mBank: konto oszczędnościowe na 6,8% lub 7% w skali roku i 650 zł w promocji eKonta Osobistego!

Trwa do:
13 września 2022

Proponowane przez mBank konto oszczędnościowe oferuje obecnie oprocentowanie na poziomie 6,8% lub nawet 7% w skali roku i to do limitu kwoty 500.000 zł! Stawia to rachunek w absolutnej czołówce wśród konkurencyjnych propozycji. W końcu taki procent jeszcze kilka tygodni temu był możliwy do „namierzenia” wyłącznie na lokatach. Oprocentowanie obejmuje tak zwane nowe środki, których definicję przedstawię w dalszej części artykułu. Okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania wyniesie 3 miesiące. Dobre oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym to tylko jedna z korzyści przygotowanych dla klientów. Zakładając eKonto Osobiste, możecie zdobyć dodatkową premię na start w kwocie aż 650 zł! W alternatywnej promocji założycie także mKonto Intensive, czyli rachunek z półki premium. W tym przypadku premia na start to kwota 300 zł. Atutem jest także wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, czyli wspomniane już 7% w skali roku. Natomiast inny sposób na ulokowanie wolnych środków oprócz tradycyjnej lokaty to promocja regularnego inwestowania z 100 zł lub 150 zł premii na start.

mBank – konto oszczędnościowe na 6,8% lub nawet 7% w skali roku – analiza rachunku

Omawiane dziś, pochodzące z katalogu mBanku konto oszczędnościowe to wysoko oprocentowany i elastyczny rachunek, oferujący 6,8% lub 7% zwrotu w skali roku. Ostateczna wysokość oprocentowania zależy od rachunku osobistego, którego posiadanie jest niezbędne do założenia konta oszczędnościowego. Na nieco wyższy zwrot mogą liczyć osoby, które posiadają lub założą mKonto Intensive, czyli rachunek oferujący kilka dodatkowych funkcji, uchodzący za bardziej prestiżowy. O nim jednak powiem krótko na końcu wpisu.

Dla posiadaczy eKonta osobistego (oraz innych kont osobistych mBanku) przygotowano za to niewiele mniejszy zwrot – bo aż 6,8% w skali roku. Zakładając ten rachunek przed otwarciem oszczędnościówki zainkasujecie dodatkowo aż 650 zł premii!

Jednak niezależnie od rodzaju rachunku, środki wpłacane na konto oszczędnościowe ograniczone są limitem do kwoty 500.000 zł. Konto może być prowadzone wyłącznie w walucie krajowej. mBank zapewnia stały i elastyczny dostęp do oszczędności – możecie wpłacać i wypłacać swoje pieniądze bez utraty odsetek. Okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 3 miesiące, licząc od chwili otwarcia rachunku.

Każdy uczestnik promocji może założyć maksymalnie 4 konta oszczędnościowe, jednak promocyjnym oprocentowaniem może zostać objęte wyłącznie jedno z nich.

Dlaczego warto zdecydować się na proponowane przez mBank konto oszczędnościowe?

Kto może skorzystać z promocji konta oszczędnościowego od mBanku?

eKonto Oszczędnościowe jest dostępne zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów mBanku. Warunkiem jest po prostu posiadanie konta osobistego. Jak to zwykle bywa – osoby, które nie miały do tej pory rachunku w mBanku, mogą wyjść na całym interesie znacznie korzystniej. Zakładając darmowe eKonto Osobiste, zgarniecie bowiem aż 650 zł premii na start i to na prostych warunkach. Analizę tej promocji znajdziecie w tym artykule.

Obecni klienci banku, posiadający dostęp do bankowości elektronicznej i własne konto osobiste, mogą otworzyć eKonto Oszczędnościowe w pełni online. Wystarczy telefon lub komputer. W takim przypadku należy jednak pamiętać, że promocyjne oprocentowanie obejmie wyłącznie nowe środki. Więcej na temat tego zapisu regulaminu znajdziecie w następnym akapicie. Jeśli już teraz posiadacie jedno lub kilka eKont Oszczędnościowych, możecie przekształcić jeden z rachunków w konto z promocyjnym oprocentowaniem.

Oprocentowanie i definicja nowych środków

Większość banków oferujących obecnie wysokie oprocentowanie na swoich depozytach zabezpiecza się klauzulą o tak zwanych nowych środkach. Jest to zapis regulaminu, który mówi, że wyższym oprocentowaniem zostaną objęte środki wpłacone do banku po dniu badania salda, które w przypadku obecnej edycji przeprowadzone zostało 1 sierpnia 2022 roku. Oznacza to, że tego dnia zostały zsumowane środki na wszystkich Waszych rachunkach osobistych, których jesteście posiadaczami/współposiadaczami, rachunkach oszczędnościowych i lokatach, w tym lokatach na nowe środki. Saldo będzie też weryfikowane każdego dnia obowiązywania promocyjnego oprocentowania. Jeśli więc w trakcie trwania promocji wypłacicie z jednego ze swoich kont w mBanku określoną kwotę, zmieni to stan nowych środków na koncie oszczędnościowym. Z drugiej jednak strony, każda dodatkowa wpłata na konto oszczędnościowe wpłynie na zwiększenie salda nowych środków.

Jako klienci banku możecie sprawdzić wysokość „nowych środków” w swojej bankowości internetowej. Bank poinformuje Was również o tej kwocie podczas wnioskowania o założenie konta oszczędnościowego.

mBank – konto oszczędnościowe – nowe środki

„Stare środki” zostaną objęte standardowym oprocentowaniem na poziomie 1% w skali roku. Po upływie 3 miesięcy oprocentowanie wróci do wartości wskazanych w Tabeli oprocentowania. Bardzo prawdopodobnie jest jednak przedłużenie promocji i ustalenie nowego dnia badania salda.

Jak założyć eKonto Oszczędnościowe?

To zadanie nie powinno sprawić nikomu kłopotów. Jeśli macie już swoje konto osobiste w mBanku, zalogujcie się po prostu do bankowości elektronicznej i odszukajcie w ofercie banku eKonto Oszczędnościowe. Pamiętajcie o konieczności wpłacenia nowych środków. Konto będzie pracować na 6,8% w skali roku przez 3 miesiące, licząc od momentu jego założenia.

Jeśli nie macie konta osobistego mBanku, powinniście je najpierw założyć, odbierając przy tym 650 zł premii na start, a następnie wykonać dokładnie te same kroki, co opisane wyżej. Jako nowi klienci nie musicie martwić się o nowe środki. Każde wpłacone do banku pieniądze będą spełniały ten warunek.

eKonto Oszczędnościowe na przedstawionych w tej analizie warunkach możecie założyć do dnia 13 września 2022 roku. Jeśli jednak wpłaty uczestników promocji osiągną poziom 3 miliardów złotych, akcja może zostać przerwana. Bank poinformuje o tym na dedykowanej stronie promocji.

mKonto Intensive – 300 zł premii na start i 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Jak już wspomniałem – nieco wyższe oprocentowanie, wynoszące 7% w skali roku, czeka na użytkowników mKonta Intensive. To rachunek oferujący obecnie 300 zł premii na start. Choć domyślnie mKonto Intensive skierowane jest do nieco bardziej zamożnych klientów, to w rzeczywistości może je założyć każdy, a po spełnieniu prostych warunków będzie ono w pełni darmowe. W pakiecie Intensive otrzymacie między innymi usługę concierge, priorytetową obsługę na mLinii, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, czy też 3 bezpłatne przelewy ekspresowe. 

Poza oprocentowaniem eKonta Oszczędnościowego, wszystkie pozostałe warunki wyglądają dokładnie tak samo, jak w przypadku darmowego eKonta osobistego.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

mBank – eKonto Oszczędnościowe – opłaty i szczegóły

Otwarcie i prowadzenie eKonta Oszczędnościowego nie kosztuje miesięcznie ani złotówki. Darmowy jest też pierwszy przelew (wewnętrzny lub zewnętrzny) z konta oszczędnościowego w każdym miesiącu. Pozostałe będą już objęte opłatą w wysokości 9 zł za każdą płatność.

Środki zdeponowane na eKoncie Osobistym są rzecz jasna chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości kwoty 100.000 EUR, czyli obecnie około 470.000 PLN. Pamiętajcie o tym, deponując środki, które przekraczają ten limit.

Szczegółów szukajcie w Taryfie prowizji i opłat.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów