Verse: proste dzielenie płatności, doładowania konta kartą oraz symboliczne 1 euro w programie poleceń

Bohaterem dzisiejszego artykułu jest Verse – aplikacja pozwalająca na natychmiastowe przesyłanie środków pomiędzy jej użytkownikami – ekspresowo i za darmo. Jest ona bardzo prosta w obsłudze, a zakładanie konta i weryfikacja są błyskawiczne. Oczywiście nie jest to konto bankowe sensu stricto. Verse to fintech zapewniający wirtualny portfel, będący konkurencją wobec słynnego Revoluta. Verse sprawdzi się głównie w grupie znajomych – na wakacjach, wspólnych wyjazdach, czy wśród współlokatorów. Aplikację polecam również uczestnikom różnych promocji bankowych i fintechowych. Mianowicie Verse umożliwia darmowe doładowanie konta za pośrednictwem karty i to w różnych walutach. Dodatkowo, polecając Verse znajomym, będziecie zarabiać po 1 euro (wypłacane jako 4,51 zł) za każdą osobę, która założy konto i spełni prosty warunek.

Verse – co to takiego?

Verse to prosta aplikacja, służąca do dzielenia płatności w grupie znajomych czy rodzinie. Po doładowaniu konta środkami będziecie mogli bez ograniczeń i natychmiastowo przesyłać pieniądze do innych użytkowników aplikacji. Służą do tego między innymi „grupy”.

Tworzenie grup to najbardziej podstawowa funkcja Verse. W prosty sposób utworzycie na przykład grupę współlokatorów lub grupę Waszej „rodziny” na Netflixie. W ten sposób, czarno na białym, bez przeszukiwania historii przelewów, możecie sprawdzić, czy wszyscy przekazali już pieniądze na rachunki, Internet czy inne opłaty. Co ważne, środki trafiają na konto odbiorcy od razu.

Grupy Verse

Do pojedynczych płatności nie ma potrzeby tworzenia grup. Chcąc podzielić rachunek w restauracji ze znajomym, możecie zrobić to dwoma kliknięciami.

Organizacja „wydarzeń ze zrzutą” może być znacznie łatwiejsza dzięki Verse. Po utworzeniu w aplikacji tak zwanego eventu, możecie od razu zacząć zbierać składki – na oranżadę, jedzenie, środki czystości czy inne produkty. Ta funkcja przypomina nieco tworzenie wydarzeń na Facebooku.

Co ciekawe, w Verse znajdziemy również swego rodzaju „moduł społecznościowy”. Wewnątrz grup możecie podglądać, które z Waszych znajomych przesyła pieniądze innej osobie. W opisie można używać wymownych emotikonów. To ciekawy sposób na pozostawanie na bieżąco. Nie jest to oczywiście obligatoryjna funkcja – każda transakcja może pozostać w pełni prywatna. Przyda się to podczas zrzutki na prezent dla osoby z grupy. 🙂

Verse – komu może się przydać?

To, co najbardziej przypadło mi do gustu i co rzuca się w oczy jako pierwsze, jest maksymalna prostota aplikacji i przejrzystość samej usługi. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że fintechy starają się zmaksymalizować obszar swoich działań. Większość z nich oferuje handel walutami tradycyjnymi, walutami krypto i kupno akcji. Inne wyposażone są w zaawansowane narzędzia do analizy przyszłych inwestycji, oferują cashbacki i programy partnerskie na zakupy. Verse jest inne – twórcy aplikacji wydali na świat produkt dla określonej grupy użytkowników.

Jak już wspomniałem, głównym zastosowaniem Verse jest dzielenie się płatnościami. Jej funkcjonalność zależy jedynie od tego, jak wielu Waszych znajomych będzie korzystało z aplikacji. Jeśli trzymacie się w stałej grupie – mieszkacie razem, składacie się na prezenty dla innych, wychodzicie na imprezy i jeździcie na wakacje – pobierzcie Verse (zgarniając przy tym premie) i przetestujcie to na własnej skórze. Rozliczanie kosztów paliwa, rachunków i opłat będzie dzięki temu znacznie prostsze, a pieniądze trafią do odbiorców w momencie naciśnięcia przycisku.

Verse – koszty i szczegóły

Założenie i prowadzenie konta w Verse jest darmowe tak długo, jak długo pozostaje ono aktywne. Za konto nieaktywne uznaje się takie, które przez 3 miesiące nie zainicjowało żadnej płatności. W tym przypadku użytkownik obciążony zostanie opłatą w wysokości 3 euro za każdy miesiąc braku aktywności. Naliczenie opłaty nie może jednak doprowadzić do powstania ujemnego salda. Istotne jest więc, by z nieużywanego konta wypłacać wszystkie pieniądze lub po prostu je zamknąć.

Zależnie od używanej do zasilenia konta Verse karty może wystąpić opłata nieprzekraczająca 3% wartości zasilenia. O opłacie będziecie poinformowani przed wykonaniem płatności. Na szczęście dotyczy to wyłącznie kart innych niż Visa i Mastercard – doładowania za ich pomocą są darmowe.

Pieniądze przelejecie z powrotem na swoje konto bankowe (również to prowadzone w złotówkach) za pomocą darmowego przelewu SEPA. Potrwa to do dwóch dni roboczych,. Przy ewentualnym przewalutowaniu obowiązują kursy wymiany ustalane przez Visa.

Za pośrednictwem Verse możecie przekazać rocznie 10.000 euro po wcześniejszej weryfikacji konta.

Bezpieczeństwo

Środki zgromadzone w aplikacji są przechowywane, w zależności od lokalizacji, na kontach bankowych w Hiszpanii lub na Litwie. Oba kraje są krajami członkowskimi Unii Europejskiej, dlatego obowiązują w nich restrykcyjne regulacje i programy gwarancji depozytu. Nie musicie więc martwić się o powierzone Verse środki.

Verse działa w następujących krajach: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Polska, Portugalia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Holandia i Wielka Brytania.

Obsługuje następujące waluty: euro, funty, korony duńskie, korony szwedzkie oraz Polski Złoty.

Zakładanie konta

Proces rejestracji w Verse jest bardzo prosty i podobny do pozostałych fintechów stosujących procedurę KYC. Zaczynamy od pobrania aplikacji mobilnej Verse – Payments. W moim przypadku poszczególne etapy rejestracji wyświetlały się w języku polskim, ale i bez tego na pewno poradzicie sobie bardzo szybko. Po wypełnieniu kilku prostych kroków przyjdzie moment na dwie najważniejsze kwestie: weryfikację profilu i dodanie kodu polecającego. Gdy będziecie polecać aplikację swoim znajomym, również zwróćcie ich uwagę na ten moment.

Obie rzeczy załatwicie już po wstępnej rejestracji. Wystarczy wtedy, że przejdziecie do ustawień (klikając w Wasz inicjał w prawym górnym rogu), a następnie klikniecie zakładkę Enter a promo code, gdzie możecie wpisać kod, przekazany Wam przez znajomego. Jeśli go nie macie, możecie skorzystać z mojego kodu: M8DDVJ.

Kod promocyjny Verse.

Konto zweryfikujecie z kolei w zakładce Profile verification. Potrzebny będzie Wasz dowód osobisty lub paszport.

Po wpisaniu kodu i weryfikacji konta, doładujcie je kwotą co najmniej 20 zł. Następnie, prześlijcie innemu użytkownikowi Verse minimum 20 zł, za co otrzymacie bonus jako poleceni. Skąd jednak zorganizować innego użytkownika Verse? Najlepiej, po założeniu konta polećcie usługę kolejnej osobie. Następnie prześlijcie jej 20 zł, po czym osoba ta odeśle Wam środki. W ten sposób otrzymacie dwie premie – jako polecony i polecający, zaś wasz znajomy otrzyma premię jako polecony.


Premia Verse – jak polecać i zdobywać bonusy?

Jak mówiłem – używanie Verse ma największy sens w większym gronie (w związku z tym aplikacja intensywnie się rozwija). Opowiadając znajomym o usłudze, koniecznie podajcie im własny kod polecający. Gdy się zarejestrują, a następnie wykonają przelew na minimum 20 zł (lub 5 euro) na rzecz innego użytkownika aplikacji Verse, otrzymacie 1 euro premii jako polecający (wypłacane jako 4,51 zł).

Osoba polecona również otrzyma premię jako polecony. Jej wartość jednak zmienia się na tyle dynamicznie, że nie będę tego szczegółowo opisywał poza przykładem z poprzedniego akapitu. Możecie sprawdzić to sami, klikając ikonę prezentu w górnej części ekranu. Znajdziecie tam również warunki konieczne do otrzymania bonusu.

Przykładowo w chwili pisania tego artykułu jest to 1 euro, czyli 4,51 zł. Jeszcze niedawno stawka wynosiła 20 zł – kto wie, jaka stawka obowiązuje, gdy czytasz ten artykuł 😉

Wypłacana premia to drobny prezent, który opisujemy niejako przy okazji. Główną wartością jest tutaj sama aplikacja, która znacznie ułatwia życie. Dzięki darmowym doładowaniom za pomocą karty, możecie zasilać swoje konto Verse za pośrednictwem innych fintechów i platform kryptowalutowych. W ten sposób łatwo wypłacacie uzyskane premie i przewalutujecie po dobrym kursie. Przykładowo, w ten oto sposób możecie wypłacić środki z aplikacji BlackCatCard, która oferuje 10 euro premii na start oraz do 40 euro moneyback. Podobną specyfikę do Verse ma polska aplikacja Provema, która zapewnia 10 zł premii w programie poleceń 🙂Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Verse i stawka premi.i

Użyj mojego kodu polecenia: M8DDVJ.

Premie ekstra od Verse

Ciekawostką są również drobne prezenty, które będziecie mieli okazję otrzymywać od Verse. Spójrzcie na poniższy przykład. Sam otrzymałem powiadomienie, mówiące o tym, że za przesłanie drobnej kwoty do jednego ze znajomych i wpisanie ikonki kufla z piwem w opisie otrzymam nagrodę. Zrobiłem to, a mikro-bonus trafił na moje konto w ciągu kilku sekund. O ile na grafice widniała kwota 2 euro, to na moim koncie pojawiło się jednak 2 zł.

Warunki mikro-promocji są dość… ciekawe. 🙂
Szybka wypłata premii.

Jak zamknąć konto w Verse?

Prośby dotyczące zamknięcia konta w Verse i wszelkie pytania do supportu możecie przesyłać na adres e-mail: [email protected]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów