fbpx

Kredyt gotówkowy PKO BP: 0% prowizji, 8,19% RRSO. Proces w pełni online (bez telefonów) i szybka decyzja!

Kredyt gotówkowy w PKO BP to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chcą zrealizować raczej mniejsze plany lub zacząć budować pozytywną historię w BIK. Całkowity brak prowizji oraz oprocentowanie na poziomie 7,89% zachęcają do bliższego przyjrzenia się ofercie. Dodatkowym plusem jest fakt, że do wzięcia pożyczki bank nie wymaga zakładania konta. Sprawdźmy więc, ile naprawdę kosztuje kredyt PKO BP, czy warto zaprzątać sobie nim głowę oraz jakie cele pozwoli zrealizować. Przeskanujemy też ofertę pod kątem ukrytych kosztów i opłat. Warto też wspomnieć, iż do kwoty 5600 zł proces obywa się w pełni online, zaś tożsamość potwierdzana jest przelewem ekspresowym.

Sprawdź również: nawet 150 zł premii za założenie konta w PKO BP.

Kredyt gotówkowy PKO BP – kto może skorzystać oferty? 

Pożyczka online w kwocie do 5600 zł dedykowana jest całkowicie nowym klientom banku, którzy nie mieli z nim nigdy wcześniej żadnych relacji. Wynika z tego, że wykluczone są osoby posiadające jakiekolwiek produkty banku – nie tylko kredyty i pożyczki, ale także konta osobiste, oszczędnościowe, lokaty czy karty kredytowe. Natomiast z pożyczki dla wyższych kwot może już skorzystać każdy – aczkolwiek już na standardowych zasadach.

Podczas procesu kredytowego, bank oczywiście będzie badał waszą zdolność kredytową na podstawie oświadczenia o dochodach. Kredytodawca akceptuje różnego rodzaju formy dochodu. Oprócz umowy o prace, honorowane będą między innymi dochody z umów cywilnoprawnych, czy też zyski z prowadzenia działalności gospodarczej.

Jeśli dodatkowo chcecie wiedzieć jak obecnie wygląda wasza sytuacja w BIK-u (ocena punktowa, wskaźnik kondycji finansowej oraz historia dotychczasowych zobowiązań), załóżcie konto na platformie BIK. Już za 39 zł otrzymacie raport, który rozjaśni Wam waszą aktualną sytuację kredytową.

Warunki i zasady – kredyt gotówkowy PKO BP

Najważniejsze punkty oferty banku przedstawiłem poniżej.

  • Prowizja – 0%,
  • Oprocentowanie – zmienne na poziomie 7,89%, 
  • RRSO – 8,19%,
  • Kwota kredytu – od 1500 zł do 5.600 zł (dotyczy pożyczki dostępnej w pełni online; PKO BP oferuje też kredyt na podobnych warunkach w kwocie do 200.000 zł ze spłatą rozłożoną nawet na 96 miesięcy, jednak w tym przypadku konieczne jest przejście standardowego procesu),
  • Okres kredytowania – od 62 dni do 24 miesięcy.

Pamiętajcie jednak, że tego typu deklaracje, według adnotacji na stronie banku, nie stanowią jeszcze ostatecznej oferty. Finalne warunki, jakie otrzymacie od banku, pojawią się w formularzu informacyjnym tuż przed podpisaniem umowy. Bank zabezpiecza się w ten sposób na wypadek nagłego podniesienia stóp procentowych lub zmiany oferty kredytowej. Zawsze czytajcie umowę i załączniki przed złożeniem podpisu

Bank nie wymaga, by osoba biorąca kredyt zakładała w tym celu konto osobiste w PKO BP. Po poprawnym złożeniu wniosku i jego pozytywnym rozpatrzeniu pieniądze mogą znaleźć się na wskazanym przez Was koncie nawet tego samego dnia.

 

Pieniądze uzyskane w ramach pożyczki od PKO BP możecie wykorzystać na dowolny cel (również spłatę innych zadłużeń, choć osobiście nie uważam, by było to dobre rozwiązanie). Nie będzie potrzeby okazywania rachunków, faktur ani żadnych innych dokumentów. Bank chce jedynie terminowej spłaty każdej z rat.

PKO BP nie wymaga dodatkowego ubezpieczenie kredytu, jednak każdy może dobrowolnie zabezpieczyć się na wypadek poważnej choroby, utraty pracy, nieszczęśliwego wypadku czy śmierci. O kosztach takiego ubezpieczenia napisałem nieco w kolejnym akapicie. Tutaj z kolei znajdziecie więcej szczegółów na ten temat

Ile to w praktyce kosztuje?

O całości potencjalnych kosztów informuje wygodny kalkulator na stronie oferty. Wystarczy wybrać interesujące Was parametry, by otrzymać wyliczenie wysokości raty. 

Po kliknięciu przycisku Zobacz szczegóły… na ekranie pojawią się dodatkowe informacje. Dowiadujemy się wtedy, że całkowity koszt pożyczki w założonym wariancie (bez ubezpieczenia) wyniesie 472 zł (całość nadwyżki ponad pożyczoną kwotę, rozłożona na wszystkie raty). Oprócz tego na kredytobiorcę nie czekają dodatkowe opłaty czy ukryte haczyki. Potwierdzają to pozytywne opinie, które każdy może znaleźć w sieci.

Jeśli zdecydujecie się na dodatkowe ubezpieczenie kredytu, to w przypadku wariantu z maksymalną kwotą 5600 zł na 24 miesiące, wysokość raty wzrośnie z 253 zł do 274 zł, czyli o 21 zł. 

Jak już wspominałem omawiany kredyt skierowany jest do całkowicie nowych klientów banku PKO i tylko im polecam zainteresowanie się ofertą. Po odznaczeniu pola „klient bez kredytu/pożyczki w PKO BP” RRSO oferty rośnie do całkowicie nieopłacalnych wartości.

Jak wnioskować o kredyt?

O kwotę do 5600 zł możecie wnioskować na dedykowanej stronie promocji. Cały proces przebiegnie online, bez konieczności rozmowy z pracownikiem banku. Wasza tożsamość zostanie zweryfikowana za pomocą przelewu na 1 zł wysłanego z konta w dowolnym banku (koniecznie prowadzonego na Wasze dane – muszą się one zgadzać z informacjami podanymi we wniosku).

Wystarczy, że po przejściu na stronę wybierzecie za pomocą suwaków interesującą Was kwotę oraz okres kredytowania i klikniecie przycisk Zobacz propozycję. Konieczne będzie podanie swoich danych osobowych oraz odpowiedź na pytania dotyczące stanu finansowego. W formularzu znajdzie się też miejsce na wpisanie numeru konta do wypłaty pożyczki. Może to być dowolny rachunek prowadzony przez Was w innym banku. 

Chcąc zmienić dzień płatności raty powinniście udać się do oddziału banku lub wybrać taką możliwość w aplikacji mobilnej, lub bankowości internetowej banku (jeśli zdecydowaliście się na założenie konta).

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów