Konto Santander: 500 zł łatwej premii na start + 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym!

Trwa do:
31 maja 2024

Ruszyła nowa edycja promocji konta osobistego od Santander Bank Polska, która potrwa w terminie do końca maja 2024 roku. Tym razem, w ramach zestawu bonusów, możecie zdobyć 400 zł premii gotówkowej na start oraz voucher o wartości 100 zł za udział w programie poleceń (do wyboru są vouchery do Biedronki, Decathlona, RTV Euro AGD, Zalando oraz Cinema City). Oprócz tego bank oferuje preferencyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 6% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł! Podwyższona stawka obejmie Wasze oszczędności wyłącznie w terminie do 29 czerwca 2024 roku, a więc im szybciej skorzystacie z oferty, tym więcej zarobicie. Wymienione oprocentowanie obowiązuje dla tak zwanych nowych środków, co dokładniej scharakteryzuję w dalszej części artykułu. Gdy już otworzycie Konto Santander, będziecie mogli je polecać swoim bliskim. W ten sposób co miesiąc odbierzecie nawet 5 voucherów, każdy o wartości 100 zł (na przykład do Biedronki lub innych wymienionych wcześniej sklepów).

Prowadzenie Konta Santander oraz wydawana do niego karta debetowa będą dla Was darmowe po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków (wystarczą miesięczne płatności kartą lub BLIKiem na kwotę minimum 300 zł). Za darmo możecie też wypłacać środki ze wszystkich bankomatów w Polsce – pod warunkiem, że w tym celu użyjecie BLIKA. Do innych zalet konta możemy zaliczyć darmowy Pakiet bezpieczeństwa CyberRescue (przez pierwszy rok), nielimitowane bezpłatne przelewy natychmiastowe oraz do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych.


Uczestnictwo w promocji: 400 zł premii gotówkowej

Na opisywany dziś zestaw nagród składają się dwie premie: bonus wynikający z promocji „400 zł na dobry początek” oraz 100 zł w ramach programu poleceń (o tej ostatniej akcji powiemy więcej w dalszej części artykułu).

W promocji z bonusem o wartości 400 zł mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska w okresie od 1 stycznia 2021 roku do momentu złożenia wniosku.

Jeśli natomiast posiadacie inny produkt Santandera (na przykład kartę kredytową, czy konto oszczędnościowe) – śmiało możecie wziąć udział i w tej promocji.

Zestaw promocji Santander Bank Polska

Jak założyć promocyjne Konto Santander?

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Aby założyć konto, na początek złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie również o wyrobieniu karty debetowej VISA lub Mastercard. Polecam rzecz jasna wybór tej drugiej karty ze względu na możliwość uzyskania punktów w programie Bezcenne Chwile, które wymienicie na wartościowe vouchery. Wniosek o konto możecie złożyć zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Poza tym, warunkiem uczestnictwa w promocji jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie zgód:

 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz kontakt w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie),
 • zgody na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na przystąpienie do promocji.

Na złożenie wniosku o konto macie czas w okresie od 1 maja do 31 maja 2024 roku, zaś ostateczny termin zawarcia umowy to 10 czerwca 2024 roku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera, e-kuriera lub poprzez fotoweryfikację. W przypadku e-kuriera dokumenty otrzymacie mailowo, zaś podczas wizyty specjalnego e-kuriera jedynie złożycie podpis na tablecie. Odbędzie się to w pełni ekologicznie, bo bez zużycia papieru (po podpisaniu umowy, trafi ona do Was mailowo). Alternatywnym sposobem finalizacji umowy może być „zakładanie konta na selfie”, czyli w pełni zdalna metoda wymagająca zrobienia zdjęcia twarzy i dowodu osobistego. Jest ona jeszcze bardziej eko, ponieważ kurier nie musi do Was jechać autkiem 😉

400 zł premii gotówkowej na start – warunki promocji

Premia gotówkowa podzielona jest na dwie części po 200 zł każda. Pierwsze 200 zł premii gotówkowej otrzymacie za zawarcie umowy o konto i kartę debetową wraz z wyrażeniem stosownych zgód. Oprócz tego w czerwcu i lipcu 2024 roku należy (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnić wpływ zewnętrzny na konto na kwotę co najmniej 1000 zł (jeśli macie już ukończone 26 lat) LUB zapewnić wpływ zewnętrzny na konto na kwotę co najmniej 300 zł (jeśli nie ukończyliście jeszcze 26. roku życia),
 • wykonać co najmniej 5 transakcji kartą debetową lub BLIKiem na dowolną kwotę,
 • zalogować się minimum 5 razy do aplikacji mobilnej Santander Mobile.

Aby zdobyć drugie 200 zł premii bazowej należy w dwóch kolejnych miesiącach: w sierpniu i wrześniu 2024 roku w każdym miesiącu z osobna:

 • zapewnić wpływ zewnętrzny na konto na kwotę co najmniej 1000 zł (jeśli macie już ukończone 26 lat) LUB zapewnić wpływ zewnętrzny na konto na kwotę co najmniej 300 zł (jeśli nie ukończyliście jeszcze 26. roku życia),
 • wykonać co najmniej 5 transakcji kartą debetową lub BLIKiem na dowolną kwotę,
 • zalogować się minimum 5 razy do aplikacji mobilnej Santander Mobile.


A teraz technikalia. Co do kwestii wpływów, przelew pochodzący z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego bezproblemowo zapewni spełnienie warunków promocji. Po zaksięgowaniu środków, jeszcze tego samego dnia możecie je przelać z powrotem na swoje główne konto.

Jeśli chodzi o płatności, bank nie uwzględnia wypłat gotówki z bankomatów i wpłat gotówki do wpłatomatów kartą debetową, przelewów na telefon BLIK, wypłat gotówki z bankomatów kodem lub czekiem BLIK. Transakcje kartą debetową oraz BLIKIEM możecie wykonywać zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. Może to być zarówno zakup chipsów w Żabce, jak i kupno książki na Allegro.

Wypłata premii gotówkowej – Konto Santander

Pierwszą premię gotówkową o wartości 200 zł otrzymacie w terminie do końca sierpnia 2024 roku.

Pozostałe 200 zł otrzymacie najpóźniej do końca października 2024 roku.

Do czasu otrzymania nagrody nie odwołujcie zgód marketingowych i nie zamykajcie swojego konta.

Szczegóły w regulaminie promocji „400 zł na dobry początek”.

100 zł premii w programie poleceń Santander Bank

W ramach programu poleceń wartość bonusu wynosi 100 zł i jest on wypłacany w formie jednego z wybranych voucherów:

 • 100 zł do RTV Euro AGD lub
 • 100 zł do Decathlona lub
 • 100 zł do Biedronki lub
 • 100 zł do Zalando lub
 • 4 bilety do kina Cinema City.

Aktualna edycja programu potrwa do w okresie końca maja 2024 roku, także spokojnie możecie połączyć udział we wszystkich promocjach, a w międzyczasie sami zarabiać poprzez polecanie.

Nowym klientem w programie poleceń (osobą poleconą) może być osoba, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska w ciągu 12 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji. Przykładowo, składając wniosek 10 maja 2024 roku, wasze konto powinno zostać zamknięte przed 10 maja 2023 roku – w takim przypadku możecie skorzystać z programu poleceń. Rzecz jasna, aby połączyć premię główną z premią w programie poleceń – musicie uwzględnić dłuższy okres karencji, czyli liczony względem daty 1 stycznia 2021 roku.

W celu wzięcia udziału w programie poleceń możecie użyć mojego kodu polecenia: TH46UL lub kodu uzyskanego od kogoś bliskiego. Kod ten wpiszecie już po założeniu konta. W tym celu należy zalogować się do bankowości i podać kod polecenia – macie na to 30 dni od momentu otwarcia konta (nie później jednak niż do 31 maja 2024 roku).Aby zdobyć bonus w ramach programu poleceń, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (przykładowo sklepy, stacje benzynowe), jak i w Internecie (na przykład Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów online).


Przykładowo, otwierając konto w maju 2024 roku, na spełnienie warunku płatniczego będziecie mieli czas do końca czerwca 2024 roku. Oczywiście wykonując płatności kartą na poczet promocji bazowej, jednocześnie “wyrabiacie warunki” dla programu poleceń. Zatem warunki spełnicie niejako z automatu. Zwróćcie jednak uwagę, iż w przypadku programu poleceń nie liczą się płatności BLIKIEM, a jedynie kartą debetową. Po spełnieniu warunków promocji, w ciągu 5 dni roboczych, bank poinformuje Was o tym fakcie w bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej, w zakładce Program poleceń. Od tego momentu będziecie mieli 30 dni na wybór konkretnej nagrody. W dniu wydania nagrody powinniście posiadać aktywne konto wraz z bankowością elektroniczną oraz aplikacją mobilną.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank – edycja 7”.

Szczegóły – Konto Santander

Aby prowadzenie konta i obsługa karty były darmowe, należy zapewnić w danym miesiącu płatności bezgotówkowe wykonane kartą debetową i/lub BLIKIEM na łączną kwotę 300 zł. W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za konto to 6 zł, zaś za kartę debetową to 9 zł.

Jeśli natomiast macie mniej niż 26 lat, wówczas bank założy Wam automatycznie Konto Santander dla Młodych. W tym przypadku prowadzenie konta (oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce) są bezwarunkowo darmowe. Natomiast, aby obsługa karty była darmowa, wystarczy zapewnić w danym miesiącu 1 płatność bezgotówkową wykonaną kartą debetową lub BLIKIEM na dowolną kwotę. Jeśli nie spełnicie tego warunku, wówczas miesięczna opłata za kartę debetową wyniesie 9 zł.

Pozostałe opłaty:

 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe Express Elixir oraz Blue Cash (bez limitu),
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM z dowolnego bankomatu,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Santander Bank Polska,
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska,
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce, opłata nie jest pobierana od osób w wieku do 26 lat,
 • 0 zł za dostęp do Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz BLIKA.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji.

Santander Bank Polska jako jedyny bank w Polsce zapewnia nielimitowane darmowe przelewy natychmiastowe!

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Santander jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie.

W celu otrzymywania zwrotów należy potwierdzić (zweryfikować) opłacane faktury, które mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza lub współposiadacza Konta Santander. Faktury możecie potwierdzić na 3 sposoby:

 • po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, w zakładce Twoje sprawy. W polu Wyszukaj sprawę wpiszcie frazę „faktura”, po czym pojawi się Wam opcja dodania faktury w ramach promocji. W formularzu, oprócz nazwy kontrahenta, należy również załączyć skan faktury, jej zdjęcie lub oryginał w pliku pdf,
 • za pośrednictwem wideo rozmowy – w tym przypadku fakturę okazujecie do kamery, by wideodoradca mógł wprowadzić dane odbiorców do zwrotów,
 • w placówce banku – w tym przypadku musicie ze sobą zabrać wydruki faktur lub ich oryginały.

Po weryfikacji faktur wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet (wybierając odbiorcę zdefiniowanego), za pośrednictwem zleceń stałych lub poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.

Korzyści dla użytkowników Konta Santander

6% w skali roku na Koncie Multi oszczędnościowym

W ofercie banku dostępna jest ciekawa oferta dla oszczędzających. W terminie do 9 czerwca 2024 roku możecie zdeponować na Koncie Multi Oszczędnościowym nowe środki, które zostaną objęte promocyjnym oprocentowaniem (6% w skali roku) aż do kwoty 100.000 zł. Podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywać w terminie do 29 czerwca 2024 roku, a więc im szybciej zdecydujecie się na wpłatę, tym większe odsetki zyskacie.

Nowe środki to inaczej środki ponad kwotę, która była dostępna na Waszych rachunkach w Santander Bank Polska w dniu 20 marca 2024 roku (pod uwagę brane są zarówno rachunki osobiste, jak i lokaty oraz konta oszczędnościowe). Kwota nowych środków będzie przeliczana każdego dnia obowiązywania podwyższonej stawki oprocentowania.

Ważne jest, by nie przekraczać dozwolonej kwoty depozytu (100.000 zł). Jeśli tak się stanie, całość środków na koncie zostanie objęta oprocentowaniem standardowym, zgodnie z aktualną tabelą. Jest ono oczywiście dużo niższe niż promocyjne. Jeśli wpłacicie na rachunek od razu równe 100.000 zł, już pierwsza kapitalizacja odsetek sprawi, że wykroczycie poza limit i stracicie promocyjne oprocentowanie.

konto oszczędnościowe santander
Konto Multi oszczędnościowe – 6% w skali roku dla nowych środków!

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Konta Multi oszczędnościowego.

Pakiet bezpieczeństwa CyberRescue za darmo przez rok!

Santander Bank Polska ma dla swoich klientów jeszcze jedną korzyść w postaci pakietu CyberRescue, który uruchomicie za darmo na okres 12 miesięcy (po tym czasie usługa zostanie wyłączona). Pakiet może pomóc Wam w przypadku wymierzonego w Was ataku hakerskiego, przejęcia konta na portalu społecznościowym czy włamania na skrzynkę e-mail oraz w innych przypadkach.

Specjaliści z ekipy Cyber Rescue od ręki pomogą Wam w opanowaniu trudnej sytuacji – na przykład poinstruują Was, jak zablokować dostęp do konta lub zdalnie usunąć ze smartfona wrażliwe dane i zdjęcia. Pomogą Wam także w dochodzeniu swoich praw w przypadku nieuczciwych sklepów online, oszustw na OLX, zaproponują gotowy wniosek do zgłoszenia sprawy na policję i wiele innych.

Ze specjalistami ds. cyberbezpieczeństwa posiadacze pakiety mogą kontaktować się na różne sposoby:

CyberRescue – Santander Bank Polska

Usługę CyberRescue możecie włączyć, przechodząc do zakładki Usługi partnerów w bankowości elektronicznej Santander Banku. Konieczne będzie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Promocja oferująca darmowy pakiet jest dostępna dla wszystkich posiadaczy rachunku osobistego z dostępem do bankowości online.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów