Projektor Overmax o wartości 549 zł w promocji darmowej karty kredytowej Citi Simplicity + 300 zł premii z punktami Bezcenne Chwile

Trwa do:
17 marca 2022

Bank Citi Handlowy ruszył z kolejną promocją swojej flagowej karty kredytowej Citi Simplicity. Akcja ma nietypowy charakter, ponieważ tym razem zamiast voucherów, nagroda ma postać materialną. Mianowicie, do zdobycia jest projektor Overmax MULTIPIC 3.5 o regulaminowej wartości 549 zł. Co prawda, w sieci można znaleźć ten model w cenie około 100 zł niższej, aczkolwiek trzeba stwierdzić, że i tak jest się po co schylić. Ponadto nareszcie będziecie mogli zrealizować swoje marzenie stworzenia kina – bez wychodzenia z domu! W artykule dodatkowo podpowiem co zrobić, by nie zapłacić za kartę kredytową Citi Simplicity ani grosza (przez pierwszy rok jest to wyjątkowo łatwe). Umowę o kartę możecie sfinalizować w pełni online. Oprócz tego możecie założyć w pełni darmowe Citikonto, które zapewnia ponad 300 zł premii ekstra!

Dodatkowo, bank dołożył dwie promocje z punktami Mastercard Bezcenne Chwile. W pierwszej do zdobycia są nagrody o wartości 100 zł, w drugiej zaś o wartości 200 zł. Zatem oprócz premii na start, do zdobycia jest nawet 300 zł premii ekstra. Takie okazje zdarzają się naprawdę rzadko!

Uczestnicy promocji

Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów banku, a konkretnie – nowych użytkowników głównej karty kredytowej Citibanku. Możecie wziąć udział w akcji, jeśli nie posiadaliście karty kredytowej Citi od co najmniej 1 stycznia 2020 roku. Posiadanie innych produktów Citi Handlowego (na przykład lokaty czy konta oszczędnościowego) absolutnie nie wyklucza Waszego udziału. Możecie również najpierw założyć konto osobiste w promocji, a potem zawnioskować o kartę. Wówczas bank będzie „Was już znał”, więc proces kredytowy może być nieco bardziej uproszczony.

Warunki otrzymania karty kredytowej

Aby otrzymać kartę kredytową w ramach niniejszej promocji, musicie posiadać zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

 • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
 • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
 • wiek minimum 18 lat.

Co więcej, o kartę mogą zawnioskować również renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o., a także osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających uzyskiwanie konkretnych dochodów znajdziecie w regulaminie.

Druga kwestia to sytuacja w BIK-u. Na to nie mamy już wpływu, ponieważ decyzję w tej materii podejmuje bank. Wy natomiast możecie sprawdzić swoją sytuację, wykupując pełny raport BIK za 39 zł.

A jeśli nie wiesz jak działa karta kredytowa – sprawdź mój autorski poradnik na ten temat.

Zasady promocji – jak zawnioskować o kartę

Jeśli spełniacie podstawowe warunki uczestnictwa, na początek wypełnijcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas w terminie do 17 marca 2022 roku.

Podczas wypełniania wniosku, poproszeni zostaniecie o określenie swojej sytuacji dochodowej oraz udokumentowanie uzyskiwanego dochodu poprzez wgranie stosownego dokumentu do systemu banku na specjalnej stronie. Listę akceptowanych „papierów” znajdziecie w regulaminie. Warto przygotować sobie określony dokument, zanim jeszcze zaczniecie składać wniosek. Przykładowym poświadczeniem dochodu może być wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 miesiące), czy też zeznanie PIT. Na dostarczenie wymienionych dokumentów macie czas do 10 dni roboczych od momentu złożenia wniosku.

Po wypełnieniu wniosku, umowę zawrzecie zdalnie, za pośrednictwem selfie i zdjęcia dowodu osobistego. Ewentualnie podczas wnioskowania możecie wybrać opcję kontaktu z konsultantem oraz finalizacji umowy za pośrednictem kuriera. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, karta zostanie wysłana listownie.

Zasady promocji – jak zdobyć projektor Overmax?

Gdy weryfikacja przebiegnie pomyślnie, a umowa zostanie podpisana, zalogujcie się do aplikacji mobilnej Citi Mobile (pobierzecie ją na telefon za pomocą Google Play lub Apple Store). Macie na to czas do końca kolejnego miesiąca po miesiącu podpisania umowy – przykładowo do końca stycznia 2022 roku, jeśli umowę podpiszecie w grudniu 2021 roku.

Podczas pierwszego logowania możecie aktywować swoją kartę kredytową. Regulamin wymaga, by aktywacja karty nastąpiła właśnie poprzez aplikację mobilną. Aktywacja aplikacji przez przeglądarkę może pozbawić Was premii!
 

Teraz waszym głównym zadaniem będzie wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę co najmniej 1500 zł. Sumowane są tu transakcje wykonane kartą główną, kartą dodatkową oraz nośnikiem zbliżeniowym (również przez Google Pay i Apple Pay). Na poczet płatności zaliczają się zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Wykluczone są tylko transakcje szczególne, czyli przelewy z karty, transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych i hazardowych, transakcje w urzędzie pocztowym oraz transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (na przykład zasilenia Revoluta).

Na wykonanie powyższych płatności macie czas do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data zawarcia umowy będzie widoczna na umowie o kartę).

Przykład: Podpisując umowę w grudniu 2021 roku, powinniście wykonać płatności na sumę 1500 zł do końca marca 2022 roku. Oznacza to, że na wykonanie płatności będziecie mieli 3 pełne miesiące kalendarzowe oraz pierwszy – cząstkowy miesiąc, w którym wyrobicie kartę. Przeciętna wartość miesięcznych płatności to około 500 zł. Nie da się ukryć, że to bardzo łatwe warunki.

Oczywiście warunki możecie spełnić sprawniej, na przykład już w pierwszym miesiącu promocji. Wówczas nagroda trafi do Was jeszcze szybciej.

Przekazanie nagrody

Informacji o przyznaniu nagrody szukajcie w skrzynce odbiorczej swojej bankowości internetowej CitiBank Online w terminie do końca miesiąca, następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu 60 dni od momentu otrzymania wiadomości otrzymacie przesyłkę kurierską, a w niej nowiutki projektor Overmax 3.5. Bank zabezpiecza się tak długim okresem na wypadek nieprzewidzianych problemów. Te jednak zdarzają się rzadko, a nagrody w większości przypadków przekazywane są znacznie szybciej.

Nagroda oczywiście objęta jest 24-miesięczną gwarancją, liczoną od momentu odebrania przesyłki, realizowaną na podstawie protokołu doręczenia, pod adresem overmax.eu.

Szczegółów akcji Citibanku szukajcie w regulaminie promocji.

300 zł w punktach Mastercard Bezcenne Chwile!

Klienci banku Citi Handlowego mają też szansę otrzymać nawet 300 zł w postaci punktów programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile. Punkty te wymienicie na nagrody rzeczowe, bilety do kina lub – co wzbudza największe zainteresowanie – vouchery do ulubionych sklepów. Przykładowo, za 3400 punktów „kupicie” voucher o wartości 50 zł do takich podmiotów jak: Decathlon/Empik/Euro RTV AGD/Ski Team/W.KRUK/Smyk/Allegro i wielu innych.

O tym, jak działa program Bezcenne Chwile, przeczytacie tutaj.

Konkretnie mowa o dwóch promocjach. W ramach pierwszej z nich nowi i obecni klienci mogą otrzymać punkty o wartości 100 zł. Druga promocja skierowana jest wyłącznie do zaproszonych użytkowników (z dużym prawdopodobieństwem tych, którzy nie korzystali jeszcze z Mastercard Bezcenne Chwile z kartą Citi Handlowego), a możliwe do zyskania punkty mają wartość 200 zł. Omówmy pokrótce każdą z nich.

Promocja „Bądź Bliżej Celu na Gwiazdkę”

Pierwsza promocja trwa do 31 stycznia 2022 roku lub do wyczerpania puli 2300 nagród, a jej uczestnikiem może zostać każdy posiadacz karty Mastercard, wydanej przez Citibank (kredytowej lub debetowej – bez znaczenia).

Na stronie promocji pojawiła się informacja, iż ta promocja potrwa tylko do 23 grudnia 2021 roku.

Zasady promocji są dziecinnie proste. W trakcie jej trwania powinniście zrobić zakupy za minimum 200 zł (łącznie – liczy się zrobienie kilku transakcji w jednym sklepie) w:

 • Empiku,
 • Allegro,
 • Home&You,
 • RTV EURO AGD,
 • Smyku
 • lub Homli.

O ile zakupy w Allegro należy rzecz jasna wykonać online, to w przypadku pozostałych sklepów macie pełną dowolność. Możecie zrobić w nich zakupy online lub stacjonarnie. W zasadzie jeden zakup na Allegro zapewni spełnienie warunków promocji.

Nagroda zostanie przyznana w ciągu 31 dni od momentu spełnienia warunków, a punkty powinniście wymienić na nagrodę lub voucher w ciągu 2 miesięcy. Potem stracą ważność.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji „Bądź Bliżej Celu na Gwiazdkę”.

Promocja „Zgarnij punkty powitalne z programu Bezcenne Chwile”

Druga z promocji trwa również do 31 stycznia 2022 roku lub do wyczerpania puli 3400 nagród, a udział w niej zależy od tego, czy otrzymaliście od banku specjalne zaproszenie przez SMS, e-mail lub wiadomość w bankowości internetowej Citibank Online (dlatego warto jednak wyrażać zgody marketingowe – bez tego nigdy nie otrzymacie zaproszenia :)).

Po otrzymaniu zaproszenia należy zarejestrować kartę i wykonać za jej pomocą dowolne zakupy online lub stacjonarnie na minimum 200 zł. Mogą to być na przykład zakupy w sklepach premiowanych w opisanej wyżej promocji – spełnicie wtedy warunki obu akcji jednocześnie.

Wykluczone są wszelkie „transakcje szczególne”, czyli doładowania portfeli internetowych, wpłaty do bukmacherów i tak dalej.

Bank przekaże punkty na Wasze konto w programie w ciągu 10 dni. Punkty będą ważne przez 4 miesiące.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji „Zgarnij punkty powitalne z programu Bezcenne Chwile”.


Karta Citi Simplicity – szczegóły

Standardowo opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł lub 0 zł w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na kwotę co najmniej 1000 zł. Jednak uczestnicy niniejszej promocji traktowani są priorytetowo. Mianowicie, przez pierwsze 12 miesięcy, kwota transakcji zwalniająca z opłaty za kartę to tylko 300 zł. Pozostałe szczegóły związane z kartą to:

 • opłata za wydanie karty – 0 zł,
 • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł,
 • okres bezodsetkowy – 56 dni.Więcej szczegółów w Tabeli opłat i prowizji.

Karta Simplicity to również dodatkowe korzyści dzięki zniżkom i rabatom. Z jednej strony będziecie mogli korzystać z programu banku Citi Specials, z drugiej zaś zbierać punkty w programie Mastercard Priceless Specials „Bezcenne chwile”. Kartę Simplicity będziecie mogli wygodnie dodać do aplikacji Google Pay lub Apple pay.

Standardowe RRSO poza okresem bezodsetkowym wynosi 13,08%. Rzecz jasna, terminowo spłacając kartę (w okresie bezodsetkowym) nie zapłacicie ani złotówki z tytułu naliczonych odsetek. Więcej o tym czym jest RRSO znajdziecie w tym artykule.

Czy po odebraniu nagród można zrezygnować z karty?

Jeżeli pod odebraniu nagrody będziecie chcieli jednak zrezygnować z karty, możecie to uczynić w każdej chwili i to bez wychodzenia z domu. To Wy decydujecie, jak długo chcecie z niej skorzystać. Jedyny wymóg to fakt, iż w dniu przyznania nagrody musicie być posiadaczami karty. Kartę możecie zamknąć poprzez krótką wiadomość w ramach poczty wewnętrznej. Kto wie, może Citi będzie chciał Was utrzymać dłużej i zaproponuje jakiś bonus za lojalność?

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów