mBank: bonus o wartości 100 zł lub 150 zł za przetestowanie regularnego inwestowania oraz 650 zł premii w promocji konta osobistego

Trwa do:
19 października 2022
Dostępność wniosków
300000

Ta promocja została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna. Do zdobycia jest nawet 500 zł łącznej premii na start dla osób w wieku 18-24 lat, 200 zł bonusu za regularne inwestowanie oraz 7% na koncie oszczędnościowym (do 50.000 zł).

Serwowany nam przez mBank bonus o wartości 100 zł lub 150 zł to nagroda w promocji „regularnego inwestowania”. Jest to już kolejna promocja skupiona na funduszach inwestycyjnych, które okazują się ciekawą alternatywą dla lokat i kont oszczędnościowych. Promowana usługa to tak zwany Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, który ma służyć inwestowaniu we wspomniane fundusze przez osoby, które nie mają w tym zakresie wiedzy ani doświadczenia. Po wypełnieniu ankiety otrzymacie sugestie dotyczące wyboru właściwego funduszu. Potem wystarczy już tylko dokonać pierwszej wpłaty, a następnie ustalić zlecenie stałe, by kolejne kwoty zasilały portfel inwestycyjny. Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) to dobra okazja do rozpoczęcia swojej inwestorskiej przygody z bardzo małym kapitałem (wystarczy 100 zł miesięcznie). Ponadto jest to świetne uzupełnienie promocji konta osobistego, gdzie do zdobycia jest nawet 650 zł premii na start! Dla chcących oszczędzać w bardziej tradycyjny sposób, bank przygotował specjalną okazję – 6,9% w skali roku na półrocznej lokacie dla nowych środków. Szczegóły znajdziecie w podlinkowanym artykule 😉

Regularne inwestowanie mBank – uczestnicy promocji

Akcja skierowana jest do nowych i obecnych klientów mBanku. Do udziału w promocji konieczne jest prowadzenie konta osobistego z podpiętym Supermarketem Funduszy Inwestycyjnych (SFI). Nie wiesz, co to jest? Usługę opisałem na końcu artykułu.

Co ważne, w momencie przystąpienia do promocji (zlecenia nabycia pierwszych jednostek) saldo środków uczestnika w ramach SFI nie może być niższe niż w dniu startu akcji, czyli 17 sierpnia 2022 roku. Jeśli więc nie korzystaliście wcześniej z opcji inwestowania w mBanku, to 17 sierpnia saldo wynosiło po prostu 0 zł i spełniacie ten warunek bez żadnego problemu 😉

Pamiętajcie, że w tej edycji promocji obowiązuje limit 300.000 wniosków.

Nie masz konta w mBanku? Załóż je i odbierz nawet 650 zł!

Jeśli nie jesteście jeszcze klientami mBanku, a mimo to chcecie wziąć udział w promocji regularnego inwestowania, możecie zdobyć dodatkową premię w łącznej kwocie nawet 650 zł! Po założeniu konta możecie skorzystać z lokaty na 6,9% w skali roku. Łączna kwota lokat to nawet 500.000 zł! 

Regularne inwestowanie mBank – zasady promocji

Promocja trwa do 19 października 2022 roku. W tym czasie powinniście założyć konto z 650 zł dodatkowej premii na start lub – jeśli jesteście już klientami mBanku – zalogować się w bankowości elektronicznej, przejść do usługi Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, a następnie założyć sobie cel inwestycyjny (100 zł premii na start) lub zawnioskować o zakup jednostek funduszy (bonus w tym przypadku wyniesie 150 zł), wypełniając przy okazji ankietę inwestycyjną. Pamiętajcie, żeby w stosownym momencie zaznaczyć okienko informujące chęci udziału w promocji. Ewentualnie możecie skorzystać z pomocy dedykowanego doradcy. W tym przypadku wystarczy, że wypełnicie prosty formularz na specjalnej stronie promocji.

Nowa edycja promocji daje w zasadzie dwie możliwości zdobycia premii (100 zł lub 150 zł). Poniżej postaram się wszystko jasno opisać.

Jak zdobyć w promocji mBank bonus 100 zł – krok po kroku

Po założeniu konta, podpięciu do niego usługi SFI i wypełnieniu ankiety pora na wybór aktywów, które staną się Waszym narzędziem do regularnego inwestowania. Proponowany przez mBank bonus o wartości 100 zł dostępny jest dla osób, które zdecydują się na odkładanie w ramach celu inwestycyjnego. W tym wypadku wystarczy, że początkowo wpłacicie kwotę co najmniej 100 zł, a następnie ustalicie regularne wpłaty comiesięczne o dokładnie tej samej minimalnej wartości (czyli też minimum 100 zł). Należy tutaj ustawić konkretny dzień wpłaty, przykładowo 5. dzień danego miesiąca.

Od teraz Waszym zadaniem przez 6 kolejnych miesięcy będzie po prostu pilnowanie, by w dniu wpłaty na cel inwestycyjny (ustalicie go podczas ustawiania celu) na koncie osobistym znajdowała się ustalona wcześniej kwota.

Na dołączenie do promocji, ustalenie celu i wpłatę pierwszej kwoty macie czas do 19 października 2022 roku.

mBank – bonus – 100 zł

Jak zdobyć w promocji mBank bonus 150 zł – krok po kroku

Jeśli zamiast odkładania w ramach celu inwestycyjnego zdecydujecie się na comiesięczne kupowanie jednostek uczestnictwa w funduszach i tworzenie tym samym swojego portfela inwestycyjnego, powinniście (po rejestracji w promocji i wypełnieniu ankiety) dokonać wpłaty początkowej o wartości co najmniej 2000 zł oraz ustawić comiesięczne regularne wpłaty w kwocie minimum 100 zł przez 6 kolejnych miesięcy. Należy tutaj ustawić konkretny dzień wpłaty, przykładowo 5. dzień danego miesiąca.

Na wszystko macie oczywiście czas do 19 października 2022 roku.

Regularne inwestowanie w mBanku – zasady promocji.

Jak widzicie, żeby uzyskać premię o wartości 150 zł konieczne będzie zaangażowanie co najmniej 2600 zł własnych środków lub jedynie 700 zł, jeśli zadowolicie się bonusem na start o wartości 100 zł.

Nie wycofujcie swoich środków w czasie realizowania warunków promocji, zlecając odkupienie jednostek, nie dokonujcie też konwersji. Każde z tych działań skutkować będzie utratą prawa do odebrania premii.

Odbiór premii

Jeśli uda się Wam dopilnować wykonania wpłaty początkowej oraz co najmniej 6 comiesięcznych regularnych wpłat, otrzymacie nagrodę do końca miesiąca następującego po miesiącu wykonania ostatniej regularnej wpłaty na cel lub dokupienia jednostek funduszy inwestycyjnych.

Jeśli więc dołączycie do promocji i wykonacie wpłatę początkową w sierpniu 2022 roku i pierwsza „regularna wpłata” nastąpi we wrześniu 2022 roku, to ostatnie zlecenie stałe powinno mieć miejsce w lutym 2023 roku (od września 2022 roku do lutego 2023 roku). Premię otrzymacie więc w marcu 2023 roku.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji oraz na specjalnej stronie promocji.

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) – o co chodzi?

SFI to narzędzie dostępne w bankowości elektronicznej (w przeglądarce i aplikacji) mBanku. Służy do inwestowania w fundusze inwestycyjne. Jego obsługa jest bardzo uproszczona, skierowana do osób początkujących oraz tych, które nie chcą zagłębiać się w naukę inwestowania, tylko osiągnąć długofalowy dochód na lepszych warunkach niż oferują lokaty.

Po przeprowadzeniu ankiety, która zbada Wasz profil inwestorski, zaproponowane zostaną odpowiadające mu fundusze inwestycyjne. W ramach SFI możecie zainwestować w ponad 300 różnych funduszy organizowanych przez 20 towarzystw. Nie każdy będzie jednak dla Was dostępny! Jeśli Wasze odpowiedzi w ankiecie i oczekiwania okażą się bardzo rozbieżne z możliwościami danego funduszu (profil sprzeczny), będziecie musieli wybrać inny fundusz. W przypadku „mniejszej rozbieżności” (profil niewystarczająco zgodny) zostaniecie poinformowani o ryzyku, jednak ostrzeżenie to będziecie mogli zignorować i przejść dalej. Wszystko to dla ochrony Waszego kapitału oraz uniknięcia rozczarowań.

mBank – bonus w ramach inwestowania w SFI

W przeciwieństwie do tradycyjnych lokat, swoje środki z funduszy inwestycyjnych będziecie mogli wyprowadzić w dowolnej chwili bez straty wypracowanego do tej pory zysku. W takiej sytuacji trzeba będzie jednak liczyć się z utratą prawa do 100 zł lub 150 zł premii.

Korzystając z SFI, nie będziecie narażeni na dodatkowe koszty za nabycie czy późniejsze odkupienie aktywów poza kosztem samego funduszu. Wszystkie opłaty, w tym ta za zarządzanie, wkalkulowane są już w cenę jednostek funduszu i w jego wynik, co pozytywnie wpływa na przejrzystość oferty i brak niepotrzebnego zamieszania. Zysk, który widać na ekranie, należy już do właściciela portfela.

Pamiętajcie, że inwestowanie to maraton, a nie sprint i tego typu „przedsięwzięcia” warto planować na co najmniej kilka lat. Ich celem nie powinien być szybki zysk.

Uwaga! Fundusze inwestycyjne nie są tak bezpieczne, jak lokaty. Choć nadal uchodzą za bardzo stabilne, a ich konstrukcja ogranicza ryzyko utraty kapitału, nadal jest to możliwe! Przestrzegam więc przed wkładaniem wszystkich oszczędności w jeden fundusz lub w ogóle – w same fundusze inwestycyjne.

Ograniczającymi ryzyko działaniami są przede wszystkim: dywersyfikacja portfela (czyli inwestowanie w różne fundusze, by średni wynik pozostawał na plusie nawet wtedy, gdy któryś z nich jednostkowo spada) oraz regularne inwestowanie, co także uśrednia cenę zakupu.

Nie jest to jednak poradnik inwestorski. Dziś skupiamy się na promocji. 🙂

Więcej na temat inwestowania w fundusze inwestycyjne przeczytacie na dedykowanej stronie banku.

Kalkulacja przedstawiające potencjalny zysk z inwestowania w fundusze z mBank

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów