fbpx

OKcoin: po 50$ premii (niemal 200 zł) dla obu stron w programie poleceń!

OKcoin to giełda kryptowalut prosto ze słonecznego San Francisco, znajdująca się na wysokim 35. miejscu rankingu CoinMarketCap. To, co jednak zapewne zainteresuje Was najbardziej, to program poleceń oferowany przez OKcoin. Rejestrując się jako polecony, otrzymacie rekordowe 50$ premii na start po spełnieniu prostych warunków. Nagroda zostanie wypłacona w jednostkach Bitcoina, czyli najpopularniejszej kryptowaluty świata. Jako użytkownicy OKcoin będziecie mogli polecać giełdę swoim znajomym, inkasując przy tym kolejne premie o takiej samej wartości. Co tu kryć, dzięki promocji OKcoin można naprawdę dużo zarobić, zaś sama procedura jest naprawdę krótka.

OKcoin – charakterystyka

OKcoin to w pełni licencjonowana giełda kryptowalut. Siedziby firmy znajdują się w 6 miastach na świecie: San Francisco, Malcie, Hongkongu, Singapurze, Japonii i Korei. Firma stawia sobie prostą misję: uczynić handel kryptowalutami oraz inwestowanie w nie prostym oraz dostępnym dla wszystkich. 

Za pośrednictwem OKcoin możecie kupować i sprzedawać kryptowaluty w 192 krajach na całym świecie.

OKcoin – bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o nasz, europejski region, siedzibą i miejscem rejestracji gełdy jest Malta. Firma świadczy dla nas usługi na podstawie maltańskiej licencji, wydawanej przez MFSA (Malta Financial Services Authority). Na Malcie licencjonowany jest również inny z popularnych fintechów, a mianowicie Black Cat Card, który oferuje aktualnie 5 euro premii na start.

OK Coin zapewnia, że bezpieczeństwo jest podstawą ich działania, a w wykrywaniu luk w zabezpieczeniach i poprawie całej architektury pomagają im zewnętrzni specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa. Firma przeprowadza okresowe audyty i stosuje różne sposoby szyfrowania danych. Podobnie jak konkurenci, OKcoin trzyma środki w tak zwanych zimnych portfelach offline (tak zwane: cold storage) – ponad 95% kryptowalut czeka w ten sposób na wykorzystanie. 

OKcoin – szczegółowe koszty

  • 0 zł – założenie i prowadzenie konta,
  • 0 zł – zasilenie konta przelewem – Wire transfer,
  • 0 zł za wypłatę środków w walucie Euro,
  • 3,99% wartości transakcji – zasilenie konta lub bezpośredni zakup kryptowalut kartą płatniczą (+ ewentualne koszty przewalutowania w przypadku kart jednowalutowych),
  • 0,20 euro + 0,3% transakcji – ekspresowe doładowanie konta poprzez bramkę TrustPay,
  • spread za zakup/sprzedaż kryptowalut na poziomie od 1% do 1,5%,
  • 0,99$ prowizji w przypadku sprzedaży kryptowaluty.

Platforma nie pobiera opłat za zakup kryptowalut za środki z subkonta Spot oraz Funding account (jedyny koszt to spread – wynikający z różnicy w kursach).

Więcej na temat opłat przeczytacie w tym miejscu.

Jak założyć konto w OKcoin?

Wiecie już, czym jest OKcoin, teraz możemy przejść do rzeczy. Pierwszym krokiem do zdobycia 50$ będzie rejestracja. W tym celu przejdźcie na dedykowaną stronę za pomocą tego linka, a następnie podajcie adres e-mail i wymyślcie hasło do swojego nowego konta. W górnej części ekranu czeka na Was mała ściągawka, dotycząca kolejnych kroków. Wszystko jednak omówię dla Was w dalszej części artykułu. 

Bonus powitalny w OKcoin.

W następnym kroku przepiszcie sześciocyfrowy kod, który otrzymaliście w wiadomości e-mail. Macie na to tylko 1 minutę!

Na kolejnym ekranie należy wybrać spośród dwóch opcji: konto prywatne lub firmowe. Większość z Was z pewnością wybierze pierwsza opcję (individual account). Kliknijcie Verify i przejdźcie dalej.

W OKcoin możecie założyć konto prywatne lub firmowe

Na ekranie pojawi się formularz, który powinniście wypełnić. Pytania dotyczą Waszych danych osobowych i adresowych. Pojawiają się też pytania o cel zakładania konta (Account purpose) i źródło dochodów (Source of funds). Niezrozumiałe pola możecie szybko przetłumaczyć w Google Translate. Klikając prawym przyciskiem myszy na ekran, możecie też przetłumaczyć całą stronę (opcja: Przetłumacz na język polski).

Formularz uzupełniony? Pora na weryfikację konta.

Weryfikacja konta bez wideorozmowy!

Weryfikacja konta polega na zrobieniu zdjęć dowodu osobistego lub innego dokumentu, który wskazaliście we wcześniejszym kroku. Odpowiedzcie na pytanie, czy na dokumencie znajduje się Wasz aktualny adres. Sam mam jeszcze prawo jazdy starego typu, na którym widnieje informacja o adresie zameldowania, więc zaznaczyłem pierwsza opcję (Yes, my ID includes my address and has my current location).

Po przejściu do kolejnego kroku sprawdźcie, czy przedstawione dane zgadzają się z faktycznym stanem. Teraz pora na zrobienie zdjęć dokumentowi. Możecie wykorzystać do tego kamerę laptopa (pierwsza ikona) lub smartfona (druga opcja). W obu przypadkach konieczne będzie zezwolenie na dostęp do kamery. Sugeruję skorzystanie z kamery w telefonie. Ta w laptopie może dać obraz zbyt słabej jakości, co poskutkuje (jak w moim przypadku) koniecznością powtórzenia procesu. Jeśli klikniecie w ikonę smartfona, na ekranie wyświetli się kod QR, który następnie powinniście zeskanować za pomocą swojego smartfona.

Następnie należy wykonać zdjęcia dowodu tożsamości (z dwóch stron) oraz zdjęcie twarzy. Strona lub aplikacja poprowadzi Was przez cały proces. Przegląd zdjęć i weryfikacja nie powinny zająć dużo czasu. Niezależnie od tego otrzymacie jednak wiadomość e-mail, przypominającą o kolejnych krokach.

Podczas pierwszego logowania potwierdźcie jeszcze swój numer telefonu oraz adres e-mail. Oprócz tego warto ustawić jakieś dodatkowe zabezpieczenie podczas logowania, na przykład usługę Google Authenticator, którą opisywałem już przy okazji artykułów dotyczących aplikacji Bitstamp oraz CoinSmart.

OKCoin – weryfikacja KYC

Jak odebrać 50$ premii w OKcoin

Jeśli założyliście swoje konto i zweryfikowaliście tożsamość, pozostało Wam złożyć depozyt w OKcoin o wartości minimum 100$ (lub równowartość w innej walucie) oraz zakup kryptowaluty za równowartość 100$ lub więcej. Na wszelki wypadek, jak zawsze, sugeruję przelanie środków z delikatną nadwyżką. Domyślam się, iż większość z Was nie posiada konta w walucie Dolar Amerykański, o wiele powszechniejsze są konta w walucie euro, przykładowo Revolut, Vivid Money z premią na start, Nuri z ciekawym bonusem lub Black Cat Card z popularnym programem poleceń. W przypadku klientów z Europy, możliwy jest zakup dwóch kryptowalut: Bitcoina oraz Ethereum.

Jak to zrobić? Po zalogowaniu, na stronie głównej OKcoin, znajdziecie przycisk Add funds (dodaj środki) lub Deposit w zakładce Assets. Kliknijcie go, a następnie, w otwartym formularzu, wybierzcie walutę (ja wybrałem euro, ponieważ Revolut nie obsługuje przelewów w dolarach) i sposób płatności. Najtańszą (bo darmową) opcją jest doładowanie konta przelewem tradycyjnym (Wire transfer). Wykonanie depozytu wielowalutową kartą płatniczą kusi szybkością, ale nie dajcie się zwieść – jest to obarczone sporą opłatą, wynoszącą 3,99% wartości transakcji. Możecie też wybrać zakup bezpośredni kryptowalut poprzez przelew ekspresowy (wpłata kosztuje wtedy €0,20 +0,3% transakcji). W momencie pisania tego artykułu minimalna wymagana kwota depozytu to 100 dolarów, czyli około 85 euro. Jeśli więc zdecydujecie się na przelew SEPA, sugeruję najlepiej kwotę minimum 100 euro (tak dla pewności nieco więcej).Zanim jednak zrobicie przelew, konieczne będzie dodanie konta bankowego, klikając w ekranie depozytu przycisk +Add account. Po wybraniu Wire transfer należy podać dane swojego banku i konta: numer IBAN i pełną nazwę banku. Osobiście przelałem z Revoluta do OKcoin 100 euro, co stanowiło równowartość około 118$. Wcześniej oczywiście wymieniłem złotówki na euro po korzystnym kursie.

OKcoin – wpłata środków

Następnie wpiszcie kwotę, jaką chcecie przelać i kliknijcie Submit. W podsumowaniu znajdziecie dane potrzebne do zrobienia przelewu, które powinniście po prostu skopiować, wykonując przelew (w moim przypadku z konta w Revolucie). Koniecznie pamiętajcie o prawidłowym przekopiowaniu tytułu przelewu, w którym znajduje się numer referencyjny.

Tradycyjny przelew powinien znaleźć się na koncie w ciągu 1-2 dni roboczych.

Zakup kryptowalut w OKcoin

Drugim i ostatnim krokiem, dzielącym Was od wypłaty premii jest zakup kryptowalut za minimum 100$ lub równowartość w innej walucie.

Na wykonanie tych kroków będziecie mieli 30 dni od momentu założenia konta. W tym celu powinniście przejść do zakładki Trade, z rozwijanej listy Order Type wybrać opcję Market Order i przesunąć suwak wartości transakcji na 100% (jeśli chcecie kupić crypto za całość zdeponowanych środków). Pamiętajcie też, by w lewej stronie ekranu zaznaczyć walutę bazową EUR.

Kupowanie kryptowalut w OKcoin

Uwaga! Możliwe, że nie będziecie mogli kupić BTC lub ETH bezpośrednio za wpłacone środki. Konieczne będzie przetransferowanie pieniędzy z funding account (tutaj trafiają pieniądze po zasileniu konta) do spot account (stąd możecie dokonywać inwestycji). Brzmi skomplikowanie, jednak wystarczy, że po zalogowaniu przejdziecie pod ten link i przekażecie całość środków na wspomniane subkonto.

Otrzymanie bonusu oraz wypłata środków

Bonus powinien pojawić się w ciągu kilku kolejnych dni (do 5 dni roboczych). Środki wypłacane są w formie jednostek BTC. Poniżej dowód wypłaty mojej premii. W chwili, gdy zakładałem OKcoin było to jeszcze 10$ premii w walucie BTC. Wy zaś możecie zdobyć nagrodę o wartości 50$!

OKcoin – wypłata bonusu

I teraz piekielnie ważna uwaga. Po wypłacie bonusu w jednostkach BTC, będą one zamrożone przez okres 180 dni. W ten oto sposób, OKcoin broni się przed sytuacją, w której użytkownicy otwierają nowe konta, zgarniają bonusy, po czym od razu zamykają rachunki. W przypadku OKcoin, wypłata środków dostępna jest dopiero po 180 dniach od otrzymania premii. Warto pamiętać, iż kurs Bitcoina ulega sporym wahaniom w krótkim okresie czasu. Musicie mieć świadomość, iż po okresie pół roku wasza inwestycja może być warta o wiele więcej niż 50$, jak i drastycznie się obniżyć. Na szczęście zamrożona wartość dotyczy wyłącznie kwoty nagrody, nie zaś wpłaconego depozytu.

Gdy już minie regulaminowe 180 dni, będziecie mogli bezproblemowo wypłacić środki. Wypłata może odbyć się na dwa sposoby: poprzez tradycyjny przelew bankowy po sprzedaży kryptowalut lub poprzez bezpośrednią wysyłkę jednostek kryptowalut na inny portfel. Dla osób inwestujących w kryptowaluty, szczególnie polecana jest ta druga opcja, wirtualne monety możecie wysłać przykładowo na konto udostępniane przez platformę Bitpanda (z premią na start).

Szczegóły w regulaminie programu poleceń oraz na stronie programu poleceń.


Żeby zlecić wypłatę, kliknijcie Assets, a następnie Withdrawal (na górnym pasku), po czym wybierzcie walutę wypłaty premii oraz podajcie kwotę wypłaty. Środki możecie wypłacić na to samo konto, z którego doładowaliście saldo w OKcoin. Pieniądze powinny znaleźć się na waszym koncie w ciągu 1 dnia roboczego. W przypadku tradycyjnego przelewu nie zapłacicie jakiejkolwiek prowizji, co jest naprawdę dużym plusem.

Ponadto pamiętajcie, iż świeżo wpłacone środki oraz zakupione przez nie kryptowaluty można z powrotem wypłacić dopiero po co najmniej 10 dniach od momentu wpłaty – tutaj notka.

OKcoin – jak wypłacić środki

Polecaj OKcoin i zarabiaj

To nie koniec możliwości dodatkowego zarobku. Jeśli uznacie, że platforma OKcoin jest godna polecenia, możecie przekazać swój indywidualny link znajomym, rodzinie i przyjaciołom. Znajdziecie go po zalogowaniu się do swojego konta – w zakładce Refer. Za skuteczne polecenie OKcoin swoim bliskim (w chwili pisania tego artykułu) otrzymacie stawkę 50 USD.

Polecony będzie musiał wykonać dokładnie te same kroki, które zostały opisane w dzisiejszym artykule.

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Informacje o ryzykach

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką nowych technologii oraz finansów (z naciskiem na kryptowaluty). W dodatku artykuły te polecam szczególnie osobom, które mają zamiar inwestować w kryptowaluty w dłuższym horyzoncie, a nie jedynie otworzyć konto – zdobyć bonus – zamknąć konto.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie OKcoin są w języku angielskim, zatem zawsze można coś zrozumieć na opak. Dla mnie również jest to dość nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów