fbpx

Lokata Na Start InBank: 5,05% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł – w pełni online i bez zakładania konta

Lokata Na Start InBank oferuje 5,05% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł. Warto łapać tak dobre oprocentowanie, póki jest jeszcze dostępne. Co jednak z pozostałymi parametrami jednej z najpopularniejszych lokat na blogu? Sprawdzimy to dziś, dokonując gruntownej rewizji oferty. Mimo mniejszego oprocentowania Lokata na Start InBank to wciąż jedna z najlepszych propozycji niezobowiązujących depozytów na rynku. Do jej założenia wystarczy tylko kilka kliknięć – bez wychodzenia z domu i bez potrzeby wizyty kuriera. Nie ma też konieczności zakładania konta osobistego. Jedyne formalności to wykonanie przelewu weryfikacyjnego z innego banku, który potwierdzi Waszą tożsamość oraz zasilenie lokaty oszczędnościami. Co tu kryć, lokata powitalna od InBanku to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z oszczędzaniem.

W InBanku dostępna jest także Lokata Standardowa z oprocentowaniem do 5,25% w skali roku. Więcej na jej temat napisaliśmy w osobnym artykule.


Lokata Na Start InBank – o produkcie

Oferowana przez InBank Lokata Na Start w skrócie:

  • Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, a maksymalna 50.000 zł.
  • Każdy klient może założyć tylko jedną Lokatę Na Start.
  • Maksymalne oprocentowanie 5,05% w skali roku możecie uzyskać wyłącznie na okres 3 miesięcy.
  • Wysokość wpłaconej kwoty nie ma znaczenia dla oprocentowania lokaty.
  • Odsetki naliczane są na koniec umownego okresu lokaty – jest to tak zwana kapitalizacja prosta.
  • W przypadku zerwania lokaty bank wypłaci sam kapitał początkowy, bez naliczonych odsetek.
  • Lokata ma charakter odnawialny (zamieni się w Lokatę Standardową) lub nieodnawialny – wedle uznania.

Lokata na Start InBank – analiza

Lokata na Start to bardzo prosty produkt skierowany wyłącznie do nowych klientów indywidualnych InBanku, czyli osób, które wcześniej nie posiadały w nim żadnej lokaty oszczędnościowej (w ofercie dostępna jest także Lokata Standardowa z większym wyborem okresów zapadalności).

Każdy nowy klient może otworzyć jedną Lokatę na Start w kwocie od 1000 zł do 50.000 zł. Każda kolejna lokata będzie już prowadzona jako Lokata Standardowa. Lokata na Start jest odnawialna (a właściwie może nią być, jeśli zaznaczycie taką opcję przy jej zakładaniu – zamiany można dokonać nawet w trakcie trwania umowy). Po upływie 3 miesięcy lokata odnowi się na taki sam okres w ramach oferty standardowej z bonusem w postaci +0,1% (punktu procentowego) w stosunku do oprocentowania w skali roku.

Dla przykładu – aktualne oprocentowanie 3-miesięcznej Lokaty Standardowej to 4,75% w skali roku. Zatem po odnowieniu oprocentowanie wyniosłoby 4,85% w skali roku.


Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania terminowych lokat oszczędnościowych.

Lokata InBank – jak założyć?

InBank nie wymaga od Was zakładania konta osobistego, bo zwyczajnie nie posiada ich nawet w swojej ofercie. Do otwarcia lokaty konieczna będzie rejestracja w systemie elektronicznym i zweryfikowanie swojej tożsamości. 

Żeby założyć Lokatę Na Start przejdźcie na dedykowaną stronę produktu, wybierzcie parametry i kliknijcie Załóż lokatę. Po założeniu lokaty otrzymacie konto w bankowości elektronicznej, które pozwoli Wam zakładać, zamykać i zarządzać innymi lokatami InBank (na przykład Lokatą Standardową).

Co prawda, obowiązywanie promocyjnego oprocentowania nie jest określone czasowo, ale lepiej nie zwlekać ze złożeniem wniosku. Gdy bank odpowiednio nasyci się kapitałem, może zmienić warunki i niektórym może być smutno. Jednak, póki piłka w grze – trzeba działać.

Zapoznajcie się z warunkami, wypełnijcie formularz i podpiszcie online umowę lokaty. Potwierdzenie tożsamości odbywa się na podstawie przelewu weryfikacyjnego, zasilającego lokatę. Pamiętajcie o zaznaczeniu koniecznych zgód i o tym, by przelew był wykonany z Waszego konta – dane lokaty i dane rachunku, z którego nadejdzie płatność, muszą być identyczne. Wlicza się do tego także adres zamieszkania podany w obu bankach.

Na zasilenie lokaty macie 5 dni od złożenia wniosku. Lokata zostanie otwarta najpóźniej w następnym dniu roboczym.

InBank – co wiemy o marce?

InBank to drugi największy podmiot segmentu consumer finance w Estonii. Zajmuje aż 20% tamtejszego rynku kredytów konsumenckich, a oprócz tego świadczy swoje usługi w Polsce i 7 innych europejskich krajach (Estonii, Francji, Łotwie, Litwie, Niemczech, Austrii oraz Holandii).

W naszym kraju InBank dostarcza głównie konsumenckie rozwiązania ratalne dla branży ubezpieczeniowej, finansowej i medycznej oraz handlu w internecie. Na rodzimym rynku mogliście spotkać tę markę już w 2017 roku.

Charakterystyczną cechą InBanku jest działalność wyłącznie online. Dzięki temu bank może oferować niskie ceny kredytów, wysokie oprocentowanie depozytów i krótki czas reakcji.

Dlaczego warto założyć Lokatę Na Start InBank?

Czy InBank jest bezpieczny?

Środki własne oraz odsetki na lokatach InBanku są chronione estońskim odpowiednikiem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (Tagatisfond Guarantee Fund) do 100.000 euro – identycznie jak w przypadku kont i lokat w polskich bankach. InBank spełnia w ten sposób wymagania dyrektywy UE 94/19/EC – wspólne dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. Jeśli więc zdecydujecie się wykorzystać przysługujący Wam limit, wynoszący równy milion złotych, Wasze środki w dużej części nie będą chronione przez fundusz.

Więcej o działaniu estońskiego systemu gwarancyjnego przeczytacie tutaj.

Dodatkowe informacje znajdziecie też w Arkuszu Informacyjnym Deponenta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów