Premia Nuri – FAQ – odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Jak zdobyć 30 euro premii?

PROMOCJA ZAKOŃCZONA

Podwyższona do 30 euro premia Nuri oraz rebranding dawnej Bitwali wywołują wiele pytań i komentarzy. Postanowiłem więc stworzyć artykuł, odpowiadający na najpopularniejsze z nich (w tym te techniczne – dotyczące samych kryptowalut i portfeli). Jeśli macie jakieś wątpliwości – pytajcie śmiało w komentarzach. Lista pytań będzie się w ten sposób stale powiększać. Cóż, tak łatwe premie zdarzają się naprawdę rzadko 🙂

Co wspólnego mają Nuri i Bitwala?

Nuri to nowa nazwa tej samej platformy kryptowalutowej i inwestycyjnej. Firma przeszła rebranding. Więcej na ten temat przeczytacie w głównym artykule.

Premia Nuri – jak zdobyć 30 euro premii?

Jeśli znacie już dobrze promocję Nuri, możecie śmiało pominąć tę sekcję. Natomiast dla osób, które po raz pierwszy stykają się z akcją, stworzyłem pigułkę podstawowych informacji. Rozwinięcie tego tematu, dokładną analizę i instrukcję zakładania konta i weryfikacji znajdziecie tutaj.

Premia Nuri przeznaczona jest dla osób, które:

  • założą i zweryfikują swoje konto na tej platformie,
  • dokonają zakupu jednostek kryptowaluty (BTC lub ETH) za minimum 30 euro.

Oprócz tego, po skorzystaniu z promocji jako polecony, możecie przejść na drugą stronę mocy i polecać Nuri swoim znajomym czy rodzinie, zarabiając za każdą skuteczną akcję kolejne 30 euro.

Premia Nuri tylko dla pełnoletnich?

Tak, pełnoletniość to jeden z warunków stawianych przez organizatora. 

Czy istnieje możliwość zamknięcia konta w pełni online? Ile czasu należy odczekać po otrzymaniu premii?

Tak! Po zalogowaniu się do Nuri (w przeglądarce) i przejściu do Control Centre, należy udać się do sekcji Support i kliknąć Request account closure (prośba o zamknięcie konta). Należy też upewnić się, że saldo konta jest wyzerowane i nie rozpoczęto realizacji żadnych transakcji, a portfel Bitcoin nie zawiera żadnych wirtualnych monet. Potem wystarczy pobrać wyciągi i raporty podatkowe. Nuri wysyła stosowną informację po zamknięciu konta. 

Konto można usunąć od razu po odebraniu premii, choć zdecydowanie lepiej jest skorzystać też z programu poleceń i zgarnąć dodatkowe pieniądze.

W jaki sposób zasilić swoje konto w Nuri? 

Do tego celu warto wykorzystać jedno z polecanych kont walutowych – prowadzone na przykład w Aion Banku lub skorzystać z konta w innym fintechu, jak Vivid Money. Przelew z konta w polskim banku może być niekorzystny przez konieczność przewalutowania środków. Jednak przy tak dużej premii, nawet kilka złotych straty na przewalutowaniu nie będzie problemem. 

Jak znaleźć swój adres Bitcoin?

Po zalogowaniu się do konta należy przejść do sekcji Bitcoin Wallet w zakładce Wealth. Adres pojawi się po kliknięciu ikony kodu QR.


Jak wysyłać Bitcoiny za pomocą portfela Nuri?

Należy zalogować się do konta w Nuri i przejść do sekcji Bitcoin Wallet w zakładce Wealth. Po kliknięciu ikony „samolotu” będziecie mogli wybrać adres, na jaki mają zostać wysłane jednostki BTC. Żeby wysłać je do innej osoby, należy wybrać opcję External Wallet.

Jak odzyskać Ethereum Vault w Nuri?

Po zalogowaniu się do konta Nuri za pomocą aplikacji mobilnej należy przejść do zakładki Profile, a następnie kliknąć Ethereum Vault, by w następnej kolejności wybrać Restore Vault. Potem wystarczy wpisać frazę odzyskiwania (seed phrase) składającą się z 12 słów i potwierdzić parametry biometryczne za pomocą czujników w telefonie.

Jak odzyskać dostęp do Bitcoin Vault w Nuri? 

Do odzyskania Bitcoin Vault w Nuri potrzebne są: main key (główny klucz), backup key (klucz zapasowy) i reference key (klucz referencyjny). Pierwsze dwa zostały wygenerowane przy zakładaniu portfela. Klucz referencyjny został wysłany w wiadomości e-mail wysłanej po stworzeniu portfela. Znajduje się on również w sekcji portfeli, dostępnej w prawym górnym rogu aplikacji pod ikoną trzech kropek. 

Proces odzyskiwania portfela BTC został dokładnie opisany i zilustrowany w dedykowanym artykule Nuri. Warto zapoznać się z nim wcześniej, a przede wszystkim – dobrze pilnować swoich dostępów.

Artykuł możecie przetłumaczyć, klikając prawym przyciskiem myszy na ekran i wybierając opcję tłumaczenia.

Czy można usunąć portfele Nuri?

Tak, to możliwe. W tym celu trzeba skontaktować się z obsługą klienta za pomocą aplikacji lub przeglądarki (Profile Support Contact Support). Należy jednak pamiętać, by wcześniej przesłać zgromadzone w portfelu monety pod inny adres.

Czy można otworzyć portfel Ethereum w Nuri za pomocą smartfona bez czujników biometrycznych (odcisk palca, rozpoznawanie twarzy)?

Do stworzenia portfela Ethereum niezbędny będzie smartfon z wymienionymi czujnikami i modułem HSM zapewniającym bezpieczeństwo. Nuri sprawdza zgodność telefonu z wymaganiami portfela już podczas pobierania aplikacji. 

Nuri – niespodziewane zamknięcie konta

Nuri może tymczasowo zamknąć konto, bez podawania przyczyny. Ma to związek z rutynowymi kontrolami bezpieczeństwa. Konto jednak nigdy nie zostanie zamknięte na stałe bez kontaktu z jego właścicielem.

Jak zamówić kartę debetową? 

Po zalogowaniu do konta należy przejść do zakładki Profile i odszukać ustawienia karty (Card settings). Trzeba wybrać Order card i postępować zgodnie z instrukcjami. 

Czy wypłaty z bankomatów za pomocą karty Nuri są darmowe?

Nuri nie pobiera z konta żadnych pieniędzy za korzystanie z bankomatów. Mimo tego niektóre bankomaty mogą narzucać własne opłaty i dodatkowe koszty oraz limity, dlatego należy być czujnym. Informacja o tak zwanej opłacie surcharge wyświetli się przed dokonaniem wypłaty.

Dzienny limit wypłat z bankomatów za pomocą kart Nuri to 1500€. Miesięczny limit wynosi 10.000€.

Jak zablokować kartę Nuri w przypadku kradzieży lub zgubienia? 

Po zalogowaniu się do swojego konta należy przejść do zakładki Profile, a następnie Card settings wybrać opcję Lock Card i napisać o zaistniałej sytuacji do supportu (Profile Support Contact Support).


Czy wysyłka karty debetowej do Polski jest możliwa? 

Tak, wysyłka do Polski (oraz do Szwajcarii i wszystkich krajów objętych EOG) jest jak najbardziej możliwa i praktykowana. Do tego oczywiście darmowa.

Czym jest adres Bitcoin?

Adres Bitcoin pełni tę samą funkcję, co numer konta bankowego w przypadku tradycyjnego rachunku, jednak w przeciwieństwie do niego, każdy portfel Bitcoin może mieć wiele adresów. Adresy zaczynają się od cyfry 1 lub 3 i mają konstrukcję podobną do tej: 1snoeqQO6VmZgO47i5AWwz9fhjHQg94G. Nowsza, bardziej dopracowana forma adresu jest dłuższa i zaczyna się od bc1.

Co to jest portfel Bitcoin?

Portfel Bitcoin to zbiór kluczy przechowujących wirtualną walutę. Istnieją różne rodzaje portfeli – połączone na stałe z siecią oraz te uniemożliwiające dostęp do internetu. Korzystanie z konkretnego rodzaju uzależnione jest od potrzeb i preferencji użytkownika.

Bitcoin Wallet a Bitcoin Vault w Nuri – czym się różnią?

Vault oznacza w języku angielskim skarbiec. Jednostki BTC przechowywane w Bitcoin Vault są dostępne tylko dla użytkownika. Tylko on zna dane potrzebne do jego wykorzystania. W przypadku ich zagubienia – jednostki bezpowrotnie przepadają. Służą dłuższemu przechowywaniu kryptowalut przez osoby, które nie zamierzają ich wymieniać ani sprzedawać zbyt często. Są tradycyjną formą portfela, dlatego transakcje obciążane są opłatami sieciowymi. Używając Bitcoin Vault (lub Ethereum Vault) użytkownik nawiązuje połączenie bezpośrednio z siecią Blockchain – bez pośredników w postaci giełdy Nuri.

Jeśli jednak chcecie zyskać możliwość szybkiego handlu jednostkami BTC lub ETH – przenieście środki do portfela BTC/ETH, oznaczonego jako Wallet. Jest on tworzony automatycznie po rejestracji konta, a zarządzaniem środkami (przechowywaniem i wykonywaniem operacji na życzenie użytkownika) zajmuje się Solaris Bank. W tym przypadku nie potrzeba kluczy numerycznych, użytkownik ma dostęp do portfela z poziomu aplikacji, a transakcje nie są obciążane opłatami sieciowymi.

Hasło do portfela – co to jest i jak się z nim obchodzić?

Hasło służy do potwierdzania wychodzących transakcji. Należy stworzyć silne hasło i dobrze go pilnować, ponieważ późniejsza zmiana nie będzie możliwa. Hasło można odzyskać jedynie przy użyciu klucza głównego i klucza zapasowego (main key oraz backup key). 

Adres Bitcoin uległ zmianie – dlaczego? 

Nowy adres generuje się po każdym otrzymaniu nowych bitcoinów. 

Czy transakcję w Bitcoinach można anulować? 

Nie, jeśli została już potwierdzona. Protokół Bitcoin wyklucza udział osób trzecich w transakcji, dlatego po jej zatwierdzeniu, środki trafiają bezpośrednio do odbiorcy i nie istnieje podmiot, który mógłby dokonać anulowania czy cofnięcia.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów