fbpx

Freebet bonus w praktyce, czyli darmowy zakład od legalnego bukmachera z polską licencją – ile można na tym zyskać?

Kontynuujemy naszą serię poradników typera opisujących najbardziej atrakcyjne promocje bukmacherskie dostępne w ofercie legalnych operatorów z polską licencją. O ile w poprzednim artykule z cyklu omawialiśmy zakład bez ryzyka, tak tym razem pod naszą bukmacherską lupę wzięliśmy bonusy typu freebet. Co to takiego? W jaki sposób można otrzymać, a następnie optymalnie wykorzystać freebet bonus? Którzy legalni bukmacherzy posiadają w swojej ofercie taką promocję? I wreszcie najważniejsze – klienci którego serwisu mogą liczyć na najwyższy freebet w Polsce i ile można na tym zyskać? Postanowiliśmy to sprawdzić dla Was dokładnie sprawdzić!

Freebet bonus – co to takiego?

Nasz poradnik typera nie może rozpocząć się inaczej, niż od wyjaśnienia czym w ogóle jest freebet bonus. Podejrzewamy, że starzy bukmacherscy wyjadacze doskonale znają odpowiedź na to pytanie, natomiast nasze poradniki typera piszemy również (a może przede wszystkim) z myślą o debiutantach na rynku internetowych zakładów sportowych. 

W największym możliwym skrócie freebet to inaczej darmowy zakład, coś w rodzaju vouchera, za który typer może obstawić kupon bukmacherski bez konieczności angażowania środków zgromadzonych na saldzie depozytowym. 

Jeśli dopisze Wam szczęście, wówczas chwilę później wygrana (pomniejszona o kwotę freebetu) pojawi się w budżecie, natomiast jeśli tym razem typowanie okaże się błędne, to Wasze fundusze na tym nie ucierpią, a jedynym co stracicie będzie darmowy freebet bonus.

 

Jak wykorzystać freebet bonus na kuponie? Darmowy zakład bez tajemnic

Wykorzystanie darmowego freebetu jest dziecinnie proste i nie sprawi trudności nawet totalnym nowicjuszom w świecie obstawiania meczów. Wszystko sprowadza się do kilku błyskawicznych kroków, a przykładowy schemat prezentuje się mniej więcej w ten sposób:

 1. Zaloguj się na konto gracza na stronie wybranego bukmachera online. Nie masz konta? Założysz je w 3 minuty. 
 2. Sprawdź regulamin bonusu freebet, a następnie spełnij warunki promocji. 
 3. Za otrzymany freebet obstaw dowolny kupon (zakład musi spełniać regulamin bonusu – kwestia indywidualna u każdego bukmachera). 
 4. Wygrałeś? Chwilę później środki pojawią się w budżecie (zazwyczaj na głównym saldzie depozytowym, ale może zdarzyć się tak, że wygrana powędruje na saldo bonusowe – więcej szczegółów za moment). 
 5. Zabrakło Ci szczęścia? Środki, które wpłaciłeś jako depozyt pozostaną nietknięte, a jedyne co straciłeś, to darmowy freebet bonus.

Regulamin bonusu freebet – najważniejsze warunki promocji

Pamiętajcie, że każda promocja ma swój indywidualny regulamin i nie inaczej dzieje się w przypadku bonusu freebet, czyli darmowego zakładu. Oczywiście każdorazowo zachęcamy Was do wnikliwego zapoznania się z warunkami danej akcji promocyjnej, natomiast znając życie nie każdy z Was przeczyta taki regulamin od deski do deski. Od czego jednak macie nas?! Poniżej znajdziecie kluczowe zapisy, na które warto zwrócić uwagę w regulaminie bonusu freebet. 

 • Jak otrzymać freebet?

Kluczowa kwestia z perspektywy typera to sposób otrzymania freebetu. Darmowy zakład można zgarnąć między innymi za wpłacenie depozytu lub obstawienie zakładu w aplikacji mobilnej, a czasami wystarczy zwykła rejestracja konta stałego. Więcej szczegółów wraz z konkretnymi przykładami za moment.

 • Ile dni ważny będzie darmowy zakład?

Zazwyczaj darmowy zakład ma z góry określony “termin ważności”, czyli okres, w którym musi zostać wykorzystany. Po upływie tego terminu freebet znika z konta i jest to nieodwracalne.

 

 • Jakie rodzaje zakładów można obstawić za freebet?

Zazwyczaj bukmacherzy w sposób bardzo klarowny precyzują, jakie zakłady mogą znaleźć się na kuponie za freebet (na przykład selekcje na piłkarską Ligę Mistrzów z kursem minimalnym 1.50) oraz jakie typy absolutnie na takim kuponie znaleźć się nie powinny (na przykład zakłady na gry karciane lub sporty wirtualne).

 • Na którym saldzie zostanie zaksięgowana wygrana?

Szalenie istotna kwestia to miejsce zaksięgowania ewentualnej wygranej za freebet. Zazwyczaj środki lądują bowiem na głównym saldzie depozytowym, skąd można natychmiast przelać je na rachunek bankowy, jednak może zdarzyć się i tak, że wygrana powędruje do budżetu bonusowego i będzie wymagała dalszego obrotu, czyli zainwestowania jej na kolejnych kuponach.

Darmowy zakład – plusy i minusy

Błyskawiczny rzut oka na wady i zalety darmowych zakładów. Bonusy freebet posiadają rzecz jasna sporo plusów z punktu widzenia graczy, natomiast nie dzieje się też tak, że nie sposób doszukać się pewnych mankamentów. Poniżej poznacie jedne oraz drugie.

Zalety bonusów freebet

✅ Gracz nie ryzykuje własnych środków – oczywistą zaletą freebetu jest brak konieczności ryzykowania własnym kapitałem. 

✅ Łatwe warunki skorzystania z bonusu – zazwyczaj darmowe zakłady nie posiadają skomplikowanego regulaminu i poradzą sobie z nim bez trudu nawet początkujący typerzy. 

✅ Promocja powszechnie dostępna u legalnych bukmacherów – z zadowoleniem obserwujemy, że z roku na rok wydłuża się ranking bukmacherów, którzy premiują swoich klientów darmowym zakładem.

Wady bonusów freebet

Kwota darmowego zakładu rzadko przekracza 20-30 złotych – o ile w przypadku powitalnego zakładu bez ryzyka kwota darmowych środków liczona jest bardzo często w tysiącach złotych (rekordzista Superbet zwraca nowym graczom nawet… 3500 złotych!), tak darmowe zakłady rzadko kiedy opiewają na kwotę wyższą niż 20-30 złotych (wyjątkiem jest firma Betclic, o czym przeczytacie za moment).

Darmowe zakłady od legalnych bukmacherów – rodzaje bonusów freebet

Obiecaliśmy Wam, że nieco bardziej szczegółowo przyjrzymy się rozmaitym rodzajom freebetów. Generalnie mechanizm wykorzystania większości z nich jest dość zbliżony, natomiast największa różnica odnosi się do metody wejścia w posiadanie darmowego zakładu. Według takiego klucza bonusy freebet możemy podzielić na:

 • Freebet bez depozytu,
 • Freebet po dokonaniu wpłaty,
 • Freebet w aplikacji mobilnej,
 • Freebet za przegrany zakład bez ryzyka,
 • Freebet okolicznościowy.

Mocno wierzymy w to, że posiadacie już wystarczającą paczkę informacji i wiedzy czysto teoretycznej ku temu, aby swobodnie poruszać się w świecie freebetów. A skoro tak, to z największą przyjemnością zaprezentujemy Wam kilka darmowych zakładów z oferty najlepszych bukmacherów w Polsce.

Rodzaje darmowych zakładów – freebet bez depozytu

Idealnym przykładem darmowego zakładu z perspektywy typera jest powitalny freebet bonus bez konieczności wpłacenia depozytu. Brzmi zbyt pięknie, aby było prawdziwe? Gwarantujemy, że taki scenariusz jest w 100% realny. Wszystko czego wymaga wówczas bukmacher, to przebrnięcie przez proces rejestracji oraz zweryfikowanie danych osobowych, czyli założenie konta stałego. Chwilę później w budżecie na grę pojawia się darmowy zakład, a typer może obstawiać ulubione mecze bez wpłacenia chociażby złotówki depozytu! Idealnym przykładem freebetu bez depozytu jest darmowy zakład dla nowych klientów Fortuny.

Bukmacher Fortuna – 20 złotych za rejestrację konta stałego + 10 złotych za pierwszy depozyt

 1. Załóż konto u bukmachera Fortuna. 
 2. Dokonaj pełnej weryfikacji danych osobowych (między innymi wyślij skany lub zdjęcia obu stron dowodu osobistego). 
 3. W ciągu 3 dni do konta zostanie przypisane 2800 lojalnościowych punktów Fortuna Klub Plus. 
 4. Punkty możesz zamienić na freebet o wartości 20 złotych. 
 5. Drugi freebet, tym razem o wartości 10 złotych, otrzymasz chwilę po wpłaceniu pierwszego depozytu. 
 6. Oba darmowe zakłady możesz wykorzystać na dowolnym kuponie (z wyłączeniem gier karcianych oraz sportów wirtualnych), a ewentualną wygraną można od razu wypłacić bez dalszego obrotu. 
 7. Pełną ofertę Fortuny (między innymi trzy powitalne zakłady bez ryzyka) poznasz tutaj.

Kod promocyjny Fortuna – freebet bez depozytu za kod JAKDOROBIC

Rodzaje darmowych zakładów – freebet za dokonanie wpłaty

Nie wszyscy typerzy mają tego rodzaju komfort, co klienci Fortuny i zazwyczaj bukmacherzy stawiają jakieś wymagania w kontekście zgarnięcia darmowego zakładu. Najbardziej oczywistym z możliwych wymogiem jest rzecz jasna wpłacenie depozytu, natomiast w naszych oczach nie jest to warunek wzięty z kosmosu, gdyż zakładamy, że skoro gracz rejestruje konto, to robi to w celu typowania zakładów. A zatem wpłacenie depozytu jest dość oczywistym krokiem i w naszej opinii nie można traktować go jako przeszkody nie do przeskoczenia. W ten właśnie sposób swoich nowych klientów premiuje bukmacher Superbet, który nagradza graczy darmowym zakładem o wartości 34 złotych.

Bukmacher Superbet – freebet od depozytu 34 złote

 1. Załóż konto gracza w Superbet. 
 2. W ciągu maksymalnie 14 dni wpłać depozyt minimum 50 złotych. 
 3. W ciągu 48 godzin otrzymasz freebet bonus o wartości 34 złotych. 
 4. Bonus wymaga zaakceptowania przez gracza (masz na to 72 godziny). 
 5. W ciągu kolejnych 72 godzin freebet musi zostać wykorzystany na kuponie. 
 6. Ewentualna wygrana ląduje od razu na głównym saldzie depozytowym, a więcej informacji o tej promocji odnajdziesz w dedykowanym artykule na naszej stronie.

Superbet kod promocyjny JAKDOROBIC – freebet dla nowych graczy

Rodzaje darmowych zakładów – freebet w aplikacji mobilnej

Kolejny rodzaj darmowych zakładów to freebety powiązane w jakikolwiek sposób z aplikacją mobilną bukmachera. Niektóre firmy premiują graczy za samą instalację apki na swoim smartfonie, a w innych trzeba jeszcze obstawić jakiś zakład w aplikacji. W trakcie naszych testów (przeprowadzaliśmy je latem 2023 roku) tego typu promocja czekała między innymi na nowych klientów bukmachera Superbet oraz nowych i stałych graczy na stronie Fuksiarz.pl.

Bukmacher Fuksiarz – freebet w aplikacji 50 złotych

 1. Wejdź na stronę Fuksiarz.pl i dokonaj rejestracji konta u tego bukmachera (jeśli masz już konto, to po prostu się zaloguj).
 2. Pobierz i zainstaluj aplikację serwisu na swoim smartfonie lub tablecie. 
 3. Obstaw dowolny zakład w apce za co najmniej 25 złotych. 
 4. Bez względu na jego wynik otrzymasz freebet o wartości 50 złotych. 
 5. Na wykorzystanie bonusu masz 72 godziny. 
 6. Za darmowy zakład możesz obstawić dowolny kupon AKO z kursem minimalnym każdego zdarzenia 1.40. 
 7. Szukasz więcej szczegółów? Znajdziesz je tutaj.

Bukmacher Fuksiarz – powitalny freebet bonus w aplikacji mobilnej

Bukmacher Superbet – freebet w aplikacji mobilnej 20 złotych

 1. Dokonaj rejestracji konta w Superbet
 2. W ciągu 7 dni od pierwszego depozytu (minimum 20 złotych) pobierz, zainstaluj i zaloguj się na konto gracza w aplikacji Superbet. 
 3. W ciągu 72 godzin otrzymasz freebet bonus 20 złotych. 
 4. Freebet należy zaakceptować w ciągu 7 dni od jego otrzymania. 
 5. Darmowy zakład należy wykorzystać w ciągu 10 dni. 
 6. Ewentualna wygrana wyląduje od razu na saldzie głównym i nie wymaga obrotu, a kompletny regulamin promocji poznasz w tym miejscu


Bukmacher Superbet – freebet bonus za kod promocyjny JAKDOROBIC

Rodzaje darmowych zakładów – freebet jako zwrot stawki za przegrany kupon

Zupełnie inaczej kwestię freebetu potraktowali włodarze bukmachera Betclic i w tej firmie darmowy zakład można otrzymać w przypadku porażki na pierwszym kuponie po rejestracji konta w tym serwisie. A zatem zamiast klasycznego cashbacku gracz otrzymuje zwrot stawki w postaci freebetu, który może wykorzystać na jednym lub wielu kuponach.

Bukmacher Betclic – freebet bonus 200 złotych 

 1. Załóż nowe konto gracza w Betclic. 
 2. Wpłać pierwszy depozyt i obstaw dowolny zakład z kursem minimalnym 1.14. 
 3. Jeśli przegrasz wówczas 88% straconej stawki otrzymasz w formie freebetu (stawka pomniejszona o 12% podatek od obrotu). 
 4. Maksymalny freebet Betclic wynosi 200 złotych (przy stawce 228 złotych lub wyższej). 
 5. Za freebet możesz obstawiać dowolne zakłady po kursie minimalnym 2.14 (możesz zagrać 1 kupon za 200 złotych lub 100 kuponów po 2 złote – pełna dowolność). 
 6. Bukmacher w żaden sposób nie pospiesza gracza w kontekście wykorzystania freebetów, a ewentualną wygraną możesz od razu wypłacić. 
 7. Szukasz więcej informacji? Przeczytaj nasz artykuł dedykowany freebetowi Betclic.

Bonus powitalny Betclic – freebet bonus 200 złotych za kod promocyjny JAKDOROBIC

Rodzaje darmowych zakładów – freebet okolicznościowy

Kto powiedział, że darmowe zakłady przeznaczone są wyłącznie dla nowych graczy?! Również stali klienci legalnych bukmacherów mogą liczyć na tego rodzaju premię, a tego typu promocja bardzo często organizowana jest przy okazji jakiegoś popularnego wydarzenia sportowego (na przykład finału Ligi Mistrzów lub mundialu). Niekiedy darmowy freebet można również otrzymać bez większej okazji, a w ten scenariusz idealnie wpisuje się darmowy zakład od firmy Betcris.

Bukmacher Betcris – freebet urodzinowy 20 złotych

 1. Zarejestruj konto gracza w Betcris. 
 2. W ciągu 30 dni przed datą swoich urodzin obstaw dowolny zakład za co najmniej 50 złotych. 
 3. W dniu swoich urodzin otrzymasz freebet bonus wart 20 złotych.
 4. Za freebet zagrasz dowolny kupon AKO z co najmniej 3 zdarzeniami i kursem minimalnym każdego z nich 1.30. 
 5. Na wykorzystanie freebetu masz 3 dni. 
 6. Maksymalna wygrana na kuponie za freebet Betcris nie może przekroczyć 1000 złotych. 
 7. Wygrana nie wymaga obrotu, lecz można ją natychmiast przelać do banku. 
 8. Ten i pozostałe bonusy powitalne Betcris poznasz znacznie bliżej w dedykowanym artykule poświęconym temu bukmacherowi.

Bukmacher Betcris – freebet na urodziny

Dlaczego warto korzystać z darmowych zakładów bukmacherskich? Podsumowanie

Warto polować na darmowe freebety, czy może raczej omijać ten rodzaj promocji bukmacherskich jak najszerszym łukiem? W naszej opinii tego rodzaju pytanie jest tym z gatunku retorycznych i według nas grzechem byłoby nie skorzystać z darmowego zakładu. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że gracz kompletnie niczym nie ryzykuje i nie musi angażować własnych środków na kuponie, a w niektórych firmach nie musi wpłacać chociażby złotówki depozytu, aby obstawić dowolny zakład. To wręcz wymarzony scenariusz z perspektywy początkującego typera, który pragnie jedynie przetestować ofertę nowego bukmachera bez ryzyka utraty środków.

Darmowy freebet bonus – FAQ

Co to jest freebet bonus?

To rodzaj promocji bukmacherskiej gwarantujący graczowi obstawienie darmowego zakładu bez konieczności angażowania środków zgromadzonych na głównym saldzie depozytowym.

Czy freebet bonus to zakład bez ryzyka?

Nie, to dwie zupełnie różne rzeczy. Zakład bez ryzyka wymaga zagrania kuponu za środki własne i przewiduje zwrot stawki w przypadku ewentualnej porażki na kuponie. Z kolei darmowy zakład można obstawić nie posiadając chociażby złotówki na głównym saldzie depozytowym u bukmachera.

Który legalny bukmacher ma najwyższy freebet bonus w 2023 roku?

Największa pula darmowych środków bonusowych w ramach freebetu jest do zgarnięcia po rejestracji konta w serwisie Betclic. 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów