fbpx

Kredyt gotówkowy PKO BP: 0% prowizji, 11,57% RRSO. Proces w pełni online (bez telefonów) i szybka decyzja – bezpieczna bankowa alternatywa dla chwilówek?

Kredyt gotówkowy w PKO BP to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chcą zrealizować raczej mniejsze plany lub zacząć budować pozytywną historię w BIK. Oprocentowanie wynosi tutaj 10,99% w skali roku, co przy całkowitym braku prowizji daje RRSO na poziomie 11,57%. Dodatkowym plusem jest fakt, że do wzięcia pożyczki bank nie wymaga zakładania konta. Sprawdźmy więc, ile naprawdę kosztuje kredyt PKO BP, czy warto zaprzątać sobie nim głowę oraz jakie cele pozwoli zrealizować. Przeskanujemy też ofertę pod kątem ukrytych kosztów i opłat. Warto też wspomnieć, iż do kwoty 6700 zł proces obywa się w pełni online, zaś tożsamość potwierdzana jest przelewem ekspresowym. Oferta największego banku w Polsce jest wyjściem naprzeciw ofertom instytucji pozabankowych, w których RRSO sięga kwot trzycyfrowych. W tym przypadku oprócz łatwości samego procesu, zyskujecie dużą dozę bezpieczeństwa, finansując się w jednym z największych banków w tej części Europy.

Kredyt gotówkowy PKO BP – kto może skorzystać oferty? 

Pożyczka online w kwocie do 6700 zł dedykowana jest całkowicie nowym klientom banku, którzy nie mieli z nim nigdy wcześniej żadnych relacji. Wynika z tego, że wykluczone są osoby posiadające jakiekolwiek produkty banku – nie tylko kredyty i pożyczki, ale także konta osobiste, oszczędnościowe, lokaty czy karty kredytowe. Natomiast z pożyczki dla wyższych kwot może już skorzystać każdy – aczkolwiek już na standardowych zasadach.

Podczas procesu kredytowego, bank oczywiście będzie badał waszą zdolność kredytową na podstawie oświadczenia o dochodach. Kredytodawca akceptuje różnego rodzaju formy dochodu. Oprócz umowy o pracę, honorowane będą między innymi dochody z umów cywilnoprawnych, czy też zyski z prowadzenia działalności gospodarczej.

Jeśli dodatkowo chcecie wiedzieć jak obecnie wygląda wasza sytuacja w BIK-u (ocena punktowa, wskaźnik kondycji finansowej oraz historia dotychczasowych zobowiązań), załóżcie konto na platformie BIK. Już za 49 zł otrzymacie raport, który rozjaśni Wam waszą aktualną sytuację kredytową.

Warunki i zasady – kredyt gotówkowy PKO BP

Najważniejsze punkty oferty banku przedstawiłem poniżej.

  • Prowizja – 0%,
  • Oprocentowanie – zmienne 10,99%, 
  • RRSO11,57%,
  • Kwota kredytu – od 1500 zł do 6700zł (dotyczy pożyczki dostępnej w pełni online; PKO BP oferuje też kredyt na podobnych warunkach w kwocie do 255.000 zł, jednak w tym przypadku konieczne jest przejście standardowego procesu),
  • Okres kredytowania – od 2 do 24 miesięcy.

Pamiętajcie jednak, że tego typu deklaracje, według adnotacji na stronie banku, nie stanowią jeszcze ostatecznej oferty. Finalne warunki, jakie otrzymacie od banku, pojawią się w formularzu informacyjnym tuż przed podpisaniem umowy. Bank zabezpiecza się w ten sposób na wypadek nagłego podniesienia/obniżenia stóp procentowych lub po prostu zmiany oferty kredytowej. Zawsze czytajcie umowę i załączniki przed złożeniem podpisu

Bank nie wymaga, by osoba biorąca kredyt zakładała w tym celu konto osobiste w PKO BP. Po poprawnym złożeniu wniosku i jego pozytywnym rozpatrzeniu pieniądze mogą znaleźć się na wskazanym przez Was koncie w dowolnym banku nawet tego samego dnia.

 

Pieniądze uzyskane w ramach pożyczki od PKO BP możecie wykorzystać na dowolny cel. Nie będzie potrzeby okazywania rachunków, faktur ani żadnych innych dokumentów. Bank wymaga jedynie terminowej spłaty każdej z rat.

PKO Bank Polski nie wymaga dodatkowego ubezpieczenie kredytu, jednak każdy może dobrowolnie zabezpieczyć się na wypadek poważnej choroby, utraty pracy, nieszczęśliwego wypadku czy śmierci. O kosztach takiego ubezpieczenia napisałem nieco w kolejnym akapicie. Tutaj z kolei znajdziecie więcej szczegółów na ten temat

Ile to w praktyce kosztuje?

O całości potencjalnych kosztów informuje wygodny kalkulator na stronie oferty. Wystarczy wybrać interesujące Was parametry, by otrzymać wyliczenie wysokości raty. My dla przykładu przyjmiemy maksymalną kwotę w procesie online, czyli 6700 zł oraz okres spłaty wynoszący 12 miesięcy.

Kredyt gotówkowy PKO BP – maksymalna kwota online

Po kliknięciu przycisku Zobacz szczegóły kosztów pożyczki na ekranie pojawią się dodatkowe informacje. Dowiadujemy się wtedy, że całkowity koszt pożyczki w założonym wariancie (bez ubezpieczenia) wyniesie 405 zł (całość nadwyżki ponad pożyczoną kwotę, rozłożona na wszystkie raty). Oprócz tego na kredytobiorcę nie czekają dodatkowe opłaty czy ukryte haczyki. Potwierdzają to pozytywne opinie, które każdy może znaleźć w sieci.

Kredyt w PKO BP – podsumowanie kosztówJeśli zdecydujecie się na dodatkowe ubezpieczenie kredytu, to w przypadku wariantu z kwotą 6700 zł na 12 miesięcy, wysokość raty wzrośnie z 592 zł do 617 zł, czyli o 25 zł. 

Jak już wspominałem omawiany kredyt skierowany jest do całkowicie nowych klientów banku PKO i tylko im polecam zainteresowanie się ofertą. Po odznaczeniu pola „klient bez kredytu/pożyczki w PKO BP” RRSO oferty rośnie do całkowicie nieopłacalnych wartości.


Kredyt gotówkowy PKO BP – dla obecnych klientów

Jak wnioskować o kredyt w PKO BP?

O kwotę do 6700 zł możecie zawnioskować na dedykowanej stronie promocji. Cały proces przebiegnie w pełni online, bez konieczności rozmowy z pracownikiem banku. Wasza tożsamość zostanie zweryfikowana za pomocą przelewu na kwotę 1 zł wysłanego z konta w dowolnym banku (koniecznie prowadzonego na Wasze dane – muszą się one zgadzać z informacjami podanymi we wniosku).

Proces wnioskowania o kredyt

Wystarczy, że po przejściu na stronę wybierzecie za pomocą suwaków interesującą Was kwotę oraz okres kredytowania i klikniecie przycisk Zobacz propozycję. Konieczne będzie podanie swoich danych osobowych oraz odpowiedź na pytania dotyczące stanu finansowego. W formularzu znajdzie się też miejsce na wpisanie numeru konta do wypłaty pożyczki. Może to być dowolny rachunek prowadzony przez Was w innym banku. 

Chcąc zmienić dzień płatności raty powinniście udać się do oddziału banku lub wybrać taką możliwość w aplikacji mobilnej, lub bankowości internetowej banku (jeśli zdecydowaliście się na założenie konta).

Informacje wymagane prawem…

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,57%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 33 800,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 41 933,39 zł oprocentowanie zmienne 10,99% całkowity koszt kredytu 8 133,39 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 8 133,39 zł), 47 miesięcznych rat równych po 873,33 zł i ostatnia rata: 886,88 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.08.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Udzielenie pożyczki jest uzależnione od posiadania zdolności kredytowej.

Dodatkowe informacje:

Minimalny okres na jaki udzielana jest reklamowana pożyczka wynosi 62 dni, a maksymalny 24 miesiące.

Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi 11,57%.

Wyliczenia dokonane za pomocą powyższego kalkulatora pożyczki gotówkowej mają charakter orientacyjny i przykładowy, zależą od daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być traktowane jako oferta, rekomendacja, zaproszenie do zawarcia umowy kredytu ani usługa doradztwa. Informacje wyżej podane powinny być analizowane łącznie z formularzem informacyjnym udostępnianym przez Bank przed zawarciem umowy o kredyt konsumencki.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów