą równą 8 zł.

Szczegóły znajdziecie w:


Lokata na Nowe Środki – Alior Bank

W Alior Banku dostępna jest również świetna oferta lokat terminowych dla nowych środków. Oprocentowanie lokaty wynosi odpowiednio:

 • 5,5% w skali roku – dla lokaty na 92 dni,
 • 6% w skali roku – dla lokaty na 182 dni oraz 365 dni.

Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł, Maksymalnie możecie z kolei zdeponować nawet 200.000 zł. Lokatę możecie założyć w oddziale, w aplikacji mobilnej lub w bankowości elektronicznej.

Do zawarcia Lokaty na Nowe Środki uprawnieni są klienci deponujący nowe środki, to znaczy nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, kontach oszczędnościowych oraz lokatach terminowych (prowadzonych w złotych polskich) według stanu na koniec 10 maja 2023 roku.

Jeśli więc, dopiero zdecydujecie się na założenie konta w Alior Banku – wówczas całość wpłaconych przez Was środków będzie pracowało zgodnie z preferencyjnym oprocentowaniem.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania.

Lokata mobilna na 6% w skali roku

Oferta Lokaty Mobilnej dostępna jest wyłącznie w bankowości mobilnej Alior Mobile dla klientów dokonujących po raz pierwszy aktywacji systemu bankowości mobilnej, którzy mieli konto w Alior Banku 30 kwietnia 2023 roku oraz wyrazili zgodę na przetwarzanie danych do celów marketingowych (w tym otrzymywanie informacji marketingowych w formie wiadomości elektronicznych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych).

Możecie otworzyć tylko jedną taką lokatę na kwotę od 1000 zł do 50.000 zł włącznie. Czas trwania Lokaty Mobilnej to 100 dni. Więcej na temat Lokaty Mobilnej na tej podstronie banku.

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na kwotę co najmniej 1500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł.

Dla osób w wieku do 26 lat prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.

0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,

– 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu – wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty gotówki z obcych bankomatów,

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay,

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

Korzyści dołączane do Konta Jakże Osobistego

Oprócz warunków bazowych związanych z użytkowaniem konta, dodatkowo możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych „korzyści” dołączanych do rachunku. Warto zwrócić uwagę, iż wybór dwóch korzyści jest jednym z warunków przystąpienia do promocji z premią. Każda kolejna „korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię. W dalszej fazie użytkowania rachunku, możecie rotować wybranymi korzyściami, wyłączając jedne i w to miejsce włączając inne.

Spośród poniżej wymienionych, zapewne najbardziej interesujące będą dla Was dwie pierwsze korzyści. Jeśli zamiast konta oszczędnościowego i moneyback wolicie coś innego, lista prezentuje się następująco:

 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 4% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł (zgodnie z tabelą oprocentowania),
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem (do 20 zł miesięcznie, czyli do 240 zł premii w skali roku) – oferta standardowa
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach,
 • punkty dla graczy – posiadaczy karty z logo LOL.


Pamiętajcie, iż do rachunku nie można wybrać w tym samym czasie korzyści „Zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne” oraz „Punkty dla Graczy”.

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

1% moneyback od płatności telefonem – do 20 zł miesięcznie (do 240 zł w skali roku)

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

Co tu kryć, po założeniu konta nawet nie ma sensu płacić plastikiem, tylko o wiele lepszym pomysłem będzie „ogarnąć” sobie płatności mobilne 🙂

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

Z pewnością większość z Was zainteresuje głównie opcja numer dwa (jest najwygodniejsza). Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Dyspozycja, Rachunki bankowe (zamknięcie konta). Na końcu wymienionej ścieżki wybierzcie natomiast powód zamknięcia konta, oczywiście wedle uznania.

W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany „osad” pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona 🙂

100 zł premii dla dziecka

Po założeniu konta dla siebie, możecie również założyć rachunek dla swojej pociechy. Warunkiem uczestnictwa jest nieposiadanie przez Wasze dziecko konta w Alior Banku w ciągu 2 lat wstecz od momentu złożenia wniosku w promocji. Aby zdobyć łatwe 100 zł premii ekstra należy:

 • otworzyć dla dziecka Konto Jakże Osobiste dla Młodych z kartą debetową,
 • W ciągu 40 dni zachęcić dziecko do wykonania 2 transakcji bezgotówkowych kartą debetową na dowolną kwotę.
 • …i tyle. 100 zł premii w postaci kart podarunkowych Allegro zostanie przekazane SMS-owo na telefon dziecka w terminie do 60 dni od spełnienia warunku.

Promocja „Młodość ma swoje prawa – V edycja” obowiązuje w terminie od 1 lutego 2023 roku do 31 marca 2023 roku.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej „Młodość ma swoje prawa – V edycja” oraz na podstronie promocji.Konto Jakże Osobiste dla Młodych dostępne jest dla dzieci w wieku od 13 do 17 lat (nieukończone 18 lat). Jego prowadzenie jest darmowe, jednak karta wymaga już miesięcznych transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 300 zł. W przeciwnym razie koszt karty debetowej wynosi 5 zł miesięcznie (wydanie karty jest darmowe). Niepełnoletni tak samo jak dorośli mogą korzystać z korzyści dołączanych do Konta Jakże Osobistego.

Vouchery o wartości 100 zł – dla klientów Alior Banku

Oprócz premii pieniężnej na start, możecie również otrzymać 8000 punktów powitalnych Mastercard Bezcenne Chwile w ramach akcji „Nagroda na start w Programie Mastercard dla kart Alior Banku – II edycja”. Ich wartość to około 100 zł. Promocja trwa do momentu wyczerpania puli nagród wynoszącej 11.500 sztuk (czyli bardzo dużo) lub do dnia zakończenia – 30 czerwca 2023 roku. Kto weźmie udział – ten się załapie na nagrodę. Informacja o wyczerpaniu puli pojawi się na stronie promocji z 7-dniowym wyprzedzeniem.

Aktualizacja: Promocja „Nagroda na start w Programie Mastercard dla kart Alior Banku – 2 edycja” trwa do 13.04.2023 r.W promocji mogą wziąć udział osoby, posiadające kartę Mastercard Alior Banku, które w terminie przed 15 lutego 2023 roku nie posiadały zarejestrowanej w programie Bezcenne Chwile jakiejkolwiek karty Alior Banku. Jeśli zaś posiadacie już konto w programie Bezcenne Chwile dla innej karty – możecie wziąć udział w promocji. Wystarczy, że dodacie do programu dane nowo-wydanej karty Aliora.

W celu zdobycia pakietu 8000 punktów, należy w terminie do 30 czerwca 2023 roku zarejestrować kartę w programie Bezcenne Chwile, a następnie w ciągu 30 dni od momentu dodania karty do programu wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 100 zł. Transakcje możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Wyłączone są standardowo płatności umożliwiające „zbyt łatwe nabicie punktów”, wyszczególnione według kodów MCC (przykładowo transakcje hazardowe albo doładowania Revoluta).

Punkty zostaną dopisane do rachunku punktowego w ciągu maksymalnie 14 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to jedynie 1 miesiąc (w tym czasie należy je zamienić na nagrody). Każde 4000 punktów pozwoli Wam od razu wymienić je na vouchery o wartości 50 zł – na przykład do Carrefour, Empik, Allegro, Decathlon, RTV Euro AGD, czy Circle K. Ewentualnie punkty możecie wymienić na vouchery do jednej z wielu marek odzieżowych lub na bilety do kina. Co ciekawe, bank promuje głównie wymianę punktów na bony paliwowe Circle K, ale… to tylko taki chwyt marketingowy ze względu na drożejące ceny paliw. Tak naprawdę wybór jest dowolny.

Szczegóły znajdziecie w: regulaminie promocji oraz na dedykowanej stronie promocji (trzeba przewinąć nieco niżej).

100 zł ekstra w postaci 8000 punktów Bezcenne Chwile

Aktualizacja: w dniu 4.05.2023 roku doszło do wyczerpania puli nagród w ofercie specjalnej „Punkty na start” („Oferta Specjalna”) i tym samym do jej zakończenia przez Mastercard – szczegółowy komunikat.

Ta promocja skierowana jest do posiadaczy kart Mastercard wydanych przez dowolny bank, zatem mogą z niej skorzystać również klienci Alior Banku. Punkty bonusowe otrzymają osoby, które dotychczasowo nie rejestrowały w programie Bezcenne Chwile karty danego banku – czyli w tym przypadku karty Alior Banku. Jeśli więc jesteście już uczestnikami programu z kartą (przykładowo) Banku Pekao, możecie wziąć udział w promocji, rejestrując w nim po raz pierwszy kartę Alior Banku. Oznacza to, iż z programu mogą skorzystać zarówno byli, obecni, jak i całkiem nowi uczestnicy programu.

Żeby odebrać 8000 punktów, należy spełnić następujące warunki: 

 • zarejestrować swoją kartę Mastercard za pomocą dedykowanej strony programu (choć już pewnie to zrobiliście) wyrażając tym samym chęć uczestnictwa w promocji – macie na to czas do dnia 17 maja 2023 roku lub do wyczerpania puli 78.333 nagród (organizator poinformuje o szacunkowym terminie wyczerpania puli na 7 dni przed tym faktem),
 • w ciągu 30 dni od momentu dołączenia do programu należy wykonać płatności bezgotówkowe o łącznej wartości minimum 100 zł zarejestrowaną w programie kartą. Nie muszą to być transakcje wykonywane u partnerów programu. Możecie je wykonywać dowolnie – w punktach stacjonarnych lub w Internecie, z uwzględnieniem transakcji wykluczonych, o których mowa poniżej.

Oczywiście nie każda transakcja zostanie zaliczona w poczet płatności promocyjnych. Regulamin informuje o wykluczeniu płatności między innymi za składki ubezpieczeniowe, spłatę odsetek, przekazy pieniężne, wypłaty z bankomatów i w kilku innych przypadkach oraz transakcji zwróconych czy anulowanych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie promocji (żeby szybciej je wyszukać, skorzystajcie ze skrótu CTRL+F i wpiszcie frazę MCC).

Nagroda trafi na Wasze konto w ciągu 30 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Punkty będą ważne przez 3 miesiące. Po tym czasie bezpowrotnie przepadną, dlatego koniecznie pamiętajcie o ich wykorzystaniu.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji – punkty na start o wartości 100 zł.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów