Premia OKcoin, czyli jak odebrać $10 na start! FAQ – najczęściej zadawane pytania

Artykuł na temat OKcoin to jeden z popularniejszych bonusów wśród platform kryptowalutowych analizowanych na blogu. Jak przy każdej tego typu promocji pojawia się sporo pytań i komentarzy. W związku z tym postanowiłem zebrać w jednym miejscu odpowiedzi na najczęściej poruszane kwestie i wątpliwości. Natomiast, gdy już zdecydujecie się na założenie konta, instrukcję krok po kroku znajdziecie w pierwotnym artykule. Dla przypomnienia, nowi użytkownicy OKcoin nagradzani są specjalną premią za założenie konta z linku polecającego. Obecna stawka wynosi 10 USD. Warunkiem, oprócz założenia konta, jest także złożenie depozytu w dowolnej walucie o wartości 100 USD (na przykład w EUR) oraz zakup dowolnej kryptowaluty za dokładnie taką samą kwotę. Następnie zakupioną kryptowalutę należy utrzymywać na platformie przez co najmniej 180 dni.


Premia OKcoin – najczęściej zadawane pytania dotyczące platformy


Spis treści:

Jak założyć konto w OKcoin?

Cały proces zakładania konta opisany został w dedykowanym artykule.

W jaki sposób przebiega weryfikacja konta? Konieczna jest wideorozmowa z konsultantem? 

Weryfikacja KYC przebiega w standardowy sposób – nie ma konieczności rozmowy na żywo. Wystarczą zdjęcia dokumentów oraz selfie, które potwierdzi Waszą tożsamość. 

Czy OKcoin to bezpieczna platforma?

OKcoin działa na podstawie maltańskiej licencji wydawanej przez MFSA (Malta Financial Services Authority). Firma stosuje okresowe audyty i zatrudnia specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. OKcoin to duża i sprawdzona marka. Nie jest jednak bankiem, a co za tym idzie – zdeponowanych w OKcoin nie chroni żaden fundusz gwarancyjny. Dobrze jest więc nie trzymać w portfelach OKcoin oszczędności życia (dotyczy to każdej giełdy). 95% depozytów OKcoin przechowuje się w tak zwanych zimnych portfelach (ang.: cold storage), co zapewnia doskonały poziom ochrony i odporność na ataki z zewnątrz.

Czy konto OKcoin mogą mieć tylko osoby pełnoletnie?

Tak, konto w OKcoin przeznaczone jest tylko dla osób dorosłych.

Czy w aplikacji dostępny jest język polski?

Aplikacja ani wersja przeglądarkowa nie są przetłumaczone na język polski. W przypadku obsługi OKcoin przez przeglądarkę, możecie skorzystać ze świetnej opcji tłumaczenia Google Translate (kliknijcie prawy przycisk myszy, a potem odszukajcie opcję Przetłumacz na język polski).

Jak zrobić wpłatę/depozyt w walucie tradycyjnej?

Należy kliknąć przycisk deposit, a następnie wybrać interesującą walutę tradycyjną i metodę płatności (rekomenduję Wire Transfer dla USD i przelew SEPA dla EUR). Następnie zostaną wyświetlone dane Waszego konta w OKcoin, na które powinniście przelać środki w zadeklarowanej kwocie. Pamiętajcie o podaniu numeru referencyjnego w tytule przelewu. Inaczej Wasze środki nie zostaną poprawnie zaksięgowane.

Jak wpłacić kryptowaluty?

W tym celu należy kliknąć przycisk Deposit na głównym ekranie OKcoin, a następnie odszukać interesującą kryptowalutę. Zostanie wyświetlony adres Waszego portfela w OKcoin, na który należy wysłać jednostki krypto. Możecie również zeskanować wyświetlony na ekranie kod QR.

Pamiętajcie jednak, że bezpośrednia wpłata kryptowalut nie gwarantuje udziału w promocji. Regulamin zastrzega, że uczestnik powinien dokonać zakupu krypto za pośrednictwem platformy OKcoin, po wcześniejszej wpłacie waluty tradycyjnej.

Czy można kupić krypto bezpośrednio kartą płatniczą?

Istnieje taka możliwość, jednak jest ona dosyć kosztowna. Za tego typu transakcje przyjdzie Wam zapłacić 3,99% prowizji.

Dlaczego OKcoin i inne giełdy kryptowalut organizują tego typu promocje?

Z tych samych powodów co banki, organizujące akcje promocyjne dla nowych klientów. Przypływ użytkowników to przypływ gotówki, która jest niezbędna do funkcjonowania tego typu podmiotów. Bonus na start skutecznie przyciąga nowe osoby. Organizator promocji dodatkowo liczy, iż zostaniecie z daną platformą na dłużej i będziecie aktywnie handlowali. To jak wiadomo generuje zyski prowizyjne dla danej giełdy 🙂

Jak wypłacić środki w walucie tradycyjnej z OKcoin?

Środki w euro wypłacicie za darmo. W tym celu należy przejść do sekcji Dashboard, kliknąć Withdraw, wybrać walutę EUR i dodać dane swojego konta bankowego lub portfela (na przykład Revolut). Na końcu wystarczy wpisać kwotę i kliknąć Submit.

Jak wypłacić kryptowaluty?

Należy przejść do sekcji Dashboard, kliknąć Withdraw, a następnie wybrać interesującą kryptowalutę, podać ilość przesyłanych jednostek i wpisać adres portfela docelowego. W tym samym miejscu zostaniecie poinformowani o wartości opłaty za transfer (Network fee). Tabelę opłat znajdziecie w tym miejscu.

Funding Account i Spot Acount – co to takiego? Do czego służą te konta?

Wasze środki w OKcoin mogą znajdować się na jednym z dwóch rodzajów rachunków: Funding oraz Spot. Do tego pierwszego środki trafiają zaraz po złożeniu depozytu. Żeby jednak zacząć wymieniać je na inne kryptowaluty/waluty tradycyjne, konieczne będzie przetransferowanie ich na rachunek Spot. Żeby to zrobić, po zalogowaniu się do konta, kliknijcie ten link.

Jak polecać OKcoin znajomym?

Swój indywidualny link polecający znajdziecie w zakładce Refer. Wystarczy kliknąć Copy Link, a następnie przesłać go swoim znajomym. Możecie też wpisać adres e-mail osoby polecanej. To, gdzie znajdziecie chętnych do „współpracy” zależy już wyłącznie od Waszej kreatywności – wykorzystajcie swoje social media, wspomnijcie o krypto podczas poznawania ludzi na imprezie czy roześlijcie upominki w formie linków polecających do rodziny na święta. 🙂

Nie mogę wypłacić bonusu – co się dzieje?

OKcoin blokuje bonusowe środki na 180 dni od momentu ich otrzymania. Dopiero po upływie tego czasu będziecie mogli wypłacić premię. To swego rodzaju zabezpieczenie przed „łowcami bonusów”. 🙂

Zasada ta dotyczy zarówno poleconych jak i polecających.

Jak szybko otrzymam bonus? 

Wypłata bonusu powinna potrwać nie dłużej niż 5 dni od momentu spełnienia warunków promocji. Pamiętajcie jednak o lock-upie, o którym wspomniałem wcześniej.

Jak zamknąć konto w OKcoin?

Wystarczy zgłosić się z taką prośbą do supportu serwisu. Wcześniej jednak warto wypłacić z konta wszelkie środki – zarówno własne, jak i bonusowe. Kontakt z konsultantem możecie zainicjować w aplikacji lub wersji przeglądarkowej platformy – klikając dymek czatu.

OKcoin Earn – co to takiego?

Opcja Earn umożliwia zarabianie odsetek na udostępnianiu swoich jednostek kryptowalut (na przykład na pożyczki dla innych użytkowników). Proces ten nazywamy stakingiem (szerzej opisany tutaj). Jest on coraz powszechniejszy na wielu giełdach kryptowalut i dla coraz to większej ilości coinów. Zdeponowanie środków w ten sposób zapewnia znacznie lepszy zwrot z inwestycji niż ma to miejsce w przypadku lokat. Prognozowane roczne zwroty sięgają od kilku do nawet 20% zysku i więcej. Należy jednak zaznaczyć, że cała zabawa jest przy tym mniej bezpieczna i zdecydowanie mniej przewidywalna niż w bardziej konwencjonalnych formach oszczędzania/inwestowania.

Więcej na ten temat przeczytacie w dedykowanej zakładce na stronie platformy.

Co ważne, podane stawki RRSO (ang.: APY) to tylko szacunkowe wartości. Nie należy opierać się wyłącznie na nich przy ocenie opłacalności.

Czy OKcoin ma własną aplikację mobilną?

Tak, aplikacja dostępna jest w Google Play oraz AppStore. Jest czytelna i bardzo funkcjonalna. Umożliwia także założenie konta i jego weryfikację bezpośrednio na smartfonie, co osobiście polecam. Dobrej jakości aparat w telefonie zagwarantuje Wam bezproblemowe potwierdzenie tożsamości, co nie zawsze udaje się za pierwszym razem przy użyciu kamery laptopa. Aplikacja pozwala na wykonywanie tych samych czynności, do których dostęp daje wersja przeglądarkowa platformy.

Media społecznościowe i aktualności OKcoin

Chcecie śledzić nowości w OKcoin? Zaglądajcie na ich konta w serwisach: Twitter, Instagram, Facebook, Telegram, YouTube i LinkedIn. Regularne aktualizacje pozytywnie świadczą omarce.

Po rozbudowane i merytoryczne treści zapraszam z kolei na bloga OKcoin.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów