Raiffeisen Digital Bank: 300 zł łatwej premii na start, w pełni darmowe konto i kartę Visa Gold + 8% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 200.000 zł)!


Ta edycja promocji dobiegła końca. Sprawdź analizę aktualnej akcji z 150 zł premii na jeszcze prostszych zasadach!

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Jeszcze na początku października informowałem Was o starcie nowego banku na polskim rynku, jakim jest Raiffeisen Digital Bank. Jednak już teraz zbliżamy się do końca promocji z 300 zł premii na start, ponieważ wnioski możecie składać wyłącznie do 30 listopada 2023 roku! Największe zalety promocji to fakt, iż nie musicie przejmować się okresem karencji (bo to nowy podmiot na rynku), premia jest solidna i łatwa do zdobycia, konto i karta w pełni darmowe, a dodatkowo możecie korzystnie ulokować nasze oszczędności! Raiffeisen Digital Bank będący bohaterem dzisiejszego artykułu to podmiot pochodzący z tej samej grupy kapitałowej, co popularny w naszym kraju do 2018 roku Raiffeisen Bank Polska (wchłonięty później przez BGŻ BNP Paribas). Jednak Raiffeisen powrócił na polski rynek w swojej zdigitalizowanej wersji jako Raiffeisen Digital Bank. Bank od niedawna oferuje polskim klientom zupełnie nową jakość bankowości. Oferta ma trzy główne filary: całkowicie darmowe konto osobiste z polskim numerem IBAN i kartą VISA Gold, konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem – obecnie 8% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł (z nielimitowaną liczbą darmowych przelewów) oraz pożyczki gotówkowe i konsolidacyjne bez prowizji (analizy znajdują się odpowiednio tutaj oraz tutaj). Całość oferowana jest w bardzo wygodnej i przejrzystej otoczce – wszystkie składowe oferty macie na wyciągnięcie ręki – w aplikacji mobilnej Raiffeisen Digital Bank, a każdy proces (w tym zakładanie konta i podpisywanie umowy) odbywa się w pełni online. Z takich promocji po prostu trzeba korzystać! Analizę Raiffeisen Digital Banku czas zacząć 😉

Co oferuje Raiffeisen Digital Bank swoim klientom?

Raiffeisen Digital Bank to całkowicie nowy podmiot na naszym rynku. Bank nie jest „typowym” polskim bankiem komercyjnym. Ma swoją siedzibę w Wiedniu i działa na podstawie austriackiej licencji bankowej. Nie zmienia to jednak faktu, że swoją ofertę kieruje z myślą o Polakach. Zarówno aplikacja mobilna, jak i strona internetowa czy wszystkie dokumenty dostępne są w języku polskim. Po polsku porozmawiacie też z obsługą klienta, a sam bank oferuje oczywiście gwarancję ochrony depozytu do kwoty 100.000 euro (na niemal identycznych zasadach co nasz rodzimy Bankowy Fundusz Gwarancyjny) i polski numer IBAN rachunku (dzięki współpracy z bankiem PKO BP).

Link należy otworzyć na smartfonie!

Całkowicie darmowe konto osobiste!

Konto Raiffeisen Digital Bank ma kilka zalet, a największą z nich jest zdecydowanie bezpłatność. Prowadzenie konta jest darmowe i to bez żadnych dodatkowych warunków, bez konieczności wykonywania transakcji czy wykazywania jakiejkolwiek aktywności. Jeśli przestaniecie korzystać z rachunku, nie zaskoczą Was żadne opłaty (przynajmniej do czasu, aż bank nie zmieni cennika, ale na to na razie się nie zanosi).

Konto w austriackim banku pozwala też na dokonywanie wypłat z bankomatów z funkcją zbliżeniową w Polsce i za granicą bez żadnych prowizji naliczanych przez bank – i bez limitów przez cały miesiąc (jednak pamiętajcie, że bank nie może mieć wpływu na ewentualne prowizje naliczane przez właściciela bankomatu).

W ramach rachunku możecie też wykonywać darmowe przelewy na terenie kraju.

To, co bardzo mi się podoba w ofercie banku, to prostota i przejrzystość warunków. Tabela opłat i prowizji zajmuje jedną stronę i do jej odczytania nie potrzebujecie lupy 😉

Cennik usług Raiffeisen Digital Bank

Karta Visa Gold za darmo

Dużym plusem konta jest wydawana do niego wirtualna karta Visa Gold, która będzie dostępna od razu po założeniu rachunku. Jej utrzymanie nie kosztuje nawet złotówki, a po podpięciu karty do aplikacji płatniczej (na przykład Google Pay lub Apple Pay) możecie korzystać ze wszystkich wygód zbliżeniowego nośnika. Karta, podobnie jak konto osobiste, prowadzone są w naszej lokalnej walucie, czyli PLN. Karta Visa Gold od Raiffeisen Digital Bank jest darmowa bez spełniania jakichkolwiek warunków płatniczych. Z karty korzystacie za 0 zł i już 🙂

Wirtualna karta debetowa Visa Gold – Raiffeisen Digital Bank

8% w skali roku na koncie oszczędnościowym!

Tym, co przyciąga do Raiffeisen Digital Banku wielu nowych klientów, jest solidnie oprocentowane konto oszczędnościowego. Jeszcze niedawno oferowało ono aż 10% w skali roku, jednak obecnie oprocentowanie wynosi 8% w skali roku (co daje bankowi jedną z czołowych pozycji na polskim rynku). Oprocentowanie będzie obowiązywało do 30 grudnia 2023 roku, a więc im szybciej się zdecydujecie, tym naturalnie więcej zysku wypracują Wasze środki.

Na całość oprocentowania składa się część promocyjna (5,1% w skali roku) oraz standardowa (2,9% w skali roku), czyli razem 8% w skali roku. Odsetki są naliczane każdego dnia i przekazywane na konto w ostatnim dniu danego miesiąca kalendarzowego.

Rachunek oszczędnościowy sam w sobie nie narzuca żadnych limitów, jednak promocyjne oprocentowanie dotyczy środków do kwoty 200.000 zł (przy wcześniejszej edycji podwyższonego oprocentowania było to tylko 30.000 zł). Na szczęście bank nie narzuca jakiegokolwiek minimalnego progu, dla którego obowiązuje preferencyjne oprocentowanie (jak ma to często miejsce w konkurencyjnych ofertach). W związku z tym ze świetnego oprocentowania skorzystają nawet te osoby, które dopiero zaczynają oszczędzać, ponieważ będzie ono naliczane już od pierwszej złotówki.

Konto oszczędnościowe Raiffeisen Digital Bank daje pełną elastyczność – bank nie narzuca kar i prowizji za żadne wpłaty i wypłaty na konto, niezależnie od tego, ile ich wykonacie. Oszczędnościówka nie jest też depozytem wyłącznie dla „nowych środków”, a dla wszystkich zgromadzonych na koncie. Opłata za przelew z konta oszczędnościowego na konto osobiste Raiffeisen Digital Bank kosztuje 0 zł – bez żadnych limitów i bez utraty odsetek. Przelewy z/na konto oszczędnościowe możecie w danym miesiącu wykonywać bez żadnych ograniczeń.


Pamiętajcie, że Raiffeisen Digital Bank to austriacki podmiot, a więc oszczędzając na wskazanym koncie oszczędnościowym, będziecie automatycznie opłacać tamtejszy podatek od zysków kapitałowych, który jest nieco wyższy od „naszego” podatku Belki (25% vs. 19%). Austriackiego podatku da się jednak uniknąć! Piszemy o tym szczegółowo w dedykowanym artykule.

Jak uniknąć austriackiego podatku?

Szczegółów szukajcie w tabeli oprocentowania oraz w regulaminie promocji na rachunku oszczędnościowym.

Link należy otworzyć na smartfonie!

Kto może wziąć udział w promocji i odebrać 300 zł premii?

No to teraz creme de la creme całego artykułu, czyli to, na co wszyscy czekali. W promocji z 300 zł premii mogą co prawda wziąć udział wyłącznie osoby, które zakładają konto w RDB (Raiffeisen Digital Bank) po raz pierwszy, jednak z uwagi na to, że podmiot dopiero startuje na naszym rynku, domyślam się, że większość z Was ma właśnie status nowego klienta 😉

Gwoli ścisłości, jeśli posiadaliście konto w Raiffeisen Polbank działającym na polskim rynku do 2018 roku i tak jesteście traktowani jako nowi klienci. Raiffeisen Digital Bank to całkowicie odrębny podmiot z unikalną bazą klientów.

Pamiętajcie też, że z promocji skorzystacie tylko wtedy, gdy założycie swoje konto w aplikacji mobilnej banku! Dedykowany link, który znajduje się w kolejnym akapicie, musicie więc otworzyć na telefonie, a następnie pobrać aplikację i dokończyć proces 😉

300 zł cashback Raiffeisen Digital Bank – zasady akcji

Promocja Raiffeisen Digital Bank potrwa do 30 listopada 2023 roku lub do chwili wypłaty 2000 nagród. Jak dowiedziałem się od przedstawicieli banku, nie musicie się jednak obawiać wyczerpania puli. Promocja potrwa do ostatniego dnia listopada. Akcja ma bardzo proste zasady. Całość ogranicza się do wykonywania transakcji oraz oceny sprzedawców/sklepów za pomocą funkcji Pay&Rate. W skrócie: otrzymacie 50% cashbacku za każdą płatność online o wartości co najmniej 50 zł pod warunkiem, że ocenicie co najmniej 3 sprzedawców (wydając po prostu ocenę pozytywną lub negatywną). Każdy uczestnik może otrzymać do 300 zł łącznej premii.

Żeby otrzymać 50% zwrotu, musicie spełnić kilka warunków:

Krok 1.

Do 30 listopada 2023 roku należy przejść na dedykowaną stronę promocji za pomocą swojego smartfona, a następnie pobrać aplikację mobilną banku i założyć konto osobiste w Raiffeisen Digital Bank. Umowę podpiszecie, weryfikując swoją tożsamość zdalnie poprzez selfie. Na ekranie telefonu będą wyświetlać się wszystkie polecania. Wykonujcie je krok po kroku, a cały proces przebiegnie bez problemu 😉

Krok 2.

Wasza wirtualna karta będzie dostępna od razu po założeniu konta. Od teraz, do 30 listopada 2023 roku, wykonujcie płatności przez Internet przy wykorzystaniu karty wirtualnej. Możecie wykorzystać w ten sposób aplikację Google/Apple Pay lub używać bezpośrednio danych karty wirtualnej.

Żeby otrzymać zwrot, musicie wykonać co najmniej trzy różne transakcje online o wartości minimum 50 zł każda i ocenić w ramach funkcji Pay&Rate (znajdziecie ją w aplikacji banku) co najmniej 3 różnych sprzedawców internetowych (wystarczy dać ocenę pozytywną lub negatywną). Aby zdobyć pełną pulę należy zatem wykonać płatności na łączną kwotę co najmniej 600 zł. Aby była jasność – tylko trzy transakcje muszą spełniać warunek unikalności danego sprzedawcy. Pozostałe transakcje mogą być wykonane również u tych samych sprzedawców, i od nich także zostanie naliczony cashback. Wyjaśnijmy to na przykładzie.

Zakup u sprzedawcy A na kwotę 100 zł – zwrot 50 zł

Zakup u sprzedawcy B na kwotę 60 zł – zwrot 30 zł

Zakup u sprzedawcy C na kwotę 40 zł – zwrot 20 zł

Zakup u sprzedawcy A na kwotę 150 zł – zwrot 75 zł

Zakup u sprzedawcy A na kwotę 50 zł – zwrot 25 zł

Zakup u sprzedawcy C na kwotę 20 zł – zwrot 10 zł

Zakup u sprzedawcy B na kwotę 100 zł – zwrot 50 zł

Zakup u sprzedawcy D na kwotę 500 zł – zwrot 40 zł (bo suma zwrotów nie może przekroczyć 300 zł)

Dla tego przykładu łączna wartość zwrotów wyniesie 300 zł.

Nie liczą się oczywiście transakcje zwrócone. Każdy uczestnik może otrzymać do 300 zł łącznego zwrotu za wykonane w okresie promocyjnym transakcje, które 15 grudnia 2023 roku będą wykazywały status: sfinalizowana. Premia zostanie wypłacona właśnie 15 grudnia 2023 roku.

Link należy otworzyć na smartfonie!Zwrotu nie zapewnią Wam jednak wszystkie płatności kartą wirtualną. Z udziału w akcji wyłączono następujące rodzaje transakcji:

  • wypłaty gotówki w bankomatach dokonywane lub ręczne wypłaty gotówki w podmiotach oferujących ręczne wypłaty gotówki (na przykład w sklepach Żabka),
  • przelewy między rachunkami,
  • transakcje realizowane pomiędzy kartami,
  • przekazy pieniężne realizowane przy użyciu usług telegraficznych,
  • zakupy voucherów/bonów/kuponów,
  • transakcje zawierane w celu zasilenia rachunków u maklerów/dealerów papierów wartościowych, rachunków wykorzystywanych na potrzeby usług reklamowych (takich jak Google Ads), kont na platformach hazardowych, instytucji finansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak domy maklerskie) oraz rachunków instytucji pozafinansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak giełdy/brokerzy walutowi lub giełdy/brokerzy kryptowalut),
  • transakcje zasilające rachunki w innych instytucjach finansowych;
  • transakcje związane z kampaniami crowdfundingowymi, finansowaniem i darowiznami na rzecz: organizacji politycznych, organizacji religijnych, stowarzyszeń motoryzacyjnych, organizacji charytatywnych świadczących usługi społeczne oraz darowizn na rzecz wszelkich organizacji członkowskich innego typu, które nie mieszczą się w wyżej wymienionych typach organizacji.

Wystarczy zatem, że wykonacie standardowe zakupy – na przykład jedzenia, ubrań, karmy dla zwierząt czy innych „codziennych” artykułów, by otrzymać 50% cashbacku 😉 Pamiętajcie tylko, że muszą to być płatności online, a nie zakupy w stacjonarnych punktach.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów