fbpx

Lokata NIEZWYKŁA ÓSEMKA na [aktualizacja] 2,08% (8 dni) oraz Lokata JESIENNY SEJF na 3% (3 miesiące) od Idea Banku

osemka

Idea Bank mocno rozpędza się ze swoją ofertą lokat terminowych. Przedwczoraj informowałem Was o Lokacie Halloween, której oprocentowanie to 3%, zaś okres zapadalności 1 miesiąc. Jeśli czas trwania tej lokaty jest dla Was zbyt krótki, mam dobrą wiadomość. W ofercie banku pojawiła się Lokata Jesienny Sejf, której warunki są identyczne, jak w przypadku Lokaty Halloween (również 3%), aczkolwiek jej okres zapadalności to 3 miesiące. Na rynku pojawiła się również dodatkowa propozycja – Lokata Niezwykła Ósemka. Jej nazwa jest nieprzypadkowa, ponieważ jest to krótkoterminowy depozyt na okres 8 dni. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z jeszcze wyższym, bo wynoszącym 3,08% w skali roku oprocentowaniem. Niestety bank wycofał się już z tej oferty. Od teraz lokata oprocentowana jest na…2,08%. Na dowód nie zmieniam grafiki. Wszystkie wymienione lokaty łączą wspólne cechy: brak potrzeby zakładania konta, obsługa w pełni online, nieograniczona liczba zakładanych lokat oraz dostępność dla wszystkich zainteresowanych (byli, obecni oraz nowi klienci Idea Banku).

 

 

Szczegóły Lokaty Niezwykła Ósemka

Kwota: 500 zł – 1.000.000 zł

Okres: 8 dni

Oprocentowanie: 3,08% 2,08% w skali roku

Odnawialność: tak, na standardowych zasadach

Dostępność: nowi, obecni oraz byli klienci Idea Banku

 

Szczegóły Lokaty Jesienny Sejf

Kwota: 500 zł – 1.000.000 zł

Okres: 3 miesiące

Oprocentowanie: 3% w skali roku

Odnawialność: tak, na standardowych zasadach

Dostępność: nowi, obecni oraz byli klienci Idea Banku

 

Jak założyć lokatę

Obie lokaty możecie otworzyć w pełni online. Jeżeli posiadacie rachunek w Idea Banku, zostaniecie przeniesieni na stronę logowania. Jeśli zaś nie macie dostępu do systemu internetowego Idea Cloud, możecie wypełnić wniosek internetowy na stronie Lokaty Jesienny Sejf lub Lokaty Niezwykła Ósemka.

Dla całkowicie nowych klientów banku, polecam Lokatę Happy na 4%. W ten sposób utworzycie dostęp internetowy, jednocześnie korzystając z promocyjnej lokaty na 4%. Szczegóły Lokaty Happy przestawiam nieco niżej. Po uzyskaniu dostępu do systemu internetowego, będziecie mogli oczywiście założyć wybraną lokatę. Dostęp online możecie później zamknąć, wysyłając wiadomość poprzez pocztę wewnętrzną.

Po złożeniu wniosku, otrzymacie na maila numer rachunku, na który należy przelać środki. Lokata zostanie aktywowana, gdy środki dotrą do Idea Banku. Na przelanie pieniędzy, w obu przypadkach będziecie mieli 2 dni od momentu złożenia wniosku. 

Obie wymienione lokaty są automatycznie odnawiane po ich zakończeniu. Jednak odnowienie odbywa się na warunkach przewidzianych dla Lokaty Standardowej, której oprocentowanie jest bardzo niskie. Dobrym rozwiązaniem jest zerwanie lokaty zaraz po jej odnowieniu (poprzez dostęp online lub telefonicznie) oraz przelanie środków na swoje konto. Być może akurat dostępna będzie inna intratna propozycja.

Oferta zarówno Lokaty Jesienny Sejf, jak i Niezwykłej Ósemki trwa od dnia 25 października 2016 roku do odwołania,  jednak nie krócej niż do dnia 26 października 2016 roku. Zapewne, gdy bank osiągnie odpowiednie zapotrzebowanie na kapitał, wówczas oferta zniknie ze strony internetowej.

Regulamin Lokaty Niezwykła Ósemka

Regulamin Lokaty Jesienny Sejf

 

Alternatywne formy oszczędzania

Jeśli dopiero co zaczynacie przygodę z Idea Bankiem, na pierwszy rzut proponuję bestsellerową Lokatę Happy z oprocentowaniem 4% w skali roku na okres 2 miesięcy lub 3,5% dla okresu jedno oraz trzymiesięcznego. Zakres kwot wynosi 1000 – 10.000 zł. Korzystając z Lokaty Happy nie musicie zakładać konta osobistego, całość odbywa się w pełni online. W przypadku posiadania większych środków (do 100.000 zł) możecie skorzystać z Lokaty Happy Plus. W tym przypadku oprocentowanie wynosi nieco mniej, bo 3%.

Pamiętajcie również o kwestiach związanych z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Depozyty gwarantowane są w 100% do kwoty wynoszącej równowartość 100 tys. Euro (na dzień dzisiejszy około 430.000 zł). Jeżeli posiadacie znaczne oszczędności, warto podzielić je na kilka części. Więcej ofert depozytów znajdziecie w rankingu lokat bankowych.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Comperia Bonus 7: Lokata Plan Depozytowy + 110 zł premii

eKonto z premią do 300 zł + oprocentowanie 3% w mBanku

UniLokata Plus 1% premii od wpłaconej kwoty

Konto Freemium/Premium w TMUB z 5% moneyback

Konto Freemium/Premium w TMUB z 5% moneyback

Bank Millennium: do 360 zł premii w ramach moneyback

PKO BP: Otwórz konto i odbierz 100 zł premii

Konto z Lwem w banku ING z 100 zł premii

Lokata db Plan 500+Premia w Deutsche Banku z premią roczną do 500 zł

Nawet 600 zł premii od Idea Banku w promocji „Premiowanie za bankowanie”

Karta kredytowa BPH Fair z premią do 300 zł oraz moneyback

Karta kredytowa Simplicity + voucher o wartości 400 zł do mall.pl

Karta kredytowa Simplicity + voucher o wartości 400 zł do Allegro.pl

Karta kredytowa Simplicity + 5% moneyback, do 400 zł rocznie

Karta kredytowa Simplicity + telefon LG o wartości 549 zł

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

Zapisz się na NewsletterJAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów