fbpx

Nie wszystko złoto, co się świeci, czyli do 400 zł premii w e-bonach w promocji karty kredytowej Mastercard Carrefour

Carrefour otworzył własny bank? – tak właśnie mogliście pomyśleć czytając tytuł dzisiejszego artykułu. Spokojnie, Carrefour jest tutaj jedynie podmiotem współpracującym, zaś same karty wydawane są przez bank BGŻ BNP Paribas. Jako ciekawostkę mogę dodać, iż w Wielkiej Brytanii funkcjonuje bank należący do giganta w branży handlowej, a mianowicie Tesco Bank. Wróćmy jednak do promocji karty Mastercard Carrefour. Od pewnego czasu podsyłacie mi maile z prośbą o analizę tej akcji. Rzeczywiście, z pozoru wygląda nieźle, 400 zł premii robi wrażenie. Jednak zagłębiając się w szczegóły, co chwila wypada jakiś trup z szafy. Mimo wszystko zapraszam do analizy.

 

 

Uczestnictwo w promocji

Na początek miłe zaskoczenie. W regulaminie nie ma nic na temat wyłączeń ani okresu karencji. Czyżby z promocji mogli skorzystać nawet obecni posiadacze karty kredytowej wydanej bezpośrednio przez BGŻ BNP Paribas? Być może. Dalej jest już trochę gorzej. O kartę możecie zawnioskować w jednym z punktów „Usługi finansowe Carrefour” lub wypełniając wniosek na stronie promocji. Aby podpisać umowę niestety i tak będziecie musieli udać się do punktu. Ich lista dostępna jest tutaj.

Dodatkowym wymogiem jest posiadanie karty kredytowej w innym banku. Otóż głównym warunkiem promocji karty Mastercard Carrefour jest wykonanie przelewu środków z rachunku karty na spłatę zadłużenia z tytułu umowy w innym banku. W zamian za wykonanie tego zadania otrzymacie vouchery o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach Carrefour. Ilość voucherów zależy od kwoty wykonanego przelewu, a mianowicie:

  • od 500 zł do 999,99 zł – 1 voucher,
  • 1000 zł do 1499,99 zł – 2 vouchery,
  • 1500 zł – 1999,99 zł – 3 vouchery,
  • 2000 zł i więcej – 4 vouchery.

Pula promocyjnych kart kredytowych w promocji wynosi 5000 sztuk, zaś sama promocja trwa do 31 grudnia 2018 roku. Dyspozycja przelewu z rachunku karty kosztuje 4,9% wartości transakcji.  W przypadku kwoty 2000 zł będzie to 98 zł. Zatem z 400 zł premii robi się już mniej, maksimum 302 zł.

 

 

200 zł premii za założenie konta, dostępne w dwóch bankach:

Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas

Konto 360º w Banku Millennium

 

 

Realizacja voucherów / e-bonów

Po spełnieniu warunków, vouchery będziecie mogli odebrać…w punktach usług finansowych Carrefour. Jak się jednak okazuje, vouchery wcale nie są kuponami rabatowymi obniżającymi wartość zakupów w sklepach Carrefour o 100 zł, lecz…prawem do uzyskania e-bonów o wartości 100 zł na kolejne zakupy. W praktyce wygląda to tak. Załóżmy, iż macie 4 vouchery po 100 zł. Idziecie do sklepu Carrefour i robicie zakupy za minimum 100 zł (masa produktów jest wyłączona z promocji). Dajecie kasjerowi voucher, za co w zamian dostajecie e-bon o wartości 100 zł na kolejne zakupy. Zatem, aby wykorzystać vouchery/e-bony o wartości 400 zł, musicie zrobić zakupy minimum 8 razy, każdy na kwotę co najmniej 100 zł. Zatem, aby wykorzystać 400 zł zniżki, musicie zrobić zakupy za minimum 800 zł, co jak wiadomo nie jest takie proste. Wstrzelenie się w równą sumę 100 zł graniczy z cudem. Mało tego, vouchery są ważne wyłącznie do 31 stycznia 2019 roku, zaś e-bony należy wykorzystywać w ciągu 30 dni od momentu ich odebrania. W przypadku realizacji e-bonów, obowiązują takie same wyłączenia produktowe, jak w przypadku zakupów z użyciem voucherów (dokładną definicję znajdziecie w regulaminie).

Cóż, promocja może się opłacić wyłącznie osobom, które robią na co dzień zakupy w sklepach Carrefour i to na dość spore kwoty. Plusem jest fakt, iż karta Mastercard Carrefour zapewnia dodatkowe promocje, typu 10% zwrotu w postaci e-bonów za zakupy w poniedziałki i piątki, czy też uczestnictwo w programie mamBONUS. Więcej informacji na temat promocji karty Carrefour'a znajdziecie pod tym linkiem.

Natomiast zasady analizowanej promocji doczytacie w regulaminie.

 

Szczegóły karty Mastercard Carrefour

Wydanie karty kredytowej jest darmowe. Mało tego, przez pierwsze 12 miesięcy jest ona bezwarunkowo darmowa (taką informację otrzymałem od konsultanta, chodzi tu o jakąś wewnętrzną promocję punktów finansowych). Jeśli kartę zdecydujecie się zostawić na kolejne lata, wówczas miesięczna opłata wyniesie 10 zł. Możecie jej uniknąć w przypadku wykonania płatności bezgotówkowych na co najmniej 500 zł w skali miesiąca. Okres bezodsetkowy wynosi do 56 dni, zaś RRSO 17,32%. 

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów