Citi Handlowy: darmowe Citikonto z 200 zł premii na start, do 100 zł moneyback oraz 2 kody InPost + nawet 300 zł w punktach Bezcenne Chwile

Trwa do:
28 lutego 2022
Dostępność wniosków
3000

W banku Citi Handlowy trwa kolejna, trzecia już edycja promocji rachunku CitiKonto, czyli w pełni darmowego konta osobistego. Pod kryptonimem „finansowej rewolucji” kryje się: darmowe prowadzenie konta – bezwarunkwo, darmowa obsługa karty debetowej – bezwarunkowo, darmowe przelewy internetowe (w tym 3 przelewy natychmiastowe), a także 4 darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Jeśli zatem zastanawiacie się nad zmianą banku – CitiKonto wydaje się być ciekawą propozycją (możecie je zarówno otworzyć, jak i zamknąć bez wychodzenia z domu). Aby Was nieco mocniej zachęcić do założenia konta, Citi Handlowy rozdaje 200 zł łatwej premii gotówkowej oraz 2 kody na przesyłki InPost (o wartości nawet 40 zł). Jeśli po założeniu konta, zdecydujecie się również na kartę kredytową, będziecie mogli zdobyć do 100 zł moneyback. Akurat jest ku temu dobra okazja – aktualnie trwa promocja karty kredytowej, gdzie do zdobycia jest 400 zł premii na zakupy. Inna opcja to karta kredytowa z nagrodą w postaci projektora Overmax o wartości 549 zł lub 400 zł do wydania w sklepach Biedronka.

Dodatkowo, bank dołożył dwie promocje z punktami Mastercard Bezcenne Chwile. W pierwszej do zdobycia są nagrody o wartości 100 zł, w drugiej zaś o wartości 200 zł. Zatem oprócz premii na start, do zdobycia jest nawet 300 zł premii ekstra. Takie okazje zdarzają się naprawdę rzadko!

Uczestnicy promocji

Z promocji mogą skorzystać klienci, którzy po 1 stycznia 2020 roku nie posiadali w Citi Handlowym konta osobistego lub konta oszczędnościowego. Co ważne, posiadanie innych produktów banku (w tym przede wszystkim karty kredytowej) nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej akcji.

To dość ważne zagadnienie, ponieważ wielu czytelników bloga posiada już kartę z logo Citi. Ba, w ten sposób proces założenia konta będzie jeszcze prostszy, ponieważ bank posiada już wasze dane w swoim systemie.

Jak założyć promocyjne konto

Wniosek o promocyjne konto dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Na złożenie wniosku macie czas do 28 lutego 2022 roku lub do wyczerpania puli 3000 promocyjnych wniosków. W przypadku, gdy dojdzie do wyczerpania puli, strona promocji po prostu zaprzestanie przyjmować nowe wnioski. Dotychczasowe edycje promocji pokazały, iż jest to wystarczająca pula i nie ma raczej obaw jej wyczerpania. Być może to taki zabieg motywacyjny, aby skłonić Was do sprawnego założenia konta. Jednak nawet i bez takich zabiegów marketingowych – jest się po co schylić 😉

Wniosek możecie wypełnić na komputerze lub na smartfonie. Na koniec otrzymacie SMS-a z linkiem do pobrania aplikacji mobilnej za pośrednictwem której wykonacie foto-weryfikację. Chodzi tutaj o zrobienie zdjęcia twarzy (selfie) oraz zdjęcia dowodu osobistego z wykorzystaniem waszego smartfona. Szczegółowy opis zakładania konta z wykorzystaniem biometrii znajdziecie tutaj.

W razie jakiegokolwiek niepowodzenia w przypadku składania wniosku (nieudana weryfikacja lub zamknięcie przeglądarki), na maila otrzymacie link za pośrednictwem którego dokończycie wniosek. Ewentualnie bank skontaktuje się z Wami z propozycją dokończenia zakładania konta (poprzez ponowną foto-weryfikację, za pośrednictwem kuriera, w oddziale lub zdalnie przez infolinię).

Taki komunikat ujrzycie na końcu wniosku.

Podczas wypełniania wniosku wyraźcie zgody na:

 • przesyłanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (na przykład: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
 • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Jak zdobyć premie w ramach promocji?

Zestaw nagród dostępny w niniejszej promocji podzielony jest na pięć części oraz nagrodę specjalną.

Pierwsza nagroda – 2 kody InPost

Pierwsza nagroda to 2 kody rabatowe na przesyłki kurierskie InPost. Otrzymacie je za samo podpisanie umowy oraz wyrażenie i utrzymanie do momentu wydania nagrody powyższych zgód marketingowo-handlowych. Wartość kodów sięga kwoty niemal 40 zł (najdroższa możliwa paczka dostępna w serwisie SzybkieNadania.pl kosztuje 19,99 zł).

Druga nagroda – 50 zł premii gotówkowej

Drugą nagrodę w postaci 50 zł premii gotówkowej otrzymacie pod warunkiem, iż do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu otwarcia konta – wpłacicie na CitiKonto co najmniej 100 zł oraz minimum 1 raz zalogujecie się do aplikacji mobilnej banku. Wpływ na konto może przykładowo pochodzić z waszego konta w innym banku.

Przykładowo, otwierając konto w grudniu 2021 roku i spełniając powyższy warunek w styczniu 2022 roku, nagrodę otrzymacie w lutym 2022 roku.

Trzecia nagroda – 50 zł premii gotówkowej

Trzecią nagrodę w postaci 50 zł premii gotówkowej otrzymacie pod warunkiem, iż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta:

 • przynajmniej jeden raz zapewnicie wpływ wynagrodzenia na kwotę minimum 2000 zł lub
 • wykonacie za pośrednictwem modułu Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej) wymianę walut na łączną kwotę 2000 zł lub jej równowartość w innej walucie – zdecydowanie rekomenduję tę opcję (szczegółowy przykład prezentuję nieco niżej).

Wpłata wynagrodzenia, o której mowa powyżej oznacza sumę wpływów na konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, w tym w szczególności oznacza wpływy z tytułu:

 • wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/ zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
 • emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub
 • stypendium dokonanego bezpośrednio na konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
 • świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie.

Warto zwrócić uwagę na frazę „w szczególności”. Moim zdaniem nie oznacza ona, iż środki muszą bezwzględnie pochodzić z wymienionych źródeł, ale mogą być również z innych. Bank ponadto zaznacza, iż wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Citibank dla klientów indywidualnych. W praktyce…numer konta rachunku indywidualnego nie różni się niczym od rachunku firmowego. Oprócz tego bank zastrzega, iż na poczet promocji nie zostanie zaliczone wykonanie przelewu ze swojego konta w innym banku.

Natomiast w przypadku transakcji walutowych, zlecenie walutowe oznacza zlecenie zawarcia transakcji natychmiastowej zamiany waluty bazowej na walutę docelową po zaakceptowanym kursie walutowym. Przykładem transakcji spełniającej warunki promocji może być zakup dolarów za równowartość 2000 zł i przetrzymanie ich z myślą o lepszych czasach 😉 Inny przykład – zakup euro za 1000 zł, a następnie sprzedaż za co najmniej taką samą kwotę w trakcie trwania promocji. Moim zdaniem to najprostszy sposób na spełnienie warunków tej części premii. Jako, że Citi Handlowy oferuje swoim klientom bardzo konkurencyjne kursy walut w dni robocze (w weekendy kursy są już fatalne), tego typu transakcja nie powinna wygenerować zbyt dużych kosztów, maksymalnie kilka złotych.

Przykładowe kursy walut z modułu CitiKantor z dnia 20.10.2021.

Przykładowo, jeśli bank Wam sprzeda dolary o równowartości 1050 zł po kursie 3,9559, na waszym koncie znajdzie się 265,43 USD. Następnie sprzedając tę kwotę bankowi (bank kupuje walutę, czyli stosuje się kurs kupna), otrzymacie 1043,30 zł. Cała zabawa będzie Was kosztowała mniej niż 7 zł 🙂

Przykładowo, otwierając konto w grudniu 2021 roku i spełniając powyższy warunek do końca marca 2022 roku, nagrodę otrzymacie w kwietniu 2022 roku.

Czwarta nagroda – 50 zł premii gotówkowej

Czwartą nagrodę, również w kwocie 50 zł zdobędziecie, jeśli do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta wykonacie transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 500 zł. Transakcje możecie wykonać zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Transakcje muszą zostać wykonane w Polskim Złotym oraz nie mogą zostać zwrócone.

Ewentualnie, w przypadku posiadania karty kredytowej, warunek dla czwartej nagrody możecie spełnić poprzez spłatę karty kredytowej z CitiKonta, a łączna kwota spłat będzie wynosiła nie mniej niż 500 zł. Oczywiście wybierając ten wariant, również macie czas na spełnienie warunku do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta.

Przykładowo, otwierając konto w grudniu 2021 roku i spełniając powyższy warunek do końca kwietnia 2022 roku, nagrodę otrzymacie w maju 2022 roku.

Piąta nagroda – 50 zł ekstra premii gotówkowej

Piątą nagrodę, w postaci 50 zł premii ekstra zdobędziecie, jeśli spełnicie warunki dla wszystkich poprzednich nagród, od numeru 2 do 4. Zatem oprócz 150 zł premii bazowej odbierzecie 50 zł ekstra, co sumarycznie daje 200 zł premii gotówkowej.

Nagroda specjalna „Razem lepiej” – 1% moneyback, do 100 zł zwrotu

Ta nagroda trafi do 1000 pierwszych osób, które oprócz konta, w trakcie trwania promocji wyrobią również kartę kredytową. Co tu kryć, jest to bardzo opłacalny biznes, ponieważ w ramach promocji karty kredytowej do zdobycia jest 400 zł premii na zakupy lub projektor Overmax o wartości 549 zł. Warunkiem skorzystania z promocji „Razem lepiej” jest nieposiadanie karty kredytowej Citi po 1 stycznia 2020 roku. Okres karencji jest zatem zbieżny z okresem karencji dla CitiKonta.

Zwrot będzie wypłacany jako 1% wartości sumy transakcji wykonanych zarówno kartą debetową, jak i kartą kredytową w okresie 4 kolejnych pełnych miesięcy po miesiącu wydania karty kredytowej. Maksymalny miesięczny zwrot to 25 zł, czyli w skali całej promocji 100 zł premii.

Podsumowując do zdobycia jest 200 zł premii gotówkowej + 100 zł moneyback + 400 zł za kartę kredytową + 2 kody inpost o wartości niemal 40 zł. Sumarycznie daje to 740 zł dodatkowego dochodu. Cóż…warto zostać klientem Citi Handlowego 😉

Wydanie nagród – Citikonto

Premie gotówkowe będą wypłacane w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków dla danego rodzaju premii. Natomiast kody rabatowe na przesyłki kurierskie InPost znajdziecie w bankowości internetowej w zakładce „Korzyści i produkty”. Otrzymacie je najpóźniej do końca miesiąca po założeniu konta.

W chwili wydania danej nagrody, musicie rzecz jasna posiadać aktywne konto. Jeśli zaś CitiKonto nie przypadnie Wam do gustu, możecie je zamknąć w pełni online, poprzez bankowość elektroniczną. Więcej na temat zamykania kont pisałem tutaj.

Szczegóły w regulaminie promocji.

300 zł w punktach Mastercard Bezcenne Chwile!

Klienci banku Citi Handlowego mają też szansę otrzymać nawet 300 zł w postaci punktów programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile. Punkty te wymienicie na nagrody rzeczowe, bilety do kina lub – co wzbudza największe zainteresowanie – vouchery do ulubionych sklepów. Przykładowo, za 3400 punktów „kupicie” voucher o wartości 50 zł do takich podmiotów jak: Decathlon/Empik/Euro RTV AGD/Ski Team/W.KRUK/Smyk/Allegro i wielu innych.

O tym, jak działa program Bezcenne Chwile, przeczytacie tutaj.

Konkretnie mowa o dwóch promocjach. W ramach pierwszej z nich nowi i obecni klienci mogą otrzymać punkty o wartości 100 zł. Druga promocja skierowana jest wyłącznie do zaproszonych użytkowników (z dużym prawdopodobieństwem tych, którzy nie korzystali jeszcze z Mastercard Bezcenne Chwile z kartą Citi Handlowego), a możliwe do zyskania punkty mają wartość 200 zł. Omówmy pokrótce każdą z nich.

Promocja „Bądź Bliżej Celu na Gwiazdkę”

Pierwsza promocja trwa do 31 stycznia 2022 roku lub do wyczerpania puli 2300 nagród, a jej uczestnikiem może zostać każdy posiadacz karty Mastercard, wydanej przez Citibank (kredytowej lub debetowej – bez znaczenia).

Na stronie promocji pojawiła się informacja, iż ta promocja potrwa tylko do 23 grudnia 2021 roku.

Zasady promocji są dziecinnie proste. W trakcie jej trwania powinniście zrobić zakupy za minimum 200 zł (łącznie – liczy się zrobienie kilku transakcji w jednym sklepie) w:

 • Empiku,
 • Allegro,
 • Home&You,
 • RTV EURO AGD,
 • Smyku
 • lub Homli.

O ile zakupy w Allegro należy rzecz jasna wykonać online, to w przypadku pozostałych sklepów macie pełną dowolność. Możecie zrobić w nich zakupy online lub stacjonarnie.

Nagroda zostanie przyznana w ciągu 31 dni od momentu spełnienia warunków, a punkty powinniście wymienić na nagrodę lub voucher w ciągu 2 miesięcy. Potem stracą ważność.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji „Bądź Bliżej Celu na Gwiazdkę”.

Promocja „Zgarnij punkty powitalne z programu Bezcenne Chwile”

Druga z promocji trwa również do 31 stycznia 2022 roku lub do wyczerpania puli 3400 nagród, a udział w niej zależy od tego, czy otrzymaliście od banku specjalne zaproszenie przez SMS, e-mail lub wiadomość w bankowości internetowej Citibank Online (dlatego warto jednak wyrażać zgody marketingowe – bez tego nigdy nie otrzymacie zaproszenia :)).

Po otrzymaniu zaproszenia należy zarejestrować kartę i wykonać za jej pomocą dowolne zakupy online lub stacjonarnie na minimum 200 zł. Mogą to być na przykład zakupy w sklepach premiowanych w opisanej wyżej promocji – spełnicie wtedy warunki obu akcji jednocześnie.

Wykluczone są wszelkie „transakcje szczególne”, czyli doładowania portfeli internetowych, wpłaty do bukmacherów i tak dalej.

Bank przekaże punkty na Wasze konto w programie w ciągu 10 dni. Punkty będą ważne przez 4 miesiące.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji „Zgarnij punkty powitalne z programu Bezcenne Chwile”.

CitiKonto – analiza rachunku

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową z usługą wielowalutową – bezwarunkowo,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe oraz mobilne, 
 • 0 zł za pierwsze 3 przelewy internetowe Express Elixir w miesiącu, każdy kolejny 5 zł,
 • 0 zł za wypłaty ze gotówki z bankomatów Citi,
 • 0 zł za 4 pierwsze wypłaty z bankomatów innych niż Citi, każda kolejna 8 zł,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach własnych,
 • 0 zł prowizji za udzielenie kredytu w rachunku płatniczym,
 • uczestnictwo w programie Citi Rabaty oraz Bezcenne Chwile (Priceless Specials),
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Cóż, tak prostych i przejrzystych warunków nie oferuje żaden inny bank. Korzystając z rachunku w tradycyjny sposób – nie zapłacicie z tytułu jego użytkowania ani złotówki. Ba, nawet gdy kartę wrzucicie na dno szuflady, również żadne opłaty się nie pojawią. Pamiętajcie tylko, aby podczas otwierania konta nie wnioskować o żadne dodatkowe usługi typu CitiPhone (jej koszt to 9 zł) lub CitiAlerts (koszt 6 zł lub 10 zł). Usługi te nie są wymagane na poczet promocji, a mogą tylko niepotrzebnie zwiększyć koszty użytkowania rachunku.

Jak wykorzystać kody rabatowe na przesyłki kurierskie

Otrzymane kody możecie zrealizować poprzez dedykowaną stronę szybkienadania.pl. Ważność otrzymanych kodów upływa 30 czerwca 2022 roku, czyli macie jeszcze sporo czasu na ich wykorzystanie. Oczywiście kody mają charakter jednorazowy. Użyjecie ich podczas finalizowania zamówienia w polu płatności (podsumowanie zamówienia).

Kody możecie wykorzystać na dowolną usługę, zarówno Paczkomaty, jak i standardowe przesyłki kurierskie. Rozmiar paczki również jest dowolny (mała, średnia lub duża). W przypadku najdroższej opcji (duża paczka doręczona za pośrednictwem kuriera) oszczędzacie 19,99 zł. Dlatego wartość 2 przesyłek może pozwolić na wygenerowanie niemal 40 zł oszczędności. To idealne rozwiązanie, jeśli prowadzicie mały handelek na Allegro (tutaj pisałem o działalności nierejestrowej) lub macie zamiar wyprzedać nieudane prezenty lub zalegające w mieszkaniu szpargały.

InPost – spore oszczędności dzięki promocji CitiKonta.

Korzystne rozwiązania walutowe

Citi Handlowy udostępnia kantor walutowy online z bardzo korzystnymi kursami w dni robocze (w weekendy kursy są już fatalne). Możecie je śledzić na bieżąco na tej stronie. Ponadto wydawana do konta karta debetowa może spełniać funkcję karty wielowalutowej w ramach usługi Citi Global Wallet. Oznacza to, iż płacąc za granicą, karta „wyczuje” płatność walutową i pobierze środki z odpowiedniego konta walutowego (dostępne konta to EUR, USD oraz GBP). Oczywiście wcześniej musicie zasilić dane konto środkami, przykładowo wymieniając PLN na walutę obcą w ramach usługi kantoru Citi Handlowego.

Jeśli zaś płacicie w walucie innej niż posiadane konta walutowe (przykładowo w jenach albo w rublach), wówczas bank rekomenduje przepięcie karty (w aplikacji mobilnej lub w bankowości elektronicznej) na domyślne konto w walucie Euro. Wówczas przewalutowanie nastąpi po bardzo korzystnym kursie zapewnianym przez organizację Mastercard.

Więcej na temat usługi Citi Global Wallet znajdziecie pod tym linkiem.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów