fbpx

CoinSmart – 10 euro premii za samo założenie i doładowanie konta + 10 euro za polecenie!

W większości analizowanych promocjach platform kryptowalutowych, warunkiem wypłaty premii jest zakup kryptowaluty za określoną kwotę. Wiem – nie wszystkim się to podoba. W przypadku giełdy CoinSmart jest nieco inaczej. W tym przypadku otrzymacie 10 euro premii za samo założenie konta i doładowanie go kwotą kilkudziesięciu euro (w zależności od kursu, około 70 euro). Bonus zdobędziecie bezkosztowo, zaś cały proces zajmuje góra 10 minut. Taką samą kwotę zarobicie za polecanie CoinSmart swoim bliskim – po 10 euro premii za każdego zweryfikowanego użytkownika! Oprócz niniejszego artykułu, więcej informacji na temat CoinSmart znajdziecie w dodatkowym artykule, w którym odpowiadam na najważniejsze pytania związane z promocją CoinSmart.

CoinSmart – charakterystyka

CoinSmart to kanadyjska giełda kryptowalut z siedzibą w Toronto, która niedawno zadebiutowała na rynku europejskim. Firma działa od 2018 roku i od tego czasu nie przestaje się rozwijać. Jak przeczytamy w zakładce O Nas, misja CoinSmart zawiera się w trzech słowach: Making cryptocurrency accessible, co możemy przetłumaczyć na Czynimy kryptowaluty dostępnymi (otwartymi, osiągalnymi). CoinSmart stawia bowiem na prostotę obsługi, chcąc zaprezentować w ten sposób fascynujący świat kryptowalut nie tylko pasjonatom, ale także osobom stawiającym dopiero pierwsze kroki. Platforma udostępnia materiały do nauki, stworzone z myślą o laikach oraz dział pomocy, funkcjonujący przez całą dobę – 7 dni w tygodniu.

Nie oznacza to jednak, że doświadczeni inwestorzy nie mają tam czego szukać. Jest wręcz przeciwnie! Dla wprawionych entuzjastów firma przygotowała zaawansowane wykresy, służące do analizy kursów oraz dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym inwestowanie większych kwot jest znacznie łatwiejsze i przede wszystkim – bezpieczne. W CoinSmart kupicie, sprzedacie lub wymienicie następujące kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Cardano.

O ile komunikaty podczas rejestracji są wyświetlane po angielsku, to po zalogowaniu możecie użyć opcji translate, by serwis był w języku polskim. Korzystanie z CoinSmart jest jednak tak intuicyjne, że wystarczy jedynie szczątkowa znajomość języka, by dokonać poprawnej rejestracji.

CoinSmart – bezpieczeństwo

Giełda CoinSmart jest kontrolowana przez kilka organziacji finansowych, działających na terenie Kanady, z których największą jest FINTRAC (Financial Transactions and Reporting Analysis Centre of Canada).

CoinSmart zapobiega włamaniom i kradzieży poprzez przechowywanie kryptowalut w ramach tak zwanych zimnych portfeli bez dostępu do Internetu (z angielskiego: cold storage). Giełda korzysta w tej kwestii z rozwiązań firmy BitGo, odpowiedzialnej za obsługę również innych kryptogiełd i platform finansowych.

Platforma umożliwia połączenie z aplikacją Google Authenticator, stanowiącą dodatkowe zabezpieczenie logowania. Giełda jest obsługiwana przez kilka kanadyjskich banków, co oznacza, że zdeponowane w CoinSmart środki zostają w Kanadzie i są chronione przez tamtejsze prawo. Europejska odnoga CoinSmart zarejestrowana jest w Estonii – kraju o bardzo liberalnych zasadach do prowadzenia biznesu. Natomiast środki przechowywane są w szwajcarskim banku Incore Bank AG z siedzibą w Zurychu. Cóż, bezpieczniejszego miejsca do przechowywania środków klientów nie znajdziemy nigdzie indziej w Europie. O doinwestowaniu CoinSmart w celu ekspansji na rynku europejskim możecie przeczytać przykładowo w tym artykule branżowym.

Konto CoinSmart – szczegóły

  • 0 zł za założenie konta,
  • 0 zł za prowadzenie konta w walucie Euro – bezwarunkowo,
  • 0 zł za wpłatę Euro i kryptowalut,
  • 0 zł za przechowywanie kryptowalut,
  • 0 zł za przelewy wychodzące SEPA,
  • korzystne prowizje w zakresie obrotu kryptowalutami.


Jak założyć konto w CoinSmart

Niezbędnik, czyli co przygotować przed rozpoczęciem procesu:

  • paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty.

Wniosek o konto w CoinSmart możecie zacząć składać na smartfonie lub na komputerze. Dla wygody, osobiście proces przeprowadziłem na komputerze, aby w formie przejrzystych screenów przestawić Wam, co i jak należy wykonać. W obu przypadkach, po kliknięciu w link na dedykowanej stronie promocji, na początek ujrzycie stronę informującą Was o udziale w programie poleceń. Co prawda, kwota będzie wyrażona w dolarach kanadyjskich (15$), aczkolwiek nas obowiązuje stawka 10 euro premii na start. Zanim złożycie wniosek, zweryfikujcie też, czy kod polecenia zaczytał się prawidłowo.

Program poleceń CoinSmart – strona potwierdzająca udział w promocji.

Już na pierwszej stronie wpiszcie swoje dane osobowe oraz ustalcie hasło do logowania. No i nie zapomnijcie zmienić kraju z Kanady na Polskę 🙂 Po wpisaniu danych, na skrzynkę mailową trafi zaś wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu e-mail. Po kliknięciu w link w mailu, Wasz adres zostanie zweryfikowany, po czym możecie dokonać pierwszego logowania.

CoinSmart – pierwsze logowanie


Po zalogowaniu wpiszcie swój numer telefonu (pamiętajcie, aby ustawić polski prefix +48) i kliknijcie Text me, by następnie potwierdzić numer 5-cyfrowym kodem.

CoinSmart – potwierdzenie numeru telefonu

Kolejny krok to uzupełnienie szczegółowych danych osobowych. Oprócz adresu, formularz zapyta o branżę w jakiej pracujecie oraz nazwę zawodu (to dane wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, a nie wymysł CoinSmart). W tym miejscu ustalicie też pytanie pomocnicze, na wypadek potrzeby odzyskiwania hasła. No właśnie, pamiętacie, kogo pocałowaliście po raz pierwszy w życiu? 😉

CoinSmart – zawód i pytanie pomocnicze.

CoinSmart – proces weryfikacji

Po kliknięciu Submit przychodzi czas na weryfikację, czyli znane i lubiane KYC 🙂 Przygotujcie zatem dokument tożsamości (polecam prawo jazdy), włączcie światło w pokoju, wygońcie kota i kliknijcie Verify Me. W pierwszym kroku weryfikacji wybierzcie dokument, którym chcecie potwierdzić swoje dane.

CoinSmart – wybór dokumentu tożsamości.

Po wyborze dokumentu, proces możecie kontynuować na telefonie (robiąc fotki danego dokumentu) lub wgrać zdjęcia z dysku. Osobiście wybrałem prawo jazdy oraz załadowanie zdjęć z dysku. Po dodaniu zdjęć i kliknięciu Next, system poprosi Was o zrobienie selfie twarzy. Gdy będziecie gotowi, kliknijcie I'm ready. Proces możecie wykonać kamerką w laptopie lub przenieść się do telefonu. U mnie zadziałała pierwsza opcja, pomimo, iż kamerka w moim laptopie nie jest najwyższych lotów 🙂

System wyświetli Wam instrukcje, między innymi przybliżenie twarzy, a także poruszanie głową na boki oraz góra/dół.

Coinsmart – selfie twarzy

Po dodaniu zdjęć dokumentu oraz zweryfikowaniu twarzy, kliknijcie Next i poczekajcie na wynik weryfikacji.

CoinSmart – podsumowanie weryfikacji.

U mnie trwało to około jednej minuty.

CoinSmart – weryfikacja danych.

…po czym mogłem śmiało przejść do panelu 🙂

CoinSmart – zweryfikowane konto

Teraz możecie przejść do doładowania konta. Oczywiście można ten fakt zostawić na później, ale po co zwlekać? Im prędzej wpłacicie środki, tym szybciej otrzymacie bonus 🙂 Ja już opiszę ten proces w osobnym akapicie. Trzeba przyznać, iż proces weryfikacyjny jest bardzo krótki i przyjazny. Dodatkowe potwierdzenie prawidłowej weryfikacji konta znajdziecie na mailu.

CoinSmart – jak wpłacić środki

Doładowanie konta możliwe jest po kliknięciu w zielony przycisk Deposit. Dla nas Europejczyków, jedyną opcją jest doładowanie konta poprzez tradycyjny przelew SEPA. Doładowanie konta kartą nie dość, że jest drogie, to dotyczy wyłącznie Kanadyjczyków.

CoinSmart – doładowanie konta SEPA

Doładowanie konta przelewem nie jest obarczone jakąkolwiek prowizją. Wymagane doładowanie konta umożliwiające otrzymanie premii to zgodnie z regulaminem 100 CAD (dolarów kanadyjskich). Przeliczając tę kwotę na euro, w chwili pisania tego artykułu wychodzi około 70 euro. Jednak dla pewności warto zaokrąglić tę kwotę w górę, na przykład do 75 lub 80 – tak dla pewności oraz żeby nie wyglądało to na chęć samego zgarnięcia bonusu.

Aby doładować konto, wpiszcie ustaloną kwotę oraz kliknijcie Confirm Deposit Amount. Po zatwierdzeniu ukażą Wam się dane do wykonania przelewu, w tym numer referencyjny, który koniecznie musicie podać w tytule przelewu. Większości z danych w zasadzie nie musicie nawet podawać w formularzu przelewu. Najważniejszy jest numer IBAN (zaczynający się od CH, ponieważ Cinsmart ma konta w Szwajcarii). Po wykonaniu przelewu, możecie kliknąć Complete.

CoinSmart – numer referencyjny

Konto możemy doładować wyłącznie z rachunku prowadzonego na nasze imię i nazwisko. Przykładowo może to być Nuri, Aion Bank, Vivid Money, Revolut, czy każdy inny fintech. Inne opcje to przelew z kantoru walutowego, konta walutowego w polskim banku lub zwykłego konta złotówkowego. W ostatnim przypadku może jednak dojść do niezbyt korzystnego przewalutowania środków po kursie waszego banku. Bardzo wygodną opcją jest wykonanie przelewu z konta w Nuri (oferującego 30 euro premii na start). Taka możliwość dostępna jest zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na komputerze. U mnie przelew z Nuri dotarł tego samego dnia. Od razu została też wypłacona premia. Ba, do 10 euro dorzucili nawet 2 eurocenty ekstra 😉

Pozostałe wymienione fintechy również gwarantują premie na start. Znajdziecie je w rankingu giełd kryptowalut.

Odbiór 10 euro premii na start

Premia zostanie wypłacona za samo doładowanie konta. Nie musicie kupować żadnej kryptowaluty. Warunkiem otrzymania premii jest zasilenie konta w wysokości równowartości co najmniej 100 CAD. W przeliczeniu na walutę europejską będzie to około 70 euro, aczkolwiek lepiej doładować konto z lekką górką. W przypadku doładowania konta w CoinSmart za pośrednictwem kryptowalut – nie otrzymacie premii. Musi to być wpłata tradycyjnej waluty fiducjarnej, czyli w naszym przypadku waluta euro.

Środki otrzymacie na konto w walucie euro. Premia zostanie wypłacona w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych. W moim przypadku bonus został wypłacony w dniu założenia konta, zaraz po zaksięgowaniu wpłaty środków.

Szczegóły na stronie programu poleceń CoinSmart.

Jak wypłacić środki z CoinSmart?

Po otrzymaniu bonusu, sami zdecydujecie co dalej. Możecie dalej zdobywać premie w ramach programu poleceń, zakupić kryptowaluty z myślą o wzroście ich wartości, czy też po prostu wypłacić środki. Pomimo, że CoinSmart nie wymaga zakupu kryptowaluty w celu odebrania bonusu, a jedynie złożenie samego depozytu – najwygodniejszą opcją wypłaty środków jest jednak zakup kryptowaluty i przesłanie jej na inną giełdę lub portfel. W ten sposób przy okazji możecie okazać wdzięczność wobec organizatora promocji, za to, że ustanowił tak łatwe warunki promocji.

Wypłata w formie kryptowalut

Doskonałym sposobem na wypłatę środków z CoinSmart jest zakup kryptowaluty, a następnie przetransferowanie jej na portfel lub do innej giełdy. Może to być któraś z giełd opisywanych na blogu – Nuri, BlackCatCard, Bison, Luno, Coinbase, czy Bitpanda (znajdziecie je w blogowej wyszukiwarce, a przy okazji zgarniecie kolejny bonus).

Jaką kryptowalutę wybrać? To już zależy od Was. Bitcoin – wiadomo to król kryptowalut. Ciekawym rozwiązaniem będzie też zakup Litecoina lub XLM. Obrót obydwiema wymienionymi kryptowalutami generuje tak naprawdę groszowe koszty.

W celu zakupu danej kryptowaluty (ja pokażę to na przykładzie Litecoina) – wejdźcie w zakładkę Wallet. Przy sekcji Litecoin kliknijcie Open Wallet, a następnie Buy.

CoinSmart – Litecoin

W kolejnym kroku wybierzcie źródło pochodzenia środków (portfel euro) oraz wartość za jaką chcecie kupić kryptowalutę (najłatwiej kliknąć Max).

CoinSmart – zakup Litecoina

Teraz już tylko kliknijcie Buy Now i właśnie kupiliście swoje kryptowaluty (ewentualnie zostaniecie jeszcze poproszeni o potwierdzenie kodu z Google Authenticator).

CoinSmart – potwierdzenie zakupu Litecoina

Aby wytransferować kryptowalutę ponownie należy wejść w Wallet i w sekcję Litecoin. W tym miejscu wybierzcie opcję Withdraw. Po zaakceptowaniu informacji o ryzykach, uzupełnijcie najpierw adres na który wysyłacie Litecoiny (LTC Wallet Address) oraz ilość wysyłanych coinów (LTC Amount). Jeśli chcecie wypłacić wszystko, kliknijcie Withdraw Total Balance. Po kliknięciu Submit i wpisaniu kodu z Google Authenticator, wasze krytpowaluty zostaną wysłane. Powinny dotrzeć na wskazany adres w mniej niż 1 godzinę.

Kryptowaluty możecie gromadzić przykładowo na portfelu w formie aplikacji mobilnej na smartfona. Polecam tutaj „Bitcoin Wallet” oraz „Trust Wallet”. Oba zapewniają obsługę Litecoina, są bardzo popularne oraz dobrze zabezpieczone. Ewentualnie Litecoiny możecie wymienić na dowolnej giełdzie, przykładowo Luno, Coinbase czy Bitpanda. Inna opcja to wypłata w bitomatach lub kantorach stacjonarnych kryptowalut.

Wypłata w walucie tradycyjnej – euro

W celu wypłaty środków w walutach fiducjarnych, wystarczy wejść w zakładkę Wallet (prawy górny róg), wybrać waluty Fiat oraz kliknąć opcję Withdraw przy portfelu Euros. Teraz wypełnijcie formularz do wypłaty środków (kwota, numer IBAN, numer SWIFT banku). Pieniądze dotrą do Was w przeciągu od 1 do 5 dni. Koszt przelewu w walucie euro jest darmowy. Aktualnie minimalna kwota wypłaty w walucie euro to 50 euro.

CoinSmart – wypłata środków w walucie euro

Program poleceń, czyli 10 euro za skuteczne polecenie – bez limitu!

Polecanie serwisu CoinSmart możliwe jest zaraz po aktywacji konta i wpłaceniu depozytu. Link polecający wygenerujecie po zalogowaniu w serwisie, po kliknięciu Start Now przy informacji o programie poleceń. Co prawda jest tam info wyrażone w dolarach kanadyjskich, ale dla Europejczyków promocyjne stawki to 10 euro premii na start oraz 10 euro premii za polecenie. Dodatkowo fakt ten potwierdziłem w supporcie (premie wyrażone w dolarach kanadyjskich wypłacane są w ekwiwalencie waluty euro).

Swój link będziecie mogli udostępniać po kliknięciu w przycisk kopiowania przy Referral Linku. Link polecający możecie przesyłać bezpośrednio do znajomych (na przykład mailem lub SMS-em), bądź też poprzez wykorzystanie social mediów.

CoinSmart – jak polecać

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach (od razu będą usuwane). Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Szczegóły na stronie programu poleceń CoinSmart.

Informacje o ryzykach

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką nowych technologii oraz finansów (z naciskiem na kryptowaluty). W dodatku artykuły te polecam szczególnie osobom, które mają zamiar inwestować w kryptowaluty w dłuższym horyzoncie, a nie jedynie otworzyć konto – zdobyć bonus – zamknąć konto.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie CoinSmart są w języku angielskim, zatem zawsze można coś zrozumieć na opak. Dla mnie również jest to dość nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów