Nest Bank: konto oszczędnościowe na 8,25% w skali roku do kwoty 400.000 zł + 50 zł łatwego bonusu na start

Oferowane przez Nest Bank konto oszczędnościowe z nowym, zdecydowanie wyższym oprocentowaniem! Główne parametry rachunku dobrze wpisują się w wartości wyznawane przez markę: konto oszczędnościowe ma bardzo dobre warunki, jest proste w obsłudze, darmowe i dostępne w pełni online. Preferencyjne oprocentowanie (aż 8,25% w skali roku) będzie obowiązywać przez 2, a nawet 3 miesiące z limitem do kwoty 400.000 zł (to czterokrotnie większy limit niż obowiązujące do tej pory 100.000 zł). Świetnym uzupełnieniem depozytu jest Lokata Witaj na 8% w skali roku do kwoty w wysokości 20.000 zł. Na dodatek, dla zakładających bezwarunkowo darmowe konto osobiste, Nest Bank przygotował mały upominek w postaci łatwej do zdobycia premii na start w kwocie 50 zł. W terminie do 30 czerwca 2023 roku możecie też polecać usługi Nest Banku, odbierając po 50 zł lub 200 zł premii na start – aż do 2000 zł łącznego bonusu. Wszystkie te okazje opisałem w dedykowanym artykule. W niniejszym artykule skupiamy się jednak wyłącznie na analizie konta oszczędnościowego.

Nest Bank – konto oszczędnościowe dla wszystkich

Konto oszczędnościowe w Nest Banku dostępne jest zarówno dla obecnych klientów posiadających konta osobiste, jak i wszystkich osób z zewnątrz. Osoby kwalifikujące się do drugiej grupy powinny jednak założyć najpierw konto osobiste. Choć początkowo może wydawać się to uciążliwe, to szybko docenicie darmowe konto Nest Banku. Dodatkową zachętą będzie z kolei specjalny bonus.

Aktualni klienci Nest Banku powinni za to zwrócić uwagę na zapis:

Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 roku.

Oznacza to, że jeśli mieliście konto oszczędnościowe Nest Banku w okresie do 21 listopada 2022 roku, to aktualne specjalne oprocentowanie niestety Wam nie przysługuje.

Nie masz konta osobistego? Załóż je i odbierz 50 zł premii na start!

Za założenie konta osobistego w Nest Banku otrzymacie premię na start w postaci 50 zł. Wystarczy, że założycie konto korzystając ze wskazówek zawartych w tym artykule. Promocja skierowana jest dla osób, które nie miały w Nest Banku konta osobistego od 1 stycznia 2020 roku. Posiadanie innych umów i produktów banku nie wyklucza Waszego udziału w akcji. Pamiętajcie jednak, że jeśli nie możecie zgarnąć bonusu na start, wciąż dostępne jest dla Was konto oszczędnościowe.

Darmowe konto osobiste Nest Bank z 50 zł premii na start

Nest Bank – konto oszczędnościowe – analiza

Konto Nest Oszczędności, bo tak nazywa się omawiany dziś rachunek, to klasyczna oszczędnościówka z miesięczną kapitalizacją odsetek (które od razu zwiększają saldo konta, a więc i zysk w przyszłym miesiącu). Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe, a oprocentowanie w wysokości 8,25% w skali roku ograniczone jest z jednej strony limitem kwotowym – do 400.000 zł – a z drugiej okresem zapadalności. Okres ten wynosi pierwszy miesiąc cząstkowy + dwa pełne miesiące kalendarzowe. W praktyce więc najbardziej opłacalnym interesem będzie otwarcie rachunku na samym początku miesiąca (ale nie 1. dnia). W ten sposób zyskacie praktycznie jeden dodatkowy miesiąc wyższego oprocentowania „za darmo”.

Po przekroczeniu limitu kwotowego nadwyżka zostanie objęta standardowym oprocentowaniem w wysokości zaledwie 0,01% w skali roku. Pozostała część, czyli 400.000 zł, będzie jednak pracować zgodnie z warunkami promocji (oprocentowanie nie zostanie obniżone dla całości salda, jak ma to miejsce w niektórych depozytach).

Oprócz darmowego prowadzenia, Nest Bank przygotował też bezpłatne przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego na konto osobiste. Przelewy zewnętrzne, czyli z konta oszczędnościowego na swoje lub cudze konto w innym banku, są obarczone opłatą w wysokości 10 zł.

Kilka korzyści wynikających z konta Nest Oszczędności

Po upływie umownego okresu Konto Nest Oszczędności przyjmie oprocentowanie 3% w skali roku do dnia 30 września 2023 roku. Będzie to dla większości z Was sygnał, że pora poszukać lepszego depozytu dla swoich oszczędności (a tych nie brakuje nawet w samym Nest Banku).

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania oraz Dokumencie dotyczącym opłat.

Jak założyć oferowane przez Nest Bank konto oszczędnościowe?

Bardzo prosto! Nest Bank należy do wyjątkowo przyjaznych użytkownikowi banków. Konto założycie po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej lub podczas otwierania konta osobistego, zaznaczając odpowiednie okienko.

Pamiętajcie, że konto Nest Oszczędności to jedna z wielu propozycji depozytowych. Dla dużych środków proponuję połączyć je z dostępną Lokatą Witaj, oszczędzając tym samym na 8% w skali roku środki do 20.000 zł + do 400.000 zł na wspomnianej oszczędnościówce. To obecnie najlepszy promocyjny duet w tym banku, dzięki któremu zmaksymalizujecie swoje zyski.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów