fbpx

ING Bank Śląski: kończy się promocja Konta Mobi dla osób do 26 lat z 300 zł premii na start + 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Trwa do:
28 września 2023

Aktualna edycja świetnej promocji Konta Mobi – jednego z najczęściej polecanych przeze mnie rachunków dla osób w wieku 18-26 lat – dobiega właśnie końca. Do największych zalet rachunku należy przede wszystkim bezwarunkowo darmowe prowadzenie oraz korzystanie z karty debetowej, a także przejrzystość oferty całego banku i funkcjonalność aplikacji mobilnej. Wszystko to sprawia, że Konto Mobi może być świetną opcją dla osób, które dopiero zaczynają swoje dorosłe życie i podejmują pierwsze zatrudnienie. Jeszcze do 28 września 2023 roku za założenie Konta Mobi otrzymacie 250 zł łatwej premii na start oraz 50 zł bonusu ekstra w ramach programu poleceń. Co ważne, w stosunku do ostatniej edycji, bank zdecydował się na skrócenie okresu karencji o 3 miesiące. Dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z promocji i odebrać bonus na start. Jeśli zaś macie zamiar oszczędzać, bank przygotował dwie promocje konta oszczędnościowego – obie na 6% w skali roku. Możecie w ten sposób ulokować nawet 400.000 zł. Dodatkowy atut to konto Smart Saver (oprocentowanie zmienne 5% w skali roku) z opcją automatycznego odprowadzania „końcówek” od zakupów.

Sprawdź również: 100 zł premii dla klientów ING Banku Śląskiego za przetestowanie usługi VISA Mobile

Uczestnicy promocji Konta Mobi

Promocja z 250 zł premii na start skierowana jest zarówno do całkiem nowych klientów, jak i osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski w okresie od 1 kwietnia 2022 roku do 29 czerwca 2023 roku. Ponadto promocja nie dotyczy osób aktualnie posiadających lub współposiadających inne produkty banku (na przykład konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Jeśli kiedykolwiek wcześniej mieliście już konto w tym banku i chcecie wziąć udział w promocji, upewnijcie się, że nie macie w nim wciąż swojej „kartoteki”, która może pokrzyżować plany. Wystarczy telefon na infolinię, żeby wszystkiego się dowiedzieć.

Osobny okres karencji tyczy się programu poleceń – jest nieco krótszy. Mianowicie, w przypadku aktualnej edycji promocji „Poleć konto znajomemu”, nowym klientem jest osoba, która nie posiadała (także jako współposiadacz) konta osobistego ani innego produktu w omawianym banku w ciągu 12 miesięcy wstecz, licząc od momentu założenia rachunku. Przykładowo, składając wniosek 22 września 2023 roku, wystarczyłoby nie posiadać konta w ING Banku Śląskim po 22 września 2022 roku. Jednak łącząc obie promocje musicie uwzględnić dłuższy okres karencji.

Jak założyć konto Mobi w ING?

Jeśli macie mniej niż ukończone 26 lat, ING Bank Śląski przygotował dla Was Konto w wersji Mobi i to właśnie jemu przyjrzymy się w niniejszej publikacji. Dla starszych czytelników domyślnym rachunkiem jest natomiast Konto Direct, o którym piszemy w tym artykule.

Wniosek o promocyjne Konto Mobi z premią dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Po kliknięciu odnośnika należy złożyć wniosek o założenie rachunku w terminie do 28 września 2023 roku. Oprócz konta osobistego należy również zawrzeć umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą i bankowość internetową. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe, a także zgodę na przekazanie osobie polecającej informacji o spełnieniu warunków akcji.

Jeśli zdecydowaliście się na dodatkowy bonus wynoszący 50 zł, otrzymacie go pod warunkiem, iż podczas wypełniania wniosku o konto, podacie kod osoby polecającej. Taki kod możecie otrzymać na przykład od członka rodziny lub znajomego, który bierze aktywny udział w programie poleceń. Jeżeli wśród Waszych bliskich nie ma żadnego uczestnika programu, a chcecie zdobyć dodatkowe 50 zł za założenie konta – mogę zostać Waszym polecającym. Spełniam wszelkie warunki stawiane przez organizatora promocji wobec osób polecających. Wykorzystajcie po prostu kod: 90A5EE i cieszcie się dodatkowym bonusem.

ING Bank Śląski – kod polecający

Po wypełnieniu wniosku umowę możecie finalizować na kilka sposobów:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku,
 • przez selfie, w aplikacji Moje ING.
  

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć fotki dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, Bank Pekao S.A., Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska (lista banków w tak zwanym międzyczasie mogła ulec zmianie). No i najważniejsze – dane w obecnym banku muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku (imię, nazwisko, adres).

​Warunki promocji – Konto Mobi

Pomijając 50 zł bonusu w programie poleceń, główna premia na start podzielona jest na dwie części, odpowiednio po 120 zł oraz 130 zł. Pierwsze 120 zł otrzymacie pod warunkiem wykonania 10 płatności bezgotówkowych kartą, portfelem mobilnym (Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay) i/lub BLIKIEM na dowolną kwotę w terminie do 30 listopada 2023 roku. Płatności możecie wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych (na przykład sklepy, stacje benzynowe, kina), jak i w Internecie. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 120 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 130 zł premii otrzymacie, jeśli:

 • zapewnicie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (płatności te mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących 120 zł premii) – do 30 listopada 2023 roku,
 • założycie konto oszczędnościowe Smart Saver, które będzie powiązane z Kontem Mobi – do 30 listopada 2023 roku,
 • na dzień 30 listopada 2023 roku musicie posiadać na Smart Saverze kwotę co najmniej 30 zł.


Wskazówki

Płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

Środki wymagane na Smart Saver nie można ot tak przelać ze swojego konta osobistego. W dalszej części artykułu opowiadam bardziej szczegółowo, czymże jest ten Smart Saver i jak działa „konto oszczędnościowe dla końcówek”.


Wypłata premii

Wypłata premii (120 zł lub pełne 250 zł) w przypadku Konta Mobi nastąpi 15 grudnia 2023 roku. Środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

Szczegóły w regulaminie promocji ING Banku Śląskiego – Konto Mobi.

50 zł ekstra w programie poleceń – warunki

Aby spełnić warunki programu poleceń, wystarczy, że wykonacie transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości co najmniej 300 zł przy użyciu dowolnej karty płatniczej i/lub kodu BLIK w każdym z dwóch dowolnych miesięcy (wliczając miesiąc, w którym otworzyliście konto oraz kolejne miesiące), jednak nie później niż do 31 stycznia 2024 roku. Do transakcji bezgotówkowych zaliczają się zarówno płatności w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Wykluczone jest jedynie korzystanie z usługi „Płać z ING”. W ten sposób możecie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Wykonując płatności kartą na określoną kwotę zapewniacie sobie częściowo spełnienie warunków dla promocji z 250 zł premii, a także spełnienie warunków programu poleceń.

Nagrody będą wypłacane od listopada 2023 roku do lutego 2024 roku. Premię otrzymacie do 28. dnia miesiąca, jeśli uda się Wam spełnić warunki do jego 22. dnia. Jeśli się spóźnicie, wypłata nagrody przejdzie na kolejny miesiąc.

Przykładowo: jeśli spełnicie warunki programu poleceń do 22 listopada 2023 roku (wykonując wymagane transakcje na przykład we wrześniu i październiku), 50 zł bonusu otrzymacie najpóźniej 28 listopada 2023 roku.

Do tego czasu musicie zachować konto otwarte w promocji.

Program poleceń ma obowiązywać do 7 listopada 2023 roku.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „Poleć konto znajomemu”.

Szczegóły Konta Mobi (dla osób w wieku do 26 lat)

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo (z wyjątkiem wpłaty/wypłaty w punkcie obsługi kasowej i przelewu w placówce bankowej – miejscu spotkań),  
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty w bankomatach ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 2,50 zł,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce, 
 • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepach w ramach cashback, 
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz BLIK.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Konto Mobi i wygodne płatności mobilne

Konto Mobi jest przeznaczone dla młodych ludzi, a ci potrzebują przede wszystkim produktów elastycznych, efektywnych i szybkich w działaniu. Nowe pokolenia wyznaczają kolejne wyzwania dla twórców rozwiązań. Korzystając z Konta Mobi, zyskacie kilka zróżnicowanych możliwości płatniczych. Na początku warto jednak powiedzieć, że dla osób do 26. roku życia karta płatnicza jest bezwarunkowo darmowa. Nie musicie więc wykonywać określonej liczby płatności czy w ogóle korzystać regularnie z karty, żeby unikać opłat.

Do konta wydawana jest zbliżeniowa debetowa karta Visa. Jeśli jednak nie zamierzacie korzystać z fizycznej karty w sklepach, wystarczy Wam telefon z modułem NFC. Możecie dodać kartę do aplikacji bankowej i mieć ją przy sobie zawsze.

Kartę możecie dodać także do znanych aplikacji płatniczych Apple, Google czy Garmin. Daje to nie tylko możliwość płatności zbliżeniowych, ale także (w przypadku Google Pay) kontrolowania swoich subskrypcji z poziomu aplikacji i wygodnych zakupów w Internecie dzięki zapamiętywaniu danych płatniczych.

ING Bank Śląski ma też w swojej ofercie kartę kredytową z limitem od 500 zł do nawet 20 000 zł przy minimalnym dochodzie 800 zł miesięcznie. To jednak materiał na osobny wpis 😉

Ekran aplikacji – widok dla konta firmowego

Pozytywnie oceniam także główny ekran aplikacji, który ponownie możemy spersonalizować, przypinając do niego kolejne skróty. Interfejs jest czytelny, a wszystkie opcje dostępne tam, gdzie ich szukam. Co ważne, aplikacja pozwala na aktywowanie wielu usług, otwieranie kolejnych rachunków, lokat i kont oszczędnościowych.

Apka może ponadto posłużyć jako mobilny dysk na dokumenty oraz przydać się podczas składania wniosków urzędowych (na przykład o 500+ czy inne dodatki). To także proste w obsłudze narzędzie do kontroli finansów i budżetu domowego.

Budżetowanie w aplikacji ING Banku Śląskiego

Aplikacja zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Bankowość mobilna w rankingu Mobile Trends Awards. W tym miejscu znajdziecie poradnik dotyczący obsługi aplikacji.

ING Bank Śląski – 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Nowi klienci ING mogą skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania na poziomie 6% w skali roku na dwóch dostępnych w banku rachunkach: Otwartym Koncie Oszczędnościowym oraz Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus. Oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. To, czy założycie jeden czy dwa rachunki, zależy głównie od tego, ile macie oszczędności. W ramach promocji na każdym z nich możecie zdeponować do 200.000 zł oszczędności.

OKO i OKO Bonus

Pamiętajcie, że pierwsze z nich, czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe, musicie założyć tak czy inaczej, jeśli tylko chcecie skorzystać z premii na start, którą opisaliśmy wyżej (na konto oszczędnościowe wpłynie bonus od banku).

Jeśli dopiero zakładacie konto osobiste w ING i chcecie skorzystać z promocyjnego oprocentowania, należy założyć konto oszczędnościowe (jedno lub dwa przedstawione wyżej) i do 10 października zasilić je środkami.

 1. Jeśli posiadacie do 200.000 zł oszczędności, proponuję Wam skorzystać z promocji Bonus na start online/Bonus na start (różnica między nimi jest symboliczna – jeśli założycie oszczędnościówkę podczas zakładania konta osobistego, zostaniecie automatycznie przypisani do pierwszej promocji, jeśli jednak założycie ją już po otwarciu konta osobistego, weźmiecie udział w drugiej akcji. Warunki obu są praktycznie identyczne).

  W tej promocji mogą wziąć udział wyłącznie nowi klienci, czyli osoby, które od 12 września 2023 roku: nie mają żadnego rachunku oszczędnościowego jak również oszczędnościowo – rozliczeniowego (zarówno jako posiadacz jak i współposiadacz) ani żadnego innego produktu, usługi (np. karty, pożyczki, Moje ING lub Moje ING mobile) w Banku. Nie mogą też być pełnomocnikiem do żadnego produktu w Banku. I w czasie trwania Oferty zawarły online Umowę o OKO przez stronę www.ing.pl albo aplikację Moje ING mobile. Oznacza to tyle, że jest to promocja dla zupełnie nowych klientów, którzy dopiero założą (po 12 września 2023 roku) konto osobiste i oszczędnościowe w ING Banku Śląskim.

 2. Jeśli dodatkowo posiadacie większe środki, nadwyżkę możecie zdeponować w ramach drugiej akcji na koncie o nazwie OKO Bonus. To konto można założyć tylko wtedy, gdy posiada się już pierwsze Otwarte Konto Oszczędnościowe. W tym przypadku limit środków również wynosi 200.000 zł, a oprocentowanie to 6% w skali roku. Jako nowi klienci spełniacie wszystkie warunki otrzymania podwyższonego oprocentowania bez dodatkowych wysiłków.

Będąc nowymi klientami możecie śmiało połączyć obie promocje, deponując łącznie kwotę do 400.000 zł. Wiem, że ich nazwy są podobne, dlatego zwróćcie uwagę na regulaminy, które podlinkowałem na końcu artykułu – w razie wątpliwości mogą Wam wiele wyjaśnić.

Kiedy otrzymam odsetki?

 • W przypadku konta w PLN prowadzonego w ramach oferty specjalnej „OKO Bonus na start online” i „OKO Bonus na start” odsetki, które wynikają z oprocentowania standardowego 1,50%, bank dopisuje do konta na koniec każdego miesiąca. Odsetki, które wynikają z oprocentowania podwyższonego o 4,50 punktów procentowych, otrzymacie po zakończeniu oferty specjalnej, czyli po 3 miesiącach od założenia konta.
 • W przypadku oferty „OKO Bonus” odsetki wynikające z oprocentowania bonusowego i podstawowego otrzymacie na konto do 5. dnia miesiąca po zakończeniu oferty specjalnej.

​Ile kosztuje Otwarte Konto Oszczędnościowe i Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus ?

Konta zapewniają darmowe wpłaty (BLIKiem we wpłatomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash w Polsce – tylko Otwarte Konto Oszczędnościowe) i wypłaty z/na swój rachunek osobisty w ING Banku Śląskim (a ten jest darmowy!). Przelewy na rachunek prowadzony w ING (w obu rachunkach), a także wypłaty BLIKiem w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash w Polsce są darmowe i to bez limitu (ponownie – BLIKiem tylko w przypadku OKO). Nie powodują też utraty odsetek. Darmowy będzie też pierwszy przelew w miesiącu na konto w innym banku (każdy kolejny to 9 zł opłaty).

Opłaty i prowizje – Otwarte Konto Oszczędnościowe

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Bonus na start online i Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

Rachunek Smart Saver na 5% w skali roku

W ramach rachunku Smart Saver możecie liczyć na oprocentowanie zmienne rzędu 5% w skali roku. Limit kwotowy dla promocyjnego oprocentowania to 5000 zł. Nadwyżki będą podlegały oprocentowaniu zmiennemu na poziomie 1,5% w skali roku, jednak zdecydowanie lepszym miejscem dla większych kwot będzie opisane wcześniej Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Smart Saver nie jest bowiem klasycznym kontem oszczędnościowym, które możecie zasilać z zewnątrz tradycyjnym przelewem i to nie limit kwotowy decyduje o jego funkcjonalności. Konto jest zasilane automatycznie, gdy płacicie kartą lub robicie przelew. Wówczas bank wylicza kwotę oszczędności, zgodnie z wybraną przez Was metodą i przelewa ją z waszego konta osobistego na konto Smart Saver. Może to być zaokrąglenie kwoty transakcji do 5 zł lub do 10 zł, ewentualnie ustalony procent od kwoty transakcji (od 1% do 10%).

Jak działa Smart Saver?

Jak działa Smart Saver? Wyjaśnię to na przykładzie:
Załóżmy, że podczas zakładania rachunku ustaliliście, iż kwoty zakupów mają być zaokrąglane do pełnych 10 zł. Następnego dnia idziecie do kina i płacicie tam za bilet 17 zł. Z Waszego konta znika jednak równe 20 zł. 17 zł to należność za bilet, pozostałe 3 zł trafia z kolei na saldo Smart Saver.

Weźmy pod uwagę drugi scenariusz – zdecydowaliście, że każde zakupy będą powodowały naliczenie dodatkowych 10% od transakcji i przekazanie ich na konto Smart Saver. Przy tej samej transakcji w kinie z Waszego rachunku osobistego „zniknie” 18,70 zł. 17 zł to standardowo należność za bilet, a pozostałe 1,7 zł stanowi 10% od tamtej kwoty.

Wybór metody zależy wyłącznie od Was. Możecie w dowolnym momencie zmienić sposób obliczania lub wartość pojedynczych wpłat. Zwróćcie uwagę, że o ile w przypadku zaokrąglania większego znaczenia nie ma kwota zakupów, to przy odkładaniu „procentowym” – im wyższa kwota, tym więcej zostaje wpłacone na Smart Saver. Gdyby zamiast powyższego przykładowego biletu do kina znalazł się nowy smartfon za 2237 zł, to na konto oszczędnościowe zostanie przelane 3 zł w przypadku zaokrąglenia do pełnych 10 zł lub… 223,7 zł, jeśli ustalicie, że ma to być 10% od każdej kwoty 🙂

Prowadzenie rachunku Smart Saver jest darmowe, tak samo jak przelewy na konto osobiste w ING – bez limitu! Co ważne, środki można wypłacać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Ponadto w każdym miesiącu macie możliwość wykonania 1 darmowego przelewu na konto w „obcym” banku (każdy kolejny kosztuje już 9 zł).

Smart Saver dostępny jest zarówno dla pełnoletnich użytkowników, jak i młodzieży w wieku 13-18 lat, o ile nastolatek posiada konto osobiste w ING Banku Śląskim. Rachunek założycie oraz zamkniecie w aplikacji Moje ING – w kilka chwil.

Jak założyć Smart Saver w Koncie Mobi?

Jak polecać konto w programie poleceń

Konto mogą polecić (i otrzymać za to 100 zł premii) osoby, które posiadają już rachunek osobisty w ING co najmniej 30 dni przed momentem przystąpienia do programu poleceń. Zakładając konto w obecnej edycji, nie będziecie mogli polecić go swoim znajomym. Klienci z dłuższym stażem mogą otrzymać do 10 premii za polecenia po 100 zł każda. Program poleceń obejmuje obecnie tylko Konto Mobi.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów