Darmowe VeloKonto z 650 zł premii pieniężnej! Jeszcze krótszy okres karencji! Do tego 100 zł za każde skuteczne polecenie rachunku, konto oszczędnościowe na 7,5% (do 300.000 zł) i Lokata Mobilna na 7,9% (do 50.000 zł)

Trwa do:
30 listopada 2023

Ruszyła nowa edycja promocji darmowego konta osobitego od VeloBanku. Tym razem ponownie możecie zdobyć niesamowite 650 zł premii pieniężnej na start. Żaden inny bank w Polsce nie oferuje aż tak dużo w promocji konta osobistego! W akcji mogą wziąć udział zarówno całkiem nowi, jak i byli klienci VeloBanku. Co niezmiernie ważne, skróceniu uległ tak zwany „okres karencji”, czyli okres wyczekiwania przez byłych klientów VeloBanku na powtórne założenie konta w ramach promocji. Aktualnie wystarczy, że nie posiadaliście VeloKonta w okresie od 31 grudnia 2022 roku do dnia przystąpienia do promocji (w poprzedniej edycji promocji okres ten był definiowany według daty 31 października 2022 roku). W skład promocji wchodzi: 600 zł premii gotówkowej w formie moneyback (czyli aż 10-procentowego zwrotu za płatności kartą i/lub BLIKiem) oraz dodatkowe 50 zł premii ekstra za skorzystanie z kodu polecającego. Po założeniu rachunku, sami możecie polecać VeloKonto swoim bliskim. Za każde skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł bonusu, zaś Wasi bliscy pakiet nawet 650 zł premii. Warto również zwrócić uwagę na ofertę oszczędnościową banku. Mianowicie, do waszej dyspozycji VeloBank przedstawia Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 7,5% w skali roku do kwoty 300.000 zł, VeloSkarbonkę na 7% w skali roku do kwoty 3000 zł, Lokatę Mobilną na 7,9% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł oraz Lokatę na Nowe Środki na 5,8% w skali roku dla kwoty do 150.000 zł.

VeloKonto – promocja i jej uczestnicy

W promocji na start mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały konta osobistego VeloBanku w okresie od 31 grudnia 2022 roku do dnia przystąpienia do promocji. Co tu kryć, okres karencji jest śmiesznie krótki. Wystarczyło zamknąć konto w VeloBanku przed wskazaną datą, by móc je ponownie otworzyć w świetnej promocji.

Jeśli zaś posiadacie jakiś inny produkt VeloBanku, na przykład lokatę, kredyt, kartę kredytową, czy pożyczkę – śmiało możecie wziąć również udział w niniejszej promocji. Przy okazji sprawdźcie ofertę Lokaty na Nowe Środki z oprocentowaniem 7% w skali roku dla kwoty do 150.000 zł.

VeloKonto – jak otworzyć konto w promocji?

Mam nadzieję, że większość z Was spełnia przedstawione powyżej warunki i z powodzeniem może założyć premiowane VeloKonto. Promocja na start ma bardzo proste zasady, a wszystko zaczyna się od dedykowanej strony promocji. Powinniście na nią przejść w okresie do 30 listopada 2023 roku i złożyć wniosek o otwarcie darmowego VeloKonta wraz z VeloSkarbonką, czyli rachunkiem oszczędnościowym, na który spływać będą Wasze zwroty za zakupy (tytułowe 10% moneyback). Prowadzenie i otwarcie VeloSkarbonki jest całkowicie darmowe, a sam produkt omówię w dalszej części artykułu. Oprócz tego zawnioskujcie o kartę Mastercard oraz wyraźcie zgody marketingowe (najlepiej wybrać opcję Zaznacz wszystkie). Bez wyrażenia wspomnianych zgód, moneyback za płatności nie będzie się naliczał.

Aby dodatkowo zdobyć 50 zł premii w ramach programu poleceń, podczas składania wniosku użyjcie kodu polecenia. Wpiszecie go na drugiej stronie wniosku. Kod możecie otrzymać od swojego znajomego, który jest już klientem VeloBanku i bierze udział w programie poleceń lub wykorzystać mój kod: 7X52WN.

Gdzie wpisać kod polecający – VeloKontoOprócz tego, w tym samym miejscu możecie założyć także Elastyczne Konto Oszczędnościowe – produkt dla znacznie bardziej konkretnych środków (7,5% w skali roku dla kwoty do 300.000 zł).

Trzy różne rachunki w jednym miejscu

Zwróćcie również uwagę na tak zwaną relację właścicielską. To bardzo proste – chodzi o to, że gdy założycie wspólne VeloKonto, powinniście też założyć wspólną VeloSkarbonkę i odwrotnie: indywidualna VeloSkarbonka to indywidualne VeloKonto. Jeśli konto osobiste będziecie prowadzić na przykład ze współmałżonkiem, a VeloSkarbonkę otworzycie jako konto indywidualne, nie będziecie brać udziału w promocji.

Relacja właścicielska, czyli na co zwrócić uwagęUmowę podpiszecie na 3 sposoby: 

 • za pośrednictwem kuriera, który dostarczy Wam stosowne dokumenty do rąk własnych – do domu, pracy, szkoły, czy w dowolne inne miejsce (to już ustalicie podczas rozmowy z konsultantem),
 • za pomocą aplikacji mObywatel,
 • za pośrednictwem selfie.

Na dedykowanej stronie promocji znajdziecie dokładną instrukcję postępowania w każdym z wymienionych przypadków. Metoda na selfie została nawet opisana w formie instruktażu wideo. Nie mam więc chyba nic do dodania 😉

Instrukcja zawierania umów z VeloBankiem – promocja VeloKonta

Do 600 zł moneyback – jakie warunki należy spełnić?

Gdy konto zostało już założone, przyszedł czas na spełnianie warunków promocji i odbieranie solidnej premii. Przez 6 kolejnych cykli trwających po 30 dni (czyli przez 180 dni od chwili otwarcia i aktywacji konta) powinniście regularnie płacić wydaną do konta kartą debetową i/lub BLIKiem. Bank będzie zwracał Wam 10% moneyback od każdej transakcji bezgotówkowej. Transakcje możecie wykonywać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. W tej edycji promocji, bank zastosował dwa wykluczenia pod względem rodzaju transakcji, które nie zagwarantują moneybacku. Chodzi o kody MCC: 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne oraz 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi). Mówiąc prościej, zwrotu nie zagwarantują doładowania wszelkie maści portmonetek typu Revolut, Zen czy SkyCash. Natomiast wszelkie normalne transakcje płatnicze „łapią” się pod 10-procentowy zwrot. Naturalnie wykluczone są też przelewy BLIK na telefon (nie są to transakcje płatnicze).

Maksymalny zwrot w każdym 30-dniowym cyklu, liczonym od momentu założenia konta wynosi 100 zł. Pierwszy 30-dniowy cykl naliczania moneyback zaczyna się od momentu założenia konta. Przykładowo, gdy założycie konto 4 września 2023 roku, pierwszy cykl będzie trwał od 4 września do 3 października 2023 roku, następny od 4 października do 2 listopada 2023 roku i tak dalej. Szczegółowo przedstawiają to poniższe grafiki:

Schemat wypłat premii w promocji VeloKonta

Wypłata nagród

Każdy ze zwrotów trafi do Waszej VeloSkarbonki w terminie do 2 dni roboczych od chwili zaksięgowania danej płatności. Zwroty są więc wypłacane niemal natychmiast – możecie je śledzić na bieżąco. W wielu tego typu promocjach w innych bankach zwroty są sumowane za cały miesiąc i wypłacane z nawet 30-dniowym opóźnieniem. W przypadku VeloKonta korzyści możecie dostrzegać w czasie rzeczywistym – kolejny „plusik” dla VeloBanku.

Wypłaty bonusów od VeloBankuNagroda ma charakter gotówkowy. Pieniądze zgromadzone w VeloSkarbonce możecie od razu wypłacić na konto osobiste, przelać na konto zewnętrzne lub zwyczajnie odkładać na przyszłość – w końcu VeloSkarbonka oprocentowana jest na 7% w skali roku.

Tak długo, jak długo będziecie otrzymywać zwroty, nie zamykajcie ani konta osobistego, ani też VeloSkarbonki. Nie odwołujcie również wyrażonych zgód marketingowych (dotyczy wszystkich współposiadaczy rachunków). Obowiązuje ponadto zasada: jedno VeloKonto – jedna nagroda (czyli maksymalnie 600 zł zwrotu).

Szczegóły: regulamin programu „Witaj w VeloBanku II” (edycja 2/2023).

Użyj kodu polecającego: 7X52WN

50 zł premii w programie poleceń

Aby zdobyć 50 zł bonusu ekstra, należy w każdym z trzech miesięcy, licząc od miesiąca następującego po założeniu konta, zadbać o to, by na Wasz rachunek wpłynęło co najmniej 2000 zł. Może to być przykładowo przelew zewnętrzny z waszego konta w innym banku (odpadają przelewy wewnętrzne w ramach VeloBanku) lub przelew z konta firmowego VeloBanku. Wpływ musi stanowić pojedynczy przelew w wysokości minimum 2000 zł – suma mniejszych przelewów (na przykład 2 x 1000 zł) nie spełni warunków promocji. Po odnotowaniu przelewu środki możecie przelać z powrotem na inne konto lub pozostawić w VeloBanku – wedle waszego uznania.

Odbiór nagrody będzie możliwy w miesiącu następującym po spełnieniu warunków promocji po raz ostatni. Przykładowo, otwierając konto we wrześniu 2023 roku, warunki spełnijcie w październiku, w listopadzie oraz w grudniu 2023 roku, zaś nagroda zostanie wypłacona w styczniu 2024 roku. Mój kod polecający to: 7X52WN – zaś aktualna edycja programu poleceń potrwa do 30 listopada 2023 roku.

O przyznaniu nagrody zostaniecie poinformowani SMS-owo oraz poprzez wiadomość w bankowości online. Pamiętajcie też o tym, aby nie przekształcać konta w rachunek wspólny, nie wycofywać wyrażonych zgód handlowo-marketingowych, ani nie zamykać rachunku do momentu otrzymania nagrody.

Szczegóły: regulamin programu „Doceniam VELO – Polecam VELO” (edycja 3/2023 – ważny od 1 września do 30 listopada 2023 roku).

VeloKonto – szczegóły i opłaty

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo dla wszystkich niezależnie od aktywności czy wieku,
 • 0 zł za obsługę karty debetowej – bezwarunkowo dla osób do 26. roku życia, a dla pozostałych pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych kartą i/lub BLIKIEM (w przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 5 zł),
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce pod warunkiem wykonania 5 płatności bezgotówkowych (kartą i/lub BLIKIEM), w przeciwnym wypadku opłata za wypłatę gotówki kartą z pozostałych bankomatów wynosi 3,5% wartości transakcji (minimum 5 zł) ,
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Planet Cash w Polsce,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach w placówce banku,
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty z bankomatów BLIKIEM,
 • Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

Czym jest VeloSkarbonka?

VeloSkarbonka to sprytny rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją odsetek, na który trafiać będą Wasze środki promocyjne pochodzące z moneyback za płatności kartą i BLIKiem. Konto oferuje oprocentowanie aż 7% w skali roku dla kwoty do 3000 zł. Ponadto VeloSkarbonka umożliwia ustawienie funkcji automatycznego oszczędzania (tak zwane końcówki transakcji). Tę opcję powinniście już kojarzyć z innych rachunków oszczędnościowych (na przykład Smart Saver w ING Banku Śląskim). Wydawane za pomocą konta w VeloBanku pieniądze będą zaokrąglane do pełnych kwot, a różnica odkładana w VeloSkarbonce. Wartość zaokrąglenia dobierzecie do własnych preferencji. Do wyboru jest wyrównanie do pełnych: 1 zł, 5 zł i 10 zł.

Jak to działa? Załóżmy, że wybieracie opcję zaokrąglania do pełnych 10 zł. W drodze do pracy kupujecie kawę i kanapkę za 16 zł. Z VeloKonta znika równe 20 zł, a różnica, czyli w tym przypadku 4 zł, trafia do VeloSkarbonki.Podobne rachunki testowałem w przeszłości na własnej skórze i uważam, że to świetny sposób na drobne zaskórniaki. Nie zauważycie nawet, jak po kilku miesiącach pieniądze zgromadzone na oszczędnościówce wystarczą na pokrycie weekendowego wyjazdu za miasto – bez wysiłku.

VeloSkarbonka pozwala na darmowe przelewy wewnętrzne (do i ze swojego salda – na przykład na konto osobiste) oraz jeden darmowy przelew zewnętrzny. Każdy kolejny przelew w miesiącu będzie kosztował 9 zł.

Środki ponad limit 3000 zł oprocentowane są standardowo – na 0,05% w skali roku.

Użyj kodu polecającego: 7X52WN

100 zł bonusu za polecanie konta

Skoro otrzymaliście już 50 zł premii jako polecony, możecie teraz stanąć po drugiej stronie barykady i polecać konto swoim bliskim i znajomym. Premia ponownie będzie miała charakter gotówki, jednak tym razem o wartości aż 100 zł

Program poleceń trwa do końca listopada 2023 roku. To ostateczny termin aktywacji rachunku przez poleconego. Warunki uprawniające do odebrania nagrody są tutaj analogiczne jak w przypadku promocji dla poleconego (wpływy na minimum 2000 zł przez 3 kolejne miesiące).

Pierwszym krokiem będzie wygenerowanie Waszego indywidualnego kodu polecającego. Nowa edycja programu wymaga ponownej rejestracji i wygenerowania nowego kodu polecającego – to wiadomość dla weteranów z poprzednich edycji.

Możliwość zdobycia kodu znajdziecie w bankowości internetowej, przechodząc do zakładki Usługi, a następnie odszukując Programy korzyści, a wśród nich Program poleceń. Ewentualnie program poleceń znajdziecie w menu aplikacji mobilnej.

Dalsze postępowanie z kodem przebiega według znanego Wam schematu: teraz to Wy podajecie kod swoim znajomym, a oni muszą spełnić warunki opisane wyżej. Jeśli tak się stanie, otrzymają 50 zł premii (identycznie jak Wy przed chwilą), a Wam będzie przysługiwać bonus, ale o wartości 100 zł.

Szczegóły: regulamin programu „Doceniam VELO – Polecam VELO” (edycja 3/2023 – ważny od 1 września do 30 listopada 2023 roku).


Lokata Mobilna na 7,9% w skali roku

Po założeniu konta będziecie mogli skorzystać z lokaty mobilnej na 7,9% w skali roku dla kwoty od 1000 zł do 50.000 zł, na okres 2 miesięcy. Lokata ta dostępna jest wyłącznie dla klienta aktywującego pierwszy profil w Bankowości Mobilnej przy jednoczesnym posiadaniu wymaganych zgód marketingowych. Lokatę można założyć tylko raz w ciągu 30 dni od dnia aktywacji Bankowości Mobilnej. Likwidacja lokaty przed zakończeniem okresu umownego skutkuje utratą należnych odsetek. Z lokaty możecie skorzystać jednorazowo. Oczywiście aplikacja VeloBanku dostępna jest na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne.

O tym jak założyć Lokatę Mobilną VeloBanku oraz jak działa jego aplikacja mobilna przeczytacie w dedykowanym artykule.

VeloBank Lokata Mobilna – szczegóły

Pozostałe produkty oszczędnościowe

Obok opisanej Lokaty Mobilnej oraz VeloSkarbonki, VeloBank ma dla Was jeszcze dwa ciekawe produkty oszczędnościowe. Obu z nich poświęciliśmy osobne artykuły, zatem, aby nie dublować treści, w tym miejscu odeślemy Was do analiz tychże produktów.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów