Nuri (dawniej Bitwala): po 30 euro premii dla obu stron programu poleceń (niemal 140 zł)

PROMOCJA ZAKOŃCZONA

Jakiś czas temu informowałem Was, iż jeden z najpopularniejszych podmiotów rynku fintechów – Bitwala, zmienił swoją nazwę na Nuri. Wówczas zaszły pewne zmiany w funkcjonowaniu fintechu, głównie w zakresie estetyki i nowego logo. Dziś natomiast mam dla Was prawdziwy HIT! Na start, w ramach promocji otrzymacie 30 euro premii na start, co daje kwotę niemal 140 zł. Ponadto w ramach programu poleceń możecie dalej zarabiać po 30 euro za każde skuteczne polecenie. Co ważne w przypadku Nuri wszystkie podstawowe usługi nadal są za darmo! Nuri zapewnia rachunek bankowy w walucie euro, prowadzony przez solarisBank, czyli niemiecki bank z licencją oraz ochroną depozytów do 100.000 euro. Konto zakłada się w pełni online – bez wychodzenia z domu!

Nuri – czym jest oraz krótki rys historyczny

W chwili obecnej Nuri (dawniej Bitwala) jest serwisem bankowym łączącym tradycyjne rozwiązania płatnicze (konto w walucie euro wraz z kartą płatniczą) oraz nowoczesne podejście do bankowości oparte na technologii Blockchain (możliwość utworzenia portfela Bitcoin lub Ethereum).

Definicję serwisu bankowego możemy porównać do polskiego Inteligo, albo dawnego T-Mobile Usługi Bankowe. Nuri samo w sobie nie jest bankiem, lecz marką udostępniającą konto bankowe niemieckiego solarisBanku. Dzięki posiadaniu licencji bankowej, wasze środki gwarantowane są przez niemiecki odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100.000 euro. Ponadto zastosowanie tutaj mają wszelkie wymagania stosowane wobec banków zarówno pod względem bezpieczeństwa płatności, jak i ochrony danych osobowych. Co ciekawe, na blogu opisywałem już inny niemiecki bank – N26, którego konto po dzień dzisiejszy cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Firma działa na rynku od 2015 roku, czyli już od 5 lat. Początkowo fintech zajmował się obsługą transakcji kryptowalutowych oraz wydawaniem kart przedpłaconych. W 2018 roku po pewnych trudnościach z dotychczasowym partnerem biznesowym, Nuri (jeszcze jako Bitwala) udostępniła pierwsze na świecie konto bankowe obsługujące zarówno tradycyjne waluty, jak i kryptowaluty. Projekt jest silnie rozwijany dzięki kolejnym rundom inwestycyjnym oraz wsparciu ze środków Unii Europejskiej.

Jakie usługi obecnie oferuje Nuri?

Jak pewnie się domyślacie, głównym środowiskiem działania Nuri jest aplikacja mobilna. Niemniej, wersja desktopowa również jest dostępna i ma identyczne funkcjonalności, co aplikacja.

Aplikacja Nuri dostępna jest między innymi w Google Play.
Nowa aplikacja Nuri w Google Play

Bazowym produktem jest konto osobiste w walucie euro, działające jak każdy inny rachunek IBAN. Konto w Nuri ma przedrostek DE i jest pełnoprawnym rachunkiem osobistym. Za jego pośrednictwem możecie między innymi wykonywać darmowe przelewy SEPA. Do konta wydana jest również karta debetowa Mastercard, która może się przydać podczas podróży po Unii Europejskiej. Kartą można płacić w tradycyjnych sklepach oraz online, a także wypłacać gotówkę z bankomatów.

Kolejna usługa to kantor oraz portfel kryptowalutowy. W przypadku kantoru do wyboru jest główna para walutowa, a mianowicie EUR-BTC. Za pomocą jednego kliknięcia w łatwy sposób możecie kupić i sprzedać Bitcoiny. Oprócz tego możecie jeszcze założyć portfel dla kryptowaluty Ethereum.

Portfel Blockchain to kluczowa usługa Nuri. Za pośrednictwem serwisu możecie nie tylko nabyć swoje Bitcoiny, ale również je przechowywać. Portfel umożliwia wysyłanie i odbieranie kryptowaluty od innych odbiorców. Ponadto portfel Nuri pozwala na utworzenie prywatnego klucza, który możecie następnie odtworzyć na innym urządzeniu.

Nuri a Bitwala – czy zmieniło się coś oprócz nazwy?

Główne zmiany, związane z rebrandingiem dawnej Bitwali, dotyczą wyglądu i funkcjonalności samej aplikacji mobilnej oraz przeglądarkowej. Nuri ma stawiać na edukację i długoterminowe inwestycje dla wszystkich. Marka zapowiedziała, że będzie się zmieniać. Pozostaje nam więc usiąść i obserwować, co nowego czeka klientów w następnych miesiącach. Niezmienne pozostaje kwestia bezpieczeństwa i rozwiązań technologicznych – o to nie musicie się obawiać.

Bitcoin wallet – nowy portfel do przechowywania kryptowaluty

Największą zmianą jest rozgraniczenie portfeli do przechowywania Bitcoinów na Bitcoin Vault (dotychczasowy) oraz nowy – Bitcoin wallet. Nowa usługa zapewnia szybszą realizację transakcji oraz brak opłat sieciowych (network fees). Warto wspomnieć, iż w dotychczasowo stosowanym portfelu Bitcoin Vault (cały czas dostępny) prowizja wynosiła 1% przy zakupie i sprzedaży kryptowaluty, ale dodatkowo naliczana była opłata sieciowa (stałe 1 euro przy zakupie oraz aktualna opłata sieciowa przy sprzedaży). W przypadku nowego Bitcoin Wallet jedyny koszt to 1% prowizji. Więcej na temat nowej usługi znajdziecie tutaj.

Konto Nuri – szczegóły

 • 0 zł za założenie konta,
 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wydanie i dostawę karty Visa,
 • 0 zł za użytkowanie karty – bezwarunkowo,
 • darmowe przelewy walutowe SEPA w walucie euro,
 • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie,
 • płatności w walucie obcej (innej niż waluta euro) po kursach rzeczywistych Visa, z niskim spreadem i bez kosztów przewalutowania – bez limitu,
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Co tu kryć, w zasadzie wszystkie podstawowe usługi są za darmo. Nuri narzuca jednak pewne limity transakcyjne. Przykładowo maksymalny dzienny limit wypłat z bankomatów to 3000 euro, zaś miesięczny limit wynosi 10.000 euro.

Portfel kryptowalutowy – szczegóły

 • możliwość skonfigurowania portfela Bitcoin oraz Ethereum,
 • 0 zł za założenie i prowadzenie portfela Blockchain,
 • 1% prowizji przy zakupie kryptowaluty do portfela crypto,
 • 1% prowizji + 1 euro stałej opłaty przy zakupie kryptowaluty do Bitcoin Vaults,
 • 1% prowizji przy sprzedaży kryptowaluty z portfela crypto,
 • 1% prowizji + aktualna opłata sieciowa przy sprzedaży kryptowaluty z Bitcoin Vaults,
 • 0 zł za przesłanie kryptowaluty + aktualna opłata sieciowa,
 • więcej na temat opłat sieciowych znajdziecie tutaj,
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

W przypadku portfela kryptowalutowego, minimalna wartość transakcji to 30 euro, zaś maksymalna 15.000 euro.

Jak założyć konto w Nuri?

Na wstępie dodam, iż wszystkie wymienione promocje dostępne są dla nowych klientów NURI, którzy nie posiadali wcześniej konta (również jako Bitwala).

Niezbędnik, czyli co przygotować przed rozpoczęciem procesu:

 • paszport lub dowód osobisty,
 • jeśli w Twoim dowodzie osobistym nie ma podanego adresu lub wybrałeś paszport, dodatkowo wydrukuj rachunek za prąd, wodę, gaz, ogrzewanie lub Internet albo wyciąg z konta banku lub w fintechu (na przykład Revolut),
 • kartkę i długopis.

Wniosek o konto Nuri możecie zacząć składać od razu na smartfonie lub rozpocząć go na komputerze, by później dokończyć już na telefonie. W pierwszym przypadku, po kliknięciu w link na dedykowanej stronie promocji (patrz: wytłuszczony tekst poniżej), od razu zostaniecie przeniesieni do sklepu z aplikacjami mobilnymi. Wówczas cały proces odbędzie się w ramach aplikacji. Osobiście wniosek o konto w Nuri zacząłem wypełniać na komputerze, tak by móc pokazać Wam na wygodnych screenach, jakie kroki należy wykonać. Podczas uzupełniania pól nie używajcie polskich znaków.

Uwaga! W celu uzyskania linku polecającego napiszcie do mnie wiadomość tutaj. Pula bonusowa każdego uczestnika jest ograniczona. Nie chcę, by po jej wyczerpaniu ktoś z Was został nieprzyjemnie zaskoczony niższą wartością premii. 🙂

Koniec już blisko.
Nuri – strona witająca

Zatem po kliknięciu w dedykowany link otrzymany mailowo wybierzcie opcję Get your free acount.

Na kolejnych stronach zostaniecie poproszeni o podane danych osobistych, kolejno: imię, nazwisko, adres e-mail, kraj zamieszania oraz dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty). Następnie zostaniecie zapytani, czy jesteście podatnikami w USA Are you tax liable in the USA, XXXX? Ja w tym przypadku wybieram opcję „NO”.

Na kolejnym ekranie ukażą nam się zgody do zaakceptowania. Ostatnia z nich jest nieobowiązkowa, ponieważ dotyczy spraw marketingowych.

Warunki korzystania z Nuri.
Zgody identyczne, jak w przypadku Bitwali

Kolejne pole to ustalenie hasła do logowania. Po tym na waszą skrzynkę mailową trafi link aktywacyjny (może wpaść do SPAM-u). Po kliknięciu w Confirm Email z powrotem zostaniecie przeniesieni na stronę Nuri. W tym miejscu zalogujcie się po raz pierwszy. Wpisanie poprawnych danych wynagrodzi Was potwierdzeniem prawidłowej weryfikacji adresu e-mail 🙂

Email od Nuri
Wiadomość e-mail, jaką dostaniecie od Nuri
Adres email został zweryfikowany
Potwierdzenie adresu e-mail w Nuri

Po kliknięciu Next, system zapyta jak się do Was zwracać: Mr – pan, czy Ms – pani. Kolejne pola to data urodzenia, miejsce urodzenia, narodowość oraz status zatrudnienia. To ostatnie nie będzie weryfikowane, dane te zbierane są raczej w celach statystycznych. Zapewne większość z Was wybierze opcję employed – zatrudniony, self-employed – samozatrudniony, freelancer albo student. Po wyborze statusu zostaniecie zapytani o branżę, w jakiej działacie. Wybierzcie z listy to, co najbardziej pasuje do waszego statusu. W międzyczasie pojawi się informacja o sposobie weryfikacji konta (o tym za chwilę).

Weryfikacja podczas rozmowy z konsultantem Nuri
Krótka rozmowa po angielsku lub niemiecku to tak naprawdę szablonowe odpowiadanie na kilka pytań. 🙂

Gdy przebrniecie już przez ten wątek, Nuri zapyta Was o numer telefonu. W przypadku posiadania polskiego numeru telefonu, koniecznie zmieńcie numer kierunkowy na polski +48.

Podaj numer telefonu

Po podaniu adresu, Nuri zapyta Was właśnie, czy na waszym dowodzie znajduje się adres zamieszkania. Jeśli nie – musicie wybrać weryfikację za pośrednictwem jednego z wymienionych wyżej dokumentów. Osobiście wybrałem wyciąg bankowy, czyli Bank account statement. Natomiast issue date to data wydania dokumentu (na przykład data obowiązywania wyciągu).

rejestracja w Nuri

Po przebrnięciu kwestii związanej z dowodem osobistym pozostaje już tylko rezydencja podatkowa. W Polsce jako numer podatkowy traktowany jest numer PESEL. Na koniec potwierdzamy informację na temat ochrony tożsamości.


Weryfikacja tożsamości w Nuri

Teraz przejdziecie do weryfikacji tożsamości, czyli punktu kulminacyjnego w procesie zakładania konta Nuri. W tym celu zostaniecie połączeni z doradcą online w formie wideorozmowy. Może się to odbyć zarówno na komputerze, jak i na smartfonie – wybór należy do Was. Warto jednak pamiętać, iż kamerki w laptopach potrafią mieć o wiele niższą jakość.

Przed nawiązaniem połączenia wypełnijcie podstawowe dane, takie jak data ważności dokumentu tożsamości, potwierdzenie poprawności numeru telefonu, czy potwierdzenie działania kamery i mikrofonu. Nie zrażajcie się, jeśli nie zostaniecie połączeni od razu. Niekiedy potrzeba kilku prób połączenia.

Weryfikacja z IDnow

Proces wideoweryfikacji realizowany jest przez zewnętrzną firmę IDnow. Rozmowa odbędzie się w języku angielskim (możecie też wybrać niemiecki), aczkolwiek wystarczą absolutne podstawy, aby sobie poradzić. Ponadto konsultanci starają się pokazać, jakie czynności należy wykonać (na przykład przysunąć do kamery dowód osobisty). Rozmowa składa się dosłownie z kilku pytań/kwestii. Proces ten może się jednak różnić w niektórych przypadkach. Na co warto się przygotować?

 • konsultant może zapytać, czy dobrze go widać i słychać,
 • konsultant poprosi o przedstawienie się – imię i nazwisko,
 • następnie konsultant poprosi o potwierdzenie chęci założenia konta w Nuri, użyjcie frazy: Yes, I confirm,
 • pokazanie twarzy do kamery, tak by konsultant mógł wykonać Wam zdjęcie (bez okularów),
 • pomachanie ręką przed twarzą,
 • pokazanie do kamerki dowodu tożsamości,
 • poruszanie dokumentem tożsamości i wskazanie hologramu, a następnie przykrycie palcem części hologramu,
 • konsultant może Was zapytać także o datę urodzenia oraz potwierdzenie numeru dowodu tożsamości,
 • w razie potrzeby należy pokazać drugi dokument potwierdzający adres,
 • na koniec otrzymacie kod SMS, który należy wpisać na koniec rozmowy.

Uff, nie taki diabeł straszny, jak go malują. Niemniej, miło mi poinformować, iż właśnie staliście się właścicielami konta Nuri w walucie euro. Na koniec pozostaje już tylko otwarcie portfela Blockchain, dzięki czemu uzyskacie prawo do wypłaty premii.

Już teraz możecie zalogować się do aplikacji mobilnej Nuri, by zweryfikować fakt otwarcia konta w walucie euro.

Jak otworzyć portfel kryptowalutowy?

Nuri usprawniło proces kupowania i sprzedawania kryptowalut, tworząc dwie formy portfela. Na przykładzie kryptowaluty Bitcoin wyróżniamy: Bitcoin Wallet i Bitcoin Vault. Bitcoin Wallet tworzony jest automatycznie od razu po zarejestrowaniu konta. Pozwala na sprawne kupowanie i sprzedawanie kryptowalut bez opłat sieciowych. Jest uproszczoną wersją portfela krypto.

Bitcoin Vault to z kolei tradycyjny portfel kryptowalutowy – do jego założenia potrzebna będzie kartka, długopis i ścisłe pilnowanie ustalonych haseł. Do Bitcoin Vault dostęp ma jedynie użytkownik, a wszelkie transakcje są przekazywane bezpośrednio do Blockchaina.

Do wyboru macie portfel Bitcoin lub Ethereum. Osobiście wybrałem pierwszą kryptowalutę, bo jest najpopularniejsza i w sumie najbardziej mnie ciekawi. Utworzone automatycznie portfele krypto wystarczą do kupna jednostek wirtualnej waluty i zgarnięcie premii.

Jeśli chcecie jednak otworzyć tradycyjny portfel, przejdźcie do zakładki Profile, a następnie w sekcji Crypto Vaults wybierzcie interesującą Was kryptowalutę.

Let's go! Przygotujcie teraz swój telefon, kartkę i długopis. Na początek zaakceptujecie informacje, iż gubiąc dostęp do swojego portfela Bitcoin to tak jakbyście zgubili swój portfel w postaci fizycznej 🙂 Jednak portfel Blockchain ma tutaj pewną przewagę. Otóż możecie utworzyć tak zwany „papierowy backup”. Dzięki niemu odzyskacie swoje bitcoiny, nawet w przypadku utraty urządzenia, na którym były zapisane. Składa się on z dwóch części: główny klucz oraz klucz do back'upu. Każdy z nich to ciąg 12 słów, które koniecznie musicie zapisać na kartce.

Na koniec należy jeszcze stworzyć hasło do portfela – pamiętajcie, iż tego hasła nie można później zmienić, dlatego też je sobie zapiszcie.


Odbiór 30 euro premii na start

Premia zostanie wypłacona pod warunkiem wykonania transakcji zakupu/sprzedaży kryptowaluty (BTC lub ETH) o wartości co najmniej 30 euro. Jako, że podczas tego typu transakcji występuje opłata transakcyjna o wartości 1%, dla pewności warto wpłacić na konto środki z lekką górką, na przykład 35 lub 40 euro.

Premia zostanie wypłacona w ciągu maksymalnie 15 dni roboczych od momentu wykonania powyższej transakcji. Jak pokazuje doświadczenie, Nuri wypłaca środki już po kilku dniach od spełnienia warunków promocji.

Środki otrzymacie na konto w walucie euro. Możecie je przelać przykładowo na konto w Revolucie lub Vivid Money, do kantoru walutowego lub do polskiego banku. Ewentualnie możecie je wypłacić w bankomacie, wydać w sklepie lub zainwestować w kolejne kryptowaluty. Przypominam, iż Nuri stosuje korzystne kursy rzeczywiste Visa. Innym rozwiązaniem będzie zakup dodatkowych krytpowalut i trzymanie ich w portfelu Nuri lub przelanie w inne miejsce (tutaj zachęcam Was do zapoznania się z rankingiem platform kryptowalutowych).

Szczegóły w regulaminie promocji, na stronie promocji oraz w bazowym regulaminie programu poleceń. Aktualna akcja trwa od 15 listopada 2021 roku. Promocja obowiązuje na czas nieokreślony. Oznacza to, iż to Nuri zdecyduje kiedy zakończyć akcję.

50 euro premii ekstra za regularne wpływy

Premia na start to jeszcze nie wszystko. Jeszcze więcej otrzymacie regularnie korzystając z Nuri. Wymagania nie są duże! Wystarczy, że przez 3 kolejne miesiące będziecie doładowywali konto na kwotę minimum 50 euro. W tym celu wystarczy wykonać tradycyjny przelew SEPA. Środki możecie wpłacić z banku w Polsce, innego fintechu, czy też kantoru internetowego. Pierwszy przelew powinien dotrzeć nie później niż do 30 listopada 2021 roku.

Oprócz tego należy zamówić i aktywować w aplikacji mobilnej darmową kartę debetową, oraz wykonać za jej pośrednictwem 3 płatności na dowolną kwotę – minimum 1 płatność kartą w każdym z 3 miesięcy po założeniu konta. Mogą to być płatności stacjonarne lub internetowe. Oczywiście wykluczone są wszelkie nietypowe transakcje typu wypłaty z bankomatów, transakcje hazardowe, czy transakcje niebędące płatnościami za zakupy. Dokładna lista kodów MCC wykluczonych z promocji dostępna jest w regulaminie promocji. Nie mam 100% pewności co do zapisów regulaminu, ale pierwszą płatność kartą też lepiej wykonać do 30 listopada 2021 roku.

Nuri – 50 euro premii ekstra za wpływy i płatność kartąPremia zostanie wypłacona do końca lutego 2022 roku. W tym czasie wasze konto musi pozostawać aktywne i nie może być w fazie wypowiedzenia.

Szczegóły na stronie promocji dotyczącej 50 euro premii oraz w dedykowanym regulaminie. Ta promocja potrwa do 20 listopada 2021 roku. Do tego okresu należy założyć konto. Jeśli akcja zostanie przedłużona – oczywiście zaktualizuję artykuł!

Promocja trwała do 20 listopada 2021 roku i nie została przedłużona.

Program poleceń, czyli 30 euro za skuteczne polecenie!

Polecanie serwisu Nuri możliwe jest zaraz po założeniu konta. Link polecający wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu w ikonkę Profile w prawym dolnym rogu. Swój indywidualny link skopiujecie za pomocą przycisku na pomarańczowym banerze.

Kliknijcie Copy Link, by skopiować link do schowka i przekazać go znajomym.

Z uwagi na zwiększenie wartości premii z 15 do 30 euro, Nuri wprowadza limit – większą stawkę otrzymacie za zaproszenie maksymalnie 50 osób. Za kolejne osoby nie otrzymacie bonusu.

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w aplikacji mobilnej. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus.

Szczegóły w regulaminie promocji, na stronie promocji oraz w bazowym regulaminie programu poleceń. Aktualna akcja trwa od 15 listopada 2021 roku. Promocja obowiązuje na czas nieokreślony. Oznacza to, iż to Nuri zdecyduje kiedy zakończyć akcję.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów