Comperia Bonus 7: Plan Depozytowy na 130 dni z premią 110 zł, czyli Lokata z tuningiem do 5,6% w skali roku od Toyota Banku

obrazek_licznik-1

Ruszyła kolejna odsłona promocji Comperia Bonus. W siódmej już edycji promocji partnerem jest Toyota Bank. Promowanym produktem jest Plan Depozytowy na 130 dni z oprocentowaniem 2,5% w skali roku. Jednak bonus wynoszący 110 zł może skutecznie „stuningować” roczną rentowność do 5,6% w skali roku, co zdecydowanie wyróżnia się na tle rynkowych ofert lokat bankowych. Dodatkowym bonusem, jaki możecie uzyskać jest moneyback od 5% do 10% za płatności kartą na stacjach paliw. Promocja przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i powracających klientów Toyota Banku.

 

 

Konkrety na początek – Lokata Plan Depozytowy na 130 dni

– minimalna kwota jednej lokaty uprawniającej do otrzymania bonusu: 10.000 zł,
– maksymalna ilość lokat dla jednego klienta: 10 lokat, na łączną kwotę 100.000 zł,
– bonus przysługuje tylko w przypadku pierwszej lokaty,

– okres lokaty: 130 dni,
– oprocentowanie stałe: 2,5% w skali roku,
– kapitalizacja odsetek: na koniec okresu lokaty,
– w przypadku zerwania lokaty przed terminem bank nie wypłaca odsetek,
– lokata zakładana w pełni online,
– ochrona BFG do równowartości 100.000 euro (obecnie około 430.000 zł),
– bonus 110 zł dla nowych oraz powracających klientów Toyota Banku.

Co prawda, lokatę Plan Depozytowy możecie otworzyć na kwotę od 3000 zł do 10.000 zł, ale tylko górna kwota limitu (a więc 10.000 zł) uprawnia do otrzymania bonusu.

 

Uczestnicy promocji

Zgodnie z regulaminem:

Uczestnikiem nie może być osoba, która w okresie od 14 maja 2015 r. do 24 października 2016 r. posiadała rachunek bankowy Konto Jedyne założony w Banku.

Jeśli byliście już klientami Toyota Banku i w porę zamknęliście konto – możecie śmiało wziąć udział w promocji. Oczywiście dotyczy to również całkiem nowych klientów banku. Standardowo z promocji wykluczeni są pracownicy oraz współpracownicy banku lub organizatora.

 

Jak założyć lokatę i zdobyć 100 zł bonusu

Tradycyjnie, pierwszym krokiem będzie rejestracja w akcji na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas od 25 października do 30 listopada 2016 roku. Następnie, na waszych skrzynkach mailowych pojawi się wiadomość z potwierdzeniem rejestracji oraz linkiem aktywacyjnym. Wiadomość może wpaść do SPAM-u lub innych zakładek, warto tam zajrzeć.

Jeśli z waszych komputerów w promocji będzie się rejestrować kilkoro z domowników, wówczas każdy z nich musi się zarejestrować z osobna, na unikalny adres e-mail. Warto również wykonać to korzystając z różnych przeglądarek lub po wcześniejszym wyczyszczeniu cookies w przeglądarce. Dzięki temu formularz nie będzie odrzucać kolejnych zgłoszeń. Pamiętajcie, iż w przypadku posiadania znacznych oszczędności, możecie je podzielić na kilka osób. W ten sposób wspólnie zdobędziecie kilka bonusów.

Po kliknięciu w link aktywacyjny zostaniecie poproszeni o ustalenie hasła do profilu promocji (nie jest to hasło do bankowości). Po zalogowaniu możecie już przejść do wypełniania właściwego wniosku o Konto Jedyne w Toyota Banku.

Podczas wypełniania wniosku, pamiętajcie o wyrażeniu zgody na przekazanie przez Bank Organizatorowi informacji niezbędnych do poprawnego rozliczenia Promocji, tj. informacji o zawarciu Umowy o konto, numeru rachunku bankowego, imienia i nazwiska Uczestnika, numeru telefonu, adresu e-mail podane Bankowi w momencie zawarcia Umowy o konto, informacji o założeniu Lokaty.

 

W ten sposób, organizator będzie mógł otrzymać informację komu ma wypłacić premię, a komu nie. Pomimo, iż punkt ten dla niektórych może wyglądać dość niepokojąco (bo jednak przekazanie informacji objętych tajemnicą bankową brzmi groźnie), zapewniam, iż jest to standardowa procedura, przy każdej tego typu promocji.

 

Po złożeniu wniosku, bank skontaktuje się z Wami, by potwierdzić dane oraz umówić wizytę kuriera. Następnie bank za pośrednictwem kuriera wysyła umowę na wskazany we wniosku adres (może to być na przykład adres miejsca waszej pracy). Po podpisaniu umowy, dostaniecie SMS z potwierdzeniem aktywacji konta.

 

Najważniejszym z warunków jest oczywiście, założenie Lokaty Plan Depozytowy na 130 dni z oprocentowaniem na 2,5%, na kwotę minimum 10.000 zł. Toyota Bank ma dość pokaźną ofertę lokat, dlatego polecam uważny wybór depozytu z listy dostępnej w systemie elektronicznym. Pomyłka może kosztować Was utratę prawa do wypłaty premii. Lokatę należy założyć do 31 grudnia 2016 roku.

Gdy lokata będzie już aktywna, musicie ją utrzymać przez minimum 70 dni. Warto jednak poczekać do końca trwania lokaty, gdyż jej przedwczesne zerwanie będzie skutkować niewypłaceniem naliczonych odsetek. Wówczas otrzymacie sam bonus.

 

Premia dodatkowa – 10 zł

Oprócz 100 zł za założenie i utrzymanie lokaty możecie otrzymać dodatkowe 10 zł. W tym celu wystarczy, że do 31 grudnia 2016 roku zarejestrujecie się do promocji „Tankuj korzyści do pełna”. Najpierw musicie jednak zawrzeć umowę o Konto Jedyne wraz z kartą debetową. Dopiero później wypełnijcie deklarację przystąpienia do promocji, dostępną na stronie Toyota Banku.

 

Wypłata bonusu oraz premii dodatkowej

Finalizacją akcji będzie powiadomienie Was o otrzymaniu prawa do wypłaty premii. Stosownego maila od organizatora, z powiadomieniem o zakwalifikowaniu się do otrzymania premii otrzymacie do dnia 24 marca 2017 roku. Po otrzymania tego maila, w zasadzie nie musicie nic już robić. Niektóre tego typu promocje wymagały wypełnienia odpowiedniej formatki do wypłaty premii. Na szczęście Comperia Bonus 7 tego nie wymaga.

Premia główna wraz z premią dodatkową zostaną wypłacone w terminie do dnia 14 kwietnia 2017 roku jednym przelewem na wasze Konto Jedyne. Premie zwolnione są z opodatkowania. Oczywiście do momentu wypłaty premii, należy zachować aktywne konto osobiste. Później sami  już zdecydujecie czy wolicie pozostawić sobie konto na dłużej (licząc, iż pojawią się kolejne promocje dla dotychczasowych klientów) czy też złożyć wypowiedzenie umowy. Więcej na temat zamykania kont osobistych znajdziecie w artykule.

Po szczegóły promocji odsyłam do regulaminu.

 

Ile można zatem zyskać

Aby ukazać Wam, ile możecie zarobić dzięki tej promocji, zaprezentuję to przykładzie. Symulacja będzie dotyczyć najbardziej efektywnej kwoty, a mianowicie 10.000 zł. Sprawdźmy zatem skąd wzięło się „tuningowanie do 5,6%”.

 

Zysk z odsetek brutto:

10.000 zł x 2,5% x 130 / 365 = 89,04 zł 

Łączny zysk brutto:

110 zł + 89,04 zł = 199,04 zł 

Rentowność brutto w skali roku

199,04 zł x 365 / 130 / 10.000 zł = 5,59% 

 

Comperia troszeczkę zaokrągliła wynik (do pełnych 5,60%), jednak dość wyraźnie widać, jaką wartość ma substytut tradycyjnych lokat bankowych. Obecnie najlepsze oferty promocyjne pozwalają zarobić 4% w skali roku. Sprawdźmy jeszcze jaka będzie rentowność netto oraz ile nominalnie zarobicie „do ręki” na tej inwestycji. W tym miejscu dodam tylko, iż od uzyskanej premii nie pobiera się żadnych podatków. Zatem 110 zł jest zarówno kwotą brutto, jak i kwotą netto.

 

Zysk odsetkowy po pobraniu podatku (netto)

89,04 zł x (100%-19%) = 72,12 zł

Łączny zysk „do ręki”

110 zł + 72,12 zł = 182,12 zł

Rentowność netto w skali roku

182,12 zł x 365 / 130 / 10.000 zł = 5,11%

 

 

Szczegóły Konta Jedynego

  • 0 zł / 2,49 zł za prowadzenie konta – opłata nie jest pobierana w przypadku dokonania transakcji kartą na kwotę minimum 400 zł miesięcznie;
  • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową;
  • 0 zł za trzy pierwsze wypłaty w miesiącu ze wszystkich bankomatów w Polsce,
    pozostałe wypłaty 4,50 zł każda;
  • 0 zł za przelewy internetowe;
  • darmowy serwis assistance moto oraz serwis medyczny;
  • moneyback 5% – 10% zwrotu za zakupy na stacjach paliw – szczegóły.

 

Screen Shot 01-21-16 at 12.49 PM

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów