Xendpay: po 10 GBP/EUR premii w programie poleceń + nawet 50 GBP/EUR ekstra!

Na bloga trafia kolejna analiza serwisu zajmująca się międzynarodowym transferem środków. Xendpay to kolejny po TransferGo fintech, który niskokosztowo prześle wasze pieniądze na konto walutowe, a przy okazji uraczy Was premią w ramach programu poleceń. Do zdobycia jest naprawdę sporo, ponieważ Xendpay wypłaca po 10 funtów lub euro premii dla obu stron programu. Oprócz tego, otrzymacie 25 funtów/euro ekstra za każde 5 skutecznie poleconych osób. Zatem polecając platformę 10 osobom zdobędziecie bazowe 100 funtów/euro oraz 50 funtów/euro ekstra, czyli nawet 750 zł dodatkowego dochodu! Co ważne, według niezależnych porównywarek, Xendpay ma jedne z najlepszych kursów na rynku. Co do opłat prowizyjnych, stawki ustalacie…sami! Mianowicie, do łącznej sumy transferów wynoszącej 2000 funtów w skali roku, możecie samodzielnie ustanowić kwotę prowizji lub po prostu z niej zrezygnować. Serwis dostępny jest w języku polskim, posiada polski support oraz rzecz jasna polskie konta bankowe. Warunkiem uzyskania premii na start jest wykonanie jednego przelewu na kwotę o równowartości co najmniej 100 funtów/euro. W tym celu możecie użyć przykładowo konta w jednym z fintechów opisywanych na blogu.

Xendpay – skrót najważniejszych informacji

Aby wziąć udział w promocji jako polecony, musicie na początek zarejestrować się w programie z czyjegoś polecenia. Oczywiście zachęcam w tym celu do użycia mojego linku polecającego. Następnie wykonajcie darmowy przelew na konto walutowe na kwotę o równowartości co najmniej 100 funtów lub 100 euro (przykładowo na konto w Bitwala lub Vivid Money). Co ciekawe, premia wypłacana jest w formie zniżki od wykonywanego przelewu. Przelewacie kwotę niższą, a otrzymujecie wyższą – tak to w skrócie wygląda 😉

Numer konta walutowego, na które wykonacie przelew musi posiadać numer IBAN zaczynający się od innych liter niż PL, czyli np. DE w przypadku konta w Niemczech (zapewnianego przez wspomniane wcześniej fintechy). Przelew na konto walutowe założone w polskim banku nie zapewni uzyskania premii.

Co ważne, osoba polecona może następnie zostać polecającym. Pamiętajcie, że regulamin nie zezwala na polecanie usługi samemu sobie. Może to grozić blokadą konta. Taka sama kara grozi za tworzeniu kolejnych kont na tę samą osobę lub co gorsza na fikcyjne dane. Dlatego przygodę z Xendpay najlepiej zacząć od skorzystania z polecenia dotychczasowego użytkownika programu.

Działamy krok po kroku

Po kliknięciu w mój link polecający zobaczycie od razu formatkę służącą rejestracji. W pierwszych dwóch krokach podajecie swoje dane osobowe i kontaktowe (nie stosujcie polskich znaków oraz kreseczki w kodzie pocztowym). Na trzeciej stronie formularza uzupełnia się natomiast informacje, z których krajów będzie się nadawało przelewy (ja tu zostawiam samą Polskę) oraz do których krajów zazwyczaj będą wędrowały środki (można tu wybrać przykładowo Wielką Brytanię i Niemcy).

Pamiętajcie też o zaznaczeniu Warunków serwisu i polityki prywatności oraz okienka Chciałbym otrzymywać aktualizacje produktów, nowości rynkowe i ekskluzywne oferty.

Jednak jak się później okazało, już podczas robienia transferów, informacja ta ma na celu wyłącznie zasugerowanie w pierwszej kolejności, do którego kraju chcemy wykonać przelew. Do wyboru mamy i tak pełną paletę państw, do których Xendpay transferuje środki. Ponadto wyraźcie wszystkie trzy zgody pod formularzem.

Po utworzeniu konta od razu uzyskujemy dostęp do interfejsu serwisu.

W przypadku Xendpay, zanim wykonacie pierwszy przelew, musicie przejść weryfikację. W tym celu, kliknijcie na Zweryfikuj konto. Musicie tutaj załączyć dwa dokumenty, jeden potwierdzający tożsamość, a drugi potwierdzający miejsce zamieszkania. Wybór jest naprawdę spory. Osobiście wgrałem paszport oraz rachunek za telefon na abonament, choć według informacji zawartych obecnie na stronie, rachunek za telefon nie zostanie zaakceptowany. Przeszło bez przeszkód. Weryfikacja powinna potrwać nie dłużej niż godzinę.

Weryfikacja konta Xendpay

Gdy pozytywnie przejdziecie proces weryfikacji, możecie przejść do kwestii przelewu. Po kliknięciu w Wyślij pieniądze uzupełnijcie dane do wykonania transferu. Przykładowo wykonując przelew na brytyjskie konto w Revolut, ustawcie 100 GBP w sekcji Odbierz. Jeśli wysyłacie pieniądze do Niemiec, ustawcie tam 100 EUR.

Zatrzymajcie się nieco dłużej na tej stronie, ponieważ w tym miejscu możecie zweryfikować, czy kod polecenia został prawidłowo wczytany. Jeśli tak, to kwota do zapłaty (na dole strony) będzie niższa o równowartość 10 funtów/euro bonusu od kwoty w polu Wyślij. Oczywiście do adresata dojdzie pełna kwota, czyli nieco ponad 500 zł.

Ponadto w tym miejscu wybieracie…ile chcecie zapłacić za przelew. Domyślnie jest to 20 zł, lecz kwotę tę możecie zredukować do 0 zł. Maksymalny limit darmowych transferów w danym roku to 2000 GBP.

Xendpay – przelew do UK

Dalej przechodzicie już do wypełnienia danych odbiorcy i szczegółów przelewu. Xendpay klientom z Polski udostępnia tylko jedną formę płatności, a mianowicie tradycyjny przelew bankowy. Środki najpierw trafiają na lokalne konto Xendpay w Polsce. Następnie Xendpay wypłaca pieniądze z lokalnego konta kraju odbiorcy. Po kliknięciu w Finalizuj transakcję, pojawi się Wam formatka do wykonania przelewu z bankowości elektronicznej waszego konta. Co tu kryć, interfejs serwisu Xendpay jest bardzo przejrzysty, dzięki czemu jest on bardzo łatwy w obsłudze.

Jak polecać znajomych w Xendpay

W tym celu, wystarczy, że zalogujecie się w serwisie i w swoim profilu klikniecie zakładkę Poleć znajomemu. Tam też znajdziecie swój link polecający. Link możecie przekazywać bezpośrednio, mailowo lub poprzez media społecznościowe z wykorzystaniem funkcji udostępniania. Standardowo zakazane jest umieszczenie linków lub kodów w komentarzach do wpisu. Kwota maksymalnej premii z poleceń jest nieograniczona. Premia w wysokości 10 funtów/euro zniżki na kolejny przelew zostanie Wam przyznana, jeśli polecony wykona przelew międzynarodowy na minimum 100 funtów/euro. Na wykorzystanie zniżki macie rok od jej uzyskania. Minimalna kwota przelewu uprawniająca do odebrania premii musi po prostu przekraczać otrzymany bonus lub sumę bonusów. Przykładowo, gdy macie uzbierane 30 funtów w bonusach, wystarczy że wykonacie przelew na 31 funtów. Dzięki temu oszczędzacie na kosztach przewalutowania, nie zmniejszacie limitu darmowych transferów oraz wykonujecie mniej przelewów, co jest o wiele wygodniejsze 🙂

Każde skuteczne polecenie odnotowane zostanie w zakładce Powiadomienia. Zestawienie skutecznie poleconych osób znajdziecie natomiast w zakładce Poleć znajomemu.

W przypadku dwóch bonusów wygląda to następująco:

W Xendpay bonusy się sumują

25 funtów/euro ekstra za każde 5 poleconych osób

To jeszcze nie wszystko. Xendpay doceni również aktywnie polecających usługi serwisu. Za każde 5 osób, które zweryfikują swoje konto i wykonają pierwszy przelew otrzymanie 25 funtów/euro premii. Daje to 5 jednostek danej waluty za każdego poleconego.

Szczegóły programu poleceń i premii ekstra na dedykowanej stronie oraz w regulaminie. Ponadto wiele ciekawych informacji na temat funkcjonowania Xendpay znajdziecie w dziale pomocy.

Kilka słów o Xendpay

Serwis Xendpay jest prawdopodobnie najdłużej działającym serwisem tego typu na rynku. Powstał on w 2005 roku, zaś siedziba spółki będącej właścicielem serwisu znajduje się w Londynie. Fintech obsługuje aż 190 krajów. Jego biznes polega na pośredniczeniu w transferze pieniędzy w ten sposób, iż środki nie wędrują z jednego kraju do drugiego, lecz wpłacane są na konto Xendpay w kraju A, zaś w kraju B wypłacane są z lokalnego konta firmy. W ten sposób znacząco redukowane są koszty transakcyjne, gdyż środki nie muszą bezpośrednio wędrować pomiędzy krajami. Dzięki temu Xendpay może zaproponować bardzo korzystne kursy przewalutowania, tylko nieznacznie różniące się od kursów NBP. 

Xendpay jest licencjonowaną instytucją płatniczą, działającą na podstawie regulacji prawnych wydanych przez Brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych (FCA) oraz nadzorowaną przez brytyjski Urząd Skarbowy. Serwis utrzymuje środki klientów oddzielnie od środków własnych, zatem nawet w przypadku zakończenia działalności, są w pełni bezpieczne. Xendpay spełnia również rygorystyczne wymagania pod względem ochrony danych osobowych. Usługi serwisu skierowane są między innymi do osób pracujących za granicą, które chcą przesłać środki dla swoich rodzin, pozostałych w kraju. Serwis dostępny jest również w formie wygodnej aplikacji mobilnej na iOS (obecnie aplikacja nie jest dostępna na system Android).

.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów