fbpx

Nowa promocja Raiffeisen Digital Bank: 150 zł jeszcze łatwiejszej premii na start! W pełni darmowe konto i karta Visa Gold + 8% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 200.000 zł)!

Trwa do:
4 stycznia 2024
Dostępność wniosków
500

Na początku października 2023 roku informowałem Was o starcie nowego banku na polskim rynku, czyli Raiffeisen Digital Bank. Promocja szczególnie przypadła Wam do gustu, a kiedy wszyscy myśleliśmy już, że to jej koniec, bank poinformował o starcie kolejnej edycji! Premia gotówkowa ma obecnie wartość 150 zł, a warunki jej zdobycia uległy znacznemu uproszczeniu. Do spełnienia założeń regulaminu, wystarczy jedna płatność kartą wirtualną na kwotę co najmniej 300 zł. Możecie też wykonać kilka mniejszych transakcji na łączną sumę co najmniej 300 zł. Bonus to jednak dopiero początek zalet tego banku. Prowadzenie konta i karta są w pełni darmowe bez dodatkowych warunków. Raiffeisen Digital Bank to zdigitalizowana wersja popularnego w naszym kraju do 2018 roku Raiffeisen Bank Polska (wchłoniętego później przez BGŻ BNP Paribas). Oferta ma trzy główne filary: całkowicie darmowe konto osobiste z polskim numerem IBAN i kartą VISA Gold, konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem – obecnie 8% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł (z nielimitowaną liczbą darmowych przelewów) oraz pożyczki gotówkowe i konsolidacyjne bez prowizji (analizy znajdują się odpowiednio tutaj oraz tutaj). Wszystkie produkty z oferty macie na wyciągnięcie ręki – w aplikacji mobilnej Raiffeisen Digital Bank, a każdy proces (w tym zakładanie konta i podpisywanie umowy) odbywa się w pełni online. Z takich promocji wręcz trzeba korzystać!

Co oferuje Raiffeisen Digital Bank swoim klientom?

Raiffeisen Digital Bank to całkowicie nowy podmiot na naszym rynku. Bank nie jest „typowym” polskim bankiem komercyjnym. Ma swoją siedzibę w Wiedniu i działa na podstawie austriackiej licencji bankowej. Nie zmienia to jednak faktu, że swoją ofertę kieruje z myślą o Polakach. Zarówno aplikacja mobilna, jak i strona internetowa czy wszystkie dokumenty dostępne są w języku polskim. Po polsku porozmawiacie też z obsługą klienta, a sam bank oferuje oczywiście gwarancję ochrony depozytu do kwoty 100.000 euro (na niemal identycznych zasadach co nasz rodzimy Bankowy Fundusz Gwarancyjny) i polski numer IBAN rachunku (dzięki współpracy z bankiem PKO BP).

Link należy otworzyć na smartfonie!

Całkowicie darmowe konto osobiste!

Konto Raiffeisen Digital Bank ma kilka zalet, a największą z nich jest zdecydowanie bezpłatność. Prowadzenie konta jest darmowe i to bez żadnych dodatkowych warunków, bez konieczności wykonywania transakcji czy wykazywania jakiejkolwiek aktywności. Jeśli przestaniecie korzystać z rachunku, nie zaskoczą Was żadne opłaty (przynajmniej do czasu, aż bank nie zmieni cennika, ale na to na razie się nie zanosi).

Konto w austriackim banku pozwala też na dokonywanie wypłat z bankomatów z funkcją zbliżeniową w Polsce i za granicą bez żadnych prowizji naliczanych przez bank – i bez limitów przez cały miesiąc (jednak pamiętajcie, że bank nie może mieć wpływu na ewentualne prowizje naliczane przez właściciela bankomatu).

W ramach rachunku możecie też wykonywać darmowe przelewy na terenie kraju.

To, co bardzo mi się podoba w ofercie banku, to prostota i przejrzystość warunków. Tabela opłat i prowizji zajmuje jedną stronę i do jej odczytania nie potrzebujecie lupy 😉

Cennik usług Raiffeisen Digital Bank

Karta Visa Gold za darmo

Dużym plusem konta jest wydawana do niego wirtualna karta Visa Gold, która będzie dostępna od razu po założeniu rachunku. Jej utrzymanie nie kosztuje nawet złotówki, a po podpięciu karty do aplikacji płatniczej (na przykład Google Pay lub Apple Pay) możecie korzystać ze wszystkich wygód zbliżeniowego nośnika. Karta, podobnie jak konto osobiste, prowadzone są w naszej lokalnej walucie, czyli PLN. Karta Visa Gold od Raiffeisen Digital Bank jest darmowa bez spełniania jakichkolwiek warunków płatniczych. Z karty korzystacie za 0 zł i już 🙂

Wirtualna karta debetowa Visa Gold – Raiffeisen Digital Bank

8% w skali roku na koncie oszczędnościowym!

Tym, co przyciąga do Raiffeisen Digital Banku wielu nowych klientów, jest solidnie oprocentowane konto oszczędnościowego. Jeszcze niedawno oferowało ono aż 10% w skali roku, jednak obecnie oprocentowanie wynosi 8% w skali roku (co daje bankowi jedną z czołowych pozycji na polskim rynku). Oprocentowanie będzie obowiązywało do 30 grudnia 2023 roku, a więc im szybciej się zdecydujecie, tym naturalnie więcej zysku wypracują Wasze środki.

Na całość oprocentowania składa się część promocyjna (5,1% w skali roku) oraz standardowa (2,9% w skali roku), czyli razem 8% w skali roku. Odsetki są naliczane każdego dnia i przekazywane na konto w ostatnim dniu danego miesiąca kalendarzowego.

Rachunek oszczędnościowy sam w sobie nie narzuca żadnych limitów, jednak promocyjne oprocentowanie dotyczy środków do kwoty 200.000 zł (przy wcześniejszej edycji podwyższonego oprocentowania było to tylko 30.000 zł). Na szczęście bank nie narzuca jakiegokolwiek minimalnego progu, dla którego obowiązuje preferencyjne oprocentowanie (jak ma to często miejsce w konkurencyjnych ofertach). W związku z tym ze świetnego oprocentowania skorzystają nawet te osoby, które dopiero zaczynają oszczędzać, ponieważ będzie ono naliczane już od pierwszej złotówki.

Konto oszczędnościowe Raiffeisen Digital Bank daje pełną elastyczność – bank nie narzuca kar i prowizji za żadne wpłaty i wypłaty na konto, niezależnie od tego, ile ich wykonacie. Oszczędnościówka nie jest też depozytem wyłącznie dla „nowych środków”, a dla wszystkich zgromadzonych na koncie. Opłata za przelew z konta oszczędnościowego na konto osobiste Raiffeisen Digital Bank kosztuje 0 zł – bez żadnych limitów i bez utraty odsetek. Przelewy z/na konto oszczędnościowe możecie w danym miesiącu wykonywać bez żadnych ograniczeń.


Pamiętajcie, że Raiffeisen Digital Bank to austriacki podmiot, a więc oszczędzając na wskazanym koncie oszczędnościowym, będziecie automatycznie opłacać tamtejszy podatek od zysków kapitałowych, który jest nieco wyższy od „naszego” podatku Belki (25% vs. 19%). Austriackiego podatku da się jednak uniknąć! Piszemy o tym szczegółowo w dedykowanym artykule.

Jak uniknąć austriackiego podatku?

Szczegółów szukajcie w tabeli oprocentowania oraz w regulaminie promocji na rachunku oszczędnościowym.

Link należy otworzyć na smartfonie!

Kto może wziąć udział w promocji i odebrać 150 zł premii?

No to teraz creme de la creme całego artykułu, czyli to, na co wszyscy czekali. W promocji z 150 zł premii mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które zakładają konto w RDB (Raiffeisen Digital Bank) po raz pierwszy. Bank ten to jednak wciąż nowość na polskim rynku, więc o ile nie założyliście konta w ostatnich tygodniach, czyli w trakcie poprzedniej edycji promocji, to na pewno załapiecie się na bonus.

Gwoli ścisłości, jeśli posiadaliście konto w Raiffeisen Polbank działającym na polskim rynku do 2018 roku i tak jesteście traktowani jako nowi klienci. Raiffeisen Digital Bank to całkowicie odrębny podmiot z unikalną bazą klientów.

Pamiętajcie też, że z promocji skorzystacie tylko wtedy, gdy założycie swoje konto w aplikacji mobilnej banku! Dedykowany link, który znajduje się w kolejnym akapicie, musicie więc otworzyć na telefonie, a następnie pobrać aplikację i dokończyć proces 😉

150 zł premii od Raiffeisen Digital Bank – zasady akcji

Promocja Raiffeisen Digital Bank potrwa w terminie do 4 stycznia 2024 roku lub do chwili wypłaty 500 nagród. Akcja ma bardzo proste zasady. Całość ogranicza się w zasadzie do wykonywania transakcji kartą. W czasie trwania promocji (do 4 stycznia 2024 roku) należy wykonać jedną lub kilka transakcji bezgotówkowych kartą wirtualną stacjonarnie lub w Internecie o łącznej wartości co najmniej 300 zł.

Żeby otrzymać 150 zł premii, należy więc spełnić kilka warunków:

Krok 1.

W terminie do 4 stycznia 2024 roku należy przejść na dedykowaną stronę promocji za pomocą swojego smartfona, a następnie pobrać aplikację mobilną banku i założyć konto osobiste w Raiffeisen Digital Bank. Umowę podpiszecie, weryfikując swoją tożsamość zdalnie poprzez selfie. Na ekranie telefonu będą wyświetlać się wszystkie polecania. Wykonujcie je krok po kroku, a cały proces przebiegnie bez problemu 😉

Krok 2.

Wasza wirtualna karta będzie dostępna od razu po założeniu konta. Od teraz, w terminie do 4 stycznia 2024 roku, wykonujcie płatności przez Internet lub w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych przy wykorzystaniu karty wirtualnej. Możecie wykorzystać w ten sposób aplikację Google/Apple Pay (płacąc również zbliżeniowo) lub używać bezpośrednio danych karty wirtualnej.

Aby otrzymać premię, musicie wykonać co najmniej 1 transakcję bezgotówkową kartą na kwotę minimum 300 zł. Możecie jednak z powodzeniem rozbić ten warunek na kilka mniejszych płatności (na przykład 100 zł, 150 zł, 50 zł). Liczy się suma wartości transakcji w okresie do 4 stycznia 2024 roku.

Nie liczą się oczywiście transakcje zwrócone. Każdy uczestnik może otrzymać 150 zł bonusu za wykonane w okresie promocyjnym transakcje, które w dniu 18 stycznia 2024 roku będą wykazywały status: sfinalizowana. Premia zostanie wypłacona w terminie do 19 stycznia 2024 roku.

Link należy otworzyć na smartfonie!Premii nie zapewnią Wam jednak wszystkie płatności kartą wirtualną. Z udziału w akcji wyłączono następujące rodzaje transakcji:

  • wypłaty gotówki w bankomatach dokonywane lub ręczne wypłaty gotówki w podmiotach oferujących ręczne wypłaty gotówki (na przykład w sklepach Żabka),
  • przelewy między rachunkami,
  • transakcje realizowane pomiędzy kartami,
  • przekazy pieniężne realizowane przy użyciu usług telegraficznych,
  • zakupy voucherów/bonów/kuponów,
  • transakcje zawierane w celu zasilenia rachunków u maklerów/dealerów papierów wartościowych, rachunków wykorzystywanych na potrzeby usług reklamowych (takich jak Google Ads), kont na platformach hazardowych, instytucji finansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak domy maklerskie) oraz rachunków instytucji pozafinansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak giełdy/brokerzy walutowi lub giełdy/brokerzy kryptowalut),
  • transakcje zasilające rachunki w innych instytucjach finansowych;
  • transakcje związane z kampaniami crowdfundingowymi, finansowaniem i darowiznami na rzecz: organizacji politycznych, organizacji religijnych, stowarzyszeń motoryzacyjnych, organizacji charytatywnych świadczących usługi społeczne oraz darowizn na rzecz wszelkich organizacji członkowskich innego typu, które nie mieszczą się w wyżej wymienionych typach organizacji.

Wystarczy zatem, że wykonacie standardowe zakupy – na przykład jedzenia, ubrań, karmy dla zwierząt czy innych „codziennych” artykułów, by otrzymać 150 zł premii 😉

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów