Ostatni dzień promocji Raiffeisen Digital Bank! Instrukcja krok po kroku – jak założyć konto na selfie i korzystać z Pay&Rate, by zdobyć 300 zł premii? Sami skorzystaliśmy i pokazujemy screeny z naszego konta!

Trwa do:
30 listopada 2023
Dostępność wniosków
2000

Promocja Raiffeisen Digital Bank szturmem wdarła się na salony! Bank wprowadził na nasz rynek duży powiew świeżości. Jednak 30 listopada 2023 roku to ostatni dzień w którym możecie składać wnioski w niniejszej promocji. Warto się zobligować, ponieważ tak dobre warunki mogą się już nie powtórzyć. Raiffeisen Digita Bank oprócz świetnego konta oszczędnościowego z 8% w skali roku do kwoty 200.000 zł i atrakcyjnej pożyczki gotówkowej oferuje przede wszystkim darmowy rachunek osobisty, który otworzycie już teraz, bez wstawania z kanapy. Wystarczy smartfon i dostęp do Internetu. Żadnych spotkań z kurierem, wycieczek do oddziału (bo oddziałów nie ma 😉 ), logowania się do kont w innych bankach czy wykonywania przelewów weryfikacyjnych. Wystarczy selfie i zdjęcie dowodu osobistego, a nowe konto będzie Wasze w 10 minut. A co potem? Potem same frykasy z 300 zł premii na czele! Bank postanowił bowiem, że nowi klienci otrzymają 50% zwrotu za swoje zakupy aż do kwoty 300 zł. Warunkiem otrzymania nagrody jest wystawienie oceny sprzedawcy w ramach usługi Pay&Rate. Jako, że oferta Raiffeisen Digital Banku to nowość na polskim rynku, postanowiliśmy ułatwić Wam sprawę. Sami założyliśmy to konto, by od środka pokazać Wam jak spełnić warunki do wypłaty premii oraz jak krok po kroku założyć konto. Prościej już chyba się nie da 🙂 Jeśli interesuje Was analiza zasad promocji, to znajdziecie ją w dedykowanym wpisie.

Proces zakładania konta krok po kroku – promocja Raiffeisen Digital Bank

Dużą zaletą opisywanego banku jest możliwość szybkiego założenia konta online. Wystarczy Wam do tego smartfon ze stabilnym połączeniem internetowym, za pomocą którego pobierzecie aplikację i wypełnicie kilka kroków. Całość zajmie Wam nie więcej niż 10 minut. Proces odbywa się oczywiście po polsku i polega na uzupełnieniu kilku formularzy, a także wykonaniu zdjęcia dokumentu tożsamości i selfie. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Moja weryfikacja zajęła dosłownie 30 sekund – tyle czasu minęło od zrobienia sobie zdjęcia do chwili, gdy miałem już aktywne konto i kartę. Przejdźmy jednak do rzeczy. Powiem Wam, jak krok po kroku założyć konto w Raiffeisen Digital Bank.

  1. Za pomocą swojego smartfona przejdźcie pod dedykowany link promocyjny (najpóźniej do 30 listopada 2023 roku) i pobierzcie aplikację banku.
  2. Wybierzcie kraj, w którym mieszkacie, zaznaczcie wszystkie zgody marketingowe i potwierdźcie je za pomocą kodu SMS.
  3. Teraz przychodzi moment na wypełnienie formularza z danymi osobowymi i zaznaczenie, że nie macie innej rezydencji podatkowej niż Polska. Potwierdźcie też adres e-mail, przepisując kod aktywacyjny.
  4. Wybierzcie, o co wnioskujecie: konto osobiste czy pożyczka gotówkowa?
  5. Czas na weryfikację tożsamości. Proces przebiega tak samo, jak w każdym fintechu który znacie, a więc najpierw wykonujecie zdjęcie dokumentu tożsamości (posłużyłem się dowodem osobistym) z przodu, potem z tyłu, a na końcu selfie (z uśmiechem! 🙂 ). Chyba pierwszy raz, zakładając konto w ten sposób, nie musiałem niczego poprawiać ani wykonywać zdjęcia drugi raz. Weryfikację potwierdzacie kodem SMS.
  6. Koniec procesu to mała ankieta wymagana przez prawo, a więc określenie wysokości swoich przychodów i ich źródła. Co ciekawe, konieczne będzie podanie nazwy pracodawcy, choć wątpię, by było to w jakikolwiek sposób wiążące. Osobom z własną działalnością gospodarczą proponuję po prostu wpisać w tym miejscu: własna działalność gospodarcza. W moim przypadku jak najbardziej zadziałało 😉
  7. Konto zostanie aktywowane natychmiastowo. Możecie je doładować zwykłym przelewem Elixir ze swojego konta w innym banku.


Jak dodać kartę Visa Gold do Google Pay?

Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem po założeniu konta, było dodanie karty wirtualnej Visa Gold do usługi Google Pay, którą w smartfonach z Androidem znajdziecie pod nazwą Portfel Google. Nie musicie jednak robić tego ręcznie. Klikając przycisk ustawień na głównym ekranie aplikacji banku, od razu skierujcie się do zakładki Ustawienia Google Pay i dodajcie kartę automatycznie. Będzie to wymagało zaakceptowania warunków aplikacji.

Po co dodawać kartę wirtualną do aplikacji zbliżeniowych? W ten sposób, wykorzystując moduł zbliżeniowy NFC w swoim smartfonie, będziecie mogli płacić w sklepach, restauracjach i innych punktach handlowych bez fizycznej karty. Mało tego! Z pomocą aplikacji będziecie mogli, bez jakichkolwiek opłat ze strony banku, wypłacać środki ze wszystkich bankomatów na świecie.

Użytkownicy smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka mogą oczywiście analogicznie dodać kartę do Apple Pay i korzystać z niej w dokładnie ten sam sposób.

Karta Visa Gold dodana do Google Pay

Link należy otworzyć na smartfonie!

Jak oceniać zakupy w ramach Pay&Rate i zgarnąć 300 zł premii – instrukcja

W tej części artykułu omówimy kwestie techniczne związane z wykonywaniem zakupów i oceną sprzedawców w aplikacji banku. Na starcie powiem jednak, że nie znajdziecie tutaj analizy zasad promocji. Te bardzo dokładnie zrobiliśmy w dedykowanym artykule. Polecam Wam zacząć właśnie od niego. Znajdziecie tam wszystkie obowiązujące reguły akcji, w ramach której otrzymacie do 300 zł premii w formie cashbacku.

Teraz za to pokażę Wam, na czym polega funkcja Pay&Rate, jak ją znaleźć w aplikacji i w jaki sposób wyrazić opinię o sprzedawcy. Pamiętajcie, że do zdobycia nagrody potrzebne są Wam co najmniej 3 wystawione opinie u 3 różnych sprzedawców.Aplikacja banku informuje nas o najważniejszych zaletach funkcji Pay&Rate. Ta opcja jest jednak dopiero we wczesnej fazie rozwoju, więc nie możemy oczekiwać zbyt wiele. W zasadzie, oprócz wystawiania ocen sprzedawcom, nie da się z niej w inny sposób korzystać.

Pay&Rate w Raiffeisen Digital Bank

Co ważne, nie istnieje żaden zbiór partnerów/sklepów biorących udział w programie ocen. Ocenić możecie każdy zakup dokonany za pośrednictwem karty wirtualnej wydanej do konta w Raiffeisen Digital Bank. Ja sam dokonałem zamówienia na Allegro, bo akurat miałem tam 10 zniżkowych monet, które niebawem miały stracić ważność 😉

Płatność pojawiła się na głównym ekranie aplikacji banku. Po kliknięciu tej pozycji wyświetliła się opcja oceny sprzedawcy – dobrze lub źle.

Lista transakcji w aplikacji – Pay&Rate

Wystarczy, że zaznaczycie odpowiedni przycisk i gotowe. Na ten moment to wszystko, co oferuje Pay&Rate. W aplikacji nie znajdziecie żadnych statystyk, własnych archiwalnych ocen i innych funkcjonalności związanych z tą opcją. To jednak z całą pewnością zmieni się już za kilka tygodni lub miesięcy 😉

Szybka ocena w ramach Pay&Rate w Raiffeisen Digital Bank

Link należy otworzyć na smartfonie!

Wypłata premii – promocja Raiffeisen Digital Bank

Jak wiecie z artykułu z analizą promocji, do uzyskania zwrotu (do 300 zł) konieczne jest wykonanie co najmniej trzech takich zakupów za pomocą karty wirtualnej w Internecie (każdy za minimum 50 zł) i wystawienie co najmniej 3 ocen dla trzech różnych sprzedawców/sklepów/platform. Jako że w moim przypadku oceniałem serwis Allegro jako sprzedawcę, domyślam się, że kolejne 2 zakupy od innych sprzedawców działających również w obrębie Allegro nie pozwolą mi spełnić warunków akcji. Prawdopodobnie postawię więc na jedzenie na dowóz z Uber Eats (gdzie wciąż możecie skorzystać z trzech zniżek po 25 zł z moim kodem – znajdziecie go tutaj) oraz zakupy w innym sklepie online.

Wypłata premii/cashbacku ma nastąpić 15 grudnia 2023 roku. W tym dniu na pewno podzielę się z Wami informacją, czy Raiffeisen Digital Bank wypłacił bonus zgodnie z regulaminem. Postaram się też uzyskać maksymalny możliwy cashback, czyli 300 zł 😉

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów