fbpx

OKcoin: 10$ na start i 20$ za wykonanie prostych zadań!

OKcoin to giełda kryptowalut rodem prosto ze słonecznego San Francisco. Marka znajduje się na 35. miejscu rankingu CoinMarketCap. To, co zainteresuje Was najbardziej, to program poleceń. Rejestrując się jako polecony, otrzymacie 10$ premii na start po spełnieniu prostych warunków. Nagroda zostanie wypłacona w jednostkach Bitcoina, czyli najpopularniejszej kryptowaluty świata. Dodatkowo, za naukę o kryptowlautach i napisanie tweeta o BTC zgarniecie dodatkowo nawet 20$! Jako użytkownicy OKcoin będziecie mogli polecać giełdę swoim znajomym, inkasując przy tym kolejne premie.

OKcoin – charakterystyka

OKcoin to w pełni licencjonowana giełda kryptowalut. Siedziby firmy znajdują się w 6 miastach na świecie: San Francisco, Malcie, Hongkongu, Singapurze, Japonii i Korei. Firma stawia sobie prostą misję: uczynić handel kryptowalutami oraz inwestowanie w nie prostym oraz dostępnym dla wszystkich. 

Za pośrednictwem OKcoin możecie kupować i sprzedawać kryptowaluty w 192 krajach na całym świecie.

OKcoin – bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o nasz, europejski region, siedzibą i miejscem rejestracji gełdy jest Malta. Firma świadczy dla nas usługi na podstawie maltańskiej licencji, wydawanej przez MFSA (Malta Financial Services Authority). 

Marka zapewnia, że bezpieczeństwo jest podstawą ich działania, a w wykrywaniu luk w zabezpieczeniach i poprawie całej architektury pomagają im zewnętrzni specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa. Firma przeprowadza okresowe audyty i stosuje różne sposoby szyfrowania danych. Podobnie jak konkurenci, OKcoin trzyma środki w tak zwanych zimnych portfelach offline (ang.: cold storage) – ponad 95% kryptowalut czeka w ten sposób na wykorzystanie. 

OKcoin – szczegółowe koszty

  • 0 zł – założenie i prowadzenie konta.
  • 3,99% wartości transakcji – zasilenie konta lub bezpośredni zakup kryptowalut kartą płatniczą (+ ewentualne koszty przewalutowania w przypadku kart jednowalutowych).
  • €0,20 + 0,3% transakcji – zasilenie konta lub bezpośredni zakup kryptowalut przelewem SEPA.

    Platforma nie pobiera opłat za zakup kryptowalut za środki z subkonta Spot oraz Funding account (jedyny koszt to spread – wynikający z różnicy w kursach).

    Więcej na temat opłat przeczytacie w tym miejscu.

Jak założyć konto w OKcoin?

Wiecie już, czym jest OKcoin, teraz możemy przejść do rzeczy. Pierwszym krokiem do zdobycia 10$ będzie rejestracja. Przejdźcie na dedykowaną stronę za pomocą tego linka, a następnie podajcie adres e-mail i hasło do swojego konta. W górnej części ekranu czeka na Was mała ściągawka, dotycząca kolejnych kroków. Wszystko jednak omówię dla Was w dalszej części artykułu. 

Rejestracja w OKcoin

W następnym kroku przepiszcie sześciocyfrowy kod, który otrzymaliście w wiadomości e-mail. Macie na to tylko 1 minutę!

Na kolejnym ekranie należy wybrać spośród dwóch opcji: konto prywatne lub firmowe. Większość z Was z pewnością wybierze pierwsza opcję (individual account). Kliknijcie Verify i przejdźcie dalej.

W OKcoin możecie założyć konto prywatne lub firmowe

Na ekranie pojawi się formularz, który powinniście wypełnić. Pytania dotyczą Waszych danych osobowych i adresowych. Pojawiają się też pytania o cel zakładania konta (Account purpose) i źródło dochodów (Source of funds). Niezrozumiałe pola możecie szybko przetłumaczyć w Google Translate. Klikając prawym przyciskiem myszy na ekran, możecie też przetłumaczyć całą stronę (opcja: Przetłumacz na język polski).

Formularz uzupełniony? Pora na weryfikację konta.

Weryfikacja konta bez wideorozmowy!

Weryfikacja polega na zrobieniu zdjęć dowodu osobistego lub innego dokumentu, który wskazaliście we wcześniejszym kroku. Odpowiedzcie na pytanie, czy na dokumencie znajduje się Wasz aktualny adres. Sam mam jeszcze dowód starego typu, na którym widnieje informacja o adresie zameldowania, więc zaznaczyłem pierwsza opcję (Yes, my ID includes my address and has my current location).

Po przejściu do kolejnego kroku sprawdźcie, czy przedstawione dane zgadzają się z faktycznym stanem. Teraz pora na zrobienie zdjęć dokumentowi. Możecie wykorzystać do tego kamerę laptopa (pierwsza ikona) lub smartfona (druga opcja). W obu przypadkach konieczne będzie zezwolenie na dostęp do kamery. Sugeruję skorzystanie z kamery w telefonie. Ta w laptopie może dać obraz zbyt słabej jakości, co poskutkuje (jak w moim przypadku) koniecznością powtórzenia procesu. Jeśli klikniecie w ikonę smartfona, na ekranie wyświetli się kod QR, który następnie powinniście zeskanować za pomocą swojego smartfona.

Następnie należy wykonać zdjęcia swojej twarzy – dwie fotografie. Strona lub aplikacja poprowadzi Was przez cały proces. Pamiętajcie, by Wasza twarz znalazła się idealnie w wyświetlanym owalu. Sam potrzebowałem dwóch prób, nim się udało. 

Przegląd zdjęć i weryfikacja nie powinny zająć dużo czasu. Niezależnie od tego otrzymacie jednak wiadomość e-mail, przypominającą o kolejnych krokach.

Jak odebrać 10$ premii w OKcoin

Jeśli założyliście i zweryfikowaliście swoje konto oraz tożsamość, pozostało Wam zrobić depozyt w OKcoin o wartości minimum 100$ (lub równowartość w innej walucie) oraz zakup kryptowaluty za 100$ lub więcej. Na wszelki wypadek, jak zawsze, sugeruję przelanie środków z delikatną nadwyżką – na przykład 103$. Jeśli przelewacie euro przelewem tradycyjnym, nadwyżka zostanie w pewnym sensie wymuszona przez system, ponieważ minimalny depozyt w tej walucie (za pomocą tej formy płatności) to 100 euro.

Jak to zrobić? Po zalogowaniu, na stronie głównej OKcoin, znajdziecie przycisk Add funds (dodaj środki). Kliknijcie go, a następnie, w otwartym formularzu, wybierzcie walutę (ja wybrałem euro, ponieważ Revolut nie obsługuje przelewów w dolarach) i sposób płatności. Najtańszą (bo darmową) opcją jest przelew tradycyjny (Wire transfer). Wykonanie depozytu wielowalutową kartą płatniczą kusi szybkością, ale nie dajcie się zwieść – jest to obarczone sporą opłatą, wynoszącą 3,99% wartości transakcji. Możecie też wybrać przelew SEPA (wpłata kosztuje wtedy €0,20 +0,3% transakcji) i przelać dokładnie tyle, ile będzie potrzebne – w momencie pisania tego artykułu 100 dolarów to około 84 euro. Jeśli więc zdecydujecie się na przelew SEPA, sugeruję kwotę minimum 86 euro.

Zanim jednak zrobicie przelew, konieczne będzie dodanie konta bankowego, klikając w ekranie depozytu przycisk +Add account. Po wybraniu Wire transfer należy podać dane swojego banku i konta: numer IBAN i pełną nazwę banku. Osobiście skorzystałem z konta w Revolucie, wymieniając wcześniej złotówki na dolary po korzystnym kursie.

Następnie wpiszcie kwotę, jaką chcecie przelać (pamiętajcie, by było to nieco więcej niż wymagane 100$) i kliknijcie Submit. W podsumowaniu znajdziecie dane potrzebne do zrobienia przelewu, które powinniście po prostu skopiować, wykonując przelew (w moim przypadku z konta w Revolucie). Tradycyjny przelew powinien znaleźć się na koncie w ciągu kilku dni roboczych.

Zakup kryptowlaut

Drugim i ostatnim krokiem, dzielącym Was od wypłaty premii jest zakup kryptowalut za minimum 100$ lub równowartość w innej walucie.

Na wykonanie tych kroków będziecie mieli 180 dni od momentu założenia konta. W tym celu powinniście przejść do zakładki Trade, z rozwijanej listy Order Type wybrać opcję Market Order i przesunąć suwak wartości transakcji na 100%. Pamiętajcie też, by w lewej stronie ekranu zaznaczyć walutę bazową EUR.

Kupowanie kryptowalut w OKcoin

Bonus powinien pojawić się w ciągu kilku kolejnych dni. Środki wypłacane są w formie jednostek BTC.

Uwaga! Możliwe, że nie będziecie mogli kupić BTC bezpośrednio za wpłacone środki. Konieczne będzie przetransferowanie pieniędzy z funding account (tutaj trafiają pieniądze po zasileniu konta) do spot account (stąd możecie dokonywać inwestycji). Brzmi skomplikowanie, jednak wystarczy, że po zalogowaniu przejdziecie pod ten link i przekażecie całość środków na wspomniane subkonto.

Dodatkowe 20$ za naukę o kryptowalutach!

OKcoin daje nam szansę na zgarnięcie dodatkowych 20$ (w BTC!). Bonus jest podzielony na dwie części po 10$ każda. Do zdobycia dodatkowych premii nie będzie potrzebne angażowanie swoich środków – żadnych depozytów czy zakupu kryptowalut.

Pierwsze 10$ otrzymacie za udział w mailowym cyklu szkoleniowym na temat rynku kryptowalut. W praktyce udział ogranicza się do otwierania otrzymywanych wiadomości i klikania w przyciski, które się w nich znajdują (Check market lub Claim my reward). Dokładne instrukcje otrzymacie właśnie drogą mailową. Pierwsza wiadomość może wyglądać jak przedstawiona na poniższym zrzucie ekranu.

10$ za edukację na temat kryptowalut!

Drugie 10$ możecie otrzymać za… tweetowanie o kryptowalutach! Na czym to polega?

Po pierwsze – powinniście zakwalifikować się do pierwszego bonusu za edukację z OKcoin.

Po drugie –  opublikujcie tweeta z prognozą ceny BTC w grudniu 2021 roku i oznaczcie @Okcoin hashtagiem #CryptoMarket2021 na Twitterze.

Po trzecie – po opublikowaniu Tweeta kliknijcie przycisk w ostatnim z otrzymanych wiadomości e-mail edukacyjnych i postępujcie zgodnie z instrukcją. Konieczne będzie przekazanie linku do swojego Tweeta.

Warunki powiązane z Twitterem najlepiej spełnić do 9 lipca 2021 roku (według regulaminu ostateczny termin to 23:59 czasu pacyficznego 10 lipca 2021).


Nagrody zostaną rozdane 31 lipca 2021 roku. Środki promocyjne zostaną zablokowane na koncie na 90 dni. Po tym czasie możecie sprzedać jednostki BTC i zrobić z środkami cokolwiek chcecie. 🙂
Krótki regulamin oraz instrukcję postępowania znajdziecie tutaj.

Polecaj OKcoin i zarabiaj

To nie koniec możliwości dodatkowego zarobku. Jeśli uznacie, że platforma OKcoin jest godna polecenia, możecie przekazać swój indywidualny link znajomym, rodzinie i przyjaciołom. Znajdziecie go po zalogowaniu się do swojego konta – w zakładce Refer.

Polecony będzie musiał wykonać dokładnie te same kroki, które zostały opisane w dzisiejszym artykule.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów