Darmowa Pożyczka na Start 5×0, czyli do 2000 zł na okres 5 miesięcy z RRSO 0% od Providenta

Na blogu co jakiś czas informuję Was o ciekawych ofertach darmowych kredytów i pożyczek. Wiadomo, ofert typu 1000 zł na 30 dni mamy bez liku, ale czasami zdarza się propozycja wyróżniająca się w tłumie. Przykładem może być darmowa pożyczka od Zaplo o której pisałem w marcu, a która wyróżniała się maksymalną kwotą sięgającą 15.000 zł. Tym razem prześwietlę propozycję Providenta, czyli instytucji finansowej działającej na polskim rynku od ponad 20 lat, uznawanej za pożyczkodawcę „zaraz za bankami”. Provident jest liderem na rynku pożyczek pozabankowych w Polsce, zaś spółka będąca jego właścicielem notowana jest zarówno na warszawskiej, jak i londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wracając jednak do kwestii samej pożyczki, zasady są bardzo proste. Maksymalna kwota kredytu to 2000 zł, zaś okres spłaty 5 miesięcy. Rata wyniesie zatem równiutkie 400 zł, ponieważ pożyczka nie jest obarczona ani prowizją, ani odsetkami, ani żadnymi innymi opłatami, dzięki czemu RRSO zostało wyliczone na 0%. Co ważne, tego typu pożyczka nie wymaga zabezpieczenia ani wykupowania drogich ubezpieczeń.

 

 

Co nieco o firmie Provident

Nie da się ukryć, iż marka Provident tak mocno utkwiła w naszych głowach, iż gdy pomyślimy o firmie pożyczkowej, w pierwszej kolejności kojarzymy właśnie Providenta. Niegdyś firma ta słynęła z pożyczek dostarczanych do rąk własnych. Obecnie, Provident tak jak wszystkie inne firmy udziela również pożyczek online pod nazwą handlową Pożyczki Samoobsługowej. W porównaniu do innych pożyczkodajni, Provident skupia się raczej na pożyczkach ratalnych, spłacanych w ciągu kilku miesięcy lub nawet lat.

Provident Polska należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance (IPF), która od 2007 roku notowana jest na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, zaś od marca 2013 IPF jest także obecny, w ramach notowań równoległych, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W skład Grupy IPF, oprócz Polski będącej największym rynkiem, wchodzą również Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria oraz Meksyk. Z usług Providenta w Polsce skorzystało już ponad 4 miliony klientów.

Provident współpracuje z najważniejszymi podmiotami z zakresu oceny zdolności kredytowej, czyli przede wszystkim z BIK-iem oraz z innymi biurami informacji gospodarczej.

 

 

Ku przestrodze, czyli do kogo skierowany jest ten artykuł

Wpis przeznaczony jest jedynie dla osób odpowiedzialnych, które świadomie kontrolują swój budżet domowy. Prostota oraz „darmowość” pierwszej pożyczki może być uzależniająca. Najgłupszym rozwiązaniem byłoby wykupienie dóbr konsumpcyjnych za pieniądze uzyskane dzięki pożyczce oraz brak odpowiednich środków na spłatę. W ten sposób możecie wpaść w spiralę zadłużenia, co będzie niosło za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Warto pamiętać, iż pożyczki pozabankowe to jedna z najdroższych form finansowania, której standardowe RRSO może wynieść nawet kilkaset procent.

Pamiętajcie, iż wyłącznie terminowa spłata pożyczki sprawi, iż będzie ona dla Was udzielona na promocyjnych warunkach z 0% RRSO.

Wpis skierowany jest głównie do osób, które miały w planach zaciągnięcie niedużego zobowiązania, a dzięki promocji mogą to zrobić bez jakichkolwiek kosztów. Wiem też, iż część z Was lubi poprawić swoją chwilową płynność poprzez wyjmowanie na różne sposoby gotówki z karty kredytowej. Zamiast tego możecie skorzystać z kilkumiesięcznej pożyczki. Innym pomysłem może być zaciągnięcie kredytu oraz wpłacenie go na lokatę lub rachunek oszczędnościowy.

 

 

Na czym polega promocja

Zasady promocji są bardzo proste. Jeśli wnioskujecie w Providencie o pożyczkę po raz pierwszy, możecie skorzystać z preferencyjnych warunków. Mianowicie, dokonując terminowej spłaty pożyczki w 5 kolejnych miesięcach, nie zapłacicie ani grosza odsetek oraz prowizji. W tym czasie możecie oczywiście dowolnie obracać uzyskanymi środkami. 

Pamiętajcie natomiast, iż dzień spłaty to dzień, w którym środki z powrotem powinny znaleźć się na koncie Providenta. W związku z tym, musicie uwzględnić fakt, iż w weekendy oraz wieczorami przelewy nie są realizowane, zatem należy zachować odpowiedni bufor bezpieczeństwa pod względem czasu wykonywania przelewów stanowiących spłatę rat pożyczki. Jeśli nie będziecie płacili rat w terminie, wówczas naliczone zostaną Wam koszty zgodnie z umową. Dlatego lepiej ustawcie sobie przypomnienie w telefonie i kalendarzu 🙂 Swoją współpracę z Providentem możecie również śledzić poprzez profil internetowy w zakładce „Moje konto”.

 

Uczestnicy promocji

Pod względem uczestnictwa w promocji, Provident nie stawia jakichś szczególnych warunków. Po prostu musi to być wasza pierwsza pożyczka „u Providenta”. Ogólne wytyczne w zakresie możliwości skorzystania z oferty to:

  • obywatelstwo na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
  • wiek od 18 lat,
  • zdolność do spłaty zaciągniętej pożyczki,
  • posiadanie konta bankowego oraz telefonu komórkowego,
  • źródło regularnego dochodu.

 

Provident nie wymaga jakichkolwiek zaświadczeń. Cały proces odbywa się zdalnie, to system decyduje, czy otrzymacie pożyczkę na podstawie udzielonych informacji oraz danych z BIK-u i BIG-ów. Aby móc zawnioskować o pożyczkę, wystarczy tak naprawdę dowód osobisty. 

 

Jak zawnioskować o promocyjną pożyczkę?

Jeśli nigdy nie korzystaliście z pożyczki pozabankowej, warto wspólnie prześledzić jak wygląda proces wnioskowania o takowy produkt. W przypadku Providenta jest on o wiele szybszy i prostszy niż na przykład wnioskowanie o konto osobiste. Po przejściu na dedykowaną stronę promocji, wybierzcie kwotę i wysokość raty, jaką „chcecie płacić”. Domyślnie powinny być ustawione warunki pożyczki w ramach promocji 5×0, czyli kwota 2000 zł oraz okres spłaty 5 miesięcy. Jeśli strona promocji nie ustawi domyślnie takich warunków, wystarczy, że klikniecie w kółeczko po prawej stronie z napisem „5 miesięcy”. Wówczas warunki promocji ustawią się same. Oczywiście możecie wybrać niższą kwotę, ale najlepiej celować w kwotę maksymalną, czyli 2000 zł. Wiadomo, ostatni krok należy do firmy pożyczkowej. W końcu to ona ocenia waszą zdolność kredytową. Provident może udzielić Wam pożyczki w żądanej wysokości, zaproponować niższą kwotę lub odmówić udostępnienia środków.

 

 

 

 

Jeśli zdecydowaliście się na tę opcję, kliknijcie po prawej stronie na ZŁÓŻ WNIOSEK. Następnie pojawi się Wam formularz, w którym należy wypełnić dane identyfikacyjne. Na końcu pierwszej strony znajdują się zgody marketingowe, które możecie pominąć. Kolejne strony to dane osobowe oraz dochodowe. Na ostatniej stronie Provident zapyta Was, o wasz numer konta bankowego. To właśnie z tego konta dokonacie przelewu weryfikacyjnego na 1 zł, by potwierdzić swoją tożsamość. Oczywiście złotówka zostanie Wam zwrócona. W tym miejscu wybieracie również, którego dnia miesiąca chcecie dokonywać comiesięcznej spłaty. Ze zgód wystarczy zaznaczyć dwie pierwsze, mianowicie dotyczące celu dokonania oceny wiarygodności płatniczej i oceny ryzyka kredytowego.

 

 

 

 

Całość zajmie Wam 3-5 minut. Pieniądze na koncie pojawią się nawet w 15 minut, ale licząc od momentu uzyskania pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Ciężko powiedzieć ile potrwa sama weryfikacja. Są to wewnętrzne procedury pożyczkowdawcy. Według Providenta nie powinno to zająć dłużej niż kilka minut.

 

 

 

 

Finalizacja, terminy spłat oraz spłata pożyczki

Jeśli decyzja pożyczkodawcy będzie pozytywna, środki powędrują na wasze konto, zaś na maila otrzymacie umowę oraz harmonogram spłat wraz z numerami konta. Oba dokumenty odnajdziecie również po zalogowaniu w sekcji „Moje konto”. Ponadto Provident prześle je Wam papierowo na adres zamieszkania. W przypadku pożyczki samoobsługowej, możliwa jest spłata za pośrednictwem ekspresowych przelewów Blue Cash. Lista banków współpracujących w ramach tego systemu dostępna jest pod tym linkiem.

Jeśli będziecie mieli takową wolę, pożyczkę możecie spłacić w całości przed czasem. W tym celu skontaktujcie się z Providentem poprzez sekcję „Kontakt”, aby otrzymać oficjalną informację na temat należności pozostałej do spłaty.

 

W poprzednim akapicie pogrubioną czcionką wyróżniłem kwestię terminów spłat pożyczki. W tym miejscu rozwinę to zagadnienie, ponieważ jest ono dość ważne. Otóż terminy spłaty miesięcznych rat pożyczki przypadają comiesięcznie w dniu miesiąca wskazanym we wstępie umowy pożyczki jako Termin spłaty raty pożyczki, począwszy od miesiąca, w którym zawarta jest umowa pożyczki (o ile dzień ten już w takim miesiącu nie przypadł). Gdyby jednak pierwszy Termin spłaty raty pożyczki miał przypadać na nie więcej niż 15 dni od dnia zawarcia umowy pożyczki, wówczas pierwszy termin spłaty przypadnie w odpowiednim dniu w kolejnym miesiącu.

Przykładowo, podpisując umowę 17 maja 2019 roku i wybierając jako dzień spłaty 28. dzień miesiąca, pierwszy termin spłaty przypadnie dopiero 28 czerwca 2019 roku. Warto zatem tak dobierać dzień spłaty, aby maksymalnie opóźnić spłatę pierwszej raty. W ten sposób przez dłuższy czas możecie bezpłatnie korzystać ze środków udostępnionych przez pożyczkodawcę. Oczywiście wszystkie te informacje będą zawarte w harmonogramie, zatem nic Wam nie umknie.

 

Zanim złożycie wniosek, warto abyście zapoznali się z poniższymi dokumentami:

 

Przykład reprezentatywny ze strony promocji

Oferta produktowa „Pożyczka na Start” obowiązuje od 06.03.2019 r. Oferta dotyczy Pożyczki Samoobsługowej oferowanej przez internet i spłacanej w 5 miesięcznych ratach o całkowitej kwocie pożyczki w wysokości od 500 do 2000 zł. Z oferty „Pożyczka na Start” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%; całkowita kwota kredytu – 1500 zł; całkowita kwota do zapłaty – 1500 zł; oprocentowanie stałe – 0%; całkowity koszt kredytu – 0 zł; 5 miesięcznych równych raty w wysokości 300 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.04.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie.

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów