Nest Bank: konto oszczędnościowe na 8,25% w skali roku do kwoty 200.000 zł + 100 zł premii na start i do 400 zł moneyback

Oferowane przez Nest Bank konto oszczędnościowe dostępne jest z jeszcze wyższym oprocentowaniem – 8,25% w skali roku (to podwyżka wobec dotychczasowych 7,5% w skali roku). To bardzo dobra wiadomość, ponieważ większość banków raczej obniża oprocentowanie kont oszczędnościowych, zaś Nest Bank postanowił przeciwstawić się temu negatywnemu zjawisku. I dobrze! Jeśli więc zdecydujecie się na założenie rachunku, oprocentowanie tej wysokości będzie obowiązywać nawet przez 90 dni z limitem do kwoty 200.000 zł. Świetnym uzupełnieniem depozytu jest Lokata Witaj na 8,6% w skali roku do kwoty 50.000 zł. Na dodatek, dla zakładających bezwarunkowo darmowe konto osobiste, Nest Bank przygotował specjalną premię w kwocie 100 zł (to dwukrotnie więcej niż w poprzedniej edycji akcji) oraz możliwość otrzymania nawet 400 zł moneyback za transakcje kartą bez żadnych wykluczonych płatności! Skróceniu o cały rok uległ także okres karencji (okres wykluczenia byłych klientów). W terminie do 31 stycznia 2024 roku możecie też polecać usługi Nest Banku, odbierając po 100 zł lub 400 zł premii za polecenie – aż do 2000 zł łącznego bonusu. Wszystkie te okazje opisałem w dedykowanym artykule. W niniejszym artykule skupiamy się jednak wyłącznie na analizie konta oszczędnościowego.

Nest Bank – konto oszczędnościowe dla wszystkich

Konto oszczędnościowe w Nest Banku dostępne jest zarówno dla obecnych klientów posiadających konta osobiste, jak i dla nowych klientów. Osoby kwalifikujące się do drugiej grupy powinny jednak założyć najpierw konto osobiste. Choć początkowo może wydawać się to uciążliwe, to szybko docenicie darmowe konto Nest Banku. Dodatkową zachętą będzie z kolei specjalny bonus.

Aktualni klienci Nest Banku powinni za to zwrócić uwagę na zapis:

Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 roku.

Oznacza to, że jeśli mieliście konto oszczędnościowe Nest Bank, które otworzyliście do 21 listopada 2022 roku, to aktualne specjalne oprocentowanie niestety Wam nie przysługuje.

Nie masz konta osobistego? Załóż je i odbierz 100 zł premii na start!

Za założenie konta osobistego w Nest Banku otrzymacie premię na start w postaci 100 zł. Wystarczy, że założycie konto korzystając ze wskazówek zawartych w tym artykule. Promocja skierowana jest dla osób, które nie miały w Nest Banku konta osobistego od 1 stycznia 2021 roku. Posiadanie innych umów i produktów banku nie wyklucza Waszego udziału w akcji. Pamiętajcie jednak, że jeśli nie możecie zgarnąć bonusu na start, wciąż dostępne jest dla Was konto oszczędnościowe.

Darmowe konto osobiste Nest Bank ze 100 zł premii na start

Nest Bank – konto oszczędnościowe – analiza

Nest Konto Oszczędnościowe, bo tak nazywa się omawiany dziś rachunek, to klasyczna oszczędnościówka z miesięczną kapitalizacją odsetek (które od razu zwiększają saldo konta, a więc i zysk w przyszłym miesiącu). Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe, a oprocentowanie w wysokości 8,25% w skali roku ograniczone jest z jednej strony limitem kwotowym – do 200.000 zł (nadwyżka będzie oprocentowana na 3% w skali roku do kwoty 400.000 zł) – a z drugiej okresem zapadalności. Okres ten wynosi 90 dni pod warunkiem aktywnego korzystania z osobistego Nest Konta lub BIZnest Konta w przypadku przedsiębiorców. Aktywne korzystanie oznacza w tym przypadku spełnianie konkretnych warunków:

  • zapewnianie wpływów na konto osobiste w wysokości co najmniej 2000 zł,
  • wykonywanie 3 dowolnych transakcji spośród: płatności BLIK, płatności kartą, przelewów (z wyłączeniem przelewów między własnymi rachunkami w Nest Banku).

Wyżej wymienione warunki należy spełnić w dwóch okresach (w każdym z osobna):

  • do 30 dni od otwarcia konta oszczędnościowe oraz
  • pomiędzy 31. a 60. dniem od otwarcia konta oszczędnościowego.

To dokładnie takie same warunki, jakie należy spełnić, by otrzymać podwyższone oprocentowanie na Lokacie Witaj. Dwie pieczenie na jednym ogniu 😉

Po zakończeniu okresu 90 dni Wasze środki będą pracowały na 3% w skali roku do 31 grudnia 2023 roku, jednak limit środków będzie wówczas zwiększony do 400.000 zł. Takie samo oprocentowanie będzie obowiązywało w przypadku braku wskazanej aktywności na koncie.

Nest Bank – konto oszczędnościowe i jego oprocentowanie

Oprócz darmowego prowadzenia, Nest Bank przygotował też bezpłatne przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego na konto osobiste. Przelewy zewnętrzne, czyli z konta oszczędnościowego na swoje lub cudze konto w innym banku, są obarczone opłatą w wysokości 10 zł.

Kilka korzyści wynikających z konta Nest Oszczędności

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania oraz Dokumencie dotyczącym opłat.

Jak założyć oferowane przez Nest Bank konto oszczędnościowe?

Bardzo prosto! Nest Bank należy do wyjątkowo przyjaznych użytkownikowi banków. Konto założycie po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej lub podczas otwierania konta osobistego, zaznaczając odpowiednie okienko.

Pamiętajcie, że Nest Konto Oszczędnościowe to jedna z wielu propozycji depozytowych. Dla dużych środków proponuję połączyć je z dostępną Lokatą Witaj, oszczędzając tym samym na wysoki procent środki do 50.000 zł + do 200.000 zł na wspomnianej oszczędnościówce. To obecnie najlepszy promocyjny duet w tym banku, dzięki któremu zmaksymalizujecie swoje zyski.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów