ING Bank Śląski – ostatnie chwile promocji: 250 zł premii za założenie Konta Direct , 100 zł bonusu za konto nastolatka, 100 zł ekstra od VISA + 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 400.000 zł)

Trwa do:
28 września 2023

Ta promocja została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna. Do odebrania jest 250 zł premii za założenie Konta Direct (dla osób 26+), 100 zł bonusu za konto nastolatka, 100 zł ekstra od VISA + 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 400.000 zł).

Świetna promocja Konta Direct, czyli flagowego produktu ING Banku Śląskiego, zmierza powoli ku końcowi (potrwa tylko do 28 września 2023 roku). Wciąż możecie jeszcze odebrać 250 zł dość łatwej premii na start. Co ważne, w stosunku do ostatniej edycji, bank zdecydował się na skrócenie okresu karencji o 3 miesiące. Dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z promocji i odebrać bonus na start. Prowadzenie Konta Direct jest bezwarunkowo darmowe, natomiast karta debetowa będzie dla Was bezpłatna po spełnieniu prostych warunków. Po założeniu konta, możecie również skorzystać z promocji dla swojego nastolatka. W ten oto sposób zgarniecie nawet 100 zł bonusu: 50 zł za założenie konta oraz 50 zł bonusu ekstra za ubezpieczenie pociechy. Dla oszczędzających, ING Bank Śląski przygotował natomiast dwie promocje konta oszczędnościowego – obie na 6% w skali roku. Możecie w ten sposób ulokować nawet 400.000 zł.

Sprawdź również: 100 zł premii dla klientów ING Banku Śląskiego za przetestowanie usługi VISA Mobile

Uczestnicy promocji Konta z Lwem

Promocja z 250 zł premii na start skierowana jest zarówno do całkiem nowych klientów, jak i osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski w okresie od 1 kwietnia 2022 roku do 29 czerwca 2023 roku. Ponadto promocja nie dotyczy osób aktualnie posiadających lub współposiadających inne produkty banku (na przykład konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Jeśli kiedykolwiek wcześniej mieliście już konto w tym banku i chcecie wziąć udział w promocji, upewnijcie się, że nie macie w nim wciąż swojej „kartoteki”, która może pokrzyżować plany. Wystarczy telefon na infolinię, żeby wszystkiego się dowiedzieć.

Jak założyć konto w ING?

Jeśli macie mniej niż ukończone 26 lat, ING Bank Śląski przygotował dla Was Konto w wersji Mobi, o którym piszemy tutaj. Dla starszych czytelników domyślnym rachunkiem jest natomiast Konto z Lwem Direct, którym się dziś zajmiemy.

Wniosek o Konto Direct z premią na start dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Oprócz konta osobistego należy również zawrzeć umowę o bankowość internetową, umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe. Na wypełnienie wniosku macie czas od 30 czerwca do 28 września 2023 roku.

Po wypełnieniu wniosku umowę możecie finalizować:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku,
 • przez selfie, w aplikacji Moje ING.
  

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć zdjęcia dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, Bank Pekao S.A., Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska (lista banków międzyczasie mogła ulec zmianie). Pamiętajcie również, iż konto w banku, z którego będziecie wykonywali przelew, musi być zakładane w oddziale. No i najważniejsze – dane w obecnym banku muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku (imię, nazwisko, adres).

Warunki promocji – Konto z Lwem Direct

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 120 zł oraz 130 zł.

Warunkiem uzyskania 120 zł bonusu jest wykonanie płatności bezgotówkowych kartą, portfelem mobilnym (Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay) i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 1000 zł w okresie do 31 grudnia 2023 roku. Płatności możecie wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 120 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 130 zł premii otrzymacie, jeśli:

 • wykonacie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych) – do 31 grudnia 2023 roku,
 • 3-krotnie zapewnicie wpływy na konto w wysokości minimum 1000 zł – w trzech dowolnych miesiącach w okresie do 31 grudnia 2023 roku,
 • założycie minimum jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego – w terminie do 31 grudnia 2023 roku,
 • na dzień 31 grudnia 2023 roku musicie posiadać cele oszczędnościowe (minimum jeden), których suma sald wynosi co najmniej 300 zł.

Wskazówki

Płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

Co do kwestii „wpływu”, bank zastrzega, iż wpływ ten nie może pochodzić z tytułu wpłaty własnej w oddziałach banku lub we wpłatomatach. Nie może on również pochodzić z waszego konta w innym banku. Natomiast przykładowy przelew od kogoś bliskiego lub od pracodawcy zapewni spełnienie warunków promocji.

Środki wymagane na „celu lub celach oszczędnościowych” możecie po prostu przelać ze swojego konta osobistego. W dalszej części artykułu opowiadam bardziej szczegółowo, czymże są te cele oszczędnościowe.Szczegóły w regulaminem promocji ING Banku Śląskiego.

​Wypłata premii

Wypłata 250 zł premii w przypadku Konta z Lwem Direct nastąpi 16 stycznia 2024 roku. Środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

Szczegóły w regulaminem promocji ING Banku Śląskiego.

​Szczegóły Konta z Lwem Direct

 • 0 zł za prowadzenie konta (z wyjątkiem wpłaty/wypłaty w punkcie obsługi kasowej i przelewu w placówce bankowej – miejscu spotkań.), 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, każda kolejna 5 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN (z wyjątkiem przelewów Express ELIXIR, BlueCash, SORBNET),
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
 • dostęp do szerokiej liczby placówek banku w całym kraju,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay oraz BLIK,
 • 0 zł lub 7 zł za tradycyjną kartę debetową.

Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, iż miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł. Okres rozliczeniowy stosowany przez ING Bank Śląski rozpoczyna się od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca (na przykład od 29 września do 28 października).

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

50 zł premii za Konto Mobi dla nastolatków + 50 zł za ubezpieczenie dziecka

Specjalna akcja ING Banku Śląskiego jest skierowana do rodziców i opiekunów (przedstawicieli ustawowych) dzieci w wieku 13-17 lat. Do udziału dziecka w promocji konieczne jest, by opiekun posiadał konto w tym banku najpóźniej 10 stycznia 2024 roku (może więc założyć je teraz – w promocji z premią i nie czekać do ostatniej chwili). Oprócz kryterium wiekowego w regulaminie nie ma mowy o szczególnych wykluczeniach. Nastolatek nie może jedynie posiadać Konta Mobi w dniu przystąpienia do promocji. Jeśli posiadał je wcześniej – nie koliduje to z udziałem w akcji specjalnej.

Jeśli macie już konto osobiste dla dorosłych z dostępem do bankowości internetowej, przejdźcie do sekcji Moje dane i upewnijcie się, że wyraziliście już wcześniej zgodę na przekazywanie elektronicznie przez bank informacji handlowych, w tym profilowanych informacji handlowych. Zgodę można później wycofać – nawet przed otrzymaniem nagrody. Ważne, by była jednak aktywna w momencie dołączania do akcji.

Następnie do 20 grudnia 2023 roku załóżcie swojemu dziecku w wieku 13-17 lat Konto Mobi, przystępując do udziału w promocji i akceptując jej regulamin. Podpisanie i autoryzacja umowy odbywa się online – za pośrednictwem bankowości internetowej. Do założenia konta dla nastolatka konieczny będzie dowód osobisty.

Konto Mobi dla nastolatków – zaletyAby otrzymać bonus, w terminie do 20 stycznia 2024 roku musicie wykonać przelew ze swojego konta osobistego prowadzonego w ING na otwarte w promocji Konto Mobi nastolatka. Minimalna kwota przelewu to 50 zł. To wystarczy, by otrzymać 100 zł premii gotówkowej. Dopuszczalny jest także szybki przelew Blik na telefon.

Nagroda zostanie przekazana na konto nastolatka w jednym z trzech terminów (do tej chwili konto rodzica i nastolatka muszą być aktywne):

 • do 5 grudnia 2023 roku – gdy warunki promocji zostaną spełnione do 20 listopada 2023 roku,
 • do 5 lutego 2024 roku – gdy warunki promocji zostaną spełnione do 20 stycznia 2024 roku.

Nagrodę możecie otrzymać wielokrotnie – po jednej dla każdego swojego dziecka. Wystarczy wówczas tylko raz zarejestrować się w promocji, a nastepnie założyć kilka kont. Każde z nastolatków otrzyma premię po spełnieniu warunków.

Konto Mobi dla nastolatka jest bezwarunkowo darmowe w prowadzeniu. Do 26. roku życia rachunek zapewnia także bezwarunkowo bezpłatne korzystanie z karty debetowej. Wypłaty z bankomatów Planet Cash lub ING Banku Śląskiego są darmowe bez limitów. Pierwsza wypłata z pozostałych bankomatów nie kosztuje ani grosza, jednak każda kolejna to koszt 2,5 zł. Przelewy internetowe nie są obarczone dodatkowymi opłatami.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

50 zł premii za ubezpieczenie dziecka

We współpracy z Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. ING Bank Śląski może też zaoferować Wam dodatkowe 50 zł premii w formie e-kodu do wykorzystania w serwisie Allegro. Wystarczy, że w terminie do 30 września 2023 roku (lub do wyczerpania puli nagród, która nie została określona w regulaminie) wykupicie za pomocą formularza na stronie promocji polisę ubezpieczenia szkolnego NNW dla dziecka w wariancie „Optimum” lub „Premium” na 12 miesięcy.

Regulamin nie wymaga, by uczestnik promocji posiadał konto w tym banku.

Jeśli pula promocyjna się wyczerpie, bank poinformuje o tym na dedykowanej stronie promocji.

Nagroda zostanie przesłana na adres e-mail lub SMS-em na numer przekazany w formularzu ubezpieczenia najpóźniej w ciągu 35 dni od chwili spełnienia warunków promocji. Sposób wykorzystania bonu oraz jego termin ważności zostaną przekazane wraz z nagrodą.

Niezależnie od tego, ile polis wykupicie, możecie otrzymać tylko jeden e-bon do Allegro.

Więcej o ubezpieczeniach ING Banku Śląskiego przeczytacie tutaj.

Warianty polis ubezpieczenia szkolnego NNW

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

​ING Bank Śląski – 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Nowi klienci ING mogą skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania na poziomie 6% w skali roku na dwóch dostępnych w banku rachunkach: Otwartym Koncie Oszczędnościowym oraz Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus. Oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. To, czy założycie jeden czy dwa rachunki, zależy głównie od tego, ile macie oszczędności. W ramach promocji na każdym z nich możecie zdeponować do 200.000 zł oszczędności.

OKO i OKO Bonus

Pamiętajcie, że pierwsze z nich, czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe, musicie założyć tak czy inaczej, jeśli tylko chcecie skorzystać z premii na start, którą opisaliśmy wyżej (na konto oszczędnościowe wpłynie bonus od banku).

Jeśli dopiero zakładacie konto osobiste w ING i chcecie skorzystać z promocyjnego oprocentowania, należy założyć konto oszczędnościowe (jedno lub dwa przedstawione wyżej) i do 10 października zasilić je środkami.

 1. Jeśli posiadacie do 200.000 zł oszczędności, proponuję Wam skorzystać z promocji Bonus na start online/Bonus na start (różnica między nimi jest symboliczna – jeśli założycie oszczędnościówkę podczas zakładania konta osobistego, zostaniecie automatycznie przypisani do pierwszej promocji, jeśli jednak założycie ją już po otwarciu konta osobistego, weźmiecie udział w drugiej akcji. Warunki obu są praktycznie identyczne).

  W tej promocji mogą wziąć udział wyłącznie nowi klienci, czyli osoby, które od 12 września 2023 roku: nie mają żadnego rachunku oszczędnościowego jak również oszczędnościowo – rozliczeniowego (zarówno jako posiadacz jak i współposiadacz) ani żadnego innego produktu, usługi (np. karty, pożyczki, Moje ING lub Moje ING mobile) w Banku. Nie mogą też być pełnomocnikiem do żadnego produktu w Banku. I w czasie trwania Oferty zawarły online Umowę o OKO przez stronę www.ing.pl albo aplikację Moje ING mobile. Oznacza to tyle, że jest to promocja dla zupełnie nowych klientów, którzy dopiero założą (po 12 września 2023 roku) konto osobiste i oszczędnościowe w ING Banku Śląskim.
 2. Jeśli dodatkowo posiadacie większe środki, nadwyżkę możecie zdeponować w ramach drugiej akcji na koncie o nazwie OKO Bonus. To konto można założyć tylko wtedy, gdy posiada się już pierwsze Otwarte Konto Oszczędnościowe. W tym przypadku limit środków również wynosi 200.000 zł, a oprocentowanie to 6% w skali roku. Jako nowi klienci spełniacie wszystkie warunki otrzymania podwyższonego oprocentowania bez dodatkowych wysiłków.

Będąc nowymi klientami możecie śmiało połączyć obie promocje, deponując łącznie kwotę do 400.000 zł. Wiem, że ich nazwy są podobne, dlatego zwróćcie uwagę na regulaminy, które podlinkowałem na końcu artykułu – w razie wątpliwości mogą Wam wiele wyjaśnić.

Kiedy otrzymam odsetki?

 • W przypadku konta w PLN prowadzonego w ramach oferty specjalnej „OKO Bonus na start online” i „OKO Bonus na start” odsetki, które wynikają z oprocentowania standardowego 1,50%, bank dopisuje do konta na koniec każdego miesiąca. Odsetki, które wynikają z oprocentowania podwyższonego o 4,50 punktów procentowych, otrzymacie po zakończeniu oferty specjalnej, czyli po 3 miesiącach od założenia konta.
 • W przypadku oferty „OKO Bonus” odsetki wynikające z oprocentowania bonusowego i podstawowego otrzymacie na konto do 5. dnia miesiąca po zakończeniu oferty specjalnej.


​Ile kosztuje Otwarte Konto Oszczędnościowe i Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus ?

Konta zapewniają darmowe wpłaty (BLIKiem we wpłatomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash w Polsce – tylko Otwarte Konto Oszczędnościowe) i wypłaty z/na swój rachunek osobisty w ING Banku Śląskim (a ten jest darmowy!). Przelewy na rachunek prowadzony w ING (w obu rachunkach), a także wypłaty BLIKiem w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash w Polsce są darmowe i to bez limitu (ponownie – BLIKiem tylko w przypadku OKO). Nie powodują też utraty odsetek. Darmowy będzie też pierwszy przelew w miesiącu na konto w innym banku (każdy kolejny to 9 zł opłaty).

Opłaty i prowizje – Otwarte Konto Oszczędnościowe

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Bonus na start online i Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

​Czym jest cel oszczędnościowy i jak go uruchomić?

Cel oszczędnościowy to świetna funkcjonalność systemu Moje ING, która pomoże Wam w odkładaniu pieniędzy na konkretny cel (na przykład wymianę samochodu na nowy, wakacje we Włoszech czy kupno mieszkania). Cele pozwolą gromadzić kapitał w najwygodniejszy dla Was sposób.

Cel oszczędnościowy wyznaczycie w zakładce Oferta ING. Przejdźcie do sekcji Oszczędności spośród dostępnych opcji wybierzcie Cele oszczędnościowe i kliknijcie Załóż teraz.

ING – cel oszczędnościowy.

Proces zakładania celu oszczędnościowego ogranicza się do kilku wyborów. Po pierwsze – nadajcie mu konkretną nazwę. Dzięki temu łatwiej będzie skupić się na tym, co ważne 🙂

Spójrzcie poniżej na mój przykład. Stworzyłem w swojej bankowości internetowej/mobilnej cel o nazwie Podróż i obliczyłem, że będzie mi na nią potrzebne 300 zł (przy dzisiejszych cenach nie będzie to podróż daleka 😉 ). Oprócz tego należy też wybrać spośród dwóch opcji zasilania tego celu: środki mogą być wpłacane automatycznie z konta osobistego w ramach stałego zlecenia, lub możecie też dokonywać wpłat samodzielnie. Wygodniejsza będzie raczej wpłata automatyczna, dzięki której warunki promocji spełnicie niemal pasywnie. Jeśli po wypłacie premii będziecie chcieli zrezygnować z celu – nic nie stoi na przeszkodzie. Nie wiąże się to z żadnymi opłatami ani stratami w oszczędnościach.

ING – ustawienie celu oszczędnościowego.

Cele oszczędnościowe to moim zdaniem doskonała funkcjonalność do odkładania pieniędzy na poważniejsze wydatki, które każdy z nas ponosi (mniej więcej) regularnie. Mam tu na myśli na przykład wymianę telefonu na nowy czy ubezpieczenie OC, które wygasa zawsze w tym samym miesiącu. Zakładając cel odpowiednio wcześnie, możecie uniknąć natłoku wydatków i odpowiednio się do nich przygotować. W końcu lepiej będzie odkładać przez rok po 100 zł na przedłużenie polisy, niż jednorazowo pokryć z wynagrodzenia składkę o wartości 1200 zł, prawda? 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów