Kredyt gotówkowy PKO BP: 0% prowizji, 9,82% RRSO. Proces w pełni online (bez telefonów) i szybka decyzja!

W związku z podwyżką stóp procentowych, lekkiej korekcie uległa oferta pożyczkowa w największym banku w Polsce. W związku z tym postanowiliśmy zaktualizować artykuł, ponieważ warunki kredytu od PKO Banku Polskiego mocno wyróżniają się na tle konkurencji (RRSO poniżej 10%). Kredyt gotówkowy w PKO BP to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chcą zrealizować raczej mniejsze plany lub zacząć budować pozytywną historię w BIK. Całkowity brak prowizji oraz oprocentowanie na poziomie 9,39% w skali roku zachęcają do bliższego przyjrzenia się ofercie. Dodatkowym plusem jest fakt, że do wzięcia pożyczki bank nie wymaga zakładania konta. Sprawdźmy więc, ile naprawdę kosztuje kredyt PKO BP, czy warto zaprzątać sobie nim głowę oraz jakie cele pozwoli zrealizować. Przeskanujemy też ofertę pod kątem ukrytych kosztów i opłat. Warto też wspomnieć, iż do kwoty 6200 zł proces obywa się w pełni online, zaś tożsamość potwierdzana jest przelewem ekspresowym.

Sprawdź również: Polecam PKO Bank Polski, czyli 50 zł, 100 zł lub 150 zł premii na start, do 1500 zł za polecanie kont oraz lokaty na 5,75% i 6,13% w skali roku.

Kredyt gotówkowy PKO BP – kto może skorzystać oferty? 

Pożyczka online w kwocie do 6200 zł dedykowana jest całkowicie nowym klientom banku, którzy nie mieli z nim nigdy wcześniej żadnych relacji. Wynika z tego, że wykluczone są osoby posiadające jakiekolwiek produkty banku – nie tylko kredyty i pożyczki, ale także konta osobiste, oszczędnościowe, lokaty czy karty kredytowe. Natomiast z pożyczki dla wyższych kwot może już skorzystać każdy – aczkolwiek już na standardowych zasadach.

Podczas procesu kredytowego, bank oczywiście będzie badał waszą zdolność kredytową na podstawie oświadczenia o dochodach. Kredytodawca akceptuje różnego rodzaju formy dochodu. Oprócz umowy o pracę, honorowane będą między innymi dochody z umów cywilnoprawnych, czy też zyski z prowadzenia działalności gospodarczej.

Jeśli dodatkowo chcecie wiedzieć jak obecnie wygląda wasza sytuacja w BIK-u (ocena punktowa, wskaźnik kondycji finansowej oraz historia dotychczasowych zobowiązań), załóżcie konto na platformie BIK. Już za 39 zł otrzymacie raport, który rozjaśni Wam waszą aktualną sytuację kredytową.

Warunki i zasady – kredyt gotówkowy PKO BP

Najważniejsze punkty oferty banku przedstawiłem poniżej.

  • Prowizja – 0%,
  • Oprocentowanie – zmienne 9,39%, 
  • RRSO9,82%,
  • Kwota kredytu – od 1500 zł do 6200zł (dotyczy pożyczki dostępnej w pełni online; PKO BP oferuje też kredyt na podobnych warunkach w kwocie do 255.000 zł, jednak w tym przypadku konieczne jest przejście standardowego procesu),
  • Okres kredytowania – od 62 dni do 24 miesięcy.

Pamiętajcie jednak, że tego typu deklaracje, według adnotacji na stronie banku, nie stanowią jeszcze ostatecznej oferty. Finalne warunki, jakie otrzymacie od banku, pojawią się w formularzu informacyjnym tuż przed podpisaniem umowy. Bank zabezpiecza się w ten sposób na wypadek nagłego podniesienia stóp procentowych lub zmiany oferty kredytowej. Zawsze czytajcie umowę i załączniki przed złożeniem podpisu

Bank nie wymaga, by osoba biorąca kredyt zakładała w tym celu konto osobiste w PKO BP. Po poprawnym złożeniu wniosku i jego pozytywnym rozpatrzeniu pieniądze mogą znaleźć się na wskazanym przez Was koncie w dowolnym banku nawet tego samego dnia.

 

Pieniądze uzyskane w ramach pożyczki od PKO BP możecie wykorzystać na dowolny cel. Nie będzie potrzeby okazywania rachunków, faktur ani żadnych innych dokumentów. Bank chce jedynie terminowej spłaty każdej z rat.

PKO BP nie wymaga dodatkowego ubezpieczenie kredytu, jednak każdy może dobrowolnie zabezpieczyć się na wypadek poważnej choroby, utraty pracy, nieszczęśliwego wypadku czy śmierci. O kosztach takiego ubezpieczenia napisałem nieco w kolejnym akapicie. Tutaj z kolei znajdziecie więcej szczegółów na ten temat

Ile to w praktyce kosztuje?

O całości potencjalnych kosztów informuje wygodny kalkulator na stronie oferty. Wystarczy wybrać interesujące Was parametry, by otrzymać wyliczenie wysokości raty. 

Kredyt gotówkowy PKO BO – maksymalna kwota online

Po kliknięciu przycisku Zobacz szczegóły… na ekranie pojawią się dodatkowe informacje. Dowiadujemy się wtedy, że całkowity koszt pożyczki w założonym wariancie (bez ubezpieczenia) wyniesie 625 zł (całość nadwyżki ponad pożyczoną kwotę, rozłożona na wszystkie raty). Oprócz tego na kredytobiorcę nie czekają dodatkowe opłaty czy ukryte haczyki. Potwierdzają to pozytywne opinie, które każdy może znaleźć w sieci.

Jeśli zdecydujecie się na dodatkowe ubezpieczenie kredytu, to w przypadku wariantu z maksymalną kwotą 6200 zł na 24 miesiące, wysokość raty wzrośnie z 284 zł do 308 zł, czyli o 24 zł. 

Kredyt PKO BP z ubezpieczeniem

Jak już wspominałem omawiany kredyt skierowany jest do całkowicie nowych klientów banku PKO i tylko im polecam zainteresowanie się ofertą. Po odznaczeniu pola „klient bez kredytu/pożyczki w PKO BP” RRSO oferty rośnie do całkowicie nieopłacalnych wartości.

Kredyt gotówkowy PKO BP – dla obecnych klientów

Jak wnioskować o kredyt?

O kwotę do 6200 zł możecie wnioskować na dedykowanej stronie promocji. Cały proces przebiegnie online, bez konieczności rozmowy z pracownikiem banku. Wasza tożsamość zostanie zweryfikowana za pomocą przelewu na kwotę 1 zł wysłanego z konta w dowolnym banku (koniecznie prowadzonego na Wasze dane – muszą się one zgadzać z informacjami podanymi we wniosku).

Proces wnioskowania o kredyt

Wystarczy, że po przejściu na stronę wybierzecie za pomocą suwaków interesującą Was kwotę oraz okres kredytowania i klikniecie przycisk Zobacz propozycję. Konieczne będzie podanie swoich danych osobowych oraz odpowiedź na pytania dotyczące stanu finansowego. W formularzu znajdzie się też miejsce na wpisanie numeru konta do wypłaty pożyczki. Może to być dowolny rachunek prowadzony przez Was w innym banku. 

Chcąc zmienić dzień płatności raty powinniście udać się do oddziału banku lub wybrać taką możliwość w aplikacji mobilnej, lub bankowości internetowej banku (jeśli zdecydowaliście się na założenie konta).

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów