fbpx

Freedom24: analiza popularnego brokera – koszty, prowizje, opłaty i dostępne aktywa. Darmowa akcja na start o wartości nawet 700 USD!

Freedom24 to broker oferujący wygodną i przemyślaną platformę inwestycyjną z dostępem do wielu rodzajów aktywów. W aplikacji znajdziecie ponad 40.000 akcji notowanych na największych rynkach światowych. Pomimo obecności na amerykańskiej giełdzie NASDAQ i olbrzymiej kapitalizacji spółki (3,8 miliarda dolarów), Freedom24 nie jest w Polsce tak popularny jak XTB czy chociażby Saxo Bank. Z ciekawością wziąłem więc pod lupę amerykańskiego giganta oferującego swoje usługi także w Polsce (i to w języku polskim!). W tej analizie przeczytacie, jakie rodzaje aktywów dostępne są we Freedom24, ile kosztuje inwestowanie za pośrednictwem tej platformy oraz jak założyć i zweryfikować konto. Prześledzimy także wszelkie opłaty związane z prowadzeniem konta, również te dobrze zakamuflowane (jeśli takie będą). Na deser z kolei przedstawię Wam zasady promocji, jakiej jeszcze nie było. Zakładając konto, otrzymacie darmową akcję o wartości nawet 700 USD (około 2800 zł!). Ponadto wolne środki zdeponowane w ramach Freedom24 będą dodatkowo oprocentowane. Aktualnie dostępne jest konto oszczędnościowe typu D na 5,32% w skali roku oraz plany długoterminowego oszczędzania nawet na 8,78% w skali roku.

PS. Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące platformy Freedom24 znajdziecie w dedykowanym wpisie – FAQ/Q&A.

Freedom24 – co to właściwie jest?

Freedom24 jest platformą inwestycyjną – brokerem umożliwiającym kupowanie i sprzedawanie aktywów (głównie akcji i ETF) na największych rynkach całego świata. Jeśli nigdy wcześniej nie słyszeliście tej nazwy i teraz podchodzicie do niej z rezerwą, węsząc w tym tekście spisek, już na początku po prostu Was uspokoję. Freedom24 nie jest żadną wydmuszką, firmą krzak czy raczkującym startupem, który obiecuje złote góry, a później usuwa się z rynku wraz z środkami inwestorów. Freedom Finance Europe jest spółką zależną Freedom Holding Corp – amerykańskiej spółki notowanej na NASDAQ – jednej z największych giełd amerykańskich. 

Freedom24 jest notowany na Nasdaq!

Kapitalizacja spółki to 3,8 miliarda dolarów. Oprócz tamtejszych, amerykańskich regulatorów nad poczynaniami Freedom24 na terenie Europy czuwają także miejscowe organy, w tym Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC). Platforma działa w oparciu o europejską (cypryjską) licencję. Spółka działa w zgodzie z założeniami unijnej dyrektywy MiFID II, zwiększającej bezpieczeństwo inwestycyjne użytkowników oraz poprawiającej przejrzystość oferty. Korzystanie z aplikacji (mobilnej lub przeglądarkowej) jest proste i intuicyjne – między innymi dzięki dostępności języka polskiego w aplikacji oraz polskojęzycznemu supportowi.

Bezpieczeństwo użytkowników – Freedom24

Napisz do nas, jeśli chcesz założyć konto Freedom24 i aktywnie z niego korzystać, inwestując środki i mnożyć swój kapitał. Niestety, tego typu promocje często kończą się przed czasem, gdy większość uczestników zamyka konto od razu po otrzymaniu nagrody. Radzimy więc dobrze przemyśleć swoją decyzję 😉

W co zainwestujemy we Freedom24?

Platforma Freedom24 początkowo oferowała głównie tak zwane IPO spółek, czyli pierwsze oferty publiczne. W ten sposób Freedom24 oferował jedynie akcje spółek, które dopiero co wchodzą na giełdę. Po pewnym czasie zmieniono jednak strategię w taki sposób, by firma mogła oferować jak największą liczbę aktywów. Dzięki temu na platformie znajdziecie ponad 40.000 akcji – zarówno największych gigantów technologicznych i przemysłowych znajdujących się w indeksie S&P 500 (czyli 500 największych spółek z USA), jak i młode startupy czy europejskie i azjatyckie spółki o ugruntowanej pozycji na rynku.

Jak przystało na zagranicznego brokera, pomimo bardzo szerokiej oferty aktywów w katalogu nie znajdziemy polskich akcji spółek notowanych na GPW. Dostęp do nich zapewni Wam jednak XTB, któremu poświęciliśmy już mnóstwo uwagi na blogu.

Oprócz tego, dla fanów dochodu pasywnego i pasywnych portfeli inwestycyjnych, Freedom24 ma także bogatą ofertę ponad 1500 ETF-ów z portfolio takich graczy jak iShares, Vanguard czy też BlackRock.

Na platformie Freedom24 znajdziecie także mnóstwo wiedzy i profesjonalne analizy rynkowe doświadczonych analityków, co zdecydowanie może pomóc Wam w podjęciu korzystnych decyzji inwestycyjnych. 

Na platformie znajdziecie także instrumenty pochodne, jednak nimi nie będziemy się dzisiaj zajmować. 

Oprocentowanie środków, czyli konto oszczędnościowe typu D

Całkiem niedawno pisaliśmy o tym, że XTB postanowiło wprowadzić oprocentowanie swojego rachunku maklerskiego, które miało objąć niezainwestowane środki. We Freedom24 taka opcja funkcjonuje już od pewnego czasu, oferując 5,32% w skali roku dla depozytów w dolarach oraz 3,9% w skali roku dla waluty EUR. 

Nie istnieje maksymalne saldo na „rachunku oszczędnościowym”, jednak minimalne trzeba tam wpłacić 70 USD lub 100 EUR. Wynika to z faktu, iż minimalnie platforma może wypłacić Wam 0,01 USD/EUR, a więc te kwoty pozwolą Wam otrzymywać odsetki w ramach codziennej kapitalizacji. Przy niższych kwotach Freedom24 nie będzie miał możliwości naliczenia odsetek. 

Konto oszczędnościowe u brokera

„Konto oszczędnościowe” można doładować darmowym przelewem lub przelać pieniądze z konta handlowego. Środki zgromadzone na takiej “oszczędnościówce” możecie natychmiast przelać z powrotem na konto inwestycyjne, jeśli tylko pojawi się dobra okazja do zainwestowania.

Udostępnienie oprocentowanego konta na niezainwestowane środki to moim zdaniem bardzo duży plus. Pozwoli Wam to przeczekać okresy zastoju na rynku i dać sobie czas do namysłu bez obawy o to, że oszczędności są narażone na działanie inflacji. Biorąc pod uwagę, że oprocentowanie dotyczy EUR i USD, podobnej oferty nie znajdziecie w żadnym krajowym banku. Te zazwyczaj oferują bardzo symboliczne oprocentowanie dla obcych walut. 

Konto otwierane jest automatycznie do każdego otwieranego konta inwestycyjnego i dostępne dla każdego użytkownika platformy.

Produkty strukturyzowane w ofercie Freedom24

W ofercie Freedom24 znajdziecie również produkty strukturyzowane, w skład których wchodzi zazwyczaj kilka różnych instrumentów finansowych – część z nich odpowiada za zysk z inwestycji, a rolą pozostałych jest stabilizowanie portfela poprzez inwestowanie w bardziej przewidywalne aktywa, takie jak obligacje.

Każdy z tego rodzaju produktów stanowi więc gotowy „portfel inwestycyjny” o określonym przez Was poziomie ryzyka. W tego rodzaju produkty inwestuje się na z góry określony czas – tak jak w przypadku lokat bankowych. Są polecane przede wszystkim osobom, które nie mają dużego doświadczenia w inwestowaniu i szukają bezobsługowych form lokowania środków.

Pamiętajcie, że tego rodzaju produkty to jednak nie lokata – inwestując w ten sposób, należy być świadomym ryzyka utraty kapitału.

Produkty strukturyzowane we Freedom24

Więcej na temat produktów strukturyzowanych przeczytacie w dedykowanej zakładce.

Opłaty, prowizje – Freedom24

Z Freedom24 możecie korzystać w ramach dwóch planów taryfowych. Każdy z nich jest darmowy w prowadzeniu. Wybierając konkretny plan, będziecie ponosić zróżnicowane koszty inwestycji. Najważniejsze opłaty widzicie na poniższej grafice.

Ile kosztuje konto we Freedom24?

Konto inwestycyjne możecie doładować przelewem (bez dodatkowych opłat) lub kartą debetową (z prowizją 2%). Koniecznie zwróćcie jednak uwagę na opłatę, którą należy ponieść, wypłacając środki z Freedom24 na swoje konto bankowe. Opłata jest stała i wynosi 7 EUR – niezależnie od tego, jak dużą kwotę planujecie wypłacić. Jest to pewną niedogodnością, jednak biorąc pod uwagę, że broker skupia się na oferowaniu ETF-ów oraz akcji, a więc aktywów, które akumulujemy w swoich portfelach inwestycyjnych przez lata, nie widzę w tej opłacie bardzo dużego problemu.

Szczegółowe informacje o opłatach znajdują się w dedykowanym dokumencie oraz na tej podstronie Freedom24.

Napisz do nas, jeśli chcesz założyć konto Freedom24 i aktywnie z niego korzystać, inwestując środki i mnożyć swój kapitał. Niestety, tego typu promocje często kończą się przed czasem, gdy większość uczestników zamyka konto od razu po otrzymaniu nagrody. Radzimy więc dobrze przemyśleć swoją decyzję 😉

Jak założyć konto z darmową akcją o wartości do 700 USD?

Do założenia konta we Freedom24 wystarczy Wam smartfon, dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty) oraz dokument poświadczający Wasz adres zamieszkania. Według informacji podanych przez platformę funkcję tego ostatniego może pełnić na przykład wyciąg bankowy czy rachunek za media (nie liczy się jednak rachunek za telefon). Jak się dowiedziałem, w przypadku trudności z wyżej wymienionymi dokumentami, poświadczeniem adresu może być także dokument potwierdzający adres zameldowania, który w kilka minut pobierzecie z gov.pl – pod tym adresem.

Freedom24 – bonus o wartości nawet 700 USD!

Gdy przygotujecie już powyższe, po prostu przejdźcie na dedykowaną stronę promocji i rozpocznijcie proces rejestracji. Pierwsze kroki możecie wykonać na komputerze, jednak po chwili otrzymacie SMS z linkiem do kontynuacji na smartfonie. Link do dedykowanej strony promocji możecie otrzymać od nas, pisząc poprzez zakładkę Kontakt. Link przekażemy wyłącznie osobom, które mają zamiar aktywnie korzystać z usług Freedom24. Jeśli masz zamiar wyłącznie założyć konto, zdobyć darmową akcję, sprzedać ją, a następnie zamknąć konto – nie jest to mile widziane i negatywnie wpływa na wizerunek. Tego typu sytuacje sprawiają, iż promocje kończone są przed czasem, a ich organizatorzy zaostrzają warunki.

Wystarczy odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań dotyczących Waszych danych oraz rezydencji podatkowej, a następnie przejść do wspomnianej weryfikacji tożsamości.

W tym celu aplikacja poprosi Was o wykonanie zdjęcia obu stron dokumentu tożsamości, zrobienie sobie selfie oraz przesłanie dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. 

Weryfikacja potrwa do dwóch minut. Po tym czasie Wasze konto będzie już aktywne.

Darmowa akcja o wartości nawet 700 USD!

Zasady promocji z perspektywy nowego użytkownika są tak proste, że w zasadzie nie ma czego opisywać. Jeśli nie mieliście wcześniej konta we Freedom24 i macie więcej niż 25 lat, wystarczy że założycie i zweryfikujecie nowe konto. Po zalogowaniu w profilu pojawi się powiadomienie o możliwości uzyskania darmowej akcji:

Darmowa akcja od Freedom24!

Klikając „Uzyskaj akcję”, na ekranie smartfona pojawią się zakryte karty. Wystarczy wybrać losową, a następnie…

Wylosuj sobie bonus Freedom24!

…zdrapać jak klasyczną zdrapkę 😉

W naszym przypadku otrzymaliśmy akcję o wartości 17 dolarów, czyli prawie 70 zł. Biorąc pod uwagę, że potrzebne było do tego tylko założenie konta – bez wpłacania depozytów czy blokowania własnych środków na kilka tygodni/miesięcy (jeśli jednak chcecie polecać platformę dalej, konieczne będzie wpłacenie depozytu) – uważam to za bardzo dobry wynik 😉

W promocji możecie zyskać znacznie droższe aktywa – aż do 700 USD (około 2800 PLN). Co ciekawe, pula promocyjnych akcji jest z góry znana. Widzicie je na poniższym zrzucie ekranu:

Akcje, które możecie otrzymać za darmo w ramach promocji

Na grafice widzicie praktycznie samych gigantów! Brak tutaj nieznanych nikomu spółek o kiepskiej reputacji. Adidas, BMW, Ford, Netflix, Microsoft, Bank of America – to grube ryby światowej gospodarki!

Teoretycznie regulamin nie zabrania sprzedawania otrzymanych w promocji akcji, jednak ja zachęcam Was, byście tego nie robili. Możecie potraktować otrzymane aktywa jako rozszerzenie lub początek swojego portfela inwestycyjnego. Niestety – firmy, które odnotowują wielu „chwilowych klientów”, którzy przychodzą tylko po darmowe akcje, często bardzo szybko kończą swoje promocje.

Szczegółów szukajcie w regulaminie programu poleceń.

Napisz do nas, jeśli chcesz założyć konto Freedom24 i aktywnie z niego korzystać, inwestując środki i mnożyć swój kapitał. Niestety, tego typu promocje często kończą się przed czasem, gdy większość uczestników zamyka konto od razu po otrzymaniu nagrody. Radzimy więc dobrze przemyśleć swoją decyzję 😉

Polecaj Freedom24 i zarabiaj!

Oprócz premii na start Freedom24 prowadzi także zaawansowany program poleceń, w ramach którego możecie zarobić jeszcze więcej! Głównym zadaniem będzie polecanie konta na platformie swoim znajomym. W ten sposób możecie otrzymywać kolejne nagrody. Żeby jednak je odebrać, należy posiadać na koncie depozyt/aktywa. Warto także zachęcać swoich znajomych, którzy otwierają konta, do wpłaty depozytów i aktywnego korzystania z platformy. W ten sposób zwiększa się liczba kuponów na darmowe akcje, które możecie otrzymać, zapraszając kolejne osoby (niestety nie znamy dokładnego przelicznika). Liczba kuponów jest widoczna w aplikacji mobilnej, w zakładce Zaproś przyjaciół. W tym samym miejscu znajdziecie także link do udostępnienia przyszłym użytkownikom.

Zaproś znajomych do Freedom24 i zgarniaj darmowe akcje!

Oprócz darmowej akcji za każdego zaproszonego użytkownika otrzymacie także 1000 punktów o równowartości 20 EUR, które posłużą Wam do opłacenia prowizji za inwestycje naliczone za ostatnie 30 dni. Po zaproszeniu pierwszych pięciu klientów możecie dalej pracować na kolejne premie, przechodząc na poziom CPA i CPA+. Dokładny opis tych progów znajdziecie w dedykowanym dokumencie.

Program poleceń dla zaawansowanych we Freedom24

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów