Alior Bank: nawet 2000 zł premii w promocji darmowego rachunku iKonto Biznes

Trwa do:
13 września 2021

Alior Bank rusza z kolejną promocją konta firmowego iKonto Biznes! Tym razem górny pułap możliwej do uzyskania premii wynosi aż 2000 zł! To, ile ostatecznie znajdzie się na Waszym koncie zależy wyłącznie od Waszej aktywności. „Symulację opłacalności” znajdziecie w dzisiejszym artykule, jednak już na starcie zwrócę uwagę na ogromny pozytyw – 300 zł premii na start otrzymacie niemal bez żadnego wysiłku. Kolejne 200 zł otrzymacie w formie voucherów za rejestrację karty debetowej Mastercard w programie Bezcenne Chwile. Natomiast „przełomowe” 1500 zł wypłacane będzie za aktywności związane z kontem. Zdobycie pełnej puli nie jest już tutaj takie proste, ale uzyskanie dodatkowych kilkuset złotych nie będzie zbyt angażujące (wystarczy wykonywać podstawowe czynności). Mało tego, w prosty sposób zapewnicie sobie zwolnienie z podstawowych opłat za użytkowanie rachunku. Po założeniu konta waszą uwagę może zwrócić również pierwsza pożyczka od Alior Banku. W ramach promocji prowizja wynosi okrągłe 0%, zaś RRSO tylko 5,12%. To świetny pomysł na tanie zbudowanie historii kredytowej.

 

300 zł na start – uczestnicy promocji

Promocja z 300 zł za otwarcie iKonta Biznes skierowana jest wyłącznie do nowych klientów biznesowych (prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą), czyli osób, które po dniu 26 lipca 2020 roku nie posiadały żadnych rachunków firmowych Alior Banku (bank weryfikuje ten fakt po numerze NIP). Co tu kryć, okres karencji wynoszący 12 miesięcy możemy śmiało określić mianem dość krótkiego.

Natomiast posiadanie produktów przeznaczonych z myślą o klientach indywidualnych – w żaden sposób nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej promocji 🙂

Dla przykładu, aktualnie możecie skorzystać z promocji Konta Jakże Osobistego, w której wartość premii sięga nawet 590 zł!

Zasady promocji – 300 zł premii

Żeby otrzymać 300 zł premii, powinniście wykonać kilka czynności. Opiszę je chronologicznie – krok po kroku – pozwoli Wam to wracać do tego artykułu jak do kompletnej instrukcji. 

 1. Pierwszym krokiem będzie przejście na dedykowaną stronę promocji i zarejestrowanie swojego udziału w akcji. Macie na to czas do 13 września 2021 roku
 2. Po otrzymaniu wiadomości e-mail, potwierdzającej rejestrację, należy złożyć wniosek o otwarcie iKonta Biznes, korzystając z odnośnika przesłanego w mailu. Powinniście wykonać tę czynność w tym samym terminie – do 13 września 2021 roku. Pamiętajcie o wyrażeniu zgody na wyjawienie tajemnicy bankowej organizatorowi promocji (Bonnier Business Polska Sp. z o.o. – wydawca portalu Bankier.pl). Dzięki temu będzie on wiedział, komu wypłacić premię, a kto musi się obejść smakiem.
 3. Podpisanie umowy o rachunek powinno odbyć się w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku – najpóźniej 13 października 2021 roku. Finalizacja umowy może się odbyć w pełni online.
 4. Do 60 dni od momentu zawarcia umowy (najpóźniej do 13 grudnia 2021 roku) zapewnijcie wpływ na konto o wartości 500 zł. Może to być przelew od kontrahenta lub Wasza wpłata – na przykład z konta w innym banku. Ta prosta czynność wystarczy do zgarnięcia 300 zł premii.


Sprawdź również: Kantor Alior Banku z 50 zł premii w programie poleceń

Przekazanie premii bazowej

Organizator poinformuje Was o fakcie przyznania Wam premii najpóźniej 31 grudnia 2021 roku, a Wy, w ciągu 5 dni roboczych od momentu otrzymania tej informacji, powinniście przekazać za pomocą dedykowanej strony promocji, numer Waszego iKonta Biznes, na który zostanie przekazana nagroda. Oczywiście link do strony promocji zawarty będzie w mailu od organizatora.

Nagrodę w postaci przelewu na konto firmowe w Alior Banku otrzymacie w ciągu 14 dni roboczych od momentu przekazania informacji o przyznaniu premii. Do tego czasu koniecznie utrzymajcie aktywny rachunek i kartę debetową. Nie wypowiadajcie zatem umowy przed przekazaniem nagrody. 

Pamiętajcie, że jako przedsiębiorcy macie obowiązek rozliczyć każdy przychód firmowy – także ten, będący premią bankową. Poinformujcie swoją księgowość o udziale w promocji. Tam będą już wiedzieć, co należy z tym zrobić. 🙂

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.


1500 zł premii – zasady przyznawania

Mam nadzieję, że choć jesteśmy już po dużej przystawce, nadal macie apetyt na danie główne.  Na wstępie zaznaczę, iż o ile w promocji z 300 zł premii, okres karencji to tylko rok, tak w niniejszej promocji udział mogą wziąć wyłącznie nowi klienci firmowi, którzy nigdy wcześniej nie posiadali konta dla przedsiębiorców w Alior Banku.

W teorii do zgarnięcia jest aż 1500 zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że prawdopodobnie niewielu przedsiębiorców wypracuje maksymalny poziom premii. Nie traćcie jednak rezonu, nawet mało aktywni “gracze” mogą ze spokojem upolować dodatkowe kilkaset złotych!  

Przejdźmy do konkretów. Bonus naliczany będzie co miesiąc, przez 12 kolejnych miesięcy, od momentu założenia konta (miesiąc otwarcia rachunku jest już pierwszym liczącym się miesiącem). Każdego miesiąca będziecie mogli zgarnąć maksymalnie 125 zł, co w skali roku da omawiane 1500 zł. Niezależnie od tego, które czynności wykonacie każdego miesiąca, nadrzędnym warunkiem będzie zrobienie co najmniej 4 płatności bezgotówkowych firmową kartą debetową – co miesiąc. Bez tego bonus za dany miesiąc nie zostanie wypłacony. 

Za co bank będzie naliczał premię? Oto odpowiedź:

 • Przelew do ZUS lub US – 20 zł

Premia 20 zł za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS lub do Urzędu Skarbowego (na kwotę minimum 500 zł) – to bardzo prosty warunek. Wystarczy z iKonta Biznes zapłacić tradycyjnym przelewem składki do ZUS-u lub zaliczkę na podatek, by cieszyć się zwrotem wynoszącym 20 zł. Z tej premii może skorzystać praktycznie każdy, nawet osoby opłacające składki w ramach rządowej Ulgi na start. Po 12 miesiącach zarobicie 240 zł na jednej z najbardziej znienawidzonych czynności wśród przedsiębiorców. Pamiętajcie jednak, by nie korzystać z przelewów natychmiastowych ani usługi zlecenia stałego, które nie zostaną zaliczone w promocji.

 • Przelew SEPA – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 100 EUR z iKonta Biznes. Ta część premii niestety nie jest zbyt opłacalna, gdyż koszty przewalutowania “przejedzą” uzyskany bonus. Chyba, że i tak mieliście wykonać takowy przelew. Wówczas 10 zł nieco złagodzi ból portfela.

 • Transakcje kartą – 25 zł

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych kartą w kwocie minimum 2000 zł. Jest to niejako moneyback naliczany w zamian za użytkowanie karty. Jeśli i tak wykonujecie zakupy firmowe, 25 zł wpadnie bez oglądania się za siebie. Mimo wszystko, nie wszystkie płatności zostaną zaliczone przez bank. Mowa tu o podmiotach bukmacherskich i hazardowych, transportowych czy ubezpieczeniowych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie. Wystarczy użyć kod ctrl+f, a następnie wpisać frazę MCC.

 • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł

Premię za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymacie, jeśli na wasz rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF (Polskie Centrum Kas Fiskalnych) w kwocie 100 zł. O jaki bonus chodzi? Otóż każdy klient, który po raz pierwszy dokonuje zakupu kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, otrzymuje 100 zł bonusu z tytułu promocji “Kasa za kasę”. Oprócz tego możecie otrzymać upust cenowy w wysokości 15% od rekomendowanej ceny producenta oraz zwrot lub ulgę z Urzędu Skarbowego w wysokości maksymalnie 90% wartości urządzenia fiskalnego (nie więcej niż 700 zł). Regulamin promocji “Kasa za kasę” znajdziecie tutaj.

 • Premia za średniomiesięczne saldo

Ten bonus jest niejako substytutem oprocentowania rachunku. Nie jest może ono zbyt wysokie, aczkolwiek mało który rachunek firmowy posiada jakiekolwiek oprocentowanie. Ta transza bonusu jest w pewnym sensie nagrodą dla osób, które mają wysoką płynność na koncie firmowym. Bonus wynosi odpowiednio, dla kwoty:

– do 10.000 zł – 0 zł,

– od 10.000,01 zł do 50.000 zł –5 zł,

– od 50.000,01 zł do 100.000 zł – 10 zł,

– powyżej 100.000 zł – 20 zł.

 • Możecie także zgarniać 25 zł miesięcznie za wykonanie transakcji walutowych o wartości od 5000 jednostek waluty obcej w usłudze Autodealing i 15 zł za wykonanie co najmniej 3 przelewów zagranicznych.

Miesięczne bonusy będą wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wypełnicie poszczególne warunki. 

Przykład: Maciej zrobił we wrześniu premiowany przelew składek ZUS i wydał za pomocą karty wymaganą kwotę. Jego średniomiesięczne saldo wyniosło 11.990 zł. Premia w wysokości 50 zł zostanie dodana do jego konta najpóźniej do końca października.

Szczegóły w regulaminie promocji „1500 zł dla firm”.

Symulacja opłacalności – realna wartość premii

Nie da się ukryć, iż z premii na start trzeba skorzystać – jednak 300 zł piechotą nie chodzi. Prześledźmy natomiast, ile jeszcze możecie realnie wycisnąć z “aktywnościowej” promocji Alior Banku. Być może niektórym przedsiębiorcom uda się osiągnąć pełny miesięczny bonus wynoszący 125 zł, jednak jest to nie lada wyzwanie.

W wersji „umiarkowanej” do zdobycia może być 20 zł za przelew do ZUS lub US, oraz 25 zł za płatności kartą. Dodatkowo dochodzi premia za saldo, która jest już zależna od wysokości środków na waszych kontach. Załóżmy, że będzie to kwota w granicach pomiędzy 10 a 25 tysięcy złotych, co będzie dodatkowo premiowane kwotą 5 zł miesięcznie. Zatem łączny “łatwy” bonus w każdym z 12 miesięcy wyniesie 50 zł. Rocznie daje to sumę 600 zł. Dodając do tego 300 zł na start, otrzymujemy 900 zł dodatkowego przychodu. Jest się zatem po co schylić.

Teraz wersja „leniwa”, czyli coś dla osób, które chcą założyć konto wyłącznie dla zdobycia premii. W tym przypadku ograniczymy się wyłącznie do jednego przelewu w miesiącu do ZUS-u lub US. W ten oto sposób po 12 miesiącach na wasze konto wpłynie 240 zł premii. Do tego dojdzie 300 zł ekstra na start. Summa summarum 540 zł premii w dość łatwej promocji konta sprawia, iż będą to najłatwiej zarobione pieniądze przez waszą firmę.

Musicie przyznać, że nawet najniższe kwoty w tym podsumowaniu robią wrażenie. Na blogu znajdziecie jeszcze kilka sposobów na firmowe oszczędności. Osoby nowe w biznesie, zdecydowanie powinny zainteresować się możliwością zaoszczędzenia na składkach ZUS. Ile? Bez naciągania – ponad 24 tysiące złotych w ciągu 36 miesięcy. Tyle zyska osoba korzystająca z dostępnych ulg.


Vouchery o wartości 200 zł w programie Mastercard Bezcenne Chwile

Dodatkową nagrodą dla uczestników opisanych promocji będzie możliwość zdobycia nawet 13.500 punktów w programie lojalnościowym Bezcenne Chwile za zarejestrowanie wydawanej do rachunku karty Mastercard. Taka liczba punktów ma wartość około 200 zł (na przykład w bonach i voucherach do różnych sklepów).

Jeśli nie wiecie, jak działa program Bezcenne Chwile i na co można wydać punkty, odsyłam Was do tego artykułu, który wyczerpuje temat. 

Udział w tej „podpromocji” jest naprawdę prosty. Jej uczestnikami mogą być osoby, które nie rejestrowały wcześniej (przed 25 maja 2021 roku) karty płatniczej Alior Banku w programie Bezcennce Chwile. Jeśli zaś korzystaliście z programu dla karty innego banku – śmiało możecie wziąć udział w promocji.Aby zdobyć punkty, wystarczy zarejestrować w programie nową kartę (instrukcja w powyższym artykule), macie na to czas do 31 października 2021 roku. Następnie wykonajcie kartą zaledwie 1 płatność o dowolnej wartości – w ciągu 30 dni od uruchomienia rachunku punktowego lub od momentu dodania karty, gdy już posiadaliście wcześniej konto punktowe. Wykluczone transakcje znajdziecie w regulaminie promocji. Na liście, co oczywiste, znajdują się doładowania portfeli internetowych, wypłaty z bankomatów czy płatności w firmach bukmacherskich.

Pula nagród obejmuje 1400 zestawów (1400 x 13.500 punktów). Punkty otrzymacie w ciągu 14 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to 2 miesiące, czyli dość krótko. Nie ma zatem co zwlekać z wyborem nagród z katalogu.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

iKonto Biznes – szczegóły rachunku

 • 0 zł  za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł  za kartę do konta w przypadku dokonania 4 transakcji bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata wyniesie 8 zł),
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,
 • 0 zł za pierwsze 2 wypłaty z bankomatów sieci Euronet oraz Planet Cash, każda kolejna 5 zł,
 • 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet (również do US i ZUS),
 • 0 zł za pierwsze 10 SMS autoryzacyjnych, za każdy kolejny opłata wyniesie 20 groszy,
 • 0 zł za 1 przelew natychmiastowy w miesiącu, każdy kolejny 10 zł,
 • 0 zł za przelewy SEPA wykonywane przez bankowość online.

Szczegółowo o opłatach poczytacie tutaj.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów