fbpx

Vivid Money: darmowe konto w aplikacji, 5 euro premii w programie poleceń oraz do 100 euro moneyback

Nudzą Was już kolejne promocje bankowe, w których coraz trudniej o premię, a okresy karencji wykluczają kolejnych uczestników na długie lata? W takim razie mam ciekawą alternatywę, która trafiła do nas zza Odry. Vivid Money to kolejny portfel elektroniczny, który za darmo pozwala przechowywać środki na koncie, wykonywać przelewy, płacić metalową kartą (również z wykorzystaniem Google Pay, Apple pay lub karty wirtualnej) oraz wypłacać środki z bankomatów. Vivid Money zapewnia rachunek bankowy w walucie euro, prowadzony przez solarisBank, czyli niemiecki bank z licencją oraz ochroną depozytów do 100.000 euro (ten sam bank, który prowadzi rachunki dla Nuri – dawnej Bitwali). Ponadto w ramach programu poleceń otrzymacie 5 euro premii na start za założenie konta i wykonanie 1 transakcji. Po założeniu konta będziecie mogli zarabiać po 5 euro premii w ramach programu poleceń. Taką samą stawkę otrzymają również osoby przez Was polecone. Konto zakłada się w pełni online – wystarczy przesłać zdjęcia dokumentu tożsamości oraz wykonać zdjęcie twarzy.

W ramach aplikacji możecie założyć kilkadziesiąt kont walutowych oraz korzystać z kantoru online ze świetnymi kursami przeliczeniowymi! Do tego dochodzi 0,1% moneyback od wszystkich zakupów (przez pierwsze 3 miesiące), a także do 10% zwrotu za zakupy u wybranych partnerów – do 100 euro miesięcznie (w płatnym pakiecie Prime, które będzie za darmo przez 3 pierwsze miesiące)! Vivid Money to także 50 różnych kryptowalut, które możecie kupować i sprzedawać 24 godziny na dobę. Metalowa karta wydawana do rachunku jest przepiękna i być może to ona właśnie skusi Was do utrzymania konta w Vivid Money przez dłuższy czas. Pogromca Revoluta? Na pewno mocny konkurent!

Sprawdź również – FAQ dotyczące promocji i aplikacji Vivid Money.

Vivid Money – krótki opis i rys historyczny

Historia Vivid Money sięga 2019 roku, czyli okresu, gdy oprocentowanie depozytów zaczęło szorować po dnie. Vivid w ramach swojej platformy z jednej strony chce zapewniać darmowe rozwiązania płatnicze, z drugiej zaś dołożyć do tego ciekawe propozycje inwestycyjne, będące receptą na depozytowy kryzys (między innymi zakup akcji i funduszy ETF na jeden klik). Vivid Money nie jest bankiem, lecz serwisem bankowym. Definicję serwisu bankowego możemy porównać do polskiego Inteligo, albo dawnego T-Mobile Usługi Bankowe.

Vivid Money to marka udostępniająca konto bankowe niemieckiego solarisBanku wraz z kartą płatniczą VISA. Dzięki posiadaniu licencji bankowej, wasze środki gwarantowane są przez niemiecki odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100.000 euro. Ponadto zastosowanie tutaj mają wszelkie wymagania stosowane wobec banków zarówno pod względem bezpieczeństwa płatności, jak i ochrony danych osobowych. Siedziba spółki znajduje się w Berlinie, co dodatkowo potwierdza jej prestiż.

Vivid Money działa na bardzo podobnej zasadzie, co opisywane jakiś czas temu Nuri (dawniej Bitwala). W obu przypadkach są to marki, za którymi stoi solarisBank. Ewidentnie Vivid Money jest silnym konkurentem Revoluta, zapewniającym tańsze rozwiązania, wysoki moneyback oraz korzystny program poleceń.

Vivid Money – bezpieczeństwo gwarantowane

Konto Vivid Money – szczegóły

 • 0 zł za założenie konta,
 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za otwarcie kolejnych subkont w dowolnej walucie – z osobnymi numerami IBAN,
 • 0 zł za wydanie i dostawę metalowej karty VISA,
 • 0 zł za użytkowanie karty – bezwarunkowo,
 • darmowe przelewy walutowe SEPA w walucie euro,
 • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie (do równowartości 200 euro miesięcznie),
 • płatności w walucie obcej (innej niż waluta euro) po kursach międzybankowych z dopuszczalną niewielką marżą (bez limitów) – tutaj sposób wyliczania kursów,
 • darmowa funkcja dzielenia płatności między znajomymi,
 • dostęp do Google Pay,
 • możliwość zarządzania subskrypcjami (typu Netflix, Spotify),
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Jeśli konto nie przypadnie Wam do gustu, możecie je zamknąć, opróżniając wszystkie portfele i subkonta (Pockets) – również kryptowalutowe i inwestycyjne – oraz aktywne karty. Dokładna instrukcja znajduje się tutaj.

Karta metalowa na start za darmo

Dotychczasowo karty metalowe skierowane były wyłącznie do klientów Private Banking'u. Dzięki Vivid Money możecie poczuć się niczym milionerzy, ponieważ metalowa karta wydawana jest za darmo. Karta prezentuje się fantastycznie. Na awersie jest tylko logo vivid oraz organizacji VISA, dzięki czemu bez obaw możecie wrzucać selfie wykonane z kartą do mediów społecznościowych.

Przedstawiony powyżej cennik dotyczy opcji Vivid Standard. Dostępne jest również opcja Vivid Prime, której miesięczny koszt to 9,99 euro. Opcja ta zapewnia dostęp do większej liczby walut, umożliwia darmowe wypłaty z bankomatów dla wyższych limitów (do 1000 euro) oraz gwarantuje ciekawe zwroty w ramach usługi cashback. Co ważne, przez pierwsze 3 miesiące za darmo będziecie korzystali właśnie z usługi Vivid Prime. Później aplikacja zapyta Was, czy chcecie nadal korzystać z opcji Prime. Jeśli nie – wówczas automatycznie zostaniecie przeniesieni do wersji Standard. Mimo obniżenia planu, nadal będziecie mogli korzystać z metalowej karty VISA – tutaj potwierdzenie tego faktu. Natomiast porównanie obu planów znajdziecie pod tym linkiem.

Po założeniu głównego portfela w walucie euro, możecie następnie założyć portfel w kilkudziesięciu innych walutach świata (podobnie jak w Revolucie). Oczywiście dostępny jest tu również portfel w Polskim Złotym. W tym celu wchodzicie w Main pocket, następnie Add oraz wybieracie walutę PLN. Vivid Money spełnia w ten sposób również rolę kantoru online z bardzo korzystnymi kursami (są to kursy międzybankowe z niewielką marżą – od 0,5% do 1%. Wyższa marża naliczana jest poza godzinami funkcjonowania rynku walutowego). Natomiast dodana do konta karta stanowi kartę wielowalutową. Oznacza to, iż karta rozpoznaje walutę transakcji i pobiera środki z konta w danej walucie. Przykładowo, płacąc kartą w Polsce, w pierwszej kolejności nastąpi próba pobrania środków z konta złotówkowego. Dopiero w przypadku braku odpowiednich środków, nastąpi pobranie środków z konta w walucie euro i ich przewalutowanie po kursie międzybankowym z niewielką marżą.

Co ciekawe, każde kolejne otwarte subkonto ma swój osobny numer IBAN. Za ich pośrednictwem możecie odkładać środki na konkretne cele, na przykład podróż marzeń, albo upragniony rower.

Do 100 euro zwrotu za płatności kartą!

W Vivid Money możecie zarabiać nie tylko w ramach programu poleceń, ale również dzięki bardzo korzystnemu programowi cashback. Największe korzyści czekają dla użytkowników pakietu Vivid Prime. Jak wiecie ze wstępu do artykułu, przez pierwsze 3 miesiące korzystacie gratis z podwyższonego pakietu, dlatego warto maksymalnie wykorzystać dostępny cashback. Dla planu Vivid Prime ma on następujące wartości:

 • 0,1% zwrotu od wszystkich płatności kartą,
 • 1% zwrotu za płatności kartą poza Europą,
 • 3% zwrotu za płatności kartą w restauracjach poza Europą,
 • do 10% zwrotu u wybranych partnerów oraz w ramach specjalnych ofert (między innymi Lidl, Aldi, FlixBus) – szczegóły zwrotów.

Maksymalny miesięczny cashback dla planu Vivid Prime to 100 euro. W przypadku planu Vivid Standard będziecie mogli zarabiać maksymalnie 20 euro. Jednak dla planu podstawowego, zwroty będą naliczane jedynie w przypadku wybranych (dedykowanych) ofert oraz programu Champion (dotyczy on wybranych restauracji). Więcej informacji na temat dostępnych zwrotów znajdziecie tutaj.

Aktualnie w aplikacji mobilnej, w ramach Super Deals dostępne mam następujące zniżki: (wypiszę tylko podmioty dostępne w Polsce):

 • Carrefour – 6%, Auchan – 7%, KFC – 9%, Starbucks – 11%, Subway – 20%, Wolt – 15%, New Yorker – 15%, H&M – 10%, Leroy Merlin – 9%, OBI – 6%, Sephora – 11%, Douglas – 20%, Bolt – 24%, Uber – 10%, Lime – 14%.

Natomiast dla opcji Vivid Prime możecie skorzystać z takich zniżek:

 • Netflix – 10%, Spotify – 10%, YouTube – 10%, Amazon Prime – 10%, Badoo – 10%, Tinder – 10%, Kindle, Playstation, XBOX, Steam Games, Nintendo – po 5%.

Jak założyć konto w Vivid Money?

Do założenia konta w Vivid Money wystarczy Wam sam dowód osobisty lub paszport.

Wniosek o konto Vivid Money możecie zacząć składać od razu na smartfonie lub rozpocząć proces na komputerze, by później dokończyć go już na smartfonie.

Po kliknięciu w link na dedykowanej stronie promocji, pojawi Wam się informacja o uczestnictwie w promocji z 5 euro premii oraz prośba o wpisanie numeru telefonu (wpiszcie polski prefix +48). Po wpisaniu numeru telefonu otrzymacie SMS-a z linkiem do pobrania aplikacji mobilnej Vivid: Investments & Banking & Crypto. Sama nazwa aplikacji już wiele o niej mówi 🙂

Vivid Money – 5 euro premii na startAplikacja dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS. Dalszy proces odbędzie się już po pobraniu aplikacji. Z doświadczenia, podczas rejestracji polecam użyć poczty Gmail. W przypadku korzystania z kont pocztowych typu Onet lub Interia, polecenie może nie zaczytać się prawidłowo i niezbędna będzie reklamacja. Po co sobie zatem utrudniać 🙂 Podczas uzupełniania pól – nie używajcie polskich znaków.

 1. Po kliknięciu Get started, na kolejnych stronach zostaniecie poproszeni o podanie danych osobistych, kolejno: imię i nazwisko oraz tytuł (Ms. – pani lub Mr. – pan), kraj zamieszkania, obywatelstwo, kraj, miasto i datę urodzenia. Kolejny krok to occupation – czyli wasza sytuacja zawodowa. Zapewne większość z Was wybierze opcję employed – zatrudniony, Self employed – samozatrudniony, Freelancer, Management albo Student.
 2. Następnie zostaniecie zapytani, czy jesteście podatnikami w USA Should you pay taxes in US? Ja w tym przypadku wybieram opcję „No, I'm not tax liable in the US”. Kolejny krok to podanie numeru podatkowego. W naszym przypadku jest to numer PESEL. Możecie podać go od razu, klikając Add now. Ewentualnie możecie odłożyć to działanie nawet do 90 dni, klikając Later. Być może do tego czasu zdążycie już zamknąć konto w Vivid Money.
 3. Na następnej stronie podajcie adres, na który (za darmo) ma zostać przesłana metalowa karta płatnicza. System zasugeruje wygodną mapkę, ale już na kolejnej stronie pojawi się standardowy formularz do wpisania poprawnego adresu. Wiadomo, mapka jest nieprecyzyjna 😉 Kolejny krok to podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu (z polskim kierunkowym).
 4. Dalej mamy zgody, czyli Terms & Conditions. Dla pewności zaznaczam wszystkie pięć i przechodzę dalej. Co prawda, system przepuściłby mnie po zaznaczeniu 3 pierwszych zgód, ale nie mam 100% pewności, czy to wystarczy do uczestnictwa w promocji. A niech już mają, skoro bonusy dają 😉 Na następnym ekranie potwierdzam, iż konto zakładam dla samego siebie. Po kliknięciu Yes, możemy przejść do weryfikacji.

Weryfikacja – krok po kroku

Aktualnie Vivid Money nie wymaga już wideoweryfikacji w języku angielskim lub niemieckim (tak było na początku funkcjonowania aplikacji). To spore ułatwienie dla wielu osób, które zastanawiały się nad założeniem konta z premią. Aktualnie wystarczy sama fotoweryfikacja. Tak jak w innych bankach i fintechach, polega ona na wykonaniu telefonem zdjęcia dowodu osobistego lub paszportu, a następnie zdjęcia twarzy (słynne selfie). W ciągu 24 godzin Vivid Money zweryfikuje wprowadzone dane i aktywuje wasze konto. Jeśli zaś weryfikacja przez selfie się nie powiedzie, wówczas możecie skorzystać ze standardowej wideoweryfikacji. Wówczas konsultant zada Wam kilka prostych pytań w wybranym języku (angielski lub niemiecki).

Pozytywna weryfikacja 🙂

Nie bolało! Po pozytywnej weryfikacji, ustalcie hasło/numer PIN do logowania w aplikacji. Po aktywacji, aplikacja zaproponuje doładowanie portfela. Możecie wybrać Top-up, jeśli chcecie zrobić to od razu lub Skip, jeżeli wolicie zrobić to później.

Uwaga! Z Waszych relacji wynika, że metalowa karta nie jest już wysyłana automatycznie. Należy zawnioskować o nią w aplikacji. W dalszym ciągu jest jednak darmowa. Chętnych na kartę jakości premium zapraszam do zakładki Issue new card.

Doładowanie konta w Vivid Money

Jeśli nie doładowaliście konta od razu, opcja ta dostępna jest po wejściu w portfel główny Main pocket i wybranie opcji Add money. Pomimo, że w celu zdobycia premii wystarczy doładowanie na 20 euro, zawsze warto zrobić pewną górkę (szczególnie, gdy środki mają być przewalutowane). Wpłata 20 euro i ich późniejsza wypłata jest trochę creepy 😉

Na chwilę obecną, Vivid Money udostępnia kilka form doładowania konta. Pierwsza to przelew tradycyjny (za darmo), drugą jest doładowanie od innego członka Vivid Money (natychmiastowo i również bezpłatnie). Trzecia opcja to płatność kartą (błyskawiczna i darmowa). Istnieje także możliwość podpięcia swojego konta do Vivid Money (na przykład portfela Revolut), co przyśpieszy późniejsze płatności. Natomiast użytkownicy urządzeń z systemem iOS mogą doładować konto poprzez Apple Pay.

Osobiście wybrałem pierwszą opcję i doładowałem konto przelewem z Nuri. Jako, że w obu przypadkach konto prowadzone jest przez solarisBank, środki zostały zaksięgowane w ciągu paru godzin. Jeśli nie macie jeszcze konta w Nuri, przypominam o promocji z premią na start. Według informacji podanych w aplikacji, przelew powinien dotrzeć w przeciągu maksymalnie 1 dnia roboczego.

Konto możecie też doładować z konta walutowego w dowolnym banku, innego fintechu typu Revolut albo Monese, kantoru walutowego (tu polecam Kantor Walutowy Alior Banku z 50 zł premii na start), a nawet ze zwykłego konta złotówkowego. W ostatnim przypadku nastąpi jednak średnio-korzystne przewalutowanie, więc ostateczna premia będzie nieco uszczuplona.

Sprawdź również – FAQ dotyczące promocji i aplikacji Vivid Money.

Odbiór 5 euro premii na start

Aby odebrać premię, wystarczy, że wykonacie co najmniej jedną transakcję kartą na kwotę co najmniej 20 euro (może być wykonana w polskiej walucie). Oznacza to, że jednorazowo płatność musi opiewać właśnie na 20 euro lub więcej (przykładowo dwie transakcje po 10 euro nie zapewnią bonusu). Może to być zakup w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Niestety doładowania e-portmonetek typu Revolut/Monese nie zapewnią spełnienia warunków, muszą to być realne transakcje. Najlepiej doładować konto w Vivid Money, przewalutować środki na złotówki wewnątrz aplikacji po atrakcyjnym kursie i zrobić zakupy na co najmniej 90 zł (zakładając, że kurs euro to 4,50 zł).

Aby wykonać płatność, nie musicie czekać na dostawę karty fizycznej. W tym celu możecie użyć karty wirtualnej, której dane znajdziecie w zakładce Main pocket, następnie Linked cards i Card details. Tam też znajdziecie pełny numer karty, datę jej ważności oraz kod CVV, czyli wszystkie dane niezbędne do płatności online. Ewentualnie kartę Vivid Money możecie dodać do Apple Pay lub Google Pay i płacić stacjonarnie/internetowo z wykorzystaniem wybranej technologii. Na wykonanie wymaganej płatności macie czas w ciągu 30 dni od momentu otwarcia konta w Vivid Money. Na wypłatę bonusów, Vivid ma 7 dni od momentu spełnienia warunków.

Bonus możecie wymienić na akcje jednej z około 40 spółek, a następnie od razu sprzedać je, zyskując walutę euro. Swoją premię znajdziecie w zakładce Stock rewards (zakładka na ekranie głównym). Wybierzcie akcje dowolnej spółki, a następnie przycisk Redeem i potwierdźcie to działanie. Premia trafi do głównego portfela (Main).

Środki otrzymacie na konto w walucie euro. Możecie je przelać przykładowo na konto w kantorze walutowym lub do polskiego banku, ewentualnie możecie je wypłacić w bankomacie, bądź wydać w sklepie. Przypominam, iż Vivid Money stosuje korzystne kursy międzybankowe EBC z dopuszczalną niewielką marżą.

Oprócz premii otrzymacie również dwumiesięczny dostęp do strefy Super Deals. Co to takiego? To specjalne cashbacki na określone usługi. Przykłady: 15% zniżki do Wolt, 20% zniżki do sklepów Puma, 8% do Starbucks czy 8% do Auchan. Każda zaproszona przez Was osoba to dodatkowe 2 miesiące – te nagrody się sumują. 🙂

Szczegóły w regulaminie programu poleceń.

Program poleceń, czyli 5 euro za skuteczne polecenie – bez limitu!

Polecanie serwisu Vivid Money możliwe jest zaraz po założeniu konta. Link polecający wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu w ikonkę Rewards, a następnie Invite friends to get €5. Swój link znajdziecie po kliknięciu w przycisk Share link. Link polecający możecie przesyłać bezpośrednio do znajomych (na przykład mailem) lub poprzez wykorzystanie social mediów.

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Vivid Money – program poleceń w praktyce.

Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w aplikacji mobilnej. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus. Obecnie jest to po 5 euro premii dla obu stron programu za samo założenie konta.


JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów